a M. Stevens, van Ledeberg, die de terzij zal het hierin eens zijn, en zij zal zal de linkerzij laten harrewarren en knoeien naar beliefte. Uiltjes cn Datjes. Vader wal is de bliksem 1 Wel dat is een natuurverschijnsel. Maar wal is dan een natuurver schijnsel? Domme jongen, dat is de bliksem. 55183 66353 69745 92509 112833 gekregen. Zij gaal krngen bij haren in plaats van baar ge- i man terug en zeg hem dat indien hij nog het dan zijne vrouw zat aliossen. Hecliterlijke kronijk. De korreklionnele rechtbank van Veurne heelt de volgende veroordeeltngen uitge sproken Zitting van don 7 September. Zinnae- ve Allied. weikman. geboien te Wallen ^Frankrijk), 3 maanden gevang, voor ban verbreking. Zitting van 21 September. Laray Ferdinand, mecanicien woonachtig te Nieu- port. 15 dagen gevang en|26 fiank boet, voor smaadwoorden. Wetgevende zittijd. Naar alle waarschijnlijkheid zal de wetgevende zittijd van 1891-92 den 40 November aanstaande zonder troonrede geopend worden. Diensvolgens zal de kamer geenen kostelijker! tijd verspillen door de ein- delooze bespreking van het adres in antwoord op de koninklijke aanspraak, en dus onmiddelijk met zaken aan de dagotde kunnen beginnen. Priesterlijke Benoemingen M Machiels, licentiaat in letteren van Leu ven, is professor benoemd van den eersten leergang der normale school van Thourout. M. Hector Vanden Abeele, professor van den3* leergang, wordt surveillant der in ternen, en vervangen door M. Veihels’, professor inden 1 leergang der har.delsklas, die op zijne beurt vervangen wordt door M. Callens, diaken in T seminarie. M. Priem wordt professor in St. Leo’s geslicht to Brugge. M. Dierickx wordt professor van ’l 6ê in he' klein seminarie van Rousselaore. M. Goethals, professor van ’l 5e in St. Lodewijkscollegie te Brugge, wordt cr pro fessor van poësis. M. Vanderplancke, professor van de handelsklas in T zelfde geslicht, wordt pro fessor van 't 5', en wordt vei vangen door M. A. Vanrolleghem, diaken in’l seminarie. Siimmeke komt op de kermis en hij leest boven een museum plaats, 1 Ir., 2’ plaats, 60 cent., 3* plaats, t0 cl. Catalogus 20 ceniim, Kijk, Ti me, zegt Siimmeke tol zijne vrouw, wij gaan zitten op catalogus. Niet mar noodig. Zeg, Alfred, in dat deze zich begaf, was met een zijner knechten er onder gegaan, om ze te on derschragen; hel was echter te laat. M. Stevens werd verpletterd, en stier! kous daarna; zijn knecht bad eene dubbele breuk van hel linker been en wonden aan liet huold. Men meldt uil .Madrid (Spanje), 25 September: De sneltrein, komende van Si. Sebasttaan, is bij Quintanilneja, op eenen gemengden trein geloopcn. De machien, de tender, de fourgon en 14 rijtuigen zijn vernield. Men heelt uit de puinen 18 dooden en 22 gekwetsten gehaald, waarvan er drie welhaast be zweken. liet is onmogelijk hel getal gekwetsten te schatten. Een ander spoorwegongeluk heeft in de Vereenigde Staten plaats gehad op den Pittsburg and western spoorweg. Een koopwarenlrein en een reizigers trein die werklieden naar Zelit-nopel vervoerde, zijn op elkander gebotst. Er 1830 het stemrecht missen, er zouden zijn 9 dooden en 20 gekwetsten. 