OMIOEKKMIE GOEDEREN gelegen binnen de gemeenten Alverin- Pollinchove en ONROERENDE GOEDEREN bestaande in eene partij Maaigras, twee pciceelen Zaailand en een onlangs nieuw gebouwd Woonhuis, al gestaan en gele gen in Houthem. Breedvoeriger bij affiche beschreven en verdeeld in vijf koopen. M l,;r ARTHUR VANDENBERGUE, 1° Een HUIS, PARTIJ ZAAILAND genaamd de Kraeyaerts, strekkende zui<! en noord, volgens meting I hecta re 72 aren 10 centiaren, en volgens ka daster sectie B, nummer 26, I hectare 74 aren 10 centiaren, palende van oos ten aan land van mevrouw Van Caubergh de Nieuport. WEIDE EN ZAAILAND, te Watou, wijk Europa, verdeeld in zeS koopen. TWEE WOONHUIZEN MET ERF, gestaan te Wulpen, op den Dijk, langs den keiweg naar Nieuport op cijnserf, tot 30 April 1907, laatst gebruikt door Desiré Vandcnplassche. Aanslag met de geld- teliing. De Deurwaarder PIERRET, te Veurne, zal, uit oorzaak van taling, open- IVohiris DE CAE, te Veurne, liotenueegschaalstraat, A" 10. ONROERENDE Dijk, ter herberg bewoond door August Gebruikt door Benoit Bruncel, tot 1 October 1881, aan 400.fr. bij jure boven de lasten. gedurende de dagen, dat hij weer eet, is hij reeds merkelijk zwaarder geworden; ook is zijn gelaat niet meer zoo afzichtelijk ingevallen en mager. Volgens de amerikaansche bladen melden, zou doctor Tanner er nog niet genoeg van heb ben, zonder eten te leven; in het najaar zou bij nogmaals 30 dagen zonder eten of drinken blij ven. De prijs dezer weddingschap is 5000 fr. In de afgeloopen 40 dagen heelt hij 611 onsen water gedronken. De Kleine Rentenier (eenigste vlaamsch finantieel blad)-wordt voor Een Frank, gedurende 25 achter eenvolgende Zondagen gezonden. (Men zie de Aan kondigingen). Woensdag 85 Augusti ft 880 om 5 ure na middag, te Veurnc-Bewester- poort, ter herberg Burgerwelzijn, bij August (Jogghe, openbare verkooping van Ecu onlangs nieuw gebouwd Woon huis met groot stal en 4 aren 92 centiaren erf, te Veurne-Bewesterpoort, in den hoek der Bulscampvaart en der Veurnestraat. Laatst bewoond door Charles Wulleman; aanslag met de geldlelling. Inlichtingen bij den Notaris DE CAE, te Veurne. Vrijdag; 97 Augusta A88O, om 4 ure na middag, bij Charles De Cat, te Pervyse, Opciibnre Verkooping van een HOFSTEDEKE met II. 3—48—40 C. bebouwden Croud, ïlo»enierhof, BOOMGAARD, WEIDE EN ZAAILAND, IN OOSTVLETEREN, arrondissement IJper. Verdeeld in 5 koopen. de geldlelling. Om verdere inlichtingen zich te bege ven voor de eerste Vrijdag 15 September 1 om 3 ure na middag, bij Benjamin War- lop, te Pervyse, Openbare Verkooping van patrimoniele Maandag 23 August! 1880, om 1 na middag, te Alveringhem, gehuchle Forthem, ten huize van vrouw Amelia Vieren, weduwe Jozef Romon, bakkerinne en winkelierster, van de meubels het winkclgetuig en het bak- kcrsallaam van bare faling afhangende. Met gereed geld, en op verdere voor waarden ten dage der venditie kenbaar te maken. Bij plakbrieven breedvoeriger be schreven en verdeeld in 10 koopen. naamde Charlotte Crabbë, dochter van eenen daglooner, welke eene zekere vermaardheid verworven had voor zijne worstelingen met de bereiden der foor. Volgens een schrijven uit Leuven heeft vrouw Van Leeuw'21 messteken bekomen. Inlichtingen aan eene andere bron geput spreken van drie geweldige messteken. Het parket is korts na de ontdekking ter plaats geweest en heeft de plichtige in tegen woordigheid gesteld van bet slachtoffer. De onverschilligheid van het meisje was afstootelijk. Onlangs schreven de liberale gazetten triumptiantelijk dat de pastoor van Leval-Tra- hegnies M. Godeau aangehouden, beschuldigd van ouzedelijke feiten, en door gendarmen naar het gevang was gebracht. Die zaak is nu voor bet assisenhof van Hene- gauw afgeloopen met de vrijspraak van den beschuldigde, die geestdriftig door hel talrijk publiek werd loegejuichl. Het verhoor heeft de feiten van