Sluiting der jacht op de patrijzen. ten minsten gelaten te zijn. •Haffen welke door het strafwetboek voorzien zijn. Art. 19. liet huidig reglement zal den 1 december aanslaande in kracht treden. net orgel, dat behoorde aan R. Maese- man, van Eessen. Te Wei eken is de schuur met al wat nai u inlichtingen begeeri over Aankon- uUdigmgen, voege bij rijnen brief een postzegel van 10 cenlnnen of et-n»‘ briefkaart. Zoo met, blijven de blieven onbeantwoord. dat eenige slot zou verkoop vervoerd ot behouden wordt, zal het leeken der eerste letters van den naam en voornaam [des bakkers moeten dragen. Hel gemengd of uil ander meel ge maakt brood zal, buiten het teekender naamletters van den bakker, een bij zonder merk dragen, beslaande uit eene ster. Art. 14. Het is veihoden te verkoo pen, te koop te stellen, te vervoeren ot te behouden voor de verkoop 1° Brood ot gelijkaardige voortbreng sels, die in strijd met de bepalingen der art kels 8. 9, en 10 vervaat digd zijn; 2“ Bedorven brood. voedsel van den mensch, zonder daarvan den kooper ot hel publiek duidelijk te verwittigen. De zakken of omhulsels waarin dus danig gemengd meel wordt te koop ge- s'eld, of die gebruikt worden door de l.ibukanien, kooplieden in t groot ol half groot, invoerders, uitvoerders, ver zenders of consignaianssen van dit ge mengd meel, moeten bijgevolg in klaie en onmtwischbare letteis de aanduiding dragen van het meel of de stof'voor de mengeling gebruikt. Indien het gemengde meel, tot den verkoop bestemd, verpakt is in nog niet geopende zakken ot omhulsels, zal het opschrift daarenboven den naam of de firma des fabrikanls ol des verkoopers vermelden. Art. 7. De fabrikanten, kooplieden, verzenders of consignatarissen van ge mengd meel moeien, bij de verzendin gen, op de facturen en vrachtbrieven of cognossementen, voor elke afzonderlijke verzending, aanduiden dal de koopwaar verkocht is als meel dal met deze ot gene stof gemengd is. Art. 8. Hei is verboden tot de ver vaardiging van brood en van gelijkaar dige voortbrengsels, tot den verkoop bestemd, meel, dat in sti ijd met de be palingen van artikels 1 en 2 van dit be sluit bereid weid, of bedorven meel te gebruiken. Art. 9. Hel is bepaaldelijk verboden in brood en in gelijkaardige voorlbieng- siis, tol den verkoop bestemd, eenige andere minerale slof, in welke kleine hoeveelheid ook, dan gewoon zout (cloorsodium) en water te verwerken. Het is namelijk verboden er aluin, zwavelzuur koper, zwavelzuur zink, al- calische of nardachtig alcaltsche kool zure of dubbelkoolzure zouten, kalkwa- terot zeep bij te mengen. Art. 10. Zijn insgelijks verboden, bij de vervaardiging van biood en gelijk- 5. Vervaardiging en verkoop van VOEDINGSDEF.GEN, VAN PEPERKOEK EN VAN Art. 15. Hel is verboden, bij do ver vaardiging van voedingsdeegen, van pe- jerkoek en van de verschiltige voort brengsels der bakkerij en der pastei bakkerij, gebruik te maken van meel dat tereid is in overtreding der bepalingen der artikels 1 en 2 van huidig reglement, alsmede van bedorven giondsioflen of van schadelijke sloffen. Art. 16. Het is verboden eenige soort gelijke waar, die vervaardigd is in overtreding der bepalingen van vorig artikel, ot die in slechten staat van be waring is, te verkcopen, te koop te stellen, te behouden en te vervoeren voor den verkoop. .