Bericht. sasaaa van den Gcmeente- tea Notaris 2DE€ CAE, <e Veurne Boterweegschaalstraat10. S T EDIE van den Rofaria SYOEiV, te Coo. van 1 hectare 72 aren 90 centiaren liggende langs den steenweg van Pro ven naar Poperinghe, verdeeld in drie koopen. Cinsdag 13 October 1S8®, om 2 ure na i van d’heer Pieter Demeester, te Rous brugge, van £ME7>QA GIE-GOEDEEJ^, Oondcrdag fl -l October 1880, Notaris KCBIIKECIIT, te Proven. pachten t Een Woonhuis en Hoefsmisse, 'met omtrent 9 aren erve en hof, te Houl- hem, gehucht het Doorentje. Softens aanslag of ingebruiktreding. Inlichtingen bij den notaris CORNILLE, IVIaandag IS October IS SO, om 3 ure na middag, te Proven, ter her berg den Wijngaard, bewoond door le, bij Nieuport, aangekondigd om op 13 October 1880, in den Call' bel- Koop drie. Eene partij Zaailand, ge, te Veurne, plaats te hebben, zal groot 04 aren 70 centiaren, gelegen geschieden op oenen dag later te bepalen. ontvangt gratis van hel bestuur, 47, Ridder straat, te Brussel, een lot van de nationale loterij (groot lot: 100,000 fr.) De Kleine Rentenier (eenigste vlaamsch finantieel blad) wordt voor Een Fhank. gedurende 23 achter eenvolgende Zondagen gezonden. (Men zie de Aan kondigingen). L'Economie Financière. paraissant 1c Dimanche. Prime gratuite. (Voir annonces). om 3 ure na middag, Openbare Verkooping te Rousbrugge-dorp, ter herberg be- te Wulveringhem. woond door Joannes-Neuville-Ame- loot, van de volgende onroerende goe deren Koop een. Een Magazijn of Re mise, Koei- en Peerdenstallen, eene een 29. Sandyck Emiel, nachtwaker, geb. te Veurne den 29 december 1848, met Thiry Juslina, werkster, geb. te Veurne den 20 december 1838. Sterfgevallen. 2. Dedecker Adriaan, werkman, 60 j. 8 m. 20 d., geb. te Westende, cchtg. van Joanna Samper. Hos pitaal. Deschepper Maria, 2 maanden. Bevvester- poort. 2" koop. Een HUIS, alsnu van twee woonsten, met grond, bekend bij kadaster sectie C, nummers 253a en 253b, staande in de Zuidstraat. Bewoond door Francis Visage en Louis Devos, tot 15 maart 1881. De verkooping van 10 hectar l 61 aren 71 centi aren bebouwden grond, vetwei- De beruchte wóelman Garibaldi wil voort durend van zich doen spreken. Over weinige maanden was de liberale held in proces tegen zijne onwettelijke kinderen; verledene week werd zijne echtscheiding toegestaan en de «generaal aan een zeventienjarig meisje verbonden; thans treedt hij weder op het politiek voorplan. Hij Leeft nu aan den koning zijn ontslag als af gevaardigde ingediend en een manifest uitge geven waarin hij zegt, dat het hem onmogelijk "is wetten le maken in een land waar de vrijheid met de voeten getreden wordt. Zijn zoon Menotli heeft insgelijks zijn ontslag gegeven. Doch men veronderstelt eene andere 'oorzaak de schoonzoon van Garibaldi zekere Carizio is een berucht kwaaddoener en hij beeft bevel ontvangen van ’t gouvernement zich ge vangen te stellen. Men meent dat Garibaldi nu tegen den koning wil opruien, deels om zich le wreken, deelsom dejusticie schrik aan te jagen of de vervolgingen tegen Carizio te doen staken. Tonneau, de kanonnier die op hel Kasleel- plein te Antwerpen eeue vrouw vermoord heeft c-n die daarvoor lol 20 jaren dwangarbeid ver oordeeld werd, is niet lang geleden in de ge vangenis te Leuven aan de leering gestorven. Een blad van Charleroi meldt dal M. Ron- vaux, fabriekatil van scheikundige voorbreng- selen te Monl-sur-Mai cliienne, het groot lot van 100,000 Ir heeft gewonnen in de laastsle trek king der leening van 1874, der stad Brussel. Over eenige dagen istc-Glowitz, klein stadje van Silesie, eene der oudste personen van Europa gestorven; Judith Singer is aldaar overleden in den ouderdom van 1 12 jaren. Een pai ijzer blad meldt, dat men verledene week in eene statie te Parijs ontdekt heeft, dat de balken van oenen waggon, toebehoorende aan den Belgische spoorwegmaatschappij en komende uit België, uitgehold waren en gevuld met Belgischen tabak. De waggon die ongeveer 1880 kilo tabak bevatte, is in beslag genomen en de bestemmeling aangehouden. Nationale Loterij. Eenieder die zes abonnementen neemt of'te zamen brengt op de Kleine llentenier (52 nummers voor een frank), Koop vier. Eene andere partij Zaailand, groot 1 hectare 43 aren 40 centiaren, ook gelegen te Beveren, langs den steenweg naar Rousbrugge. Al deze goederen zijn gebruikt door de verkoopers kinders Demeester. De twee laatste verkoopingen geschie den met de tusschenkomst van den No taris VANDENBERGHE, te Rous brugge, alwaar alle inlichtingen kunnen genomen worden. KANTOOR van den Notaris C S€ N 5 1L IL E te Wulveringhem. Huwelijksafkondigingen. 