DE REUKELAER’S SACARBOljeS ONROERENDE GOEDEREN I Bi INSTALLATIE en Bolling, ter herberg 4 la Ville de Dixmude, bij Cn. Dehouck, Staiieplaals, op Zondag 16 Juni. Bolling voor eene Ham, bij Gu laaf Lucidarme Lepere, In de Toekomst, op Zondag 23 Juni Instellatie en Bolling voor een koppel K'ekens, bij Joze! Coppens, Ooslstraal. Zocdag 7 Juli. 11. Baad aan de lezers. Wij kunnen niet genoeg de Sedatine aanbevelen, dr voor- treffelijk middel tegen schedelhoofdzeer, zenuwpijn, hootdpijn; ver icht altijd en geneest dikwijls zonder stoornis der maag. A. Deignée, apotheker, 3. Squato Marguerite, Brussel. Alle apotheken. Pt ijs der doos van 8 cachetten 2 tr. STUDIE van den Notaris I> O N IA, TE VEURNE. I. Zaterdag 15 Juni 1901. om 3 ure stipt, ter gehoorzaal van het Vredegerecht te Veurr.e, Openbare Verknoping van Gemeente Adinkerke-Panne. Eenige koop. Een Woonhuis met steenpul en 6 aren 20 centiaren Erf, te Adinkerke- Panre, bekend bij kndaMer wijk A, N" 514 en 5I«, langs de kalsijde van da Panne naar de zee. Gebruikt door Charles Legein Cogghe, mits 5 Ir. te maande, met recht tot 1 October naast. Priesterlijke benoemingen. M. De Cuypere, priester in T semi narie, is leeraar benoemd in ’t coliegie van Nieupoort. Rechterlijke krontjk. erschilligc lijdingen. Het burgerkruis van le klas word- I verleend aan Mev“. M. Provoost, bestuur sier der aangenomens lagere meisjes I school, C J. Van Dromme, hootdonder I wtjzeres der ondersteunde lagere I school der Zusteis Annunciaden te Veur ne; M. B. Vanhauie, gemeenteonderwij I zer teZaïren; en M 11. Doise, hoofdon- I derwijzer der aangenomen lagere school I ie Bevaren, bij Rousbrugge; de medalie I I van 1* klas aan MM. P. J. Roseeuw, I hoofdonderwijzer der aangenomen la- I gere school van Couckelaere, E. Flahou, I uootdondei wijzer der ondersteunde la- I gere school van Giyvertnchove, en I G. A, Jansseune, hootdonderwijzer der I I aangenomen lagere school van Dixmude, I I e belooning va i diensten aan hel lager I onderwijs bewfe. n gedurende eene I I -.oopbaan van ruim 35 er. 25 jaren. I M 11.-E Dehouck, ontvanger der I registratie en domeinen te Rousbrugge, I is benoemd tol ontvanger derzeltde pro I ducten ie Tbielt. I Het ontslag van M- Woets als I plaatsvervangend rechter bij het vrede I gerecht van het kanton Dixmude, is aan 1 I veerd. I Do maatschappij van ouderlingen I bijstand de Voorzienigheid, gevestigd ie I Hoogstaede, is wettelijk erkend. Landbouwtentoonstelling te Nieu I poort. Op zaterdag 29 Juni (tets dag I der 1111. Petrus en Paulus,) in den voor I middag, wordt door de Landbouw- I veieemging van Nieupoort.» met roede- I wei king van het gemeentebestuur, eene I tentoonstelling met prijskamp ingericht I voor peerden, hoornvee, konijnen, kie- I ken8, duiven, groenscis, tiuiten en I bloemen mei een totaal van 850 tr. I prijzen en een dertigtal eer metalen. I mlich.ingen en piogramma’s zijn te I bekomen op het Gemeenie-Secreiartaat I te Nii upooi l. I>e Beukelaers beschuiten zijn beter dan I de Eransche en de Zwilsersche. I Schrikkelijke brand van het koninklijk I Stapelhuis te Anticergeu Woensdag I namiddag, kort na 2 ure, is brand uit- I geborsten in den vleugel W van het I koninklijk Stapelhuis Onmiddelijk wer- I den de pompiers ‘erwitlrgd, maar wan neer deze ter plaats kwamen, stond heel I hei gebouw in lichtlaae vlam. I De brand begon op de 5* verdieping I en bad spoedig eene groote uitbreiding I genomen r.ieitegen-taandede wanhopige I I pogingen der