GROÖTE EN KLEINE SOMMEN, op bezet van land voordeelig te beko men. fiB. 1-41-ÜOC. Zaailand, gelegen in Nieucappelle, en II. 1-57-70 C, Zaailand, in Merckem, Lansheere, en eene woning ledig. Kantoor van den Notaris8YOEN TE LOO. ringhe, ZEER MERKWEERDISE VENDITIE van gebroken te worden voor 1 October 1879: Lot. Het tweewoonstig Huis met Stal gebouwd in steen, gedekt met 3 na middag, ter herberg den Hazewind, bij Pieter Wavrin, te Loo, Openbare Vcrkooping van r EEN HOFSTEDEKEN, gestaan en streek, ten grootsten deele van 2 a 3 meters dikte, waaronder molenassen, peslcls, kruisplaten, moleneinden en vele seboone kuipertboomen. Op tijd van betaling, mits goede borg. KANTOOR van den ft'otaris ieh gons kadaster, bekend in de seklie B, nummers 96b, 96e, 98a, 98b, 99a en 256, van I hectare 76 aren 90 centiaren bebouwden grond en zaailand, staande en gelegen te Pollincbove, bij de dorp- plaats, langs de kalsijde van Pollincbove naar Loo. Bewoond en gebruikt door de eclitgc- i Gontier-Vanhoulle. Aanslag met I mei 1879. Inlichtingen wegens deze verkooping kan men bekomen bij den Notaris DE BOO, te Ooslvletcren. js». van den Notaris VANDEGASTEELE, te Poperinghe. Haringhe, in oenen boombosch op kleinen afstand van KANTOOR herberg, bewoond door sieur Desire Gontier-Vanhoulle, te Pollinchove, Openbare Verkooping van een ten dienste van herberg, genaamd het Handelhuis, met inrijdende poort, re- misen, schuur, paarden-, koei-en zwijn- stallon, al onlangs uit den grond nieuw Le Carnaval sera long cette année, et déja, bals cl soirees sont annoncés de toutos parts. Aujourd’hui, la niusique francais» brille au pre mier rang, et les nouvelles oeuvres de Jules Klein Pommes des Voisines, Petits Soupers, Lannes de Crocodilevalses et la gracieuse polka Tête de Li- notte, font littéralemcnl fureur. D ailleurs, le réper toire du brillanl auteur de Fraises au Champa gne. est up vérilable trésor mélodique. Faut il citer quelques perles de I’écrin D’abord les valses Cerises Pompadour, M"' Printemps. Cuirde Ilussie, Lórres de Feu, Patte. de Velours. Pazza d'Amore; les polkaa enlrainantps Coeur d'Autrichaut, Truite aux Perles et Peau de Satin, puis l’adorable mazur ka Hadis Loses et la marene patrioliqüe France Adorec. Ges pages sont absolnment belles le coeur les dit aux lèvres el les lèvres les redisent au coeur. Gonstatons enfin le succes croissant des mélodies Soupir et Baiser.Rayons Perdus el La Bar carolle du Lac de Genève. Prix de ehaque oeuvre Piano soul2 fr. 50 c.; a 4 mains: 3 fr.; mélodies: 1 fr. 70c.; J. Klein- Quudrille (trés dansant,) 2 jr, Envoi, franco contro timbres-poste adressés a Colombiei-, Editeur. 6, rue Vivienne, a Paris. beslagen met bard en gedekt met pan nen. 3‘, Lot. De Paarden-, Koci- en andere Stallingen, en hel Wagenkot, ge maakt in steen en gedekt met pannen en stroo. 4,te Lot. Eene kloeke Schuur, van 261/2 meters lengte, op eene breedte bijna 8 1/2 meters op steenen voelingen met steenen gevels, beslegen met bare en gedekt met pannen. Met tijd van betaling, mits borg te stellen. Zes kisten, struiken dezer plant bevattende, zijn door eene fransche stoomboot te Genua aan gebracht. Ze zijn voor de markiezin Corsi-Sal- viatti, te Florcncie, bestemd. De veiïedene week deelden wij een artikel mede over de roode sneeuw en roode streepen op zekere waters. Een heer die laatst don Atlan- tischen Ocean doorvaarde meldt dat hij van dat wonder ooggetuig is geweest. Te Parijs avenue de l’Opéra heeft laatst eene zonderlinge proefneming plaats gehad. Op hel oogenblik dat de sneeuw de lucht verduister de, zegt la Gazette des Elraugers, heeft men de electrieke lichibekken aanstoken. Aanstonds heeft het licht zich op de sneeuwvlokken terug kaatsende, de lucht alsook den grond verlicht. ’t Was wonderbaar. Nu is men in afwachting van mistig weder om ook te proeven op de mist, die aan het gaz- licht zijne klaarste beneemt. Indien de proefneming gelukt, of ten minste slechts 20 meters uitgestrektheid verlicht, zal men op de bijzonderste plaatsen en straten der stad, staken, het verlichting stelsel Jacblockholf dragende, plaatsen. 