Botermarkt van Loo. Tram Veurnc-IJper. Prijskamp der lagere scholen. Bruycker aan. Een schot werd gelost Koopwarendienst. Drie wildstroopers, die den bosch- wachter ontwaard hadden en waarvan Mama, zijn al da dochter» van den Iro ning princessen? Ja. mijn engel I)an zijn al de zonen des konings snij- boonen, mama? Steek uw» tong wal verder uil, zeide een doktor lol eene vrouwelijke patiënt, een w i- nig verder, als ’lu belieft mevrouw, nog een beetje verder. Maar, doktor, riep de zie ke, denkt gij dan, dat er geen einde komt aan eene vrouwentong T Hecht erlijke Kronijk. De korreklionnele rechtbmk van Veurne heeft de volgende veroordeehngen uitge sproken 'Zitting van 7 September. Willems 'Zoë zonder beroep, te Avecappelle, eene maand gevangen 26 frank boet, voordufle. Deturck Hendrik, dienstbode leLin- pernisse, 100 frank boet, vooi jrchidelikt. 1 frank boel, voor slagen. Bony Emiel werkman te Middelkerke, Vier leerlingen der vrije school van Slype waren voor dezen werdstrijd aan geboden en allen hebben zich goed uil den slag getrokken. Deze school is be stierd door slechts éénen onderwijzer. De vrije school van Ghistel bood negen leerlingen aan en alle negen be kwamen een diploom. Vijl leerlingen der vrije school van Eerneghem namen deel aan den prijs kamp en allen hebben een diploom be haald. De aangenomens vrije school van Ise ghetn heeft 19 bekroonde leerlingen op 24 mededingen;. De vrije scholen van Alveringhcm on Wulveringhem-Vinchem hebben zich insgelijks in dezen wedstrijd onder scheiden, en hunne mededingende leer lingen zien bekrooner.. Verdere in lichtingen over de katholieke scholen van hei arrondissement ontbreken ons; tiet zou ons aangenaam zijn den volledi gen uitslag in een volgend nummer te kunnen mededeelen. Holle Alois, werkman te Dixmndc, 26 I j moordpoging gepleegd op den genaam- voorbij vloog. Doch hij werd aan de rechterband getroffen en gekwetst. Hij kon den drager van den bak vastgrij- goed gedroogd, is niet aileen zonder gevaar voor do paarden, maat als aan prikkelend voeder boven de oude haver te verkiezen. l>c Vlaninsche Patriot. 6 fr. per jaar, 3 fr per 6 maanden, te ver krijgen bij alle gazelveikoopers. INHOUD. Teekeningen De ramp van Antwerpen (6 bladzijden platen, velgms lichlteekcningcn van M. van N'ck, van Antwerpen. De pleiziertrein n (cancatu- rcn). Tekst Kronijk der wcA. De ramp van Austruweel-An’wei pen. Mi ld* leeuw- schc letterkunde. Hel springen d< r Zand poort Ie Mechelen. Weet ge ’i nog rortunatus’b' urs en zijn wanschheedekm (vervolg). Onze platen. Wetenschippe lijke v< rfcheidenheden. Huishoudelijke raadgevingen. Diijcs en daijes. Raadsel. In den prijskamp tusschen de lagere scholen, heeft de aaiigenomcne knech- lenschool onzer stad, bestierd door M. Tn. Rommelaere, dit jaar eenen schoo- nen uitslag behaald. DRIE leerlingen dezer school werden aangeboden, en ALLE DRIE hebben, mei een middengotal van 135.9 punien, een diploma bekomen. Eere aan den ieverigen onderwijzer on aan die vlijtige leerlingen De verliezen in geld beloopen meer dan 150 millioen. Een vader die zijn zoon vermoordt. Te Haut-Lieu, bij Avi sne>(tl’iank rijk). is eene moord gepleegd in de vol gei do omstandigheden De genaamde Balligand-Eei rel. leefde in slech’e verstandhouding met zijnen vader Zéphir. die