HERBERG kunnende dienen voor Hotel Restaurant, genaamd HOTEL DE LA MARINE, Aanbesteding der Werken tot het aanbouwen van nieuwe Kruisbeuken en het her stellen der parochiale Kerk van Sinte Walburga. STAD VEURNE. Openbare Verknoping EEN WOONHUIS stallingen en 45 aren 44 centiaren Eif, jekend bij kadaster wijk C, nummers 1, 2. 3. 4 en 5. Provincie West-V laan deren. De Secretaris, (Get.) A. PIL. den algemecnen soldatendienst 1 Alleman naar de kazem Dat willen geus en liberaal van Gemeente Adinkerkc wijk de Panne, eene schoone onlangs nieuw gebouwde STUDIE van den Notnrte BOACIi, te Veurne. KANTOOR van LODKWIJH BOUTE.V, Deurwaarder te Veurne, Vleeschhouwer- straat, N° 29. Van daar trok de stoet naar hel huis van M. Vinck, bouwmeester, om aan der, kundigen man, die Veurne’s oude ge bouwen lot praal- en pronkjuweelen her schapen heeft, een bewijs van hulde en erkentelijkheid te brengen, ter gelegen beid zijner benoeming tot Ridder der Leopoldsorde, onderscheiding, welke hem door Z. M. den Koning loegeker.d werd, als welverdiende belooning voor de herstellingen welke wij hooger be doelen. M. Vinck, uit ganscher herte proficiat TE PACHTEN met 13 April naast» Woonhui*, ten dienste van winkel, bij de markt, te Veurne. Inlichtingen bij den Deurwaarder BOUTEN, le Veurne, Senaat. Van langs om meer booren wij de kiezers zeggen, dat hel betreurensweer- dig ware, indien onze gelietde volks vriend er. Senator M. Rapbaül de Spot, niet herkozen ware. Dan zouden onze tegenstrevers jube len en zegevieren. Maar dal tal, noch mag niet gebeuren Gij allen, kiezers, die in uw herte ge negenheid voelt voor onzen wel edelen heer Senator, die zijne hoedanigheden van minzaamzheid, van vriendelijkheid en dienstveerdigheid naar weerde weet te schatten, gij zult er aan houden van M R. de Spol, als senator te behouden Doch er is gevaar en dit gevaar moet gij ook overkomen. Opdat M. de Spot gekozen worde, moeten de katholieken twee stemmen heb ben tegen de liberalen één. T Is veel! en iedereen die M. de Spot als senator wil gekozen zien, mag niet aarzelen te stemmen voor hem oi voor geheel de katholieke lijst. Kiezers, ééne stem meer of min kan maken dat M. de Spot gekozen zij of mislukke. Opgepast! Allemaal mrê! Kiezers, menigeen van u heeft na de laatste gemeentekiezing bitterlijk zijne handelwijze beklaagd. Laat u geen twee de maal foppen. Werkt uil al uwe krachten mede lol de zegepraal van de heeren Pil en de Spot Stemt voor onze volks gelietde kandi daten Dinsdag 89 Mei 1900, om 10 uren 's morgens, ie Adinkerkc-' Panne, in Het Hotel de la Marine, bij Bh. Morlion, langs den nieuwen steen weg naar hel zeestrand, KOOPDAG van MENAGIE-GOEOEREN, HU1SMEUBELEN, Hotel- en Herberggerief, Timmermanaalaam, MeubetnaakerHgetuiK, Hout waren en andere voorwerpen. Gewone voorwaarden jen met gereed geld voor al de koopers zonder oader- fcheid. 