het onder zoek niet bevestigd; verscheidene getuigen ten laste hebben stellig vei klaerddat zij niet ge- zeid hadden wal in de processen-verbaal was opgctcekend, en de betichte heeft van zijnen kant verklaard, dat de onderzoeksrechter hem daarvan geen lezing had gegeven. Eene knaap heeft bekend dat bij een papier bad ontvangen, waarop de antwoorden ston den, welke bij moest geven. Wie heeft u dit papier gegeven? vroeg de voorzitter. Ik ken dien mensch niet, luidde de ant woord. Waar is dit papier? Moeder beeft het verbrand. Die verklaringen hebben, zooals men kan denken, een diepen indruk te weeg gebragt op den jury en op het hof. De Amerikaansche doktor Tanner schijnt nu eene eet proef te willen afleggen. Wat hij verslindt, is ongelooflijk en niets schijnt hem te decree, alhoewel de geneesbeeren allerlei slechte gevolgen voorspellen. Gedurende zijnen vastentijd verloor hij 36 pond gewicht, maar om 4 ure na middag, ter herberg van Hendrik Van Egroo, te Houthem-plaats, openbare licilalie-verkooping van lugenottreding met de geldlelling. ~K A N T OOR Notaris C W lit A I IL E E te Wulveringhem. ttiirtferlijke Stnnii der Mlad Veurne. Geboorten. 12. Vandenbouhede Julia, d. van Hendrik en Rooryck Valeria. Ooststr. 14. Lucidarme Hendrik, zoon van Edmund en Walrave Maria. Handboogstraat. 11. Jackson Pieter, 58 j. 3 m. tapissier, geb. te Brugge, echtg. van Coleta Christiaens. 14. Vanzeebrouck Francies, 57 j. kostganger in het oudemannenhuis, geb. te Kortrijk, echtgenoot van Barbara Vancalbert. llibliograpltie. l’ïllustration Européenne (10 50 fr. franco par an Somniaire du N" 41. Gravures Vue de la Synagogue et du Conser vatoire de Bruxelles. Les Emigrants, d’après M. Georges Knorr. Le Meurtre de Kléber. Les Maisons de Thé, en Chine et au Japon. Texte Nos gravures. Chronique deqa dolk. Le Tableau Accusateur. Nouvelle historique. Connaissances Usuelles de la semaine. Etendue des Chemins de Fer des principaux Pays du Globe. Prenez-y garde! La Tour au Lierre. Roman. On s’abonne au bureau de l’Hlustration Euro- péennc. Boulevard du Nord, 107, Bruxelles et aux bureaux des Posies. KANTOOR van Notaris te Pervyse. K A N T O O R vun den üotnriN bare venditie houden op WZA'tï-D'if. ïüAiuh' - I 11/2 ure twee groote zijn van 50,000 fr., drie van 25,000 Ir. en vijf van 10,000 fr. De loitekking zal plaats hebben in hel open baar in eene der zalen van de tentoonstelling te Brussel. De dag der trekking is nog niet be paald. In den nacht van donderdag lot vrijdag is te Rousselaerc, in de Brouwerijstraat een hevige brand uilgeborsieti. ’t Was rond een en half ure toen de eerste alarmteekens gegeven werden. Het huis lusschen de burger- en de armescholen, met de zes woonhuisjes daarachter zijn de prooi der vlammen geworden. Het afgebrande huis, is eene tweewoonst, waarvan het minste gedeelte gebiuikt wordt door eenen doozenmaker, en het voornaamste gedeelte door eenen bakker, die in zijnen kelder bakte en ook zijn brandhout plaatste. Men zegt zelfs dat hij in dat buis nog een magazijn van slunsën en oude schoenen hield. Het gansche gebouw scheen eenen vuurberg en terwijl geweldige vlammen langs alle kanten en opeiiingen uitbraken, steeg er in de lucht een stroom van gensters en vuursparken, die verre over de aanpalende stralen heênvloog en als een regen van vuur op de huizen der Kalle- straal neerviel. Slechts de muren zijn blijven staan en enkelijk de inwoners zijn kunnen ge red worden. De ramp wordt toegeschreven aan onvoor zichtigheid. De man was ter herberg en vrouw en kinderen hebben nauwelijks in hun nachlger waad kunnen vluchten. \an ’s anderdaags is hel parket een onderzoek gaan doen. - Heel de stad Leuven houdt zich bezig met den wreeden moord woensdag morgend aldaar gepleegd. Eene stokoude vrouw van 82 jaar, welke een klein winkeltje houdt in bet Beggijnhof, is door een meisje van 19 jaar