I Meubels en Menagiegoed ten siert huize van den eerw. neer Van Straes-elle, te Adinkei ke-dorpplaats. Beslissende Toewijzing van HOUTWAREN zoo als balken, staken, planken en br ndhout TE V E U R N E. UIT DER HAND TE PACHTEN (l(;s Foyageurs STATIEPLAATS, VEURNE. Scboonc Vcnditie NOORDWATERSNG VAAOKrizsrozBHxr waarvan twee dienende voor heiberg Sl. Sebastiaan en Au Pont saus parelt, met afhankelijkheden, benevens twee Cijnsgronden en Hovenier- landen, te OOSTKERKE, ter dorpplaats, samen groot 11. 04920 G gebiuikt door Rochus Bederl en andere, samen te fr. 628 72 c. bij jare. HOUTWAREN ant naar het gasthuis is gebracht, is den zou dag ten drie me overleden. Zich te bevragen bij H. Terlinck.- Baelden, Brouwer te Veurne. KANTOOREN der Notarissen WAUTERS, te Dixmude, en VANDENBERGHE, te Pervyse. Donderdag 1 September 1898, om 9 ure stipt voormiddag, van ’t Spreekt van zeil dat die Linke nogal niet het gereebt in aanraking Koopen 1 en 2 gebruikt door den medevfikóoper Mr Charles Vandaele, mits 2<J0 Ir. ’s jaars boven de lasten, tot 1 October 1899. Slaat 9iO£ inaar op fr. 3OOt) Veurne- IVesterpoort. 3C koop. Goede Vetweide, groot H. 40930 C. kad sectie B, num VAN VEURNE. H. 40930 C. kad sectie B, uiers 752, 753 en 751 ms Staat nog mnnropfr. 9(>,SOO Gebruikt door genoemden heer Char les Vandaele, mits 600 tr. ’s jaars, bo ven de tasten, tot 1 üc ober 1899. 4e en laatste koop. 07 aren 30 cen- liaien Grond met klein Gebouwken er op staande en dienende voor Bouw grond, kad. sectie B, nummer 887a.'dis’ Staat nos snaar op fr. Gebruikt door M Borgonie-Vandaele, mits 21 tr. ’s jaars hoven de lasten, tot 1 October 1899. Inlichtingen bij genoemden Notaris FLORIZOONE. ;i .1 a' w o r van den Notaris FMtRIZOOIE TE WULVER1NGHEM. Woensdag 7 September 1898, om 3 uren juist namiddag, ter gehoorzaal des Vredegeiechts, te Veurne Definitieve Toewijzing van Gemeente Adinkerke. 1' koop. Partie Zaailand, groot bij titel H. 1—45—49 C" en bij kadaster 11.140—40 G.; verdeeld in 2 loten. ate loten afzonderlijk niet iuge- Blelcl, maan in massa nns maar op fc. 5000 2" koop. Partie Zaailand, groot I den. Eeno ton of 1000 kilos goud is i 3! millioen fiank waa d; eene ton zilver l 160 duizend fiank. Jaarlijks worden in Parijs 2 millioen kilos paaidenvleescb geëten. Londen vergroot aUejaren me 54 kilomeiers stiaien. lodien een zakuurweik een j inr lang bijft gaan, hebben zijne wid j->.s omtuin 6000 kilo meters weg afgeh-gd. Uit eene ion slaal woiden 10 duizend giossen pennen gemaakt. Men rekent dat dagelijks 3000 huwelijken worden gesloten. Gemiddeld diaagt elke vrouw 72 tot 108 kilometers haar op het hootd. Hel oudste sioommachien der wereld heeft 120 jaar gewelkt; bet werd ge maaki m 1777. Te Weeuen is een woekeraar over leden, zekeie Ferdi and Linke, die zijn bedi ijf begon met een kapitaal van 250 85 arm. kadaster sectie 0, N' 6I2a°. fr. en thans een fortuin nalaat van ruim Het kleine meisje, dat nog levend 50 millioen. De Regie der Noord watering van Veur ne heeft de eer de eigenaren, die dertig hectaren in gezegde Watering bezitten, tot eene gewone Algemeene Vergadering bijeen te roepen, welke plaats zal hebben in het Stadhuis van Veurne op den 6 September 1898, ten 10 ure s’mor- gens. Veurne, den 17 Augusli 1898. De Regie der Noordwa'.ering van Veurne, CASTELEIN-VAN HILLE, Voorzitter, D DE IIAENE, L ALLEWAERT. A. DOUTSAEGER en R de SPOT, Leden Vrijdag 9 September 1898, om 4 ure namiddag, in het Hotel La Ville de Dixmude, hij M Guulier Le Roy, Siatieplaats, te DIXMUDE, Koopen 1 en 2. VOORNAAM dienende voor postkantoor, MAGAZIJ NEN, HERBERG en andere WONINGEN te Veurne. Gebruikt door M. Df.vos, poslcntvan- ger, en andere, te Veurne, samen te fr. 1263 bij jare Samen verhoogd tot fr. 16,000 Koopen 3 ti 12. ZES verscl eidene Samen verhoogd tot fr. 10,700 KOOPDAG van alle slach van gezaagde en onge zaagde te Oostduinkerke, OP DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1898, (zijnde O. L. V. Geboorte), om 4 ure precies des namiddags, bij de herberg de Belle Vue bewoond door Frans Bul hó. Door ‘t ambt van den Deurwaarder