Let park, dat ei toe behoort, ina de Medicis en Ililtlloxi-nph ie. rillustratlon Européenne (10 50 fr. franco pai- an Sommaire du N" 39. Gravures Le Pont du Cheniin-de-fcr sur le Rhin prés d’Arnhem. Deux vieux Amateur.-, d’après M. E. Detaille. Egli.se de St.-Pierre a Rome. La Statue du Chef des Apótres. Cue Me nno auslralienne. Texte: Notre Salle d'Exposition. Nos gravure; Chronique littéraire. L’ne Familie noble sous la Terreur, par Alexandrine des Echtrolles. David- le-Balladin. Connaissances usuellcs de l.i Se- niaine Patience el l’élicitc. - Marchand centre Marchand. Roman de Moeurs. Rébus NJ 10. On s’abonne au bureau de [’Illustration Euro péenne, Boulevard du Nurd, 107, Bruxelles ct aux bureaux de» Postes. Burgerlijke Biand «Ier ntu«l Veurne, Geboorten. 28. Vandenbouhedo George, z. van Hendrik cn Valeria Rooryck, Ooststraat. 27. Dubois Cy-.iel. z. van David en Lazoore Leonia. Bewcsterp. Van- beveren Gentilia, d. van Jan en Paulina Lahaye, Zuidstr. 28. Respalie Honoré, z. van Jan en Melania Novvé. Bewesterp. 29. Vermeulen Achicl, z. van Romaan en Rosalia Torhoudt. 's lleervvillenis. 30. Demolder Ornaar, z. van Lodevvijk cn Ame lia Verminck. Zvv. Nonuenstr. 1 Aug. D<spot Jozef, z. van Raphael en Maria Daulrieourl. Stalie- plaats. ItcclitcrlijUe Kronijk. Zijn door de korrectionnele rechtbank van Veuine veroordeeld Degroo Antoon, Vandenbon Hendrik, werk lieden, Vroman Simeon, hovenierszoon, alien le Nieuport, elk tot 26 fr..* boet, voor wederzijd- sclie slagen. Pauwels Karel, herbergierszoon te Nieuport, tot 1 maand gevang, voor slagen en wonden op Pieter Ramhout. Decraemer Jan, werkman te Wenckcn, tol 26 fr. boel, voor smaadwooiden. Lebouck .Karei, werkman teLeysele, totofr. boet, voor slagen op Benoit Leeleire. Vandevoorde Jozef, aardewerker te Rous- Brugge, tot 15 dagen gevang, voor slagen en wonden. gen met een zekere Frans Govaert, oud 23 jaar, die daags te voren met zijnen kameraad, de genaamde Felix Claus, oud 21) jaar, uil hel Sint Nicolaas-gesticht was gekomen. Beiden hadden haar bezocht en waren met haar in her bergen geweest. Rond 9 ure ’s avonds bevond zich hel drietal in eene herberg der Ooievaard- straat, waar Lucie zeer mishandeld werd van haren minnaar. De twee kerels dwóngen haar dan met hen meê te gaan, hetgeen zij met zeker misnoegen deed. Men kwam gezamentlijk door de Koningen- straat, lot omstreeks de Koningsbrug. Scheidde men daar van malkaar, wij weten hel niet, maar maar eensklaps lag Lucie in ’t water verdwenen en liet hulpkreten hooien. De twee jongelingen zijn nog denzelfden avond door de politie op- geëischl en in verzekering gehouden. Een onderzoek is onmiddelijk geopend. Voorloopig zijn zij als landloupers verwezen, Govaert tot 6 dagen en Claus lol 2 dagen gevang, en beiden elk lot 15 dagen verblijf te Hoogstraten, terwijl intusschen hel rechterlijk onderzoek zijnen lo«>j> wort zet. Eene vrouw, die op de spoorbaan ging, is door den trein, die om I ure 20 m. ’s avonds uil Geeraadsbergen vertrekt, nabij Viane-Moer- beke door den trein vermorzeld. Hare beenen en armen waren van den romp gescheiden. Verleden donderdag na middag is er een afgrijselijk ongeluk gebeurd op de spóorweglijn van Velm naar St. Truiden. Nabij Halmaal zag de machinist van eenen voorbij rijdenden trein, eenen man op de rails liggen; hij deed onmid delijk het noodsein hoeren, maar kon ónmogelijk sloppen alvorens den man te bereiken, die niet verroerde. Nadat de trein voorbij was, vond men niets anders dan bloed en klompen vleesch. walgelijk om zien. Het slachtoffer is een ge naamde Vanbrebant uit de voorstad St. Pieter, cr laat eene weduwe met vijf kinderen achter. Volgens allen schijn heeft men hier eene zelfs- moord le betreuren en moet die wanhopige daad aan huiselijk veidiiet toegeschreven worden. Aan de Chnnique wordt gemeld, dal de heer procureur des Konings van Venders aan hel gemeentebestuur van Spa het verzoek heeft gi zonden, om liet bacaralspel in de zalen der Redoute te verbieden. Terstond, even als te Oostende, heeft zich een kring van vreemdelingen gevormd, heb bende aan zijn hoofd den Burgemeester van Spa, die zal werken in de zalen van den Casino. De Gazette de Liège meldt dat M. de Lexhy liberale volksvertegenwoordiger