Jaarlijksche Paardenmarkt, Stud Weurne. 105. Menden. Hums. met Tramdienst Veurno-Oostende. tr. 30 -20 fr. 25 15 KANTOOR van den Notaris BEEKEN, if. Ai.verixgiiem. Eerste prijs Tweede Eerste prijs Tweede fr. 25 15 soort er BERICHT. Het publiek wordt verwittigd, dal met toestemming der Buurtspoorwcg- maatschappij Veurne Nieuport en Oos- lende-Blar.kenbergbe, alle pakgoederen en koopwaren ter bestemming van bo vengemelde linien, vermogen toever trouwd te worden ten huize der juf vrouwen gezusters Verbeque, Noord- straat, te Veurne, met het verzenden derzelve gelast. De reizigers kunnen ten zelfden huize de verscheide tramtreins afwachlen, en er ook alle inlichtingen bekomen. 24. Rathé Augusta, d. van Jan en Breem Romania, Bewesterpoort. Ste vens Albert, z. van Eduard en Mom mens Elisabeth. Veslenstraat. God- deris Anna, d. van Polidoor en Cam- bien Maria. Klaverstraat Getal geboorten sedert 1 Januari. 94. 29. Reunbrouck Rcnatus, schrijnwer ker geb. te Nieuport met Markey Sophia, dienstmeid, geb. te Veurne en woon, te Ooslduinkerke. 26. Blanckacrt Amelia, 64 j. 11 m. 24 d., bijzondere. Hospitaal. 29. Sobry Camiel, 27 j., stadsontvanger, geb. te Pollinchove. Pannestraat. Getal sterfgev. sedeit 1 Jan. dastar sectie C, nummur 24; vcideeld in 2 loten. Kodi* 4. Ecne goede partij ZAAI LAND, groot 46 aren, volgens kadaster sectie C. nummer 25n. Koop 5. Eene goede partij ZAAI LAND, groot 45 aten 10 centiaren, bij kadaster sectie C, nummers 21 en 22. Nabij den Kabbelaere. Koop 6. Eene goede partij ZAAI LAND, groot bij kadaster sectie B, num mer 45b, 40 aren 20 centiaren. Gemeente Loo, niet verre van den Babbelatre. Koor 7. Eene goede partij ZAAI LAND, groot 62 aren 70 centiaren, gekadastreerd sectie A, nummers 556/2 en 547. Koop 8. Een perceclken ZAAILAND groot 44 aren 20 centiaren, bekend op T kadaster sectie A. nummer 545/2. Langs de Loovaart en op kleinen afstand van Forthem. Koop 9. Eene goede VETTEWE1DE groot volgens kadaster sectie A, num mers 531u en 522, H. 2-35-50 C., verdeeld bij plakbrief in 2 loten. Ingebruiktreding De koopers zul len in ’t gebruik treden der herherg en smis met medegaande gebouwen den 1 Mei 1889; van de zaailanden met het scheeren en weeren der vruchten, en Dinsdag B 4 Augusti om 4 ure na middag, ir. do nagemelde herberg den Bijlander, bij degcbroedeis Vandewalle, te Alveringhem (Forthem), Lacitatie—V crkoopiii’j van Gemeente Alveringhem, gehucht Forthem. Koop 1. Do herberg Bijlander, met welgekalante peerdesmis, schuren, koei,- peerd- en andere stallen, alsmede 18 aren 09 centiaren erve, onder grond van gebouwen, voorland, koer en hovenier- hof, bekend op 't kadaster sectie A, n" 3,10a en 44a, verdeeld bij plakbrief in 2 loten. Tegen d'herberg den Hoepel. Koop 2. Een goede partij ZAAI LAND, groot volgens kadaster sectie C, nr 27b, 47 aren 90 centiaren. Langt de Hoogestraat. Koop 3. Eene goede partij ZAAI LAND, gioot 11. 40580 C., bij ka- Zii stelde den gelukzaligen J. B. de ia Salie voor (de stichter van het order der christene scholen), hulde brengende aan O. L. Vrouw. Hij wordt door zijnen patroon Joannes-Baptista voorgesteld. Bij hem staan verscheidene heiligen en patronen van Reims, deze teekening is nog versierd met de wapens van Reims, Parijs, Rouaan en Boulogne op-zee. Aan deze korte beschrijving kunnen onze lezers zien dal Arthur Wybo reeds ver in zijne kunst gevorderd is. Alle lee- keningen moeten door den leerling uit bet