Despodt. ie Veurne. K A N T 0 0 R van August Aaninasscnhove Griffier te Veurne. «xs a— atjw. c— van Woensdag 14 September 1898, om 3 ure precies na middag, bij de herberg het Schippershuis, bewoond door vrouw weduwe Charles Vanderhi yde. Met comptant geld en 10 per honderd ve hoog voor de kosten. huwelijk te kunnen aangaan had vrouw Lucas een vonnis bekomen, vasistellen- de, na verhoor van getuigen, dat baar eer«te man te Bueuos-Ayres (Zuid Ame rica) overleden was In de aigoloopen week is Hippol'e' Lucas voor dj rechtbank te Brugge vu., schenen in gezelschap van verscheidene persoonen die onder eed verklaard tieb ben hem wel er. goed ie herkennen, en hij heett de vernietiging gevraagd zijner overlijdensakte. De rechtbank «prak een vonnis uil, verklaiende dat Lucas wel levend is, en tevens de vernietiging bevelende van zijne akte van overlijden. De kwestie van het tweede huwelijk van vrouw Lucas zal nu nog voor de rechtbank moeten komen. Eene beenbouwerin van Leuven heeft het groot lol van Gent (150,009 fr.) gewonen Zoodra zij dit vernam, begon zij al het vleesch uit haren winkel aan de arme menschen uit te deelen. Dit ver wekte zulken oploop, dat de policie moest komen om orde te houden. Sedert eenige dagen zijn aller hande gerucliten in omloop betreffehde de wetken var, Brugge Zeehaven. De overeenkomst gesloten tusschen Slaat, stad en aannemers, voorzag de aan vulling der Gulden Vlies- en Komvesten; langs daar moest de stad uitgebreid wor den en de aannemers gingen er hunne uitgedolven aaide uitwerpen. Terwijl de werken ten volle aan den gang waren, gelastte de koning den in genieur Stübben, van Keulen, met een wijzigitigsplan der vestingen en aan palende terreinen. De siad aanveerdJe dit plan, alhoewel bet groot schade aan de stadkas berokkende. Het gemeentc- stuur vroeg enkel eene vergoeding, ter gelegenheid van de verplaaising der statie. Het schijnt nu dat men aan hooger- hand de werken van Brugge zeehaven wil stil leggen, om groote verande ringen te brengen in de aanleghaven. Er wordt zelfs gezegd dal de koning van de aanleghaven van Heyst eene oorlogshaven wil maken, en tot dit ont werp zou Z. M. den eersten minster de Smet-de Naeyer overgehaald hebben. Te Brugge is men zeer ongerust en er wordt zelfs gezegd dat de gemeente raad dreigt zijn ontslag te geven. Schrikkelijke misdaad. De hate lijke misdaden, door ouders op hunne kinderen gepleegd, nemen op schrikba rende wijze toe in Frankrijk. In ons vorig nummer meldden wij de zelfmoord vaneen lOjarig meisje, dat zich aan de slechte behandeling door hare ontaarde ouders wilde onttrekken, en thans schrijft men uil Parijs dal iwee meisjes, 4 en 2 jaar oud, door haren vader in de grachten der vesting op het grondge bied van Montreuil verworgd zijn. De monsterachtige vader. Jan Deblan- der, had over drie jaar zijne plaats als kassier in eene groote fabriek verloren, len gevolge van diefstal. Ellende en twist in het huishouden was het gevolg. Deter dagen kwam een man, de heer Vinut, bij hen inwonen, wat eenigen welstand in de woning bracht, maar dat duurde niet lang, want Deblander vond dat zijne vrouw te vrien delijk was voor den nieuwen inwoner en eischte dat deze buiten gezel werd. De vrouw weigerde. Zaterdag morgend was hij dronken thuis gekomen, zijne vrouw lag te bed en sliep; de ontaarde man bond hare voeten saam, waardoor mad. Deblander wakker werd. Wat doet gij daar! riep zij vol angst. Ge zult het wel gaan zien, woordde Deblander. De vrouw riep om hulp, terwijl de man, trachtende haar met de eene hand den mond toe te houden, mee de andere beproefde om een koordje rond haren hals te doen. Gij wilt mij dus dooden? Ja, antwoordde Deblander, dit duurt reeds veel te lang. Heden is bei uit. Mad. Deblander verdedigde zich ech ter zoo wanhopig dat zij hem uit de ka mer kon stooten, zeggende Gij zult ilurnea-iijke Sitninl «Rn Veurne. Geboorten. 29 Bruloot Leopold, z. van Florimund en De Poorter Virginia. Bewesiei poort. Boeve Juliaan, z. van Benjamin en Pm son Maiia. Binnenpaïen. G.tal 105. Sterfgevallen. 23. Laevens Johanna, 6 m. 28 d. Oost straat. 