pompiers. Alles is ver I meld. I Het eerste onderzoek heeft vastgesteld I dat de biand begonnen was in dn deel van de zolders waar ledige zakken in balen samengeperst, neergelegd worden. Wanneer deze zakken nat zijn, omslaat er eene gisting die dikwijls in zelfont branding overgaat. Men denkt dat dit zal gebeurd zijn. Provinciale klezingen. Zondag hebben in llenegouw twee provinciale kiezingen plaats gehad. Te l’eruwelz werd de liberale kandidaat gekozen met 4000 stemmen tegen 2,500, door den socialistischen kandidaat be haald Te Bergen is er balloteering tusschen een socialist cn een liberaal; de socialisten bekwamen er 9700 stem men, de liberalen 7200 en de katholle ken 5400. Zondag werd in het kamon Assenede de katholieke kandidaat, M. Van de Vyver, advokaat te Gent, tot provinciaal raadslid gekozen met 474 stemm. meer derheid tegen M. Desmet, landbouwer, te Assenede. In hel kanton Bouillon is M. de baron de Moffarts, katholiek, tot provinciaal raadslid gekozen met 1604 stemmen tegen 1201, gegeven aan M. Ozeray. liberaal. Sedert de kiezing van 1898 hebben de liberalen meer dan 300 stem men verloren. Zoo hel schijnt zou de President Krueger in een bijzonder gesprek ge zegd hebben, dat hij het voor heel moge lijk zou aanzien, dat er een vredevetdiag zou kunnen gesloten worden, binnen een tiental maanden. Dit verdrag zou in cene stad der Vereenigde Staten, waar schijnlijk in New Vork geteekend wor den, en bij denkt dat de Engelschen toegevingen zullen doen, waarmede de Boeren zich zouden kunnen bevredigen. Wij zullen moeten afwachlen wat ei van dit alles bevestigd wotdi; zeker is het, dat er nog voor tiet eerst geene kwestie is voor de Engelschen, om hun doel te bereiken; indien zij het ooit be reiken zuilen, dan zal het zijn met de gansche opoffering van hunnen ktijgs- roem, die nu al zoo zeer is gedaald, van hunne eer, van hunnen rang en van hun nen 1 ijkJoni. Er. het valt te zien of de Engelsche natie dit zal uitstaan en bunnen laatsten perel voor de goudmijnen van Transvaal tn de schaal zal leggen. Breken of buigen moeten zij. ment vergezellen, werd goed beant woord. Zulke openbare ge'oolsbelijdenis doet deugd aan een christen hert, bijzonder lijk op onze dagen, op welke onze vijanden van alle kanten te velde trek ken, om Geloof en Godsdienst uit de herten te verbannen. De strijd tusschen geloof en ongeloof schijnt met nieuwe kracht te zullen her nemen. Hewel! putten wij steikle in de openbare belijdenis van ons geloof om die aanvallen ie bestrijden, en ons ge loof onvei basterd te bewaren. Oorlog in Transvaal. Menigmaal heelt lord Kitchener de sombeiste berichten over den toestand der Boeren naar Londen overgeseind, en willen doen gelooven dat de Boeren bijna lot niet waren gebracht, zoo dat de oorlog zijn einde nabij zou zijn. Daar- tusschen mengde hij van tijd kleine over winningen, welke de eene of de andere legeroverste, hetzij in Transvaal, hel zij in de Kaap op kleine Boerenkommandos hadden behaald. Voor de Engelschen klonk dit heel natuurlijk, daar er geene groote overwinningen op de Boeren meer te behalen waren, rri’s hun leger bijna vernield was en in kleine comman dos hier en daar was versirooid, dat machteloos in wanhoop zijn laatste poe der verschoot. Lang hebben wij de ondervinding op gedaan, dat al die berichten met leugens aaneenhingen, dat lord Kitchener de waai heid vei borg, om den moed in de bevolking van Engeland te houden cn om zoo te zeggen maar pompte om zijn gebrekkig schuitje