TOEWIJZING BIEB- EN AZIJNBROUWERIJ om met Nieuwjaar in gebruik te komen, voorts HOTEL-ESTAWIINET, TE DIXMUDE. L’U lust ration európéenne, Journal de grand format a 8 pages, paraissant lous les samedis. 4’ niiiiée d’extatence. Notaris KETELERS, TE PEIIVYSE. r IJzerenwcgmaatschappij der Koolmijnen. 27. Vermecsch August, z. van Petrus on Van- Opcnbarc Verkooping van een schoon in cehe zitting Sommaire du N° 42. Gravures Vue du lac de Gravelle au Bois de Vincennes. Une Allee de Pal- miers a Rio-dc-Janeiro. Une Familie Russe. Eclaireurs Francais traversant la nuit une rivière. Texte Nos gravures. Chroniquc de Partout. En remontant ie Rhin. 4mc lettre. Un Discours de distribution de prix. compose par JI. Thiers. En route pour l'Höpital. Faule d’unc Quittance. Novelle. On sabonne a Bruxelles, chaussée de Louvain, i Province, 10,50 francs par an. boor’t ambt van den Notaris lAiurent Proof, te woumen. ITS an ndag 14 September 1834, Instel, en Maandag 38 derzelfde maand, Overslag, ten 2 t/2 ure juist na mid dag, te Dixmude, in het te verkoopen hotel, Van een schoon groot, van ouds welgekalant lldtel-Estailiinct, genaamd de Peerden- posterij, met II. 0-02-44 C" Erf, te Dixmude, hoek der Groote Markt. Gebruikt door den heer Uagmond-Dagver. Om door den kooper aanstonds in gebruik te treden. 1/2,0/, instel penning te winnen. HERBERGEN, BOUWGRONDEN o mm alles gestaan en gelegen binnen de gemeente PER VYSE Bij plakbrieven beschreven in acht koopen, waarvan zeven in gebruike bij de medeverkoo- pers kinders Vandecasteele, en een bij sieur Charles Decat. Titelen en voorwaarden ten kantore van voor melden Notaris KETELERS. werksters te Merokem, de 1' tot 5 fr. boet, en de 2' tot 10 fr. boet, voor wederz.ijdsche slagen. Vaudaele David, werkman te Clercken, lot 0 maanden gevang, voor vrijwillige wonden op Pieter Debruyne, van Clercken. Daclc August en Daele Pieter, beide te Lom- barlzyde, elk lot 100 fr. boet, voor jacht op de konijnen met netten. Mgr. de Bisschop van Brugge heelt benoemd Coadjutor te Helchiti. M. Van Raes, van Les sen, priester in hel Seminarie. Onderpastor te Wervick, M. De Backer, pro fessor der twee Figuren in ’tCollegie té Dixmude.- M. Eduard Degryze, van hel bisdom van Brugge, <lon 21 dezer te Rome tot doktor in de godsgcleerdheid verheven, is door Mgr. den bisscliop van Brugge tot professor van wijsbe geerte in ’t klein seminarie van Roüsselaere benoemd. denberghe Maria. Noordstraat. -Depuidt Ma- thildis, d. van David en Jansmis Justina. Bc- westerpoort. 27. Planckecl Elodia, 23 d. 28. Ver- nieersch Rosalia, 5 m. 17 d.Ramon Silvia, 10 j. 5 m. 20 d. Woensdag 33 September 1874, 4 ure na middag, te Adinkerkc, in nagcmelde te verkoopen herberg, van Adinkerkc-dorpplaats. Onlangs nieuw gebouwd WOONHUIS, ten dienste van herberg den liaan, voorhoofdende zuid op de dorpplaats, met afzonderlijk keuken- gebonw, bornput, pomp, schuur on 11.0,02,20 C" Erve uitkomende met rijweg ter straat, ne vens hel woonhuis. Bewoond door Pieter Coulembier; om in ge bruik te treden met 1 december 1874. De eigendomsbewijzen en verkoopvoorwaar den berusten bij den Notaris DE BRAU- WERE, St. Denijsplaats, Veurne. Ter gelegenheid der internationale feesten, welke den 6, 7 en 8 september 1874, te Duin- kerke zullen plaats