vermoord. Alhoewel de moordenaares nog zeer jong is, heeft zij reeds verscheidene veroordêeliiigeri ondergaan. liet slachtoffer was algemeen te Leuven ge kend ouder den naam van Wantje van Leeuw. De plichtige welke een uur na de ontdekking der misdaad aangehouden werd, is eene ge- Nlaandag 30 Augusti 9 880 om 4 i re na middag, tc Hoogstaede- plaats, ter herberg de Kroon, be woond thans door Smet-Nempon, met tusscheiikomst van den Notaris DE CAE, le Ghyverincltove, Verkooping van Gemeente Ho'ógstaerfe, ter plaats. en verdere afhangl ijkheden, laatst ge bruikt door vrouw Isabella Fagoo. Aanslag met de geldlelling. Uoogstaede, langs de Nillestraat. En 2° Eene allerschoonste Gebruikt door Wulleman en den heer burgemeester Cornèlis. 2’Vier aaneen houdende Woonhuizen met ongeveer 6 aren medegaande erf. ge staan en gelegen als voren, benoorden het voorgaande; palende noord aan het Ring slot der Moeren. De oosterste woonsten zijn Minstlag 31 Augusti ft880, gebruikt door Ch. Poot, veldwachter der oin 4 na middae-. tor herlmre' van Metrcn. en Ch. Glorie, werkman te Hout- hein; de westerste twee zijn onbewoond, en het land is gebruikt door Pieter Bekaert. 3* Een bebouwd en beplant Hofstede ken, gestaan en gelegen le Houthem (Veurne), wat noordoost van de kerk tus- schen de Heiden- en Dringammallewegstra- ten, groot, volgens kadaster, sectie B, num mers 277, 278. 279. 280. 281, 282, 280, 287. 289 en 290. 4 hectaren 34 aren 24 centiaren, palende aan de eigendom men der kinderen Peercn-Depeser. te Hout hem, de kerkfabriek dezer gemeente, do weduwe en kinderen Charles Maryn, aldaar, mijnheer de Thib.mll de Boosinghe. me vrouw Le Bailly de Tilleghem de Man. beide te Brugge, Seraphin Lazeurc-Vercoutter, te Haringhe en den heer Norbert Vermeesch te Hondschoote. Het hofstedeken met 2 hectaren 27 aren 84 centiaren is gebruikt door Charles Devet, tot 1 cctober 1885, voor al de landen, en< tot 30 april 1886. voor de gebouwen, mit- 500 franks’s jaars, en de overige zaailan den. tot het seheeren en weeren der was sende vruchten, door den hoer Einiel Sy- moens, mits 250 franks 's jaars. 4* De Herberg met schuurken eraan, ge naamd v het Leege. en 45 aren mede gaande erve, gestaan en gelegen te Vinc- hem. op halfweg lusschen Isenbergbe en het Gouden Hoofd, en langs de kalsijde. Aanslag met 1 October naast. Inlichtingen en vqorwaarden bij M'^COR- NTLLE. Notaris te Wulveringhem. Vit der hand te heupen Een gerieflijk HUIS, te Veurne, in de Zwarte Nonnenstraat. n°56, alwaar men alle inlichtingen bekomen kan. i Een laatste woord concurrentie» Ter oorzaak van den slechten tijd, hebben de (iebroetlers Vuudeiiheruhc, te Wulpen besloten om van stonden aan de prijzen van hel malen le stellen als volgt Malen van tarwe en al ander graan '1 fr. 50 ct. per Veurnschen zak; breken van boonen en al ander graan, 1 fr. Door hunne matige prijzen hopen zij meer i het vertrouwen van't publiek te gemeten. Donderdag September 1880, te Watou, ter herberg den Heit, om 4 ure na middag, verkoo ping van Volgens tijtel 5 hectaren 33 aren 99 centiaren Gebruikt door sieur Delaleaa, zonder verder recht van pacht. Aanslag met 1 p verkooping bij den ghem, Leysele, Loo, Notaris DE CAE, te Ghyverinehovc, Nieucappelie. en voor de zelfde en de laatste bij den Notaris CAPELLE, te Watou, Woensdag 1 September 1880, om 4 ure na middag, te Wulpen, op den Depotter. openbare verkooping van Vit dcr hand tc koopc» 4” Een partijkeu ZnuilMinl. gelegen te Houthem, verre noordoost van de kerk en tegen het grondgebied van Wulveringhem. groot bij titel 29 aren 88 c. en bij kadaster sectie A, Nr 399, 24 aren 30 c., palende noord land van den verkooper en M. den Notaris De Cae, te Veurne, west erven Blom- nie; oost grondgebied van Wulveringhem; 1 en zuid Charles Leroy. nr—if yj i van den van den Sterfgevallen.

De Veurnaar (1838-1937) | 1880 | | pagina 3