25. Buylaert Maria, d. van Victor en Elisa Geva. Klaverstraal. 26. Vandenbruwaene Irena, d. van Hendrik en Amelia Vankemmel- beke. Handboogstraat. 22. Rossey Adolf, 26 j. 10 m., werkman, met Carna Maria, 16 j. 9 m., werkster. 22. Ryckewaert Hector, 2 m. Clou Mat- theus, 80 j., kuiper, geb. te Nieuport, wed. van Joanna Vandcvelde. 23. Vandenberghe Lu- dovica, 7 m. 25. Minne Luciaan, 8 m. 3 d. Oiusdag 4 Februari f!S?9, 3 ure na middag, in dc te verkoopen aan het breken van oenen isil, maar aan de ont zaggelijke snelheid waarmede de trein voort stoomde. Ik was alleen in een rijtuig, zegt de schrijver, en wij reden zoo ras, dat ik eene ont- riggeling vreesde. Indeidaad, welhaast voelde ik eene schudding en korts daarna den afgrij- sclijkcn schok die do rijtuigen tegen elkander verbrijzelde en eenige mijner reisgenooten het leven kostte. Ik werd eenige meters ver buiten de linie geworpen, doch zonder leed te beko men, en ik was genoeg bij mijn zelven om te weten wat er gebeurd was. Uit vrees van eene ontplolliing der machien, was ik eerst wat weg gevlucht, eenen löjarigen jongeling bij de hand aan liet gevaar onttrekkende, maar wij keerden welhaast weer om hulp le bieden aan onze reis gezellen. 10 of 12 waren reeds uit hunne rijtui gen geraakt. Tusschen wielen en banken vond men het lijk van M. Fourneau, van Brussel, en M. Pisard, van Ruckelingen, die korts nadien aan zijne wonden bezweek. De machinist, op den slag gedood, lag niet ver van de machien; dc stoker was zwaar verbrand en gekwetst, andere reizigers, meer of min gewond, geraakten met de hulp der toegesnelde dorpelingen van onder de overblijfsels van den trein. Onder deze laat ste bevonden zich de baron d’Ogimont en de baron Dusart. De eerste was de twee beeuen en de tweede een been verbrijzeld. Men hoopt den stoker het leven te kunnen behouden. Eene 0- vergroote menigte stroomt naar de rampplaats en men kan zich niet inbeelden de verwoesting waarvan men daar getuige is. De Union, van Charleroi, meldt ook dat een priester die ook op den trein was, te mid den van eenen akker is geworpen geweest. Hij had gcene wonden bekomen, maar was bui ten kennis. Als hij weer tol zijn zelven kwam, is hij zijne noodlottige broeders ter hulpe ge sneld en heeft aan de stervenden de absolutie gegeven. Van alle kanten, hoort men klachten tegen onze bestuurders. Hebben zij schuld in het gebeurde? 'k weel hel niet. Maar iels dat zeker is, 't is dat onze staatsmannen beter zouden doen van elk in zijn vak, de ware belangen van hel volk te betrachten, liever dan met alle slach van maatregelen en veranderingen hunnen par tijgeest te voldoen, en door nieuwe en onnut tige ontwerpen en onkosten ons land ten gron de te helpen. Wat is hel-vooral spijtig voor dc geuzenga- zetten, kleine en groote, dat MM. VVasseige of Bcernaert geen minister meer zijn van open bare werken, ’l zou meer dan acht dagen Bara- bas geroepen worden tegen die ervarene heeren, en nu dal Saincfelelle minister is, zij zwijgen gelijk vermoord. Eduard Bcccari dc vermaarde reiziger on natuurkundige, komt in zijne reizen inde Indi- annsche eilandzeo eene bloem te ontdekken, die door hare grootte, hare seboone kleur en haren geur, alle andere bloemen overtreft. De Victoria Regina en de Tafflesia Arnoldi nevens haar, zijn slechts dwergen geworden. Deze plant, die hij in de wouden van Sumatra ontdekt heeft behoort aan de familie der Amor- phophalus, en hij heeft ze Titanum genoemd, zij meel 83 centimeters doorsnede. Dezer dagen is te Duinkerke eene vis- scherssloep aangestrand, waarin acht menschen- lijkcn lagen. Die ongelukkiger, zijn omgekomen door honger en dorst. Op geheel de sloep was er geen spier eetwaren, noch geen brijzelken branding te vinden. Zondag, rond 2 ure, waren een 50lal per sonen bezig met schaverdijnen op hel vaarde ken hij de herberg de llaap, tusschen