1NSTELLATIE der heiberg den Herder bij Oscar Boels, op Zondag 20 Mei, Zwar (e Nonnenstraat. BOLDERS, lel wel op, Zondag 20 Mei, Croote Tuiiabolling bij DEVOG11EL Henri, voor de volgende prijzen, 1“* prijs een Vette. Turk ter weerde van 14 fr.; prijs twee Vette Konijnen ter weerde van 6 fr.; 3’ een Nieuwe Wekker (réveil) ter weerde van 5 fr, Inleg 0,25 cemimen voor 4 Bollen. Be gin od 5 uren juist. Den Donderdag 7 Juni 1900, om II uren voormiddag, zal het KERKBESTUUR, ten Stadhuize aldaar, overgaan tot de openbare Aan besteding, bij geheime en op zegel geschrevene biedingsbiljetten, der hier boven vermelde werken, waarvan de kosten begroot zijn op 838,417 fr. «1 et. De borgstelling is bepaald op twintig duizend franken, volgens bepaling van het kohier van lasten, 1' deel, artikel 7. Do aanbiedingen zullen gezonden wor den aan den Eerw. Heer H. VAN DER MEERSCI1, Pastoor van Ste. Walburga, ie Veurne, bij aanbevolen brieven in den post besteld uiterlijk vóór 4 Juni J900. De plans, de begrotingsstaat en hel lastenkohier berusten ter inzage van een ieder, in het S adhuis te Vemne. Verdere inlichtingen kan men ook be komen bij den Heer A. VAN ASSCHE bouwkundige te Gent, Hertogstraat, 15 Namens de Kerkfabriek De Voorzitter, (Get.) L. BIESWAL. hel onzijdig goddeloos onderwijs Alle Belgische zonen gedwongen lol Ten strijde, katholieken, vooi Vrij heid, voor God en Vaderland EXTRAKT. Bij vonnis door de Rechtbank van 1“ aanleg te Veurne, bij verstek verleend den 28 April 1900, behoorlijk betee- kend, blijkt: dat LEONIA VAN HOUTTE, bijzondere, te Avecapelle gehuisvest, en in 't gesticht St. Juliaan, te Brugge, ver blijvende, ontzegd verklaard is van hei beheer van hare persoon en goederen. Voor uillrek echt veiklaard door mij avoué der eischers echtgenooten De Poorter-Pilellion, te Ste. Kruis, bij Brugge. Veurne, 15 Mei 1900. D. DE HAENE, av. Huldebeloog aan M. Raphael de Spot, als Riddder van Leopolds Orde. Zaterdag avond hebben de Katholieke Kring, de Koninklijke Fanfaren De Melo- rnanen, aan hunnen voorzitter, de Koor zangersmaatschappij Ste Cecilia en al de katholieke gilden v. n stad, aan hun wer kende of eerelid den beer Raphael de Spot, senator, eene serenade toege- bracht, ter gelegenheid zijner benoe ming lot ridder van het Leopoldsorde. M. Pil, in naam der Koninklijke Fan (aren, wenschte den beer R. de Spot R'tluk met de onderscheiding waarmede Z- M. de Kon ng haien vootzilter kwam le vereeren. Over eenige dagen kwam ons de blijde mare toe, dat aan De Melomanen den titel van Koninklijke Fanfaren ver leend weid, en nu mogen wij ons ver heugen, omdat aan enzen voorzitter eindelijk de onderscheiding toegekend is. welke, sinds eenige jaren reeds, om 2>jne tabijke verdiensten, op zijne borst had moeten prijken. Een prachtige bloemtuil werd, in naam der maat scbsppij, a|s bewijs var. innige liefde en Genegenheid aan den nieuwen gedeco teerden aangeboden. M. Van Hee, in naam van den Katho heken Kring, van de Koorzangersmaal- schappij en van al de katholieke gilden Van Stad, brengt hulde aan den heer Senator, sedert zoovele jaren op de bres om te strijden voor de goede zaak; den "aren, den geliefden volksvriend van geheel onze siad en het arrondissement, C(> wenscht hem proficiat met bel rid derlijk cereteeken welk de Koning hem, zoo wel verdiend, komt te vei leenen. Dat wij u verkleefd zijn, dat gansch de bevolking onzer stad u met be. le ge hegen is, dat zal bewezen worden in de aanstaande wetgevende kiezing; dan zul len wij u andermaal komen begroeten, "anneer de kiezers, uit genegentieid, en ü*l een plicht van dankbaarheid, uwen haam zegevierend zullen doen uit do stembus komen. Leve onze Ridder! Leve M. de Spo' lot afwisseling, werden door de Melomanen, eenige