Toewijzingen OVERSLAG NIEUWE WINKELGOEDEREN St. Dexijspleis te Veurne. Toewijzing in eene zitting, llocnsilitg I ft September isss, Door uitscheiding van bedrijf. i Woensjlas 9.» September 3 ure na middag, in Hhetorika-afspünning, le "■«t. a» b— sa yiv. cara van EN MOBIUAIREN HUISRAAD ten huize en winkel van de wed* Pieter BoVCKAEIIT, TE VEURNE, BEGIN DER NOORDSTRAAT. 1'lllustration Eur»péenne 10 50 fr. franco par an) Sommaire du N’ 43. Guavires: N'éron sur les ruines de Rome, d’uprès Carl Piloly. La Mosquée de Brousse d'après NL S. Chlebowski. - Exposition universelie de Paris. Le Ballon caplil’. Les Termites. Texte Nos gravures. Chrbniquc littéraire. Nouveaux ■arncdis, par A. de Pouluiaatin. Cau serie. Voiilez. \ou:> ólrc aiinec? Les lettres el les sciences dans I'Enseignenif nt.Rapport entre les Costumes el les Mfrilis. Un ancien Palais carlovingicn dans le Hainaut. Estines-au-Monl. Un combat centre tine Ombre. Roman. De kieslijsten zullen herzien worden volgens de tegenwoordige wet. Zij zullen ecrslden 13" dag na <le afkondiging dezer wet bepaald worden gesloten en de overige formaliteiten en lijdbepaliugen door het kiesxvctboek aangeduid, zullen worden in acht genomen voor de latere akten welke betrekking heb ben op de herziening dier lijsten. Daar de wel op 27 augusü is afgekondigd, wordt <le datum voor de sluiting, die bepaald is op 3 sep tember. door art. 26 der kieswetten, verschoven krachtens deze overgangschikking op 11 September deze-laatste datum wordt het uitgangspunt der tijd stippen. welke door het kieswetboek bepaald wor th n door de latere akten, die betrekking hebben op <le herziening der kiezerslijsten. Daaruit volgtDat de datums 12 en 20 septem ber. in de plaats zijn gesteld dergenen, bepaald bij art. 28, waarin gezegd wordt de namen der bur gers welke ingeschreven of afgeschrabt zijn, bij de laatste sluiting der lijsten, worden aangeplakt te rekenen van 4 september tot den 12derzeltdc maand. Dal het tijdverloop, binnen hetwelk, volgens art. 37, de rekiamen tegen de opmaking der lijsfen moe ten gedaan zijn, of overhandigd ter provinciale griflie, op straf van ongeldigheid, in plaats van te eindigen op 25 september, duurt tot 30 October. Eindelijk, dal de datum van 8 december in de plaats as gesteld van deze door art. 42 bepaald, waarin ge zegd woidt: <i De deputatie moet uitspraak doen, «over allo betwistingen voor 30 november. De WINKELGOEDEREN zullen verkocht wor den op IVoeciMlng; C 1*" September 1HJM, te beginnen van ten 9 ure 's morgens tot 's middags, en vin ten 1 1/2 ure na noen. De HUISRAAD zal verkocht worden op flkon- <Ier<hi£ 1 3ru September, te beginnen juist ten 1 ure en hall na middag. Door 't ambt van M'BEERNAERT. No- laris, le Alvcringhém, en op 3 maanden lijd van betaling, boven de koopprijzen van 10 frank, mits solvabele en van dito Notaris gekende borg stellende, te zijner aanveerding. Gemeente Coxy de. Koop 7. II. 1-82-19 C. WEIDE en II. 0-53- 27 G. ZAAILAND, samen II. 2-35-46 C. wijk B, nummers 312 en 3l2bis. Gebruikt door Frans Danckacrt, tot Baafmis 1879, aan fr. 400’sjaars, boven de lasten. I’cto ne-stad. Koop 8. WOONHUIS MET ERVE ter zuid zijde der Nieuporlstraal, wijk A, nummer 137. Bewoond door den heer Karei Pierrot, tot baafmis 1878. Koop 9. Grooie SCHUUR met ruim ACH TERGEBOUW en HOVING, ter westzijde der Wandeldreef, wijk A, nummer 633b, groot II. 0-03-10 C. Gebruikt door Pieter Torney, tot 23 April 1879, aan fr. 170’sjaars, last vrij. 3 ure na middag, ter herberg den Hemel, Roo- zcndaalslraal, te Veurne, van Gemeente .1 d in kerke Koop 1. 11. 0-78-90 C. ZAAILAND, wijk B, nummer 162. Koop 2 11. 0-94-20 0. ZAAILAND, wijk B, nummer 163. Koopen 1 en 2 gebruikt door Isidoor Danc- kaert, tol Baafmis 1879, aan fr. 400 ’sjaars, boven de lasten. Koop 3. H. I-24-G0 C. ZAAILAND, wijk B, nummer 163a, aan het Paddestraatje. Gebruikt door Isidoor Danckacrt, aan fr. 300 ’sjaars, boven de lasten. Koop 4. 11. 