hoofd gemaakt worden en de per sonen die er verbeeld zijn in de kos- luimen van dien tijd gekleed staan. .Dit vraagt veel werk en studie. Wij kunnen niet nalaten van onzen stadsgenooi uil ter herten geluk te wen- schcn met de schitterende uitslagen, welke hij komt te behalen; en wij ver hopen dat wij, de twee laatste jaren die die hij nog in St. Lucasschool over te brengen heeft, met denzclfden goeden uitslag zullen bekroond zien. liet zou aan zijne medeburgers zeer aangenaam zijn, indien hel hem moge lijk ware van zijne bekroonde leeke- ningen hier in Veurne te kunnen ten toon stellen. M. Vanhee, pastoor te Vladsloo. is al- I daar overleden, oud zijnde 75jaar. In. den nacht van 25 26 Juli heb-1 ben dieven, bij middel van beklimming I en braak, tn St. iNicolaaskei k van Door- I nik gestolen 4 zilveren kroonen, waar- van eene gedeeltelijk was gebroken en I 1 eenen otjiirck Hebbende v m 5 lot 8 I 1 centimeters; eenen zilveren scepter van I 1 2U tot 25 centimeters lengte, en eene I sum van toad de 2 Ir. uit de offerblok ken die opengebroken waren. Do kbnmg bn de koningin hebben I dinsdag de Tentoonstelling bezocht en 1 gedurende bijna 2 uren de ruime gale- I rijen dootloopen. Hll. MM. hebben zich een groot ge- I 1 lal tentoonsiellci s laten voorstellen en I meermaals hunne hooge tevredenheid I uitgedrukt. Iedereen, ten anderen, bekent dat de I Tentoonstelling, onder alle oogpunten I wel gelukt is. Den ingangprijs is be- I paaid op 50 eentitnen. Zondag 5 Augusli zullen er concer- I ten plaats grijpen door de fanfaren de I Vereenigde Vrienden van Eeeloo; woens- I dag 45 Augusli, (feestdag) is het de I beurt der koninklijke harmonie dier I siad. Wij herinneren dat de muziekmaai- I schappijen welke een concert willen I geven in de hovingen van de tentoon- I stelling vrijen toegang genieten en eene I piachligc.herinnenngsmeduliebekomen. I Vakantiereizen. - L'Extursio» I kondigt ons voor dt maand Augusli ecuu I reeks aangename reizen aan. Den 13 en 20 Augusli, algemeen vertrek I voor Zwitserland waarvan men de schoonste I deelcn zal bezoekende Iligi, de St.-Got- I hard, Interlaken, Berne, Vrijburh, Gene- I ven en do Moul-Blanc. De voorwaarden I zijn bijzonder voordeehg 8 dagen 170 fr I 12 dagen, 275 Ir.; 15 dagen, 380 fr. Op 13 Augusli, insgelijks verlrek naar I de vallei van den Rhóue, den Groolen Sint- I Bernard en den Mont-Biar.c 1’ klas, 425 fr. I 2* klas. 395. Den 20 Augusli, schoonc reis in hel Oos- I lelijk deel van Zwitserland, Engadine, del Grisons en de ilaliaansche moeren 375 fr. Den 16 Augusli, ovcrschoottü reis naar I Zweden, Noorwegen en Denemarken. Be- 1 zoek der drij hoofdsteden van hel Noorden: I 750 fr. Op 16 Augusli insgelijks, de gekende I rejs naar Landen en omstreken, waarvan I de bijval jaarlijks groeier wordt. Alle kosten I inbegrepen voor 8 dagen, in 1* klas, 250 fr. I Den 25 Augusli, reis naar Schotland, den I 27 Augusli, naar Nordmandië en Bretanië. I Don 1 September, reis naar Constantino- I pel, Alhenen en naar hel Oosten. Eene I maand, 1,450 fr. Den 3 Si ntember, reis naar den Tyrol I en Hei. r< n. Eindelijk den 10 September, I n is door gan-eh Italië, in bijzondereu trein. I 20 dagen 185 tr. Vaders, kleine aangename reiken van I cenige dager, m Belgie, oevers der Maas. Dinan’, Spa. Grolle van Han, Giool Her togdom Luxemburg, Trier, in Holland, op dn oevers van den Rhijn en der Moesel, to beginnen van 55 fr. Hot programma dezer