Woumen en Nieucappelle, toen eensklaps het ijs brak on der de voeten van drie hunner. Zij tuimelden in het water; twee werden gered; de derde, een 28jarige jongeling, genaamd Lauwers, wonen de le Langhemarck, is verdronken. Zaterdng ging een’ onvoorzichtige scha verdijnen op eenen vijver, bij de statie te Thou- rout, en viel door’lijs. De statieoverste snelde ter hulp met eene pers, maar hij viel ook in de diepic. De broeder van den eersten onderging hetzelfde lot. Twee werklieden snellen toe, en verdwijnen insgelijks onder het ijs. Eindelijk komen jufl. Maria L. en haren oom met eene lad der en met persen, welke zij de drenkelingen toereiken, die allen aldus gered worden. Hoe laag! hoe schaamteloos! M. de Gcr- lache, arrondissemenls-commissaris le Nyvel, was ziekachtig en gevoelde dat hij eenige dagen rust noodig had. Hij wendt zich tot minister Rolin, en vraagt een verlof, wel overtuigd, dat ’tgeen aan een douanier of’veldwachter wordt toegeslaan, ook aan hem niet zou geweigerd zijn. Hij was mis. Meester Rolin met zijn bar- baarsch geuzenhart, zei neen, en hij wist zeker wel waarom M. de Gerlache is immers katho liek, en, peinsde de minister, ofwel hij zal ster ven op zijnen post, of bij zal zijn ontslag geven, en ’k zal hem alzoo kwijt zijn en hem knnnen vervangen zonder te veel gerucht te veroorza ken. De achtbare commissaris heeft zijn ontslag ingediend, en zie daar nu hoe de deftigste en eerlijkste ambtenaren van ons land aan den on- verbiddelijken haat der logiemannen geslacht offerd zijn. Rampzalig België! Arme koning, die zulke lage en ondankbare handelwijze met uw handteeken moet bekrachtigen! Verledene week zijn de katholieke volks vertegenwoordigers bijeen gekomen, om schik kingen te nemen nopens het wetsontwerp der geuzen aangaande het onderwijs. Gustaaf Lcbleu, van Dixmude, van wiens verdwijning wij woensdag spraken, is versmoord gevonden in de gracht langs de kalsijde van Lampcrnisse naar Dixmude. Nog een Dixmu- denaar, D. Vantroyen, is, rijdende van Dixmu de naar Jonckershove, met eenen wagen kolen, van hel voertuig gevallen en onder de wielen doodgepletterd. 'tWas dinsdag 21 junuari 10 jaar geleden dat onze eilpris, de eenige zoon van Leopold II, onzen koning, overleden is. Men schrijft uit Wcenen dat er daar spraak is van ecu aanslaande huwelijk tusschen den oostem ijkschcn erfprins aartshertog Rodolfen de tweede dochter van onzen koning, princes Stephania. Ongeluk op den ijzerenweg le Bassily. Een ooggetuige deelt nog de volgende inlich tingen mede aan denJicAo du Nord De ramp moet toegeschreven zijn, zoo hel schijnt, niet om 3 ure na middag, ter herberg de Klijttcbosch, lloogestraat, le Alveringhem, zal de No-den steenweg en der plaatse laris SIMPELAERE, aldaar resi- gelegcn te Nieucappelle, bij dccrende, openbaar verkoopen, om af- CMpciibnre Wcrkooping der GEBOUWEN, van de oude hofstede Giiïsei.en te Alveringhem. 147 KOOFE4 eiken, wilgen en esschen ms/ieeie, en eene woning icing. [)C ejken en wilgen, wijdbekend voor 2k Lot. Een groot en kloek Stal, sc|100nste en langstammigste der noolen Maandag 1O? Februarij 1879, ’s middags juist, te Rousbrugge- het van Ha- gebouwd, benevens de hoeveelheid vol- M. V, D. B. te St. Pierre-lez-Ca!ais. Ont vangen. de dorpplaats, groot H. 1-64-90 G. bekend bij kadas ter sectie B, nummers 262, 263, 264, 265 en 266. Gebruikt door Ferdinand \’an Thour- stroo en pannen; gebruikt door (diaries nout, tol 1 October 1879. 2“ De hoeveelheid volgens kadaster sectie A, nummer 398 van bekend bij kadaster sectie A, nummer 11 en 23. Bij afiiehen verdeeld in 5 loten. Gebruikt door Ferdinand Van Thour- noul en Pieter Pladys, tot 1 mei 1879. een ct S’» Donilrrilnc Februari tHIJI, TE LOO. van DEN NOTARIS M33 "SE" TE PROVEN. ei i&BLJiassiS Burgerlijke Stand der etad Veurne. Geboorten. Huwelijken. Sterfgevallen. fflnnndniE '44 Februari 1KÏ!>, elnrrnn iyiaI nnrfi nn ntAfinlrf »nnt nnn- 4 BriefiviisseliiiH;.

De Veurnaar (1838-1937) | 1879 | | pagina 3