lieve deunjes ge- EPeelddoor de Koorzangers maatschappij *Wee schoone koten gezongen, en na- fourlijii eenige glaacjes op de gezond- 1 crBchfllige tijdingen. M. Jos. Vinck, bouwkundige, conducteur der stadswerken van Veurne, is benoemd tot ridder der Leopoldsorde. M. Alois Vermeescli, b s'uorder van S Jozefsgestichl en van de aangenomt ne normaalschool van Thourout, is benoemd lot ridder dor Leopoldsorde. Do gemeente Vladsloo is gemachtigd door tusschenkomsl van het Gemeentekre diet 30,000 fr. te omleenen. MM. J. Devolder, K. Granx en J. Vandenpeereboom, allen oud ministers, zijn benoemd tol Staatsministers. Provinciale verkiezingen. De ver kiezingen voor de vernieuwing dei provin cieraadsleden van geheel heli ijk, hehooren- de lol de eerste reeks, zullen plaats hebben op Zondag 3 Juni, en, in geval van her stemming zal de stemming plaats hebben op zondag 10 Juni. In onze provincie is hel dus kiezing in de volgende kantons, om hel naver meld getal raadsleden te kiezen Ardoye 2; Korlrijk, 1* kanton 3; 2* kanton 4; D<xinude 3; Veurne, Gtiislel, Hooglede Meissen, Moor seele, elke 2; Moscroen 3; Oosl-Roosebcke 2; Oostende 3; Tnielt 2; Thouioul 4 en VVervick 2. Uilskg der aanbesteding voor het hei delven en verdiepen der vaart van Plasichendaele naar N eupoort. Hebben aangeboden MM, Veller, te SE Michiils, en A. Carpels, te Brugge, fr. 108,484 60; E Dicioedt.le Brugge, 109,900; F. Migom ie Gent, 163,000. Eene som van 408 frank wordl ver gund aan de gemeente Noordschoote, als buitengewone loeiaag van den Slaat, voor den gewonen dienst van hel lager onder wijs, gedurende 1900. Mev. Augusta Van der Brouqtie, cch'genootc van den bier graaf Herwyn, is vrijdag te Brugge overleden in den ouder dom van 53 jaar. HeL Siaatblad van zor.dag kongdigt dowel af op de jacht, welke aan de land bouwers hel recht geeft de wilde konijnen, die hun zooveel schade doen, le verniejigen. De Heukelaers Nursery »n melk ver vangt de moedermelk. De Beuckelaer’s Cacao is de fijnste. De Beuckelaer s Chocolade is de lekkerste Volgens wij vernomen hebben is de M. Fonteyne, afgesteld van zijne be dienrng als onderpastor le Zarren; bel is hem verboden mrs te lezen alsook zijn bisdom ic verlaten. met verscheidene Beneden- en Boven kamers, en 2 uien 20 centiaren Erf, be kend bij kadaster wijk A. Nr 289c/q. Bewoond door M Charles Morlion. Aanslag acht dagen na de toewijzing. 1/2 o/o instelpenning. INSTEL. Zaterdag 19 Mei (tQfln OVERSLAG, Zaterdag 26Mei(lJUU telkens om 3 uren namiddag, in de te verkoopen herberg. Woensdag 23 Mei 1600, om 11 ure stipt voormiddag, ter gehoor zaal van het Vredegerecht te Veurne, Openbare ¥crkooping van Gemeente Bulscamp. langs de Valckestraat In gebruike van Henri Verslyppe, tot 1 October 1900. Ill Woensdag 83 Wel 1900, om 3 ure stipt namiddag, Ier gehoorzaal van iel Vredegerecht te Veprne, Definitieve Toewijzing van Gemeenle Adinkerke Koop 1 Een Woonhui* en afhang lijkheden met “0 c-miaren eif, bekend bij kadaster wijk C, Nr 431F. Laatst bewoond door Arseen Fynnaert. Maar ingesteld fr.' 750. Koop 2. 