Openbare Verknoping van eene aliei beste PARTIE ZAAILAND, destijds vellegras, gelegen te Adinkerkn, nabij de stad Veurne, groot 1 beet. 45a. 30 o., sectie B, n’ 152. gebruikt door August Nolcbaert, hovenier te Veurne, voor 3. 0 of 9 jaren begonnen den 1 Oc tober 1890, mits 225 trank ’s jaars, boven de lasten. Openbare Verknoping van een in een ander huis. De trap nog al breed 120. IVotnriN KANTOOR van den Aotariw SliRPKLAERKf Tl: VEIIHIÜE. KANTOOR van dcu JVotarl» II BKR KM, TE AlVERINGHEM. KANTOOR van den VAMIIKNMKKGIIK TE PERVYSE. lïe WlaaiMHciie Patriot. 6 fr. per jaar, 3 fr per 6 maanden, Ie ver krijgen bij alle gazelverkoopers. 10 centiemen den nnmmer. Inhoud. Teekeningen Do koningin van Rumenie Carmen Sylva. Het nieuw portret van den Duitscben keizer. De stonewacht van Kenwood indo Veree- nigde Stalen. Een droom tegen Sl. Michieh. Twee oudjvs. Wetenschap pelijko verscheidenheden. Wat bevelen een pai ijzer politieagent van 1869 tot 1891 ontvangen heeft Tekst Kronijk der week. Adeltrots en geldzucht (vervolg). leis over honden en katten. Wijnstok en wijn. Scheeps- tochtje. lie avond voor de bruiloft. De vtije gemeenten in on> land. Hendrik de baanstrooper (vervolg). De barre rots. Wetenschappelijke verscheidenheden. Onze platen. Ditjes en Datjes. Woensdag 4 November 1891, om 10 ure ’s morgens, in het Hotel Ie Perroquet, bij de wed’ Vanderbeyde-Ta- bary, te Veurne, Maandag 2 November 1891. om 4 ure na middag, ter herberg de Sterre, bij Hendrik Ghyselen, te Alve- linghemForthem, WOONHUIS met stallingen staande op cynsgiond, te Alveringbem-Fortbein, gebruikt door Charles Vancoillie, lol 1 Mei 1892. KAVrOÜIl van de Notarissen VAN DEN BERGH E, te Pervyse, en VANDERMEERSCH, te Langemarck. o Woensdag 4 November 1891. om 2 ure na middag, bij sieur August Scheirsen, te Pervyse plaats, TOEWIJZIN G van Gemeente Pervyse, langs den steenweg van Scheewege naar Rousdainme, eene «llerbeete HOFSTEDE groot 7 hectaren 21 aren 92 centiaren. Gebruikt door steur lleidrik Vaneec- ke. tot 30 september 1898, mits 800 fr. 's jaars, boven de lasten. Maar ingeslelü 22,350 fr. de zijnde, klom hij naar boven en verbrij- Boven stampte hij eene deur 'in, maar kon niet binnen. Wanneer zijn bewaker aansnelde, ging juist de scheidsmuur der kamer ouder liet gewicht van den olifant bezwijken. Met eenige zachte woorden en eenige stukjes suiker keerde de dikhuider naar den circus terug. Een reiziger der I* klas, groote grondbezitter van bij Warschau Rus land), is dinsdag avond vermoord en bestolen geworden in zijn kompanunent, tijdens de reis van Warschau naar Sos- nowice. De misdaad zou begaan zijn dooi twee mannen die aan de statie van P.iotirtow het kompariiment van voor noemden heer waren binnengestapt en die na de misdaad verdwenen waren. Te Bruinswyk (Duitschland) heeft de vleescühouwer Hartmann zijnen schoonvader, zijne vrouw en zijn zoon met eene bijl gedood en vervolgens de lijken in den gemakput geworpen. Deze misdaad voltooid zijnde, heelt de moor denaar zich door den exprestrein van Hildesheim naar Bruinswyk later, over rijden. Onbekende kerels hebben zondag avond te Auhiois (Henegauwj de kapel van O L V. van Lourdes doen springen bij middel van dynamiet. Het gebouw is bijna gansch verwoest. Het Zwitserscb dorp Meiringen, in hel kanton Reine, is door het vuur ver nield. De statie, de kerk en al de hotels zijn afgebrand. Een naburig dorp is ins gelijks door het vuur in asch gelegd. Men ziet er anders niet dan puinhopen. 