0-46-19 C. ZAAILAND, wijk B, nummer 312. Koop 5. —H. 0-88-40 C. ZAAILAND, wijk B, nummer 314. Koop 6. 11. 0-73-40 C. ZAAILAND, wijk B, nummer 313. Koopen 4, 3 en 6 hebben vrijen uitweg lot den steenweg; Gebruikt door August Danckacrt, tol Baafmis 1879, aan Ir. 330 'sjaars boven de lasten. Maandag der verledene week, tusscben8en 5B 9 ure ’s morgens, heelt men op verscheide plaatsen van Belgie schokken van aardbeving van 2 t/2 sekonden gevoeld, namelijk te Gent, Brugge, Brussel, Neufchalcau, Tongeren, Na men, lloei, Luik, alsook in Holland en Duitsch- land. Gelukkig heelt men gcene ongelukken te betreuren gehad en is men het ontstaan met den schrik. Dikwijls bepalen zich die natuurwon deren niet bij eene onschuldige aardbeving. In I twee, drie sekonden werpen zij gansche landen overhoop. Er waren gcene vijf sekonden noo- dig om aldus in 1693, de stad Messina met andere plaatsen van Sicilië omver te werpen en 60,000 personen te dooden. De aardbeving, die in 1812, Caracas vernielde, duurde slechts 3 se konden. Sedert eenigen tijd ontstond er oncenig- heid tusschen zekeren Tuyttens en den genaam- den De Borghgrave, tc Ardoye, nopens eenen waterloop, die dikwijls tol erge woordenwisse lingen aanleiding gaf. Woensdag der verledene week, rond 9 1/2 ure’s avonds, zegt de Land bouwer van Rousselaere, deed de Borghgrave eene boodschap naar de gemeente en werd door Tuyttens opgevolgd die hetn slagen op bel hoofd toebracht en daarna verwurgde door zijne keel toe le nijpen. Het slachtoffer is weduwenaar en laat zes kin deren achter, waai van het jongste vier jaren lelt. Tuyttens gehuwd en vader van vijl kin deren. Den vrijdag werd hij te Roussekfere aan gehouden en naar Brugge overgevoerd. Hel schijnt dal de zaak ten zijnen laste zoo erg niet is dan men meldt, want hij is reeds voorloopig losgelaten Nu de kerkvervolging in Duitschland zoo Woensdag; Al September 1STS, Belgie en ure 11:1 middag, ter herberg la Concorde, Zuid- 1 straat, te Veurne, van Stad Veurne, St. Denijtplaats. Schoon WOONHUIS met Achtergebouw, Waschkeuken, Remisen, Stallingen, Erve en Hof, wijk B. nummer 502b, groot 11. 0-07-75 C. voorhoofdende noord op St. Denijsplaals en palende west de Wandeldreef. Iinjesteld fr. 15,000 Dagelijks na te zien; onmiddelijke ingebruik» I reding. Eigendomsbewijzen en verkoopvoorwaarden bij genoemden Notaris DE BRAUWERE. T’ELKENS IN EENE ZITTING. 28. Gaylant Andries, z. van Karei en Maria Denonchon, gehuisvest te Gbyvelde. 30. Vcr- mecsch Alf’ons, z. van Karei en Maria Deburch- gracve. llandboogstraat. 31. Vandecasteele Juliaan, z. van Serafin en Leonia Dejonghe, Zw. Nonnenslr. Decroo Cyriel, z. van Hendrik en Nalhalia Tavernier. Groote Markt. 2. Vcr- planckc Elza, d. van Hendrik en Amelia Tornier. Beenhouwerstraat. 29. Dccrop Karei, 41 j., werkman, geb. le Coxyde, wed' van Emiliana Geldof, met Vanler- berghe Coral ia, 26 j., dienstmeid, geb. tc Wul- veringhem en woon, te Moëres. 27. Gadcnnc Karei, 75 j. 8 m., werkman, geb. tc IJouthem, wed. van Anna Hannon, eehtg. van Isabella Decorte. 31. Macqnyn Alfons, 2j. 4m., geb. te Admkerke. 1 Septemb. Pattyn Eugenia, 1 m. 4 d. voorloopig losgelaten goed als geëindigd is' begint zij in I Holland. Mochten wij dezelfde kloekmoedigheid en standvastigheid toonen, die onze duitsche broeders geloond hebben, en bij de eerste kiezing het gcuzenbestuur omverwerpen. Ondcrtusscben blijlt eene zware verantwoordelijkheid wegen op de kiezers die in de kiezing, van 11 Juni hunne stemmen aan de geuzen gegeven hebben; zij zijn plichlig en verantwoordelijk voor God, voor al hel kwaad, dat de geuzen die zij aan 't roer brachten, reeds gedaan hebben en nog doen zullen. Volgens men thans uit 's Gravcnbage be richt, schijnt hel officieel, dal kpning Willem III der Nederlanden weldra in hel huwelijk gaat treden met prinses Paulina van Waldeck-Pyr- mont, die den 19 October aanstaande den ouder dom van 23 jaar zal bereikt hebben. De koning der Nederlanden werd den 19 