18 16 25 16 12 Met 1 October worden verande ringen gebracht in de vertrekuren van tien buurtspoorweg en den ijzerenweg. De trein die van Gent naar Veurne en Duinkerke vertrekt ten 11.02 ’s mor gens, en niet deze van 11.58, gelijk de uitgegeven plakkaten melden, is alge- schaft. De trein uil Veutne naar Genten Brussel vertrekkende, ten 7 05 ’s avonds is insgelijks algeschafl. De trein uit Nieuport-Baden naar Dixmude, is 5 minuten variant en zal nu vertrekken ten 9.15’savonds,in plaats van ten 9 10. De laatste avondt rein van Nieuport-Ba den naar Nieuportstad, ten 10.35, is af geschaft, even als de avondtrein uit Dixmude naar Nieuport-Baden ten 9,48. De vertrekuren van den buurtspoor weg van Veurne naar Oostende en van Oostende naar Veurne zijn alle gewij zigd. Die voor Yper en van Yper naar Veurne zijn dezelfde gebleven. Die veranderingen zal men vinden in onze uur tabellen op de 1' en 4" bladzij den Bericht. In strijd met het be richt afgekondigd den 14 oogst II, wordt de dooltocht voor peerden en rijtuigen, gedurende den dag hersteld aan den over gang van de Zijdelingvaart, russchen Schoorbakke en Schoore. De weg die leidt naar deze brug loopt dooi de hofstede van sreur Vandermeersch. De brigadier-veldwachter Claeys, van Alveringhem, heeft van wege net provinciaal bestuur de gouden Gesp ontvangen, voor zijnen goeden en ge- trouwen dienst gedurende 39 jareu, als j veldwachter dezer gemeente. In de kerk van Staveie doet men herstellingen aan de beuken. Van eene hooge stelling, die waarschijnlijk slecht verzekerd was, is eene zware balk ge vallen op het hoofd van den werkman Julius Beun, van Rousbrugge. De dok tor van Rousbrugge die juist met peerd en rijtuig te Rousbrugge was, heelt den ongelukkige de eerstezorgen toegediend en hem naar buis meegevoerd. Beun was slechts 8 dagen getrouwd en ver keerde in wanhopigen toestand. Patrijzenjacht. In dé minis- tereele kringen is er ernstig spraak de sluiting der jacht op de patrijzen te ver vroegen. Men weel dat de groote en ge durige regens van de lente veel kwaad gedaan hebben aan de voorlleelrng van dit slach van wild. M. de minister van landbouw komt aan do gouverneurs en de bestendige deputation te vragen [of het neil nuttig ware de jacht op do patrijzen te sluiten met 15 October aanstaande. Donderdag is te Lombartzyde overleden M. Isidoor Deprez, bij priester van die kerk, inde ouderdom van 54 jaar. Er is in Londen spraak van geenen rouw meer te dragen, daar men hit uilerlijx rouwbetoon nutteloos vindt als de droefheid echt is, en leugenschtig en terugsiooiend in het tegenovergestdd geval. Men heelt daarin wel een beetje gelijk. Woensdag is de Sjarige Hendrik Godderis, te Leflinghe, al spelend in eene gracht vol water, dicht bij de ou derlijke woonst, gevallen en erin ver dronken. Zondag 4 October naast, zal de gemeente Swevezeele met grooten en buitengewonen luister het onthaal vie ren van een barer bekroonde kinderen, M. René Vansteelant, als laureaat der akademie van schilder- en toekenkunst te Tourcoing (Frankrijk) verscheidene muziekmaatschappijen der streek heb met eenen geneesheer, M. I). B. Uil de onregelmatige verbindteuis zijn drie kin deren geboren. «Over twee maanden kwam er eene verkoeling in onze betrekkingen, M. D. B. zegde dat hij naai ’l bui tenland moest vertrekken, maar do waarheid was, dal D. IJ. verloofd was aan eene weduwe De Paepe, de moeder van hem die bel revolverschot loste. Het burgerlijk huwelijk moest bin nen kort gesloten worden. Mijn moedeihait kwam legen deze laffe handelwijze in opstand en ik heb heihaaldelijk bij D. B. pogingen aange wend, opdat hij op zijn besluit zou te- iug keeren. Dn heeft D. B. en de weduwe De Paepe woedend gemaakt en de zoon dezer laatste mei due vrienden, die mij sedert eenigen lijd afspiedden, heelt mij tl aus aangerand. Verschiilige getuigen hebben deze verklaringen bevestigd. De Paepe, naar het