- Art. 17. De niet geopende zakken, gebrand, Herwas verzekerd, behalve omslagen ot omhulsels waarin de voe dingsdeegen, peperkoeken en de ver- schillige vooitbrengsels der bakkerij en der pasteibakkerij gesloten zijr. voor den verkoop in 't groot of in T halt groot, zullen den naam of de firma van den labriekanl of vei kooper moeten dra gen. §6. Algemeene Sghikkkingen. Art. 18. De overtredingen der voren- VcrNclilIllKc tijdingen Na alles vruchteloos beproefd to hobben Frasnes bij Mariembourg, 22 Maart 1879. Sedeit vier jaren leed ik aan buik-, maag-en ledenzeer; ik had noch eetlust meer; de spijsvei tering geschied de zeer moeilijk. Ik had reeds, zonder gevolg, meerdere middelen beproefd. Sinds twee maanden dal ik de Zwitser- sche Pillen Hertzog aan 1 fr. 50 de doos gebruik, heb ik eenen krachtigen eetlust en zijn mijne krachten teruggekomen. pmgres. liet collegie van burgemeester en I schepenen van Brussel brengt ter kennis I der paardenfokkers de kooplieden dat I de tweede paaidenjaarmarki voor het loopende jaar zal plaats hebben den woensdag 28 October naastkomende. Er zijn belooningen uitgeloofd voor bel grootste getal paarden, voor hel schoonste lol zware trekpaarden, voor I 't schoonste lol lichte trekpaarden, en voor 'l schoonste lot poneys. Die preinien bestaan in geldsommen van 300, 250, 200, 150,100 en 50 frank, en kunnen enkel toegekend worden aan paarden fokkers, kooplieden en voortbrengers, ter uitduiting van alle anderen. Vrijdag avond, rond 6 1/2 ure, zijn in de statie van Rousselaere, twee koopwarentreins op elkander gebotst. Beide locomotieven zijn erg beschadigd en verscheidene wagons zijn verbrij zeld. Op hel alarmgefluit is de trein- overste uil den bagagiewagen gespron gen, anders ware hij verpletterd geweest gezien er twee wagons door den baga giewagen gedrongen zijn. Donderdag na middag, heeft Con stant Vansyngel, smid, te Gent, zijne vrouw Augusta Mahy, met een revolver schot gedood. Na deze misdaad heeft hij zijne pistool in den mond algescho- ten en viel mei het hoofd in den kool bak. Hij is 's avonds in T hospitaal overleden. Sedert vier maanden leefde Vansyn gel van zijne vrouw gescheiden. Voor laatste!) zaterdag was de vrouw weer gekeerd naar de echtelijke woning, en de beste overeenkomst scheen onder beiden te heerschen. De ongelukkiger! zijn maar 15 maan den getrouwd. Vansyngel was de ge scheiden echtgenoot van Sofia Decock; Augusta Mahy was weduwe van R. Tyncke. Eene moordpoging is opnieuw te Gent dooi een man op zijne vrouw gepleegd Zaterdag middag, toen de werklieden der fabriek van M. Tollenaere hun middagmaal gingen nemen, kwam Maria Bauwens, sedert eentgen tijd van haren man geschei den, insgelijks uit die fabriek tn werd door haren man, Jozef Vergauwen, met een dolk ïangevallen. Hij bracht haar een groot getal steken toe aan hel aangezicht en de hand. stand tegen de politie, enz. Boulanger laa twee testamenten na, een bijzonder en een politiek. Hij ver klaart erin dat het verdriet over de dood van M"* Bonnemain de eenige oorzaak is van zijne dood. In zijn politiek testament verklaart hij zich nooit iet» te verwijlen gehad te hebben. En hij leetde gescheiden van zijne vrouw met eene bezit; en hij zeil- moordt zich omdat de vrouw met wie hij zulk ergelijk leven leidde, hem door de dood ontrukt werd. Welke zonderlinge gedachten zijn dat nopens eer en plichtHoe ver verdwaalt de mensch als bij God uitbet oog ver liest Voor opschriften uwer brieven, l facturen, circulairen, enz., geb'uikt geen i andei papier dan Royal Lyon, te koop bij alle di ukkers en papiei vei koopers. I»e WlaniiiNclie Patriot. 6 fr. per jaar, 3 fr per 6 maanden, te ver krijgen bij alle gazelverkoopers. 