tegen |hcm eenen grooten baai had. Den 12 Augusti lest nam de zoon eene koe van zijm n vader welke hij verkocht; I de vaderlijke vermaningen beanwooid- de, hij met slagen, welke Zéphir door eenen doctor deed vaststellen, maai zon der eene klacht in te dienen. Eenigt n I tijd nadien maakte Balligand Penei zich van eene andere koe meester die hij te I Grand Fayi veriuilde tegen een kalf. Vrijdag der verledene week bood bij I zich ter hoeve van zijnen vader aan en klopte op de deur; Zéphir Ballignnd, I hem herkend hebbende, verzocht hem I zich te verwijderen, veiklaiende dal hij I zich niet meer zou laten mishandeld I hebben en, des noods, dat bij zich van I zijn geweer zou bediend hebben. I Balbgand Ferret klopte voort; de va- I der stelde zijne bedreiging ten uitvoei loste een schol op zijnen zoon dat hem I zijne longen dooi boorde, aan welke ge- I volgen hij overleden is. De vader is aan- I gehouden. De koopwarendienst zal te rekenen van I October 1889 geopend worden. De dienst zal door de gemengde trei- nen n” 525-526 gedaan worden, belial- I ve op de zon- en feestdagen. De aanvragen voor koopwarenwagens moeten 48 uren op voorband gedaan worden. Afdruksels voor aanvragen voor koopwarenwagens en vrachtbrieven be vinden zich in de statiën. llenri Coene. Het gered.t is reeds op hel spoor der andere aanvallers. De Stoel. Un Rome woidt aan den Monde geschreven dal inder daad, gelijk reeds te verstaan was ge geven, de openbaarmaking op handen is van belangrijke documenten betreffen de de onderhandelingen welke in 187Ü de overweldiging van Rome zijn vooi- atgegaan. Reeds moeten die stukken zich ter drukkerij van het Vaticaan bevinden. Er moeten onder andere toe behooren verscheidene onuitgegeven blieven van Napoleon Ill en Vic.oi-Emmanuel aan Pius IX alsmeê diens antwoorden daar op. En daaruit zal ten duidelijkste blij I ken, zegt de berichtgever, dat Napoleon De man. Maar, vrouw, hoe is liet mo- gelijk dat gij In t haar van een ander vrouws persoon op uw hoofd wilt dragen? De vrouw. Maar, man lief, hoe is het toch mogelijk dal gij hel vel van een ander kalf aan uwe voelen draagt? Ophel puilkanto'r. - Uw brief is te zwaar, gij mout er nog ren postz.gr! bij plakken. Wel, potverm llc, als ik er ren Iwerde zegel bij plak, dan zal hij nog zwaai der zijn! Praktisch. Nabuur: Gij wilt uw pas- i geboren kind «Klarinetten noemen’ Zijl gij muzikant? Vader. Neen, maar de moeder heet Klara en do tante hiel Nelle, nu wil ik haar beiden bevredigen en hel kind gelijk beiden hooien. Ten gevolge van de ii stelling van den buurtspoorweg van Veurne op IJper, zal de Botermarkt die wekelijks den Donderdag le Loo gehouden wordt, be ginnen oin9 uro ’s morgens, onmid- delijk na de aankomst der treinen van Veurne op IJper. De boter zal onvergeld vervoeid worden van de statie naar de Markt en van de Markt naar de statie. - De bewijzen zijn ontebaar. Stockheim, 5 April 18S8. Men mag iederen de Zwitserscbe Pillen, Hertzog van Pai ijs aanbevelen, niets is beter ler genezing der (matig aandoe ningen. (llandieeken gewettigd.) Tiieihhior Claussens. Aan M. Pelerin, apoleker, 12 Schild knaapstraat, Brussel. Rond elke doos den band ter waar borg met het bandteeken van M. Pelerin Een koninklijk besluit van 16 Sep tember bemachtigt .r De gemeente Watou eene