van Borgworm (Waremme) gevaarlijk ziek is. De weervoorzegger Nick., voorzegt ons dat wij in de maand Augusti warm weder zullen hebben, maar afgewisseld met onweders, regen en wind. Hel ware te wenschen dat die voorzegger, wat die stormen betreft, eens mis ware. Eene depeche uit Madrid (Spanje), in date van 2 Augusti, meldt dat de poerfabriek van Durango gesprongen is. Er zijn 14 dooden. Tc Saint-Marlin-d’Abois, in de nabijheid van Epernay, departement der Marne, werd velleden zaterdag eene alschuwelijke daad ge pleegd. Jufvrouw Zélie Juget, kloosterzuster van de Orde der Voorzienigheid, bevond zich op weg naar Saint-Martin, toen zij aangevallen werd door twee jongelingen, welke haar beleedigden en van den weg wilden slepen. Dank aan bare krachtdadigheid en dringend hulpgeschreeuw, kon de zuster ontsnappen. De twee ellendige misdadigers zijn aangehouden. Het huis waar Pier Van Humbeeck te Wol- verthem geboren is, gaat in eene katholieke school veranderd worden om het goddeloos werk van den doodgraver legen le werken. Curieus is T In stukken gesneden lijk. L'il Londen wordt, onder dagleekeiring 36 Juli, per telegraaf gemeld aan den Gaulois In de statie van Gower-slreet heeft men bij de aankomst van den trein, komende van King’s Cross, eene schrikkelijk ontdekking gedaan. De portel van een wagon was open en op de bank bemerkte men eenen paraplu, welke aldaar was blijven liggen. Men meende dat er eene ramp gebeurd was en onmiddelijk stelde men zich op zoek langs de spoorweglinie. Weldra vonden de spoorwegbedienden het lijk van eene vrouw, wier hoofd en handen afgesneden waren. Het lijk werd naar de naalstgelegen gemeente gebracht; tot nu toe is de indenliteit van het slachtoffer niet kunnen bestadigd worden. De TUlleries het paleis der koningen en keizers van Frankrijk en dat door de brand stichtende Commune in 1871 werd verwoest en gedeeltelijk vernield, is dinsdag door de wet gevende Kamer van Versailles veroordeeld om ten gronde te worden afgebroken. De Tuileries Verscliillige tijdingen. Onze stadgenoot, M.'Gustaaf Questroy, heeft zijn examen in de veeaitsenij (1' proef) met -onderscheiding trfgelegd. De plechtige prijsdoeling aan de lecrlin- ,gen van het bisschoppelijk eollegie dezer stad zal plaats hebben Zaterdag 16 dezer. 'Het postbesluur aanveerdl niet als gedruk te circulairen de crumograpbische brieven. De Moniteur van zaterdag kondigt bet koninklijk besluit af, waarbij de wetgevende zit tijd 1878-1879 gesloten wordt. Men meldt uit Couckelaere, 26 juli Heden, terwijl man en vrouw Vanltyckeghem- Strubbe naar den nadienU van hunne verongelukte moeder Coleta Slrubbe-Storm waren, is hun jongste kind, oud 14 maanden, versmoord. De werkvrouw was een oogenblik voor de beesten gaan zorgen; dat kind ondertusschen alleen zijnde, klauterde langs eene bij de pomp slaande kuip; de vrouw weer binnen komende vond het kind roei--en levenloos in T water Wat voorzichtigheid vereischt toch dc beware- nis der kleine kinders Bij koninklijk besluit van 1 Augusti, wordt het kicskollegie van hel ai rondissement Aalh op dinsdag 19 Augusti bijeengeroepen, ten einde een senateur te kiezen in vervanging van M. den prins de Lignc ontslaggever. In den Kursaal te Oostende is een kring tot stand gekomen, waarvan de burgemeester voorzitter is en waar men zich ophoudt met verbodeue geldspelen. De prokureur des ko nings van Biugge is daar over eenige dagen binnen gedrongen en beefier al hel speelalaam in beslag genomen, alsook een vervolg inge spannen tegen den voorzitter J. Van Iseghem. Niettegenstaande dal vervolg heeft men er niet alleenlijk liet spel hernomen en de hielen der botten aan den prokureur gevaagd, maar bet kollegie van burgemeester en schepenen van Oostende heeft zelfs eene aanklacht ingediend bij den minister van juslicie legen den pro- kureur, omdat het Parket een bezoek in den kursaal heeft durven doen! Wij zijn benieuwd le welen wie hier zijn recht zal te builen gegaan zijn en of het te Oostende, meer dan elders toegelaten is zich met kansspelen op te houden. Men schrijft uit Brugge, 30 juli De genaamde Lucie Vanlioonacker, kantwerk ster, oud 29 jaar, wonende in de Maagdenstraat, te Brugge, is maandag avond,' rond 9 1/2 ure, aan de