10 centiemen den nummer. INHOUD. Teekemngnn De zelfmoord van generaal Boulanger op hel kerkhof van van Elsene. Proven^ iaIsche rozen. Dolec farniente. Wetenschappelijke verschei denheid. Ciricafuren. Tekst. Kronijk der week. Linds wijds, Lands eer. Reporters en geest- zieners. Adeltrots en geldzucht (versolg)- Hel Cyfermuziek. Egypte. Hendrik de baanstrooper (vervolg) Weten schappelijke verscheidenheid. Annees- sens. Herfstweer. Storm op zee. Onze platen. Ditje» en datjes. steld zijn. Ik machtig u dezen brief open baar te maken. (Ilandteeken gewettigd). Masson, statieovernte. gewone bestanddeelen meel, gist of zal de patrijzenjacht na den 15 der zuurdeeg, zout en water. i loopende maand October ophouden toe- Arl. 13. Alle brood van ten minsten gelaten te zijn. een halven kilogram, dat ais tarwebrood Bij koninklijk besluit van 28 Sep- verkocht, te koop gesteld, voor den lember, is M. A.-P.-F. Delarue, ontvan ger der icgistratie te Nieupori, in dezelf de hoedanigheid benoemd te llerzeele Oost- Vlaanderen Het zevenjarig zoontje van Alois Caestecker, te Proven, wilde het raam van het venster opschuiven, doch het viel neer op den bals van het kind. Een gebuur die voorbijkwam, verloste het kind; ongelukkiglijk het was reeds dood. In den nacht van 28 tol 29 Sep tember is, te Woumen, de herberg Ste. Barbara, bewoond door de echigenooten Debruyne-Lansen en hunne vijf kinde ren, atgebrand. Men had er ’s avonds, ter gelegenheid der kermis, gedanst tot Vervalsching der Koffl. Sedert 1 October is het verboden on der den naam van koffï ie verkoopen. te koop te stellen, te behouden ot le ver- voen n voor den verkoop, al ander voortbrengsel dan bet ontschild graan aardige voortbrengsels, tolden ve’rkoop (groene kofli), hetzij gebrand? hetzij bestemd i I’ Het gebruik van vervalschte gist; 2" Het gebruik van gereedschappen, welke gemaakt zijn in strijd met de be palingen van het reglement van 10 De cember 1890, betrekkelijk het gebruik van gevaarlijke gereedschappen ol voor werpen; 3’ Het gebruik, tot het heeten der ovens, van hout dal bij middel van lood- of arsenik-bevattende verven beschil derd is. 4. Verkoop van brood. Ail. 11. Het woord brood, in den zin van het huidig reglement, is uilsluite- lijk van toepassing op brood uil tarwe meel gemaakt. Alle gelijkaardig voortbrengsel, dat van ai der meel dan dit der tarwe gemaakt is, zal den naam van het ge bruikte meel moeten dragen (roggebrood, masteluinbrood, enz.) Hel brood waarin andere stoffen dan meel, gist of zuurdeeg, water en zout voorhanden zijn, wordt genaamd fan- taiziebrood keurbrood, luxebrood, of naar Nog eenige doozen.enik zal gansch her- een anderen in den handel gebruike- lijken naam. Art. 12. Het is verboden te verkoopen of te koop te stellen onder den naam van tarwebrood, ot enkel var. brood, van roggebrood, enz., alle voortbrengsel bevatten builen de Bij ministerieel’ besluit van 2 October, gewone bestanddeelen meel, gist of zal de patrijzenjacht na den liurKcrllJke Stand van Vrurnr- Geboorten. 1. Crombez René, zoon van Edmund en Dufour Loibsa. Noordstraal. 5. Cogge Jozef en Gogge Alfons, twee lingzonen van Karei en Libbrecht Maria. Vesienstnat. Getal geboorten sedert 1 Januari 114. Huwelijksaankondigingen. 4 Vancampenhou. Jan, grpensionneerde gendarm, geb. te Saventhem (Btaband), mil Lmnoye Elodia, naaister, geboren te Veurne en beide er woonende. Danze Eduard, visscher, geb. te Veurne, met Demerre Maria, werkmeid, g<-b. te Steenkerlie en beide woonende le Oostende. Huwelijken. 