belasting I m je eigenlijke drijver en Victor Etna- le stellen op de honden; De gemeente Rousbrugge Haringlie te ontvangen A. Eene persoonele belasting; B. Een laks op de honden. Eene plaats vsn gemeenteraads- heer opengevallen zijnde le Beeisi, I wordt bel kieskollegie dier gemeente bij koninklijk besluit van den 18 Sep- I lember bijeengeroepen op zondag 13 I October aanstaande, ten 9 ure 's mor- I gens, om een nieuw lid van den ge- I meenteraad le kiezee. Een koninklijk besluit van den 18 Augusti vet leem een pensioen van 3G9 bank aan M. Pieter llouvenaegliel, lee- I laar van leekenkundo in de leeken- school en in de middelbare staatsschool van Nieuport. Maandag 16 dezer, waren er te Oostkerke, bij Dixmude, een en twintig kermisgasten aan eene goedvoorziene ta fel vereenigd, waarvan zeventien puydts (Depuydl). Dal mag men wel eene zeld zaamheid noemen. De deken der Belgische burge meesters M. Philip Depla, burgemeester van Leflinghe, is vrijdag nacht ovei leden in den ouderdom van 92jaten. Sedert II November 1834 mick hij 1 van den gemeenteraad; hij Wsrd schepen benoemd den 31 December 1847, en was butgcmeesicr sedert 31 Decembei 1869 Burggraaf de Kerckhove, gewezen bui gemeesti-t van Mechelen en gewe zen volksveitegenwoordiger van dat at rondissenicui, is doudeidag aldaar m 72jaiigen oudetdoin overleden. M. de Kerckhove was in vioegero jateu gezant scha pssekreiat is in Noor wegen en Zweden, en later gezant in Turkije en Spanje. Hij was g'oot-’int der orde van Isabella de-katholieke en officier der Leopoldsorde; hij bad oye Hgens een aantal hooge onderschei dingen. Bij koninklijk besluit van den 18 Augusii wordt de gemeente Poupehan (Luxembuig) ontslagen hare eenige la gere gemeenteschool die maai 14 leer lingen telt, te behouden. Valsche stukken van twee frank zijn le Btussel in omloop. Zij dragen de beeldlenis der hnnscbe republiek en hel jaartal 1871. Zij zijn in lood en zeer wel nage maakt; zij zijn verzilverd en klinken evenwel als de goede stukken. De minister van ijzerenwegen; postenen telegiafen heelt aan de ver- schillige oversten van zijn gebied eenen omzendbrief gericht, die hunne aan dacht op de volgende punten inroept 1" Dat hel verbod eenigen bandel te drijven voortaan zal toegepast woiden aan elk bediende die eenig gezag uit oefent; 2r dat de toelating lol het hou den van drankhuizen vootiaan aan alle bedienden zal geweigerd worden Vrijdag nacht is te Sysseele eene de Bernard De. Bruycker, jachtwachter 26 bank boet, voor vernieling van afslui- aldaar, in de volgende omstandigheden lingen. u'*-1-- i- Mus Juliana, huis vrouw Leopold Muylle. le Middelkerke, 26 hank hooi, voor smaad je gens de polieie. Berten Kan I, werkman teHouthrm, en zijne huisviouw Octavia Veibouwe, elk 8 dagen gevang, voor rov. tij. Dcspeghel Justin on Es Alois, werklieden te Clercktn, de eerste ‘26 frank boet, de ïe tweemaal 26 frank boet, voor slagen. Hol fireijocitis blad deelt dm volgen i den uitslag mede van den wedstrijd tier lagere scholen voor hel booldbe- strek van IJper Gemeentescholen 121 ge uigschrif- ten zijn bebaa.d op 299 mededingers, of 40.4 len 100. Aangenomene vrije scholen 189 ge tuigschriften op 355 mededingers, ol 53 2 ten 100. Vrije scholen 45 getuigschriften op 57 mededingers, of 80 ten 100. Alle scholen samengenomen 355 ge tuig.