reizen wordt gra tis gestuurd aan al de personen die er de aanvraag van doen aan M. Cli. P.n inentier, bestuurder van den Excursion, 169, Bou levard Anspach, Brussel. De Vlaamsche Patriot is het goed koopste geïllustreerd weekblad van België. Do teekeningen zijn hel werk van ware kun stenaars en vele uitmuntende schrijvers heb- bon aan dezen nieuwen strijder der vlaaiu- sche zaak hunne medewerking beloofd. Prijs voor Belgie 3 Ir. van 4 Juli tot 31 December. Inleekeningen in al de nostbu- reelen van het land, en bij den uitgever, 19 Leopoldslraat, te Brussel. Prijs per nummer 10 centiemen, Zich te bevragen aan al de gazclverkoopeis. INHOUD van N' 5. tejwf.ni.ngbn Njthalia, koningin van Servië. Dc grootste draaiende brug der wereld. Eene markt aan den oever der zee (Schotland). Te Sint-Hubert. Hel icr dood brengen der veroordeelden bij middel der elektriciteit. Boeren ant woorden. Doktor Nolet de Brauwero van Steeland. De verscheidenheden. Reizigers porlrelten. Tekst Kronijkder week. Dc laat ste Napoleonisl. (Vervolg en slot.) De politiek der week. Weel ge Tnog? Het spreeksnoer of (eleloon. Iwoin van Aelst. (Vervolg.) Onze Vlaarasche Taalkamer. Onze platen. De geu zen in de Kempen. Raadsels. De Maatsjhappij van Landbouw van Veurne, door Siadsbesluur aanzocht, maakt bekend 4° Dat de Gemeenteraad dezer stad, bij zijn besluit, in date 16 April 1886, eene jaarlijksche paarde.nmaiki. heeft.m- gesield die plaats heeft op den eersten Zaterdag der maand Augusti, van 7 ure ’s morgens, aan het begin der Wandeldreef en de Houtmarkt. 2° Dal ter gelegenheid van deze Jaar markt, gehouden den Zaterdag 4 Au gusti 1888, een groote prijskamp zal geopend worden voor de peerden te koop gesteld op dc markt, mei uillo- ving der volgende prijzen. Voor de schoonste mlantlsche ruinpeerden van 3 tot 7 jaren. Eerste prijs Ir. 50 Tweede 25 Voor de schoonste inlandsche Merrie- peerden van 3 tut 7 jaren. Eerste prijs fr. 50 Tweede 25 Foor de schoonste inlandsche Buinjiécrden gezegd Ikrtigmaanders. Eerste prijs fr. 40 Tweede 20 Voor de schoonste inlandsche Merrie- peerden gezegd iJertigmaanders. Eerste pi ijs fr. 40 Tweede 20 Foor de schoonste inlandsche Jaarlingen gezegd Achllienmaanders. Hengsten. Priesterlijke benoemingen. Zijne Hoogw. do Bisschop van Brugge heeft benoemd Onderpastoor van St. Jacobs, te Brug ge, M. Sansens, baehelier in kanonik recht.; Onderpastoor te Thielt, M. Rootsaert, onderpastoor te Zonnebekc; Ondepasloor te Ingelmunstcr. in ver vanging van M. Vancoillie, overleden, M. Vermecsch, onderpastoor te Deerlijk; Onderpastoor te Zonnebekc, M. Joes- tens, coadjutor van M. den pastoor van Ramscappelle (Bi ugge); Onderpastoor ie Deerlijk, M. Dewaele, gewezen professor in T kollegie te Thielt; Coadjutor van M. den pastoor van Ramscappelle (Brugge), M. Kieckens, priester in ’t seminarie. M. De Brabandere, onderpastoor der hoofdkerk te Brugge, is pastoor be noemd te Oostvletcren. Tramweg. Te rekenen van heden 1 Augusti zal de trein van 6.18 ’s avonds uit Oostende voorlaan vertrekken, ten 6.40, om te Nieuport aan te komen ten 7.55. Sterfgeval. Het kollegie van Burgemeester en schepenen der stad Veurne; maakt ken baar dat dewijl de Feestdag aanstaande van Onze Vrouw Hemelvaart op eenen Woensdag valt, de Merkt die op dezen dag zou moeten plaats hebben, gesteld is op Dinsdag 14 der maand Augusli aanstaande. Gedaan te Veurne, den 21 Juli 1888. Burgemeester en Schepenen, D. DE