2009 menschen zijn zonder onderkomen. Er zijn geene menschenlevens te betreu ren, maar 300 hoornbeesten zijn in de vlammen omgekomen. Nous nous fulsons un devoir de piévemr les uialades qu'il existe de nornbreuses imitations et contrefaQons du véritablc sirop du Dr Vainer et B. Dupuy. M. B. Dupuy ne répond que de l'efiicaciié de son Jsirop. Les maiades doivenl toujours demander ie véritable sirop du Dr Vanierei B. Dupuy, qui porie sur l’ëtiquelte la signature B. Dupuy. Combats op de Schuiftafel In den Hemel, bij P.Deeoussemaeckcr, op Zondag 15 November 1891. In de Bloem, bij Hendrik Cannoo, op Zondag 15 November. Zondag heeft het stadsbestuur aan den jongen piimus der Sl. Lucasscbool van Gent, M. AithurWybo, de eer be wezen waarvan bij zich weerdig |had gemaakt. Na de hoogmis beeft hel schepencol- legie, vergezeld van de heeren leden van het bestuur, de leeraren en de leerlin gen der teeken- en nijverheidsschool, voorafgegaan door hel muziek der Me- lomanen, den laureaat in de ouderlijke woonst afgehaald en hem stoetsgewijs naar het stadhuis gebracht, waar de ge meenteraad vergaderd was. Toen het toegestroomde volk tot stilte was gekomen, nam de heer bur gemeester het woord. In eene korte doch treffende aanspraak, wenschtle hij den laureaat geluk over de bekomen zegepraal. Hij herinnerde dat Arthur, vroeger, door vlijt en leerzucht aange stuwd, met de grootste vrucht de lessen onzer teeken.’diool gevolgd hebbende, in de wedstrijden altoos de eereplaat- sen bekwam, en stelde den gevierden kunstenaar als een navolgensweerdig voorbeeld aan de tegenwoordige leer lingen voor. In de St. Lucasscbool werden de wer ken van onzen jongen stadgenoot insge lijks bij eiken jam lijksehen wedstrijd bekroond; verleden jaar weid hem de tweede prijs zijner klas toegewezen en ditmaal hebben wij het genoegen hem als primus, namens den gemeenteraad zijner geboortestad, de hartelijksie ge- lukwenscliingen toe te sturen. Bij het sluiten zijner rede, bood de heer Burgemeester, als huldebewijs der stad, hem een prachtig meetstelsel aan. Hiermede nam de plechtigheid een einde, en de jonge kunstenaar werd weer in stoet naar zijne woning get bracht, terwijl een talrijk publiek be- bèkioond kunstwcik in eene nevenzaal ging bewonderen. Een koninklijk besluit van den 19 October bemachtigt de gemeenten Clerc- ken en Eessen te koopen en des noods voor openbaar nutte onteigenende be- Maandag 7 Decembor 1891, om 12 t/i ure na middag, duur bevoegden ambtenaar, van G4 koopen SCIIOONE BOOMEN beslaande in iepen, hollanders, eiken, abeelen en wilgen, en wassende op d® hofsteden gebruikt d-or Resideer l’i,n- denberghe en Karet Reeuw. te LEYSLLli> bij h,t geuucht den Alieele. kleedij zullen aan hebben, het verschil moeten betalen lusseben den ganschen taks van i.et vervoer en dit van hel ver voer aan verminderden prijs, plus de overtaks van twee tiatiks, welke van eiken leiziger gevergd wordt, die in het bezit gevonden wordt van een onvol doende retskaai'ije. De korrektiunnele rechtbank van Veurne hoeft de volgende veroordeelingeu uitge sproken - Zitting van 8 October. Mistiaan Alois, werkman te Dixmude, 6 