hebben, de kaarten voor gaan en koeren met vermindering van prijs, af gegeven te rekenen van den 5 dezer, zullen gel dig blijven tot den 9 inbegrepen. De vermoedelijke ontvangsten op de Staats- ijzerenwegen gedurende de maand juli laatst ge ven een overschot, vergeleken bij den Ontvangst van 1873, van 416 duizend 376 Ir. 32 cent. Dit moet natuurlijk de schatkist, die, volgens de liberale orakels, op ’tzand zit ferm ophelpen, zeggen die geestigaards, en T land in bankroet brengen; t’en kan niet missen!.... Zaterdag is er in het provinciaal gouver- nemenls-hotel overgegaan tot de openbare aan besteding, in twee loten, van de onderneming der bouwwerken van 2 sluizen, te Nieupori, waarvan de eene ter ontlasting der waters van Veurne-Ambacht en de andere ter ontlasting der wateren van Vladsloo-Ambacht. Bestek van het eerste lot 178,280 fr. Van het tweede. 129,500 fr. Een enkel aanbod is in den post besteld ge weest M. Pieter De Swarte, aannemer te Nieupori, heeft aangeboden voor het 1’ lol, 167,810 fr., voor het 2C lot, 128,985 francs. Het uitgestrekt geslicht van de heeren Benitès on C" in de Rio de la Plata, is een der schoonste en best ingerichtste van deze die in Zuid-Amerika onlangs opgericht zijn. Men brengt er gestadig in de van goed voeder voorziene weiden die het gesticht om ringen, bij duizend koppen hoornvee op, niet om tot voeding te dienen der bevolking want deszeis be hoefte is maar gering, omdat de massa geslachte dieren niet nadeelig zou zijn aan de gezondheid, doet men in dit gesticht de ganschc romp verdwijnen. Hun geslicht van vleesch-extrakt van la Plata is ge legen nabij een hunner uitgestrekte slachthuizen op den rechten oever der Rio Uruguay. De dieren welke tot de slachting bestemd zijn, voor het vleesch-éx- trakt van la Plata, worden onder de schoonste uit gekozen. Ingcïien het getal geslachte dieren, verre datgene overtreft welke gebruikt worden voor de be reiding van het vleesch-extrakt, is het toegelaten in den keus moeijelijk te zijn. Het is kurieus om in de minste bijzonderheden de bereiding van het vlcecseh-extrakt van la Plata te volgen, om de zorgen te zien welke er aan besteed -worden, als ook de stiptheid en netheid die bij de operatie in het werk gesteld worden, die dan ook van het vleesch-exlrakl van la Plata het nec plus ultra der vleesch-extrakten gemaakt heeft. Het vleesch-extrakt van la Plata is de faam verschuldigd die het bezit aan zijnen goeden smaak, zijne rijk heid, zijne gezondheid en zijne frischheid, die van het eerste oogenblik cene loijaale bereiding doet ver moeden. De. CIiocoladen-Melaere, zijn heden in de beste htiizen aangenomen. De vlugge bijval dien zij bekomen hebben, en de voorkeu,!’ dien zij ge nieten,\wordt uitgelegd door hunne waarlijk góede kwaliteit, zuiverheid, aangenamen smaak en ver- kwikkenden reuk. Wij zijn in een woord nu ont slagen ons naar den vreemde te moeten begeven, oni zich een vwrlliréngsél aan té schaffen dat men hier ten minste zoo goed vervaardigt als zij, dat ook hel geval is met vele andere produktcu. K A IV T O O 11 A. Op Dinsdag 15“ Septem ber 4 834, om 3 ure na middag, in de zaal van het Vredegerecht te Nieuport, OPENBARE VERKOOPING van een TE AVECAPPELLE, bewoond door de weduwe Galie, tot 1 October 1874. IB. Op