3. Vr.nnnssenhove Desiré, bijzondere, met Carton Leonia, herbergierstei, geb. te Ghyvelde en woon, te Adiukerke. wed” van Karei Baya'ert. Tassche Hendrik, bediende, woon, te Kortrijk, met Ampe Ida, kleermaakster, woon, te Ixelles. Vandenbussche Jan, bijzondere, woon, te Oeren, met Degraeuwe Anna-Maria, rcnteniersler, geb. le Adinkcrke. wed" van Frans Delafontcyne. Hartcel Amand, scheepstimmerman. geb. te Pol- linchove, met Rambout Joanna, bijzondere, geb. te Oostduynkerke en woon, te Antwerpen, wède van Leo Hanus. Maladie étrange et générale dans ce pays. om 3 ure na middag, ten huize van Coxyde, van en verdere gerieflijkheden, met den Schuur, alles staande op 3 aren20 Grond, Tuin on Land daarmede gaan-tiaren Grond, gelegen le Rousbiugge- de, groot bij titel 23 aren 2G centiaren dorp. en 61/64' van eene centiare, bij kadas- I' ter wijk B, nummers 57a en 58, slechts gras, groot 34 aren 90 centiaren, ge- groot bevonden 21 aicn 33 centiaren, legen te Rousbrugge, in den Oosthoek, alles gestaan en gelegen te Coxyde, bij de duinen. t. Laatst gebruikt door vrouw Sophia binnen de gemeente Beveren. Dinsilag 13" October flSSO om 2 ure na middag, te Houthem, huize van sieur Ferdinand Dedric, KOOPDACt van al de JlENAGIEGüEDEREN, Akkerallaam, Windmolen, middag, ten sterfhuize Graanzeefden, Dorschallaam, hoeveelheid houlbondels, 6 stèren Fasseel, 500 kilos Aardappels en Beelen op stam. Op gewoone conditiën en tijd van be taling. Uit tier liaiid te lioopen Een schoon Huis, te Wulpen, op den dijk. Uit tier lm lid te koopen of te C. Eloisi9crd:i^ 38° Octo ber fis MSP, om 3 ure juist na middag, ter herberg den Hert, bij Ch. Bovyn, te Loo, ten overslaan van den bevoegden heer Frederik Theetei?, Vrederechter, OPENBARE VEILING van WcHtvleteren. 1° Koop. Twee aaneenhoudende partien EOSCH, bekend sectie C, nummers 156bis en 154, groot 51 aren 90 cent. Niet verhuurd. Handslag met de geld- telling. 30. Bruloot Hieroninius, z. van Florimund cn Depoorter Virginia. Bewestcrpoort. A. Iloinlertlag; I fin Octo ber om 4 ure na middag, in St. Sebasliaans- hof, le Loo, OPENB \RE VERKOOPING van Een schoon kloek gebouwd WOON11L1S, kunnende dienen voor alle slach van neeringen en voor rcnlcniei shuis, aan de zuidzijde van de Breidelstraat, bij de Markt, be kend sectie C, nummers 18la en 182a, op 2 aren 9 centiaren grond cn erf er mede. Handslag met de geldtelling. Gravures Le Luitenant-Général Baron Jolly, ancien inembre du Gouvernement provisore. Jacques van Artevelde haranguant les Métiers gan- tois. Bancs-Pupitres pour Families et Pension- nats. Grande Cavalcade historique. Le Char des Libertés Communales, L’Oryctérope ou Cochon de Teire. Texte Nos gravures. Alèyde de Hamal. Chronique Beige du XIV Siecle. Astronomie, Distance eftrayante des Etoiles. Quatre Couplets sur les Dindons. Poésie et Philosophic des uy- ages. Géographfe Bachique. A propos d’Epiu- gles. La four au Lierre. Roman. Le Musée etu Jeune Age (fr. 4.23 par an). Le meilleur inarché des publication* illustrées, pa raissant 2 fois par mois, par livraison de 8 pages, avec 4 a 5 gravures. Le Kieur illustré. Journal humouristique, (o fr. par an), parait le samedi, par livraison de 4 pages, avec un dessin en couleurs a la I" page et de nombreux dessins en noir aux autres. On s’abonne au bureau de l’Illustration Euro- péenne, Boulevard du Nord, 107, Bruxelles et aux bureaux des Postes. GRAS, genaamd de Bakweide, bij Verspeelt, weduwe Depotter. Ingenot- den Peereboom, groot volgens kadaster trediug met de geldtelling. sectie B, nummers 138 en 139, 11. 