HOFSTEDEKEN JRaedsel. 9$.e o. BURGERS TA ND. SCHOON, PATRIMONIEEL, WELBEBOUWEN HARINGHE, BY DE KERKE, openbaerlyk te verkoopen. Op VRYDAG 20 MAERT 1857, ten 3 ure namid dag, te Ilaringhe, gehuchte het Haendekot, ter her berg bewoond door sieur Josephus Bultheel, zal er overgegaen worden tot de openbare verkooping van Gemevnte Haringheby de kerke. Een schoon patrimonieelwelbebouwen HOF STEDEKEN, inhoudendevolgens tytel II. 1-29-30C. en volgens kadaster sect. B, Nrs 437,6 440, 4446 en 465c H. 1-28-40 C., tbans gebruikt door de mgenaren Picter Bnllheele n zyne buisvrouw, tot 1 October 1858, verdeeld in de drie volgende koopen, behoudens toe- testane zamenvoegingen. Door den Notaris CAPELLE te Watou ten wiens kantoore do voorwaerden en tytelen van eigendom zyn berustende. men vreesde het ergste eerst. De eene zegde 't is een bokkenryder; neen, schreeuwde een ander. 't is de An- tekrisl op 't einde der wereld, die gelyk gy weet in 't kort \ergaet. Aenstonds werd de schrik algemeen. De boeren, die in t oniliggendo veld aen 't werk waren, lieten schop en tuig in brand, en, de klompen in de hand, kozen zy liet hazenpad en kwamen schier buiten adem in't dorp aengeloopen, huilende en schreeuwende de Anlekrist is daer, de wereld vergaetZy verspreiden alzoo den schoom door geheel het dorp. Allen kwamen buitengeloopen om te zien, maer aenstonds, op het aenschouwen van het vervaerlyk monster, werden zy terug naer binnen ge- slegen en verborgen zich in kelders en schuilplaetsen, onzen Heer en ol zyn heiligen aenroepende. Ruim een uer lang duerde de algemeene schrik, toen eindelyk een voor een uitkwamals of het gevaer verdwenen of voorby was. Wat was toch die vervaerlyke luchtreiziger? Hy was genadert tot digt aen het dorp, nevens den yzeren weg, waer hv zachtjes op den grond was nedergedaeldregt- staende,geleek hy van verre aen eene veldtent. Ily bevond zich aldaer wel twee uren aengeland zonder dat eene levendige ziel hem durfde naderen. Eindelyk een oud gediende krygsman van Napoleonde leeuw van het dorp, durft hel wagen en nadert voorzichtiglyk het gevreesde wangedrocht. Ziende, tot zyne verwondering, dat het onbekwaem was om iemand kwaed te doenroept hy er hel volk by. Maer wat was het dan? Het was iels gelyk een overgroote graenzakvan onder veel breeder dan bo ven, omringt met vier houten reepen die het uiteenspan den. Het is een tronimelnet, zegde de een, het is een ballon die gebarsten is, en niemand wist het. Eindelyk een heer uit de stad, die daeromtrent aen het wandelen was, kwam op dit buitengewoon gewoel toegeloopen. Hy wist wat het was, omdat hy zoo iets voor zyne vrouw had moeten koopen. Het was EF.N KR1NOL1NE ROK Hoort nu heel de zaek met ap- en dependentien Eene jufvrouw uit de Mulkstraet had dien rok 's zater dags wat afgewasschen en builen te droogen gezet; maer 0111 dry uer ontstond er een rukwind, die hem opnam en hem alzoo eene halve uer buiten de stad dreef. De jufrouw gelyk de regtveerdigheid vereischt, verwittigd zynde heeft hem niet durven terug vragen. Maer wal nu daer- mede gedaen? Hoort De gemeente raed van het dorp is byeengeroepen en heeft eenpariglyk het volgende beslist 1° Die vreemde rariteit zal alle zon- en heiligdagenna het lofeen uer lang voorliet publiek zichtbaer zyn, mits vyf centimcn per hoofd te betalen tot profit der ge meentekas. 2° Na een half jaer tyd alzoo tentoongestaen te hebbenzal het verhuerd of verkocht wordenaen de jongens van het spel. om te dienen als overtreksel voor hunne tent om onder te dansen. P. S. De opbrengst van die wonderbare tentoonstelling beloopt reeds tot de som van AoG fr. 35 cent. De rok over eenige dagen te llous- brugge verloren, is zoo men zegt, nogniet w edergevonden. Die kan gemakkei) k een tweede Anlekrist veroorzaken. Jan, wat is het woord ezel Een werkwoord, meester; en waerom?.. Om dat men kan zeggen ik ezel, gy ezel, zy ezel, en 'tlaken is op de biljart by Si..si...isen. liet racdsel N.° 2 is geraden door rnej. H. V-. D. E. van Rousbrugge. MM. C. C. en C. K. van Rousbrugge zyn mis, E. 1). V. van Dixniude heeft tamelyk wel geraden doch niet voldoende, L.D. II., van Oostvleteren, het gelykt er niet aenwant, het woord is ANNA. Myn voorste en myn achterste AA, is den naem van niet min dan vyf wateren in Hollandwelke zich verzamelen ineen bevaerbaer water in de golf Dollaert. Ik sta op vier pooten A-N-N-Aik mag myn twee mid delste niet verliezen en wil ze daerom aen NiemaNd toe- sc-hryven. De rest is te klaer oni te ontleden. Ik ben eene zeer slechte vrouw, het fenvn der zamcu- leving en gy zoud moeijelyk eene plaets vinden waer ik niet te huis ben om dat byna eenieder, min of meer, m\ liefkoost en streelt. Myn-eerste helft verschaft u winst myn tAveede helft is een naklank van berouw.Tot meerder klaerheid en om dat het in onze streken wel is gekend! zoo zal ik zeggen dat men zonder 5, 2, 3 en 4 geene vruchten kan winnen, en hebt gy naer de 4, 6, 7, 8 en 9 van inven weldenkendcn en regtzinnigen vader, geluisterd, volgt gy zyn raed, slyt gerust uwe dagen en vreest den 15 Juny aenstaende niet. IIARINGHE. Geboorten. C maerle. Cyprianus Arsenius Pladys, zoon van Seraphinus en van Barbara Cecilia Senzier, land bouwers te Haringhe. C ntaerte. Leo Petrus Gulliots, zoon van JeanBaptiste en van Martha Yerhaeghe,landbouwers te Rousbruge. BEVEREN. Sterfgeval. 9 maerte. Seraphinus Albertus Barroo, oud 55 j., werkman, alhier geboren, man van Amelia Catharina Caroen. en hierna beschreven gelegen te aldaer Koop 1De Hot'plaets bekleed met schoon in steen- gebouwen Woonhuis, hebbende ruimen kelder, scheur, koci,- zwyn- en boutstallen, alsmede verdere gerief- iykheden, onder bebouwden grond, plaets en hove- nierhof volgens tytel 12 A. 52 C. en volgens kadaster II A. 10 C., N" 4376 en 440. Koop 2. Een perceel Zaciland, voordezen boom- gaerd, inhoudende volgens tytel 03 A. 67 C. en vol gens kad. Nu 4446, 64 A. 40 C. Koop 3 en laetste. Eene driehoekige partie Zaci land, inhoudendevolgens tytel 53 A. IIGen volgens kad. Nr 465c, 52 A. 90 Centiaren.

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1857 | | pagina 3