HAENE. Bij BevelDe sekretaris, I- DE CAE. Eerste prijs fr. 25 Tweede 15 Ewr de schoonste inlandsihe Veulens geboren in 1888. Eerste prijs Tweede De twee fprijzen voor ielere kunnen loegewezen worden wanneer ten minste drie mededingers zijn. In goval de mededingende peerden dooi schoonheid of welgemaaktheid niet voldoen, de jury vermag de prijzen te vei mindpt en. a1 de mededingende peerden moeten op de markt te koop gesteld zijn. De inschrijving zal beginnen om 7 ure in hut hotel (Li RhetoVika, bij E. Dewille.' - ■mw—. VerHchilBège tijdingen Nog gotulgon Cordes, 25 Janu ari 4888. Sedert eenigen tijd leed ik hevig aan hoofd- en maagzeei sinds ik eene doos Zwitsersche Pillen aan 1 fr. 50 genomen heb, ben ik gansch her steld. Ik laat u toe mijn bewijsschrift openbaar te maken. (Handteeken gewettigd). Een koninklijk besluit van den 47 Juli verleent het burgerkruis van 2* klas aan M. M.-A. Clerinx, ontvanger der recht- slreeksche belastingen, te Dixmude, voor 35 jaren dienst. Een koninklijk besluit vanz den 21 Juli bemachtigt de gemeente Isenberghe de belasting op de openbare vermake lijkheden te verminderen. M. René Vanneste, van Wulpen, oud leerling van het Bisschoppelijk Collegia onzer stad, sludenl in de universitcit van Leuven, heeft zijn tweede exaam van kandidaat in geneeskunde goeden uitslag afgelegd. Vrijdag hebben de visschers der Panne, in zee het lijk opgevischt van een jongeling met bebloed aangezicht. Men denkt dat Let een visscher is eener fransche bark die over eenige dagen bij Duinkerke omgekanteld is. Het lijk is zaterdag te Adinkerke be graven. M. Honnoré, pastoor te Oostvlete- ren, is den 24 Juli aldaar overleden, in den ouderdom van 62 jaar. - I -I I - UurxerlijUe Stand vnu Veurne. Geboorten. Huwelijksaankondi^inson Sterfgevallen. Wp «leze markt zuilen «9e ver- koup.ra ffe«M> Ktuiuiu«-ld snoeten betalen. -- ■IIHWII W Zondag na middag, rond den drien, is in dexe stad overleden Mijnheer Camiel Sobit, in den jeugdigen ouderdom van 17 joar. t Is cen pijnlijk verlies voor zijne bloedverwan ten en menigvuldige vrienden; een pijnlijk verlies voor dc stad Veurne, waar hij, pas cenige weken geleden, tot stadsontvanger benoemd wierd en waar men van hem uitstekende diensten mocht verwachten. Reeds oefende hij te Zoutenacye en te Oostduinkcrke liet ambt van Sekretaris uit, was ontvanger van Eggewaertscappelle, en vervulde elkeen dezer bedieningan met dc meeste zorge en nauwgezetheid. Daarbij was Camiel cen oprechte katholiek die, getrouw aan de lessen zijner opvoeding, vrij en vrank zijne christelijke plichten kweet, altijd ten dienste stond van al wat goed was en altijd fier het voorhoofd mocht dragee, het voorhoofd waarop er niets geteckend stond tenzij de weerglans zijner vreedzame en zuivere ziele. Is hij jong gestorven, hij laat niettemin vele ede le voorbeelden achter aan dc katholieke jongelin gen dezer stad, die, God zij dank, van langsom talrijker worden, en die van langsom getrouwer durven in werkc stellen de zinspreuke, tot lof van den afgestorvenen vriend op zijn doodprentje ge steld wel doen en laten jeg-pen. Mochten de lezers van de Veurnaar cen gebed offeren voor den diepbetreurden jongeling, opdat hij eene welverdiende bclooning ontvange voor zijne volbrachte loopbaan, die alhoewel Kort ia jaren. toch rijk in deugden was. God gedenkc zijne ziel in de eeuwige ruste. -- A. ÜEVXSS1MES.

De Veurnaar (1838-1937) | 1888 | | pagina 2