25. Van der Keulen Jetnnette, 7 m. 22 d. Vestenstraai. Van Haecke Maria, 5 m. 26 d. PavPjoen- slraat. 29. Vermeulen Marcel, 19 dag. Vesten- straat. Getal 90. STUDIE van den IWotarls te Veurne. f eens Men heeft dinsdag den moordenaar te /kwam. en de verschiilige gevangenis Montreuil aangehouden. Deblander had si taffen die hij opliep bereikten tezamen drie dagen omg^zwefd in de sieengroe- 8 ja.tr. A's eenige erfgename heeft hij eene i was van beurs vaders fortuin en ais meid ging we-ken bij renen kleinen winke lier, ten 125 fr. jaar wedde. Hel testament van den hatelijken woe keraer bepaalt dat van de millioenen geen duit mag besteed worden aar. lief dadige werken. restnuiant van den boulevard de la Villcne en na een dr uppel absimhe ge dronken te hebben, deed hij zich een middagmaal opdienen. Als hij geeten had, ging hij heen zonder te betalen. De patroon hield hem aan en leidde hem naar het politiebureelwaar hij heikend weid. Hij zegde dat hij kennis had van den dood van zijn tweede dochterkeu. Het is valsch dat ik bet hootd mijner kinde ren op de steenen verpletierd heb, zegde hij. Zij werden van de boogie der vestin gen in de grachten geworpen. De moordenaar werd naar de ge vangenis gebracht, onder bet geioep ter dood van de menigte. De Beukelaer’s Rum Confiture Wafels. De Beukelaer’s Chocolade is de lekkerste. De Beukelaer’s Cacao is de fijnste, Eene slechte grap. Men meldt uit Dottenys Woensdag moigend, rond 3 ure, keerden vier personen huiswaarts; zij gingen twee en twee. Opeens kiegcn de twee vi lenden van du eerste groep het geoacht de tweo anderen eene poets te spelen. Door de dunernis begunstigd kropen zij achter een boom en riepen, op pel oogenbiik dal hunne vrienden voot bijkwamen«De beurs of hel leven! Denkende met eente baanstroo pers te doen te hebben, nok een der aangelanden, M. X ontvanger der belastingen, zijn revolver en loste een schol. De kogel uof M. D.... Zoodra de noodlottige vergissing gekend was, droegen die vrienden het slachtoffer naar zijne woning. De kogel is rakelings voorbij bel hart gegaan en door de long gedrongen. Dc toestand van M. D... is zeer erg. De eeuwelinge der Salpélrière, vrouw Simonei, is gestorven; zij was 105 jaar en 6 maanden oud. Zij werd geboren le Parijs en was gehuwd met M. Simonet, die zelf 100 jaar min drie dagen werd en in 1890 stierf. Vrouw Simonet ging dan in de Salpéliière met hate doclner die nu bijna 80 jaar is. Twee jonge doktors hebben te Luik eene merkweerdige operatie ge daan. Een jongeling, die schitterende stu diën deed, weid eensklaps met kindsch heid geslegen. Te vergeefs zocht men naar de oor zaak der kwaal, wanneer de twee ge- neesheeren besloten eene laatste operaite te wagen. Zij beproefden de schedel opening en de handigste van hen siak eene et ter buil open, die zich in hel brein had gevormd. Alles werd opnieuw in zijne plooien gebracht en een paar uren later werd de jongeling, die van de drukking op zijne hersens verlost was, zoo helder van geest als hij ooit was geweest. Die opeiatie heeft in de genees kundige wereld veel opgang gemaakt. Verscheidenheden. Eene naald ondergaat 80 bewerkingen eer zij tot den handel getesd is. De Vereenigde- S'.aten hebben het minste per cent blin- niel eerder binnenkomen dan wanneer gij nuchter zult zijn. De man ging daarop al brommend heen. Latei in den morgend ging vrouw Deblander naar de kindeikribbe waar liaie dochtenjes veipleegd we;den. Zij vernam dat haar man er geweest was en de kinderen had meegenomen. De moeder begon wanhop'g te schreien en riep Hij zal ze dooden Hij zal ze dooden Het was ongelukkiglijk maar al te waar. Aan zijne vrouw heeft hij het volgen de briefje geschreven Gij hebt mij met echtscheiding bedreigden met scheiding mijner kinderen. Daar ik van mijne meisjes niet wil gescheiden zijn, verkies ik zo te dooden en mij te dooden. Men zal onze lijken vinden in de vesting- giachten of in OrcqkanaaL Adieu. ven van Bagnolet zonder iets ie eien. Dinsdag avond kwamhij in eenen kleinen I dochter, welke niet op de hoogte '5

De Veurnaar (1838-1937) | 1898 | | pagina 3