boven water te hou den. De schade moet overgroot zijn; men kan zo zelfs nog niet bij benadering I schatten, maar de gebouwen waren ver zekerd voor ongeveer 3 millioen 'rank; eene vei zekcringsmaa'schapptj had po lissen voor meer dan 5 millioen en tal- lijke groo'e maatschappijen evenveel, zoo meer. Er zijn ook vele koopwaren vernield die niet verzekerd waren, zoo dat op zijn mmat do schade begioot wordt op 80 lot 100 millioen frank. Te middernacht was de brand einde lijk overmeesterd; dooi eene buitenge wone inspanning zijn de pompiers erin I gelukt den ringmuur van he; stapelhuis, langs de Koeikensgracht, recht te hou- I den en de vlammen langs daar af te snij- I den, aldus heel de werkerswijk be- I vrijdende. De puinen van de twee vernielde I vleugels branden nog altijd en vormen I eenen ovezgrooten vuurkolk. De gebouwen besloegen eene opper- I vlakte van 3 hectaren. De gebouwen zijn verzekerd voor I 2.700.000 tr. Een deel van den entrepot dagteekent I van den lijd van korting Willem. Zuiverder, geschikter en aan genamer toebereidingsmiddel kan men I niet verdenken dan echt Liebig's Vb esch I Ex tact. Zich hoeden voor namaaksels I De steerisier, waarvan de ver I schijning het eerst aangekondtgd ge weest is uit Zuid Afrika en vei volgens I uil Zuid Amerika, is in hel begin var, I mei ook gezien geweest in Congo. HUISMOEDERS, beproell de poeder- I zeep Fieiihe Pihehs, van Verviers en gij zult ondet vinden dat het de voordee I ligste is. WEEGIiUIZEVovenbeeslen tuieren, I kukkeilakken. Krekels, «lOl'TWOa-VlEV I spinnekobb n. motten, enz. enz. SAGARBOL is een vocht dal getnakke I I lijk en spoedig in de kleinste gaatjes en I I spleten driig', dat voor meubels, b dde I I goed ef klt.cderen onschadelijk is en i.iet de I I minste sporen of plekken op de teederste I I stoffen lulaal. Zijn gebruik >s gem ikkelijk I I en geeft u volle vei trouwen, op oene lolaie I verdelging van alle ongedieitc. Flesschen van 0 50 1,00 1,75 en 3.00 fr. Franco opgezonden mits opl ’g van 0.50 I tr. voor iedere verzanding. Gelieve I posibon bij de vraag te voegen. I Te vei krijgen bij IIO.VOHE IIUYS- I S1J.V, Apolii' ker, Kaalsmarkt, Veurne. Aanbesteding. Op 17 Juni 1901, ’s middags, zal in I 't provinciaal gouvernementsbo el van I West- Vlaandeien, ie Brugge, overge I gaar woiden tol de openbaie aanbeste- I ding voor het leggen, ondethouden en I exploit, eren van een tramweg met paar I den, op hel giondgebied der gemeente Adir.kei ke, tusschen de statie van Adin I kerke, het gehucht de Panne en de I Noordzee. De voor de aanbesteding te storten I borgsom is bepaald op vijl duizend I (5000) frank. I De inschrijvingen op zegel opgesield I volgens het model ingelascht in het last I kohier van 30 Mei 1901, moeten ge I stuurd worden aan den heer gouverneur I van West Vlaanderen, te Brugge, bij I aanbevolen brieven, ten laatste op 13 I Juni 1901 ter post besteld. De naamlooze of samenwerkende maatschappijen die aan de aanbesteding I zouden deel nemen moeien, op pene I van nietigheid, artikel 5 naleven der I wet van G Juni 1891 Het volledig ontwerp en exemplaren van hel lastkohicr zijn neergelegd in de I bureelen van het provinciaal gouverne- I mentshotcl van West Vlaanderen, te Brugge. De medfdisgers kunnen in die bu reden al de noodige inlichtingen beko men; zij kunnen ook het lastkobitr raad plegen in het bu eel voor inlichtingen, Handelsmuseum, Augusiü-ienstraat, 17, te Brussel. II. Maandag 24 Juni 1901. om 3 ure namiddng, ier hnrb.