-chrifien op 711 mededingers, of 50 ten 100. nuel slechts de uitvoerder was; de ge- beele legende, waarmee de ilaliaansche revolutionnairen de gedachtenis van Victor Emmanuel omgeven hebben zal vervallen en bij zelf als een karakter looze nulliteit ontmaskerd worden. Uil de verdere documenten, die on getwijfeld gtool opzien zullen baren, zal levens blijken, welke treurige rol Pruisen in die dagen beeft gespeeld om hel revolulionnaire Italic lol verovering van Rome aan le zeilen. De politiek van Napoleon 111 zal ontmaskerd, de hoofd schuldigen in de overweldiging van Rome zullen gebrandmerkt woiden. Eenige damen van Berlijn willen nu dameskofliliutzen inrichter.. Zij doen opmerken dal, terwijl haie echtgenooten bier drinken en pijpen rooketi, zij ver plicht zijn l'liuis te blijven, en wanneer zij dan genoodzaakt zijn lang buiten hare woning te blijven, kunnen zij niet eens eene verversching nemen, daar eene I 1 vrouw alleen in een koflihuis niet op I hare pltals is. Worden die kofllhuizen ingericht, wat I zal er daar gesjaweld worden. Een engulsch plalonneerder zag I dezer dagen in een blad van Londen I eene oproeping vau ei Igenameu Er was I kwestie van eene tortum van 1,400,000 I pond siei ling, en de ovei ledene die de- I ze som bad acliletgelaten, was zijn oom I die ii. Austialie gesto ven was. I Pe etlgetiaam ging s<ff iis naar den 1 zaakgelastigde in hel hermin a.mgeduid, I en vernam daai dat Lij lc eenige eifge- I imam was. De plalonneerder woi stelde sedert I lang legen de ai moede, en over drie I muaiiden hing zijne vrouw zich op, uil I vrees voorden honger. Eu zeggen dal zij I dat. reeds de recht mat igeeigcuaats waren I van 35 millioen bank Eene faniillie vermoord. Uil I Weenen wordt gemeld dal in een dorpje I van Wallucliian, llotigat ie, eenige roo- vers bij een lijken jood zijn binnengo diongen en hem, zijne vrouw, zijn zoon en dt ij jongeie kinderen veiinoo.d heb ben. De slachtoffers waren letterlijk in stukken gehakt. De moordenaars stolen geld en andere weerden, voor eene som van 20,000 florijnen en gingen daarna in den kei der drinken. Do jood was een geldschieter, die veel menschen uit den omtiek epTslroo gebracht heelt, en daarom zeer vei acht werd. Eene schrikkelije ramp. De pro vincie Kil (Japon) komt bet theatei le zijn van eene schrikkelijke tamp. Meer dan 10.000 dooden, versebillige gansche verwoeste steden, zijn veroor zaakt door het invallen van eenen berg die zes dorpen onder eene aanzienlijke masse aarde en rotsen begraven heeft. In het begin van aegusli heelt bel fel I geregend en de stijging van de rivier waters werd weldra dreigend. Op 18 augusti werden de oevers der Kionaown, die eenen loop van 125 kilo meters hebben, bij de stad Yokohama weggeriikt en een wateiberg lukte de velden en steden in, buizen, bruggen, een de lichtbak droeg, legden op De muren, tempels en al wal hij op zijnen Bruycker aan. Een schot weid gelost dooltocht ontmoette, verwoestende. In dat de boschwachter langs de boenen datdistiiki werden 200 huizen wegge rukt, 5,000 door devvaieis verwoest, en lieten daardoor 30,000 menschen zonder hulpmiddels, ten laste van de pen, en bij herkende hem voorzekeren plaatselijke overheden. i 10 oantlamen den aummer.

De Veurnaar (1838-1937) | 1889 | | pagina 2