Woensdag 33“ Sep tember 4874, om 3 ure na middag, in de herberg de Zwaan, te Pervyse, OPENBARE VERKOOPING van eene schoons Vcrschillige tijdingen. De volgende studenten hebben dezer dagen iiun examen afgelcgd 1" M. Alfred Ullevier, van Veurne, student bij •de gentsche uuiversiteil, het examen van kandi- u laat in de rechten; 2" M. lleliodore Despot, van Veurne, student bjj de uuiversiteit vmi Luik, dat van kandidaat .in wijsbegw’te en letteren.; 3“ M. Alois Degraer, van Woumen, leerling bij de -katholieke uuiversiteit van Leuven (na een jam- studie^,' op eene schitterende wijze, zijn vuó'rJuaiste examen voor den .genie. 4” M. Hendrik Defewr, van Woumen, leerling van ons bisschoppelijk collegie, het examen van gradué en LeUres. De ju rij gelast met het onderzoek der leer lingen die zich tol liet vak van onderwijzer heb- JieA bereid, heeft donderdag zijne werkzaam heden in het gesticht St. Josef van Thouroul ge ëindigd. 27 leerlingen hebben zich aangeboden en allen hebben hun uitgangsexamen algelegd. Twee leerlingen hebben een diploma van eersten graad bekomen; dertien (waaronder MM. Karei jlemcrijck, van Cortemarcq, Emiel Pil en Alfons Coquel, van Dixmude, Isidoor Rabau, van Rams- cappelle, en Eduard Hancke, van Alveringhem,) een diploma van tweeden graad, en de twaalf •overigen een diploma van 3“ graad. Onder deze Jaatsten bevinden zich MM. August Vantroyen on Emiel Mahieu, van Dixmude. Rij koninklijk besluit van den 30 augusti, is M.Jan Vandenkerckhove benoemd tol schepcne Xe St. Joris, in vervanging van M. P. Adam, overleden. Het kiescollegie van het arrondissement Hasselt is bijeengeroepen op 17 september, om oenen volksvertegenwoordiger tc kiezen in ver vanging van wijlen graaf de Theux. Woensdag laatst is tc Oostkerkeecn pijn lijk ongeluk voorgevallen. Een man van 74 jaren on die sedert een jaar en half lam was, de ge- jiocmde Karei Lust, is in een heerpulje gevallen; hij heeft er de dood in gevonden, en men heeft slechts zijn lijk kunnen uittrekken. Den 21 augusti is te Wercken een droevig opgeluk gebeurd. De genaamde Alois Tbicrc, paardenknecht bij den landbouwer Alois Van- denbérghe, in de schuur rijdende met ecu wagen geladen met schooven haver, heeft door het breken van een der strengen van hel paard, ongelukkiglijk een stool van den zwinkel op den buik ontvangen en een urn nadien was hij reeds oen lijk. Hel bestuur der suikerfabriek l’Espérance van Snaaskerke, met het doel om de landbouwers te bcloonen, die deze fabriek van suikcrbecicn voorzien, heeft oenen grooten prijskamp inge- i’icht voor 1874-1875, onder al de bcetentcelcrs die deze zuilen verbouwen voor hunne fabriek. De som der uitgeloofde prijzen beloopt op omtrent 2006 fr. - In den nacht van 25-26 augusti, heeft een bram! twee huizen, benevens al wat zij bevatten, iocbeboorentle aan Pieter Declercq on do wed1' Messiaen, te Walou, in asch gelegd. Het verlies is berekend op 2,700 frank. Niels was verzekerd. Zie hier nog een droevig gevolg van den rampzaligen spoorwegtarief van Wasseige (stijle der liberale gazetten) ISuriicrlijke Stuud tier Mtual Veurne. Geboorten. EIST WELG-EKALAN'T -intcm—i - Priesterlijke benoemingen. Sterfgevallen. VLEESCH-EXTRAKT VAN LA PLATA. »an den - -w -

De Veurnaar (1838-1937) | 1874 | | pagina 3