Koningsbrug alhier verdronken. Er loopen verschillige geruchten nopens de dood van dit meisje. Zij hield liefdesbetrekkiu- 31. Meens Maria, L0 j. 10 ni. bijzondere. werden aangelegd in 15G6, op bevel van Catha rina in 1600, onder Hendrik IV, om voltooid te wor den onder bodewijk XIV door den beroemden Le Nölre. Eerst sedert Lodewijk XV werd dit paleis het gewone vcrblijl der fransche konin gen. Gedurende de eerste Republiek hield de Conventie er hare vergaderingen. Het paleis werd op 10 augusti 1792 door de parijzer op roerlingen ingenomen, welke er de zwilsersche lijfwacht vermoorden. De Kamer heeft die af braak gestemd met 249 stemmen tegen 166. Kolossale diefstal. Wij lezen in dc Rotterdamache Courant Donderdag nacht heeft alhier eene brutale in braak met diefstal plaats gehad in hel magazijn van goud en zilverwerk van den heer Van Loon. De daders hebben het zoo voorzichtig aan gelegd, dat eerst heden morgen bij het openen der vensterblinden iels ervan kon worden ont dekt. Zij hebben, namelijk, het kelderluik op het gaanpad in de Kipslraat geopend, en zijn alzoo in den kelder gedaald. Om nu van daar in den winkel le dringen, moesten zij eerst een zoldering doorzagen; dit hebben zij dan ook gedaan. Vervolgens zijn zij tol achter een der mid- denste winkelkassen gekomen, waarvan zij het onderste paneel geheel hebben uitgezaagd. Toen dit was gelukt, hadden zij slechts door de ge maakte opening le kruipen om in den winkel de handen vrij te hebben. Dan hebben zij uil twee kassen de rijke ver scheidenheid van juweelen en andere kleinoo- diën geroofd, met achterlating van alle kokers, dooskens en andere voorwerpen, waarin die kostbaarheden le koop lagen. De waarde van het geslolene, bestaande oudere andere in dia mante oorbellen, knopjes, brillanten knopjes, diamanten en brillanten broches, diamanten medaillons, mat-gouden medaillons met dia mant, zwarte onyx médaillons met diamant, dia manten en brillanten ringen, brillanten ringen met andere edelgesteente, als Saphiers, Ro bijnen en andere mat-gouden parures, gouden parures met camee, gouden fantaisie ringen, mat-gouden medaillons, waaronder met amethist, camées, enz., eene partij gouden heeienmedail- lons, gouden Eugenie’s. Al die voorwerpen kunnen te zamen op 100,060 gulden worden geschal. Als een bewijs dat zij met de plaats goed be kend en dus op alle moeilijkheden bedacht zijn geweest, vond men in den kelder eenige ver schillende soorten van zaagjes, nieuwe engel- sche van vreemd model, benevens verscheidene hooien. Zelfs zijn de dieven zoo verziebtig ge weest, dat zij eenige groote kristallen vazen en andere voorwerpen, die in de kassen stonden op de tafels hebben gezet, vermoedelijk uil vrees dat die dingen konden omvallen en er daardoor gerucht zou veroorzaakt worden. Volgens men zegt, heeft er Donderdag nacht in de nabijheid van een juweelwinkel, een rij tuig gestaan en ook zijn er woensdag avond twee vreemdelingen in den winkel geweest, die, na zeer lang alles nauwkeurig in oogen- schouw te hebben genomen, slechts eene klei nigheid hebben gekocht. In hoever dit alles met den diefstal in verband kan slaan, schijnt niet bekend. Men zendt on-ö de volgende regelen, welke '\vi| letterlijk mededeeleu Dal er op een dorp, in de omstreken van ■Veurne, dansspel is geweest in eene herberg locbeltoorende aan eewen reverigen en zuiveren klerikaal, dat is waar. Waarom niet zuiver kleri kaal katholiek zijn en dien schoonen naam dra gen? Maar waarom liberaal zijn, en....? Voor hel overige, waarom daarop antwoor dden? Pakt dal die praat komt uil uil eene visch- inaml; daarin gaan snuffelen, dat riekt ordinair- liyk zoo goed niet. Voor dal te wasschen en Lourdes-waler te verkwisten, dat van zoo verre moet gehaald worden en door zoo nrenigen van beide wpinien gezocht wordt (als hel maar le nijpen gaat) ware er een druppel te kort er zoude misschien EEN melaatsche ongeneesbaar blijven. Ja, ja, me man, zet maar den haan zijn g.. Open ten drie ure in den nacht, en speelt daar maar een aivkeu voor den blinden, daar zullen (T is jammer) nog al veel brave menschen-kin- ders ontslicht worden. Adinkerke. i i UVU UUUfcW! H in~iir -- Sta’-fgevallen. e__j 'ljs-u--

De Veurnaar (1838-1937) | 1879 | | pagina 2