1-71- 20. Gebruikt door Pieter-Jacobus Vander- faillie, landbouwer te Loo, tot 1 October 1884, mits 352 frank le jare, boven de lasten. jg. Oontüei’dag 31" Octo ber flSSOj om 3 ure juist na neen, in St. Scbas- tiaanshof, te Loo, ten overstaan van bevoegden heer Vrederechter, OPENBARE VERKOOPING van Kivilhoek. Koop 1. Twee percee- 'en ZAAILAND met wat tBluijllftl GRAS op het westeinde, bekend sectie D, nummers 121 en 122, te zamen groot H. 1-27-10. 2" Koop. Twee perceelcn ZAAI LAND, bekend sectie 1), nummers 124 Saterdag 2 October fl S80, cn 126, groot II. 1-54-40. Gebruikt door Pctius Vanderfaillie, te Pollinchove, tot 1 October 1888, mits 385 frank te jare, boven de lasten. 3" koop. Eene partie HOOI- GRAS, in den Voorbroek, groot IL 2-26-10, bij kadaster bekend sectie C, nummer 695. liet hooi ervan is jaarlijks publiek ver kocht en het ammat of nagras is ge bruikt door zelfden Petrus Vanderfailjie, tot I October 1888, mits 116 frank 25 c. bij jare. 4" koop. Eene panic HOOI- Koop twee. Eene partij Maai- den en zaailand, te Ramscappel- legen te Rousbrugge, in den Oosthoek. OC3 crars van den Opeeibure Verkooping Olienbnre Verkooping V O I T U R E akker-, kuip- en kernallaam, fourragien, beestialen en gezaagd hout. Huwelijken. fitnd JLoo. Telle qu’un voleur qui nous dévalise la nuit elle fond sur nous a Ia dérobée. Ceux qui en souffrent ressentent des douleurs dans les cólés et la poitrine, quelquefois mêtne duns le dos. Ils éprouvent de l’ennui, et un besom de dormir, ia bouche est mauvaise. surf out le matin. Les dents s’encrassent d’une espèce de mucus collant L’appétit ne va pis. Le malade ressent com- me un grand poids sur l’estomac, et quelquefois une sensa tion d< f.iiblesse et un vide insatiable dans le creux de l’estomac; les yeux sont ternes et les exliémités deviennent froides et moites. A prés un certain temps commence une toux d’abord sèche, mais qui dans quelques mois est accompagnée d’expecto- rations d’une teinle verdatre. Le malade ressent une fatigue incessante, et c’est en vain qu’il invoque le sommeil, qui ne lui procure aucun soulagement 11 devient ensuite nerveux, irascible et morose, et prend fout en mauvaise part Lorsqu’il se léve subitemcut il éprouve une espèce de veilige. II devient constipé sa peau est sèche et chaude par moments; le sang devient épais et inerte; le blanc des yeux prend une teintc jaunalie; l'urine est rare et foncée, outre qu’elle depose. Le malade est souvent oblige de r«»ndre les aliments qu’il prend, ces vornissements I ui 1 .issent dans la bouche un goüt quelquefois amer, ct quelque fois douccatre, et ils sont fréquemment suivis de palpitations de coeur; la vuh du malade s’aflaiblit, et il a toujouis des laches devant les yeux; il éprouve une grande fatigue et de la faiblesse. Tous ces symplóines se présentent tour a tour. On dit qu’un tiers de l.i population souffre de ce mal sous une forme ou l’dutro. Les méd eins se sont souvent trompés sur la nature de cette maladie. Les uns l’ont traitéc comme une maladie de foie, les autres comme la dyspepsie, d’autres enfin, comme maladie de la rate. etc. etc mais pas un de leurs divers traitements n’a eu de succes. On a ependant découvert que le Extract of Roots (ou Sirop curatif de la Mère Seigel) guérit radicalement dans chaque cas. La dyspepsie est une très-grave maladie, qui ufliige une très- nombreuse classe de la société et elle est suivic de résultats dé- sastieux, si des soins trés prompts ne sont apportés Le Sirop de Seigel est un remède eflicace, même dans les cas les plus difliedes. A. F White, propriétaire a Londrcs On peut se pro curer le Sirop de la Mère Seigel dans toutes les bonnes pharma cies de Belgique. openbare licitntie-verUoopina; i'at.rKeriijke Stacut tier mini Vetirnt*. Geboorten. Stntl Uoo. 1’Illustration Européenne (10 50 fr. franco par an Sommaire du N° 46. Gemernte Polllncïiove, Gemeente Keninshc. lui:: .m

De Veurnaar (1838-1937) | 1880 | | pagina 3