maanden gevang en 50 i'i. boet, voor slagen en wonden; 8 dagen voor smaad jegens di poheie, en 5 ii. boet, voor dronkenschap. Vansiechelman Jan en Bnisseel Karei, werklieden, te Dixmude. elk jwne maand gevang voor slagen; je eerste daarenboven 15 frank boel, voor dronkenschap. Maerien Leonia, 16 jaar, dienstmeid to Bulscamp, 6 maanden gevang en 26 frank boet, voor diefte. Vanquakebeke Eduard, werkman te Veurne, 2 maal 3,lr. boel, voor dronken schap; 3 maanden en 16 dagen gevang, voor slagen op zijne vrouw; 8 dagen gevang, voor slagen; 10 frank boei, voor beleedigingen, en 15 dagen gevang en 26 fr. boet, voor zedenschennis. Vanhove Felix komruissionnaris te Nieu- port, 3 weken gevang en 75 fr. voor dron kenschap. Meerschaert Hippoliet, werkman te Hout- hem, 1 jaar gevang en 26 fr. boet, en 5 jaar ontzeg zijner burgerrechten en 5 jaar, waakzaamheid der poheie, voor diefte. Zitting van 9 Oc ober. Hosten Lode- wijk, werkman te Veurne, 26 fr. boet voor slagen op zijne vrouw. Maes Maria, zonder beroep, te Sl, Ric- quiers, 50 fr. boet, voor slagen •uit uoruak van vertrek, Maandag 9 November 1891, om 9 ure precies voor middag, ter Villa Speelman, te Adinkerke-Panne, van Een volledig keukengerief, schoone g«- boureerde en andere Stoelen, Canapés, vierkante en ronde Tafels, Speeltafel, salon- en andere Spiegels, Candelabre», groote Menagère, onlangs nieuw. Tafelservies in wit poreolein, 15 groote en kleine Matrassen pluimen Hoofdeinden en Oorkussens, Bed- debakken met ressorts, Lavabos. Nacht tafels, Cylinder om te ■trijUrii «on der vuur, wijn-, bier-, liqueur, geleij- en champagneglazen, enz enz. Met lijd van betaling voor de koopen bo ven de 10 francs, mits borg. VcrBchillige tijdingen Hornu, 13 Maart 1890. Sedert meer dan een jaar leed in aan eene algeineene ontsteking; drij doozen Zvvit- sersche Pillen Hertzog aan Ijfr. 50 de doos waren voldoende om mij eene volkomen genezing te bezorgen. Handteeken gewettigd.) Valentyn Dru.uit. noodigde gronden voor hel leggen van eenen buurtsteenweg, leidende van herbergbet Roggeveld, te Eessen, I zelde de treden onder zijn gewicht, naar de herberg «den Pi eekhoorn, te Clercken. In dit najaar zullen, met de gelde lijke tusschenkomst vi-n den Staat, proef velden voor den kweek van larwesoorten ingericht worden bij MM. C. Constandt, te Stuyvekenskerke, en L. Leroeye, te Isenberghe, De godshuizen van Watou mogen in hun gesticht ondei houden den ge naamde?. Frans Feys, onder voorwaarde dat hij eene som van 580 fr betale. Middel legen de groep. ‘JJeze kwaal is in eenige minuten genezen door het volgende middel Men braadt een ajuin onder de assche, vei volgens spreidt men hem open tusschen twee stukjes mous seline in vorm van plaaster; men giet er een koffilepel ammoniak op, dan legt men dezen warmen plaaster op de keei, en het kind is gered. Groote ontsteltenis in den Berg van Bermheitigheid te Parijs. Sedert eeni- gen lijd werden er zooveel meerachui- men pijpen in den berg gezel, dat men weldia overlast was en reeds groote sommen op dat rookgerief had geleend. Men deed een onderzoek, om te weten van waar al die pijpen kwamen. M. Burantun, de kommissaris met bet on derzoek gelast, ontdekte weldra dal de man met de pijpen niemand anders was dan een brave pijpenmaker, die het ge val als volgt uitlegde Ik koop