2 aatieenhoudende W'erk- mansMoonaten en afhankelijkheden mei volgens kadaster wijk D, Nrs. 215, 215/a en 216, 2 aren 95 centiaren erf. Verdeeld in 2 loten. Lol 1. Het Huizeken al oosten mot afhankelijkheden en erf. kadaster wijk D, Nr. 215/3 en deel van Nr. 216 Laatst gebruikt door Justine Toorlelboom Thans onbewoond. ELot 2. Het Huizeken al westen met afhankelijkheden en erf, kad. wijk D. Nr 215 en deel van W 216. Laatst g-bruikt door Pieter Rods, en Thans onbewoond. In massa ingesteld fr. 550. Koop 3. 3 aren 30 centiaren Hof bekend bii kadaster wijk D, N” 214b en 214c Thans ongebruikt. Slechts ingesteld fr. 350 Gemeente Ghyvelde (Frankrijk). En Koop 4. 1 heet. 56 a. 43 cent. Akkerland, kadaster wijk B, Nis 83. 95, 96 en 97, Gebruikt door Alphonse Massuwe, tot 11 November 1902, mils 150 fr. ’s jaars boven de lasten. Ingesleld fr. 4,600. IV Vrijdag 85 Mei 1900, om 3 ure stipt na middag, ter gehoorzaal van het Vredegerecht, te N eupoort, Openbare Verknoping van Gemeente Aveeappelle langs de kal tij de naar EggewaertscappelP, Een "W WM'«jwrj Schuur, Stallingen en 39 aren 50 cent. Zaailand, bekend bij kadas'er wijk A. r.'“ 55h. 55i. Laatst bewoond door Ch. Derycke. Seffens aanslag. heid van don held van 't feest geledigd. Wij wenschen ook andermaal den heer R de Spot van hei ten geluk, en wij ver hopen dai de woorden van M. Van Hee, op 27 Mei aanslaande zullen bewaarheid worden ■9 1. Burgerlijke Stand van VeUrne. Geboorten. 9. Hacntjcns Marcel, z. van Alois en Janssens Maria. Binnenpalen Van Houcke Maria, d. van Renaat en Gheysen Emma. Nieupoortslraat 10. Van den Bouhede Hendrik, z. van Alois en Meyers Maria. Beoosterpoort. Getal 58. Huwelijksaankondigingen 13. Misselyn Renaat, landbouwer te Caeskerke. met De Bandt Janhy, landb. te Veurne. De Bal Hendrik, winkelier, te Lcffinche, met Baillcul Maria, z. b te Vcurne. Van Zeebrouck Edward, werkman, met Loncke Sidcnia, z b. beide te Veurne. Huwelijken, 9. Bartholomeus Alfons, werkman, geb. te Hout- hem den 24 October 1873, met Coppena Leontina, naaister, geb. te Veurne den 7 September 1873. 10. Hollevoet Edward, daglooner, geb. te Adin kerke den 6 Augusti 1872, met Mcesschaert Irma dienstmeid, geb. te Houthem den 24 Februar 1879. Fieaterlijke brnot-mingeii. Mgr. de bisschop heeft benoemd Bewaker der tweede afdecling in het kollegie van Kortrijk M. C. Vetfaillie, locraar der tweede voorbereidende klas. Leeraar der tweede voorbereidende klas, M. Breyne, hulppriester te Cuerne Onderpastoor te Zarrea, M. Dcleu, gewezen coadjutor te Houttavc. -wocnnii- -CJgUJ <11 M- Veraeiienen i Begrippen van gebruikelijk Recht, door EU GENE DIJON, advok.at-pleitbczorgcr, uit het frincch vertaald door L. Bouverou», leeraar aan de Staatsnormaalschool. Boekdeel ven 77 blad zijden. Vrachtvrij te bekomen bij de uitgevers Chaei-entier en Edmond te Hoci tegen toezending van fr. 1 5o in postbon of postzegels Aan al degenen die zelven hunne zaken willen waarnemen en beheeren, zij het ten zeerste aan bevolen. Op eene klare, eenvoudige en nauwkeu rige wijze, heeft de schrijver de voornaamste re gelen van het gebruikelijk of gewoon Recht bondig samengevat. Onder velerlei opzicht, is het een wetk.dat zich in alle boekerijen moest bevinden. Het aanhangsel behelst een hecle reeks voor schriften of formulen van huisverhuringen, land pacht, staat van bevinding of plaatsbeschrijving van een huis, huurkwijtingen, leening, ontleening, lastgeving, borgitelling, inventaris of boedelbe schrijving, enz. II

De Veurnaar (1838-1937) | 1900 | | pagina 3