Ware blusschers Propere jappers. Het wcderkaatst altijd Vlaamsche Ster.. Opbrengst. (i (1 a E 1 e n a De Tandmeester Emanuel Huisman, is alle Woens dagen te raadplegen van 9 tot 3 ure, bij Mk Char les J\uvtteii, schoenmaSier (in de Vergulde Pantoefel Boter- straat, 12, Yperen. IIEMNGISELST^ ten hebben, overdrager of drekstrijker zijn om aanvaard te worden onder het kalote vaandel. Alsdan zal men alles beko men hetgeen men verlangthetzij stan dards, heiligen, flambeeuwen, enz. dragen in processiën en hetzijn juist van diegene dat alleman gefopt is. Nog een staaltje van broederlijke liefde komt te gebeuren. Volgens wij uit goede bron vernemen komt Fl. D., wonende in de Neêrstraat, 25, sedert 4 jaren goeden dienst, de sladsvuilkar ontnomen te wor den Een flambeeuwlekker heeft aan de sleppen van Surmout moeten gaan hangen om te zeggen dat D. een liberaal is, dat zijn zoon bij de Oud-Pompiers is, dat palati en patata, cn Surmont, misschien zonder iets verders te vernemen, overhan digd de vuilkar aan een ander. Ziedaar nog een huisgezin gebrood roofd door die goede, kristelijke, zeem zoete, lieve menschendie met alle man medelijden hebben, en die de woorden van den rechtveerdigen God altijd in den mond hebben Bemind elkander als eigen broeders. Een oproep doen wij aan alle liberalen opdat zij die gebroodroofde lieden zouden indachtig zijn tot het geven van hun asschen en al ander afval zij zullen zich ten huize begeven. Verleden Zondag vierde onze ontred derde brandweer feest ter gelegenheid van ;Ste-Barbara, patrones der watersoldaten. De' schouwburgzaal, waar 't feestmaal plaats had, was met vaantjes versierd. Terwijl onze spuitgasten hun maagje eene zielmis deden, vatteden de vaantjes eens klaps vuur en men mocht duchtig de handen uit de mouwen steken om het vuur uit te dooven. De schade is wel niet groot, maar onze flinke??! spuiters zaten daar een oogenblik leelijk met de poepers. Men beweert zelfs dal eenigen van het vuur zoo bang waren, dat zij het op een loopje zetleden en vonden dat hel hazen pad te kiezen veel gezonder was dan te blusschen. 't Zijn me de leeuwen en wij zijn hier deerlijk ingescheept met zulke •helden Reeds .menigmaal werden de jappers jhier allerlei yuile poetsen gebakken, die (natuurlijk door iedereen moesten afge- ikeurd zijn. De pagadders in hunne blad- !.]es en in hunne gesprekken, schooven al die vuiligheid op den nek der liberalen en vooral der liberale Oud-Pompiers. Den Zondag als het feest was in Hen- p rietjes grrrrrooooole zaal, alias kapel, werd een man bijzonderlijk gelast om te waken en die vuiligheid strijkers bij de lurven te pakken in geval zij opdagen I durfden. De waker zag niemand en toch I. was de deur der zaal, heel propertjes?!! bestreken. Men wist niet hoe 't mogelijk was en men scheen geneigd eene tooverij j tegelooven. Doch de aap kwam al gauw uit de klerikale mouw. Het bleek dat j een kruisbrave kadodder, eene kerkrat, de vuile strijker was en dat smerig werk 1 verrichte enkel en alleen om de jappers dc gelegenheid te geven wat suiker te kloppen op den rug der liberalen en deze bij onze bevolking hatelijk le maken. Het schijnt zelfs dat moeder Themis hare moeialsneus er tusschen slcekt en dat de gebenedijde rakker eens duchtig bij de heilige ooren zal gelrokken worden. Nu, zulk laf, vuil en snood werk verdient vol op eene raakdoende belooning. Wie eenen put graaft voor zijnen naaste, tuimelt er veelal zelf hals over kop in. Zoo gebeurde het hier ook met ons heilig goedje in de hangende strijkers- kwestie. Zij streken om anderen voor strijkers te kunnen doen doorgaan en zoo de achting en verkleefdheid der deftige lui te onttrekken. Doch de steen is leelijk op hunnen neus terug gevallen. Zij heb ben zich laten vangen en al het walgelijke en hatelijke van hunne doenwijs is hier door allen gekend en duchtig gelaakt. Zij worden ferm over den hekel gehaald en men spreekt overal over onze heilige strij kers. Dat de zwuozers en spoilers hun har teken ophalen gaapt als eenen oven ook. De jappers alleen lachen 'lijk apen, die .tandpijn hebben. Zondag, 17 December, geeft de maat schappij de Vlaamsche Ster hare tweede vertooning van 't tooneeljaar 1893-94 en zal bestaan uit: Operette in één bedrijf. Tooneelspel met zang in 4 bedrijven door Destanberg. Volgens wij komen le vernemen zal ,deze maatschappij twee vertooningen geven, den Zondag voor 't publiek en den Maandag voor d'abonnenteu. Nochtans zijn d'abonnenten vrij den dag te kiezen naar beliefte. Eene derde plaats zal bestaan voor de twee vertooningen. Het is volgens ons een goed gedacht daar er telkenmale plaats te kort is voor d'abonnenteu die ontevreden moeten huis waarts keeren door gebrek aan plaats. De opbrengst, gedaan verleden Zondag, gedurend het concert der Oud-Pompiers, door twee Oostendsche visschers; ten voor- deele der weduwen en weezen der zeeslacht offers, beloopt tot de som van 231 fr. 78 c. BURGERSTAND van den 8n tot den 15n December 1893. Geboorten: Mannelijk geslacht, 9; Vrouwelijk id. 4. Huwelijken: Baert, Jan, koetsier en Declercq, Silvia, dienstmeid. Deprince, Pieter, daglooner en Maxy, Maria, dagloonster. Sterfgevallen Ghesquiere, Katherina, 53 jaren, dagloon sterongehuwd, Brielen-bij-Yperen .—Planc- que, Maria, 72 jaren, zonder beroep, onge huwd, Meenenstraat. Moncarey, Maria, 31 jaren, zonder beroep, ongehuwd, St-Ni- kolaus-buiten. - Lapeere, Joanna, 75 jaren, zonder beroep, weduwe van Hubertus Rabau, Rij seist raat. Verfaille, Mathilda, 36 jaren, koopvrouw, echtgenoote van Jules Beuns, Lange Thouroutstraat. Kinderen beneden de 7 jaren Mannelijk geslacht, 1; Vrouwelijk id. 1. den 13 December 1893. Lezers, als Jan (den ezelj gebeld had kroop den boozen uit het kapertje mat den grooten boek onder den arm, den ezel stond met den kop aan de deur, toen den boozen naar bin nen trok blaasde hij in Jans oor: braven jongen houdt u bier wat stil gij weet wat .er voor u wacht als wij t' huis komen. In het binnen gaan wenscht den boozen de katoen tjes elk eenen goeden dag, versla u niet mijne brave kotjes, menheer en zal u geen kwaad doen en placeert hem bij tafel neemt de kool maat af van zijn hoofd en zet ze nevens hem op eenen stoel en Jau Straal kruipt er al stil leges onder. -t

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 2