in 't groot blokjes meer schuim, maak er pijpen van, polijst ze schoon en wanneer ik er een kleinen ▼oorcaad heb, breng ik ze naar den berg. Elke pijp kost mij omtrent fr. 1 50 en men leent er mij 3 fr. op. Wanneer ik dan nog eens de bergbrieljes verkoop, win ik omtrent 2 fr. op elke pijp. Ik doe dus niets strafbaars. Do uitleggingen war en volkomen juist en de werkman is niet verontrust. Maar wat zal men in den Berg met al die pijpen doen? Dat herinnert de geschiedenis van den man, die 15.000 blaasbalgjes erfde en zo een voor een in den Berg zette, zoo- dat hij er 45,000 fr. voor kreeg. Een nationale feestdag kwam met een besluit, dat al de panden van drie frank werden teruggeven.- Ie man kreeg er zijne 15,000 blaasbalgjes te-ug en begon kort daarna opnieuw te vei panden, zoo- dal hij in weinige jaren een schoon for tuintje bad. Een schoenmaker van St. Truiden bezat een oud ktsije van zijne overgroot ouders. Hij dacht dal het geene weet de had en sloeg het tot brandhout in stuk ken; aan den kant van het slot gekomen, vielen er zilveren en goudstukken uil allen met goed leesbaar opschrift en over de 200 jaren oud. Eene stokoude vrouw van Ado- gbem was alleen in huis om hel heerd- vier aan te stoken, terwijl de dochter gaan melken was. Toen deze binnen kwam, vond zij bare moeder in 't vuur liggen, gansch onkennelijk en opge brand. Langs den stoomtram van St. Ger main (Frankrijk), was eene vrouw op de riggels gevallen, doch kon een keten grijpen en werd door de locomotief meegesleept. De machinist, in plaats van te stoppen, greep de vrouw vast en wilde haar ophalen, maar hij viel zelf op de baan, en beide werden door de wielen verbrijzeld. Een genaamde Baudhuin, koetsier te Parijs, heelt vier revolverschoten ge lost op zijne vrouw, van wie hij ge scheiden leeft. Hij beeft ook op twee personen geschoten die hem wilden be letten de moord te bedtijven. Zijne vrouw en eene der twee personen zijn doodelijk gekwetst. De dader is aange houden. E- n olifant die zaterdag te Tou louse in den ciicus venoomngen gaf. was uit zijn hok ontsnapt en den hof van een naburig kollihuis binnenge drongen, waar hij alles verwoeste en dan in de gelagzaal liad. Zijn beeld in een der spiegels ziende, werd hij eens klaps razende en sloeg alles wat in de zaal stend kort en klein. Toen alles ver brijzeld was ging bij buiten en drong IturgerlijU» Mtnixl van Veurne, Geboorten. 21. Deywel Gentilia, dochter van Theofiel en Hinderykx Sofia. Bewesterpoot t. 22 Roet Ahcia, dochter van August en Senesael Florida. Binnenpalen. 24. Lucidariue Joris, zoon van Dcsideer er. Vanhove J-aslina. Abdystraal. Getal geboot ten sedert 1 Januari Huwelijksaankondigingen. 25. Bonte Camiel, landb. grb. en woon, te Wulpen, met Declercq Marii. bijzondere, geb. te Leke en woon, ie Venrne. Gheldof Kart!, I.indb. geb. en woon, te Veurne, wed’ van Pharailde Vandenbus- sche, met Snick Maria, landbouwster, geb. en woon, te Proven. Sterfgevallen. 21. Carpentier Ch irlotta, zonder beroep, 84 j. 1 m. 5 dag., geboren te Gen', wed* van Hendrik Vannaecke en Lodewijs De- her*. Hospitaal. f 25. Verecke Marcel, 13 dagen. Bewestcr- poort. t Getal sterfgevallen sedert 1 Januari. 122. - r. r »rri ütmWW l>—IbeMI <W1I Mlliii -- - llechterlijke kronijk. ■•ZW «ES-

De Veurnaar (1838-1937) | 1891 | | pagina 2