-' g den Sioek, bij August Pa (liet, te Bulscamp, Openbare Verknoping vm Gemeente Bulscamp. Een Woonhuis met Sta! en I are 60 centiaren Erf, lang* de kalsijde van T Nieupoorje naar Bulscamp dorp- plaats. Gebruikt door Ch. Amelool, met recht tot I Mei 1902. III Zaterdag 29 Juni 1901, om 4 ure zeer stipt na middug, in het te vcikoopen Woonhuis-Hei berg, TO3E’VvrIJ'ZIISr Q in eene zitting van Gemeente Adinktrke de Panne. Een Woonhuls-ViHa, ten dienste van Heiberg met S ailing en 8 aren 17 centiaren Hol, bekend bij kadaster wijk A nummer 70r., langs de kalsijde van Veurne naar de zee. Gebruikt door Alfons Staelens, mits 200 fr. 'sjaars bovenal de lasten, met recht tot 1 Februari 1902. IV Woensdag 10 Juli 1901, om 2 uie stipt namiddag, in het Hotel de Commerce, bij M. Pol. Goddcri», te- Veurno, Klaverstraut, lea verzoeke van do heeren Voorzitter en Leden der Burgeilijke Godshuizen van Veurne, Openbare Verpachting voor der. termijn van 9 jaren, in te gaan I den 1 Oc ober 1901, van I gelegen te Veurne, Wulpen, Bulscamp, I Adinkcrke, Coxyde en Houtbem. De h rb^rg le Chalet, ge houden door Prudens De- magere, tegen het zee strand, te Coxyde, zal vooriaan open m voor hel publiek toe gankelijk zijn. 1 ll voor nog Zijn door de korrcktionnele Rechtbank van I Vcurnc veroordeeld .- I Zitting van 3o Mei. Moerman Flans, werk- man te Nicucappelle, 5o frank, vor.r breken van I afsluitingen; 10 fr. voor dronkenschap. Moei man Camille, Ücwulf Frans, en Dcwuli I I Lodewiik, werklieden te Dixmude, elk 36 frank. I gevischt te hebben zonder a permis de t* I 8 dagen, voor smaad jegens den visschcrij- I bewaker. Gccraert [.odewijk, werkman l'onjtf Hendr k. I matroos beide te Nieupoort, elk 36 fr. voor slogan I en wonden. Riviere Emcrence, huisvrouw van August I Costenoblc te Heerst, vootw. 100 fr. voer jacht I Carnier Frans, herbergier te Zarrcn, 3o frank. I voor slagen Vandyckc Coleta, huisvrouw van Alois Vanden- I broecke, te Wcstcndc. 5a frank en aanplakking I van het vonnis in drie gemeenten, voor dronken- I makenden drank gegeven te hebben aan minder- I jarigen. Zitting van den ?i Mei. Dutreeuw Leopold, I aardewerker te Dixmude, 3 maanden en 36 frank, I voor diefte. Debcrgh Hendrik, werkman te Wcstvleteren, I 8 dagen en 100 frank, voor jacht met stroppen. Temperville Hendrik. Hosdey Camiel, leurders I te Poperinghe, de t* 3 maanden en 36 fr de a* I 1 maand en 36 frank voor bcdriegclijke ont- I vreeinding. Ncyrinck Maria, kantwerkster te Loo, voorw I 1 maand en 36 tr. voor diefte Ghecrardyn Alois, zonder beroep, te Clercken, I 8 dagen en 100 frank, voor jacht met stroppen. Lehouck Eudoxia, leurder te Veurne, 8 dagen I en en 36 frank voor smaad jegens de politie. Wylleman August, Vanbavinchove Isidoor en I Vanbavinchovc Alois, werklieden te Couckelaere, I elk 5o frank, voor jacht, voorw. voor de a taatsten I b»1 llurgcrlijke Stand tan Vrurne. Geboorten. 7 Juni. Vcrminck Isidoor-Cornelis, loon van Atlhur en Mortclcz Karolina. Handboogstraat. 9. Vcrcruysse Yolanda-Margarcta-Mar.a-Cornetia, d. van Mcdardus en Secq Margareta. Statieplaats. Getal 65. Sterfgevallen. 5 Juni. Vuylstcke Eduard-Jozcf, gepensionnccr- de gendarm, 83 j. 7 m. 7 d. cchtg. van Sophia Gesquierc, Panncstraat 6. Lcye Juliana-Justina, huishoudster, 5a j. a m. 36 d. vrouw van Bernardus Provoost, Binnen palen. 6. Verstraete (vrouwelijk doodgeboren) Bc- westerpoort. Getal 76 -„m, teaygjisBwi' - I - iunrm - EENICR KOOP.

De Veurnaar (1838-1937) | 1901 | | pagina 2