bureel van policie gebracht, heeltgezegd.dat de vrouw in kwestie lawijd kwam maken voor zijne woningen dat Lij baar heeft willen bang maken met een revolverschot. Ongeluk te Gent. Zondag ach ternoen moest le Gent, op hei besloten plein der universiieit, eer: feest plaats hebben ten voordeele van de pensioen kas der dagbladschrijvers. Er was machtig veel volk, welk eene estrade bezette van meer dan 200 meters leng e. Hel feest was nog niet lang begon nen, toen van den kant der estrade een kolossale gil opging, welke tot in hel diepste van hel ha:t der toeschouwers drong. De estrade was onder het ge wicht van ‘t volk omvergevallcn als een kaai tenhuisje. Daarop volgde eea gekeim langs hier, een gehuil langs daar, bleeke gezichten overal, bij eiken stap bebloede men- schen, zoekend naar vrienden of bloed- vei wanten. Er zijn 25 slachtoffers, de eene met gebroken armen en beenen, de andere ben leeds hunne bijtieding gegevei met kneuzingen of verwondingen, benevens deze van Swevezeele tell mm i M. Stevens, van Ledeberg, die de de alomvermanrde koninklijke maat- estrade bnd opgetimmerd, en ziend* schappij van Rousselaere, den Jonge- liugskiing van Ardoye en de Burgets- gilde van Lictitervelde. De Gentenaars hebben insgelijks hun nen primus van Home. M. Paul Lebrun, professor bij het conservatoi ium van Gent, en den jeugdigen toondichter M. Vanderméulen, die den 4* prijs beko men had, plechtig ingchaald en hun al de verdiende eer bewezen. Hetoogingen. Zoo het schijnt gnat, bij de heropening der Kamers, het spel weer beginnen. De Biusselscbe so cialisten kondigen aan dal zij tegen dien dag eene betooging gaan inlichten, ten vooideele van de onmiddelijke herzie ning en het algemeen stemiecbl. Hel eenige middel om eene slechte herziening en eene gebrekkige kieswet te bekomen, is op de Kamers te druk ken om ze met overhaasting te doen le werk gaan. Wij zouden ook wel eens willen zien wal de personen die sedert r\ ei e. 1 bij verliezen indien zij er zes maanden langer moesten naar wachter, dan zij ge schikt hebben. Drama der «onafhankelijke zede- leer». Woensdag avond heeft de zoon van wijlen Dr. De Paepe eene mooid- poging gepleegd, op eene 40jarige vrouw, eene ongelukkige verlatene, ge naamd Guillaumine Mineur. Sedert verschiilige dagen werd die vrouw gevo'gd door den zoon De Paepe en drie andere kerels, die haar met beleedigingen overlaadden. VerHcliillIjie tijdingri! Als gij Zwltsersche Pillen koopt, eischt wel dat zij van Parijs komen, uil bet fabriek van A. Hertzog, apoteker. Neemt er geeoe andere Gespaarzaamheidskring Vrije Bur gers, te l'rinrif’. Lijst der laatst aan gekochte obligation der leeuing Brussel 1886 Reeks 34C59 nummers 24 dagen, toen we nog niel getrouwd wa ren, gaalt ge mij kadeau'jes. Waarom brengt ge nu nooit meer iels voor mij meé? Wel, mijn schutje, antwoordde Al lred, hebt ge ooit geboord van m-n vis- scher, die nog aas gal aan eenen visch welken hij reeds in het nel had? De lielde, het huwelijk cn de echt scheiding kunnen niet beter uitgedrukl worden als volgender wijze: De liefde is een vertel) ei; liet huwelijk een bard ei en de echtscheiding een zwalpei. Waarom Eva geeno mied hield. Onlangs hield eene dame eene voor dracht waarin zij de mannen op de vol gende manier aftakelde Er wordt veel over de gebreken der vrouw gezegd, en men verwijt baar dal zij zooveel dienstmeiden noodig hebben. Zelfs is natuurlijk door eenen heer de vraag gesteldwaarom God. toen bij Eva uit eene rib van Adam schiep, niel daarbij voor eene