februari 1817 te Brussel geboren en is dus zijn 62" jaar iugetre- dcn. Hij is sedert den 3 juni 1877 weduwaar van Solia-Frcderica-Malhilda van Wurteinbcrg. Een inwoner van Streatham (Engeland), Georges Morgan, oud rijtuigmaker, is overleden in den ouderdom van 108 jaar. Deze ccuweling was geboren tc Bristol, in 1770, van galischc ouders, die ook 100 jaar oud werden. Hij heelt tot het laatste oogenblik zijne vermogens be waard. Hij laat 113 kleinkinderen en achter kleinkinderen na, en zonen waarvan de jongste 78 jaar oud is. Vcrschillige tijdingen. Wij vernemen dat de muziekale kring de Melomanen zondag na middag, rond 1 12 ure, ■een uitstapje naar de Panne zal doen, om al daar aan de badgasten eenigc der schoonste stukken van zijn repertorium te laten hoorei). Een koninklijk lesluit van den 27 Augusti verleent een jaarlijkse!) pensioen van 1603 fr., .aanvang genomen hebbende den I april 1878, aan NL Cornelius Nassel, gewezen stuurman, ge boren te Nieuport den 23 November 1821. Sedeil maandag II. zijn de Deinen vertrek kende uit Brugge naar Nieuport ten 11 u. 30 ’s morgens, en van Nieuport naar Brugge ten 7 u. 15 m. 'savonds, afgeschaft. Donderdag is te Nieucappelle eene hooivitn van M. Lodewijk Misselyn, landbouwer aldaar, door den bliksem afgebrand. De schade be draagt 400 fr. De vim is verzekerd. In de om streken zijn verscheide boomen door den don der beschadigd. Woensdag, omtrent 7 ure ’s avonds, heelt men gepoogd een magazijn in brand le steken bevattende olie eq andere koopwaren, en loebc- lioorcnde aan A. Packet, olieslager tc Corlc- mareq. De schade is onbeduidend. Een vrouws persoon, verdacht de misdaad gepleegd te hebben is aangehouden. Dinsdag nacht bemerkten de geburen van den landbouwer Debaenst, le Stavcle, dat een schelf tarwe op zijne hofstede in brand stond. Spoedig werd alarm gemaakt on men gelukte erin bet vuur uit te dooven. Een groot gedeelte is echter opgebiand. Men schrijft den brand aan kwaadwilligheid toe. De schelf stond te midden van vier of vijf andere schelven en liooivitnmcn. Gelukkig dat het vuur spoedig •vermecsterd is geweest, anders zou men eene groote ramp le betreuren gehad hebben. Het parket is donder dag ter plaats geweest, om een onderzoek tc doen, doch de dader is lot nu toe nog niet gevat Er is onlangs te Ilandzaemc een nieuwe katholieke Kring ingcrichl, welke reeds 80 le den, allen stemgerechtigden, telt. Den 25 Au gusti had de inhuldiging plaats; NL De Lants- heëre. volksvertegenwoordiger en NL De ridder De Coninck, senator van het arrondissement Dixmude vereerden hel feest mol hunne tegen woordigheid. Uit oenen brief van M. den minister van openbare werken, door NI. Beernaerl volksver tegenwoordiger vanThielt, ontvangen, blijkt dat binnen korte dagen de aanbesteding zal plaats hebben van de werken die nog uit te voeren zijn, om den ijzerenweg van Lichtervclde op Thielt gebruikbaar te maken; de laatste stuk ken waren de verledene week in het ministerie verwacht. Men schat het op twee maanden den tijd die zal noodig zijn om die werken te vol trekken. Men hoopt dat de linie ten laatste in het begin van 1879 zal kunnen gebruikt zijn. De katholieken van Brugge hebben beslo ten op zondag 22 september naast, ten 1 1.2 ure, üi de groote zaal der Hallo, tc Brugge, een banket aaii te bieden aan NL den ridder Ruzetle, gewezen gouverneur van West-Vlaanderen, die door het geuzenminisierie brutaal van zijn ambt is atgezet. Al de katholieken van het land wor- uitg< noodigd om op dit banket in te schrijven, waarvan de prijs op 5 Ir. gesteld is. De Journal de Gand herinnert aan minister Rollin, dat hij zijn werk, maar ten halven vol bracht heeft en dat hij al de katholieke gouver neurs en arrondissements-commissarissen moet zetten. I Iliblittxi nptiie. Orde van den ÜAoojxln— Kuru,-erlijk« Mand tier «luit %'etiriie. Geboorten. Huwelijken. Sterfgevallen. K A A T O K van den Notaris De Brauwere,

De Veurnaar (1838-1937) | 1878 | | pagina 2