30. Gouwy Karel, machinist, geboren te Zevecotc dm 24 Aug. 18G8, met Everaert Clothildis, zonder beroep, geboivn te Veur ne den 6 November 1874 10 ure, waarna men nog de zaal had De ongelukkige kreeg niet .nin dan 20 ste- schoon gemaakt. De huisgenoten waren ten 11 ure gaan slapen; niemand had iets opgemerkt, en ten I 1/2 ure was de brand reeds aan ’t woeden. De bewoners f^he, reeks misdaden gemeld. zijn slechts ontwaakt geweest wanneer ,er van dcnKurgemcesler vermoo’id gevon een groot deel van het dak vlamde, en hadden nauwelijks den tijd in nachtge waad hunne woning te ontvluchten; Zelfs had het vuur al het bed aangeraakt van een 13jarigen knaap, die reeds door den rook was bedwelmd. Aan blusschen viel niet te denken; men heelt hel brandend dak tusseben de muren doen vallen, om het vuur te belet ten de naburige huizen aan te lasten. Men heeft slechts een paar tonnnen bier en eenig menagiegeriet kunnen I redden. Een draaiorgel van ongeveer 2200 frank waarde, is tot pulveren op ken, haar aangezicht was als doorploegd. De woestaard is aangehouden. Uit den omliek van Leuven wordt eene j Te Hauwaerd heeft men den jachwach- 1 f ZN KAn .l«n l\ iz. rw A A .1 A tZAVMIlftïk' ll OMVOI1* den. Te Rotselaar heeft op dc kermis een per soon aan twee andere gevaarlijke dolksteken toegebracht. Een inwoners van Tremerloo heeft eenen persoon doodgeschoten, die in zijnen eigen dom kwam om fruit le stelen. E-:n aanslag is op hel leven van den ouden keizer van Oostenrijk gepleegd. Men had de riggels met dynamiet doen springen langs den spooiw -g, waar hij kor ten tijd nadien moest voorbijrijden. De misdadige aanslag is gelukkiglijk m lijds ontdekt geweest. Boulanger wiens zelfmoord wij in ons overzicht melden, is zaterdag bur gerlijk begraven geweest, nevens het lijk zijner bijzit .M"* Bonnemain I T geen wij een openbare smaad noemen er zich in bevond en een gedeelte van tegen de goddelijke en de menschelijke den ast van M. Leonard Maes atgebrand. wetten, tegen de instelling van bet Invoer van vee. Het rundvee en I huwelijk, zoowel hel burgerlijke als de verkens uit Belgie en Nederland, I het kerkelijke, 'i Is een openbare smaad worden lot den invoer in Frankrijk toe- voor zijne echtgcnoote en zijne kinde- gelaten, mits een certificaat van vtege ren, die in rouw zitten en jaren lang de overheid, getuigend dat zij gezond gewacht hebben op den terugkeer van zijn en er in de gemeenten van voort- 1 staande bepalingen zullen worden ge- I komst geene ziekte bestaat. Hel belgisch straft met de straften vastgesteld bij de I certificaat moet daarenboven getuigen artikels G en 7 der wel van 4 Augustus I dat het vee sedert twee maanden in be- 1890, ongeminderd de toepassing der I doelde gemeente verbleef. De Journal de Lidge zegt dat M. de Lantsheeie hel voornemen zou hebben at ie zien van I kamei van volksvertegenwoordigers, en van Arlon, geen nieuw mandaat meer zal aanveerden. Wij lezen in de Réforme «De vrije meisjesschool van Florenville, ge sticht door de liberalen, is ges'oten bij gebrek aan voldoende geldmiddelen.» De Chronique had wel gelijk le zeggen vanden kollihooin, hetzij enkel gedroogd dat de liberalen oordjesbijters zijn tous ^lUGIJC hUIH IIU141J ^UUIdllU, HUtólJ ll<l branding gemalen. De zaden van granen, moeskiuiden. de vijgen.de suikerij, de eekels, de dat- ten, die de kofli kunnen vervangen, of hunne mengeling met kofli mogen niet verkocht worden onder eene benaming, samengesteld met hel woord kofli, noch den naam dingen van een der plaatsen waar de natuurlijke kofliboon geoogst of verhandeld wordt. den verdwaalde. Het gedrang op het kerkhof was zoo groot, dal verscheidene personen ge kwetst zijn geweest. Een politieagent in burgerskleeren had den arm gebro ken. Er hebben ook verscheidene aanhou- het voorzitterschap der I dingen plaals gehad voor diefstal, op dat M. Tesch, vertegenwoordiger 3. - VERVAARDIGING VAN BROOD. DE VEIISCHI1.LICE VOORTBRENGSELS DER BAKKERIJ EN DEIl PASTEIBAKKERIJ.

De Veurnaar (1838-1937) | 1891 | | pagina 2