dienstmeid voor baar gezorgd beeft. Wij zien ons in staal, deze vraag op heel eenvoudige wijze te beantwoorden. Eva had geene dienst meid noodig! En waarom niel? Omdat Adam nooit jammerlijk met gaten in zijne koussen bij Eva kwam, en baar verzocht ze te stoppen, of met een hemd waar de knop was afgespron gen, of met gescheurde handschoenen die zij naaien moest. Evenmin liep hij door dik en dun en rookte sigaren, en kwam dan ’t huis met schoener, die ge blonken moesten worden. Evenmin zat hij ie gapen achter eene gazette en rekte zich geeuwend uit als het donker werd, met de knorrige vraag Kiijgen we nog geen eten? Hij maakte veeleer zelf het vuur aan en hing den ketel op, trok de radijzen uit den grond, schelde zelf de patatten en deed, kortom, zijn plicht. Hij was met een gerecht tevreden en werd met las'JX als het eens aangebrand was. Hij hoefde ook niet eiken dag schoone manchetten en schoon overhemd tu hebben. Maai bij melkte de koeien en lokte de kiekens met een meesterlijk ’t jijp, 't jjjp, om ze eien te geven. Hij bracht nooit een half dozijn viienden miè, die op 'nen omzieti moe ten blijven dineeren. ilij bleef ook niet halve nachten uit om biljard te spelen, en Eva boeide niet op te blijven en zich te bedroeven. Ilij zat niet in 't bierhuis, terwijl Eva i'huis was en den kleinen Kaïn iii staap wiegde. Hij riep Evu niel uit de keuken, omdat zijn pantoefels niet in den hoek stonden, waar hij zeker wist, dal hij ze had neêrgezel- Ais hij zijne leerzen uittrok. zette hij die ouder ’nen vijgeboom en daar stonden dan ook zijne pantoefels. In één woord hij meende niet dat Eva alleen voor hem geschapen was en om hem le bedienen; hij leed met aan het zot gedacht, dal hel voor eenen man onleerend was, zijne vrouw den last te helpen verlichten. Ja, mijne ge achte heeren, omdat alles, geiool ik stellig, is het dat Eva geene meid hield. VERI.O11F.1V een diamanten Oorslingcr. Terug te bekomen in T polilu buieel. pi I Een porie-monnnie vmCA OndCD. en eene geldbeuis, terug te bekomen ia hel commissariaat van policie. Voor opschriften uwer brieven, facturen, circtilairen.onz., gebruikt geen andei papier dan Royal Lyon, te koop bij alle di ukkers en papiei vei koopers. lie VlnaniBchc Patriot. 6 fr. per jaar, 3 l'r per 6 maanden, te ver krijgen bij alle gazetverkoopers. 10 centiemen den nummer. Geboorten. 22. Demoldcr Julia, dochter van Jozef en D’h.enen Virginia. Handbuogstiaai. 23. Méib vede J anna, dochter van Gustaaf en Houtbaeger 1. ui.ia. Boterwerg- .'chaalbtraa'. Getal geboorten sedert 1 Januari lil- Sterfgevallen. 23. Degraeuwe NitaheSefn. winkelier ster, 76 j. 5 tn. 24 't ig., gebo.-cn te Alver- mgiiem, weu’ v.hi \irricke K.oel. Hobpt'aal Getal sterfgevalliT. sedert 1 Jai.uari. 113- Eene jonge boosaardige vrouw, had eenige welverdiende oorvijgen van haren i man gekregen. Zij vader, doch deze t Woensdag avond, ten 10 ure. werd lijk te geven, z-*gtGa naar uwen die vrouw in de rue de llohande ander- t maal aangeland door de vier voornoem- hart heeft mijne dochter te slaan, dat ik de personen. De zoon De. Paepe loste - een revolverschot op haar en de kogel ging rakelings nevens baren arm. Verscbiliige vooi bijgangers kwamen toegesneid en biesden twee der aanran ders aan; de twee aiidered konden vluchten. In tiet commissariaat deed de viouw Mineur het volgende verruild; Sedei t eenige jareu leelde ik samen - ir—-iTiT~» - v vv>>^ iiiiuuv*ai vi 4.1JUHV11 I I1 M II I iiurgerlijke Atuiiet van l’eurne.

De Veurnaar (1838-1937) | 1891 | | pagina 2