KOOPDAG Dit en Dat. ROUSBRUGGEBEVEREN. BEKENDMAKINGEN. MEUBELEN, WINKELTUIG, DEEL BROU WERSPAPIER EN OUDE BOEKEN ZATERDAG 23 MEI 1857, 8 ure 's morgens, ten huize bewoond door Genoveva Phisel, te Rous brugge, Beveren-calchiede. KOOPDAG van allerhande soorten van Menagie- goederen, zooals Koper,-Tin- en Gleiswcrk, Tafels, Stoelen, Kleerkassen, Kommode, Spiegels, Slaghoro- gie met Kasse, Bedbakken, wollen en pluimen Mat- trassen, idem Hoofdeinden, Manskleederen en Lyn- waed; benevens een deel Winkelgetuig, bestaende Wy verrocken een icgelyk ons de voorstellen, mede- deelingen en bemerkingen, welke voor de vlaemsche zaek eenig belang zouden opleveren, vrachtvry toe te zenden. In die vergadering zullenonder anderenmaetregclen worden beraemdom eene stelselmatige w erking in te rigten tegen de franschen en tegen den waelschen invloed op vlaemsch België, in den zin als, in 1828, tegen het overwigt der Hollanders te Weeg gebragt werd; Verders over de inrigting van meettingen, inde bezon- derste steden van vlaemsche België, om de bevolking over hare regten en belangenbetrekkclyk de vlaemsche zaek, in te lichten. Wy verzoeken de maetschappyen zich mot de studie dezer beide onderwerpen bezig te houdenen ons hare beden kingen daer omtrent mede te deelen. Wy hopen dat de nieuwsbladen zullen gelieven dezen omzendbrief overtenemen en dat zy zich de moeite ge troosten zullende zaek van tyd tot tyd aen hunne lezers te herinneren. Aengenaem zou het ons ook zyn de nnmmers te ontvan gen van de bladen, waerin artikels over de aengeduide punten mogten voorkomen. De bestierende Commissie Miciiiël Van der Voort, voorzitter. Désiiié Delcroix verslaggever. J. Pieters, correspondent. Cu. De Maertelaer J.-B. Langlois Just. Peetf.rs Palmers Van Malderex P. De Bruyn Frederik Thys lBestverleden. Secretarissen. Men scryft uit Popcringhe, aen het Weekblad van Dix- mude Poperingue, 6 Mei 1857. Mynheer de uitgever van het Weekblad Zondag lactst had alhier, onder de gildebroeders van de maetschappy St. Sebastiaeneen luisterlyk feest plaets. Zy vierden het vyftig jarig jubelfeest van hunnen confra ter, den heer Louis Vanhille, die nog met zooveel iever en behendigheid als over eene halve eeuw, den vogel schiet, en door zyn vredelievend karakter, eendragt en broederliefde in het gild kan doen eerschen. Omtrent den middag begaf eene prachtige stoet zich naer de wooning van den jubilaris; na eene vriendelyke onthaling, waervan zyne lieftalige dochter, Charlotte, de eer met veel gemak heeft gedaen, vergezelde hy den stoet naer het gildhof, waer een prachtig versierde troon, ter zyner eer opgerigt was. Na menige gelukwenschingenna het drinken van den eerewyn, vereenigden zich een veertigtal confraters, stadsregeering, eenige provinciale raedsheeren en de le den der famillie van den jubelaris, door het gild uitge- noodigd, aen een lékker banket. De toasten, de oiustan- digheidsliedendie onontbeerlyke gezellen van eene familiefeest, waren talryk, en werden met de meeste levendigheid toegejuicht. Oin 5 ure had eene lustige prysschieting plaets welke niet weinig tot de vrolykheid van den dag by droeg. De uitgenoodigde vreemdelingen waren getroffen over de vriendelyke onthaling der gildebroedersen na weder- zydsche bedankingen, na hel drinken van een goed glas wyn scheide men uiteen onder den zoeten indruk van de liefdegevoelens die uwen inboorling by zyne medebroe ders heeft weten te doen ontstaen. X. De regtbank van Doornyk heeft, in eene harer lactste zittingen, een persoon totlO dagen gevang verwezen, om in de straet te hebben geropen In 't tcater de Engel- sthen! De belgische stoomboot Telegraph is den 5 dezer met ongeveer 300 zakken aerdappelen van Antwerpen naer Londen vertrokkenen des anderen daegs had er den Baron Osy 2300 zakken aen boord voor gelyke be stemming. De keizer van Oostenryk heeft den letter kundigen Hachlander tot ridder der orden van de Yzeren Kroon van derde klasse benoemd. Te Havre komen er gedurig uitwykelingen uit Duitschland toe mannen, vrouwen, ouderlingen en kinderen. Deze beweging houdt niet af, en neemt veeleer toe sedert eenige maenden. Die Europeanen, die den ondankbaren moedergrond verlaten, gaen over 't algemeen naer de Verecnigde - Staten te scheep; op hunnen doortogt lokken zy eene menigte be- wooners van den franschen Elsaz mede, wier tael zy spre ken en wier ellende en teleurstellingen met de hunne overeenkomen. Een monster-proces zal binnen eenigen tyd plaets hebben in Westfalen, betrckkelyk de onwet tige deeling van cenen eigendom. Voor het geregt zullen 2,426 persoonen moeten verschynen. De veroordeelingen zullen niet hooger kunnen gaen, voor elk persoon, dan tot eene wedergeving van 5 tot 30 centimen De ren- baen Renz heeft Berlyn verlaten om naer Warschau te gaen de heer Baptiste Loisset is van een peerd gevallen en heeft zich gevaerlyk gewond. Men zegt dat dit de oor- zaek is dat deze renbaen naer Rousbrugge niet kankomen. Berigt aen de binlanderschepen Uit Petersburg meldt men dat de vaert in de Neva voor 1857 geopend is. Dynsdag is een kerel, die tot dry dagen gevang voor sla gen veroordeeld was, in volle gehoor van de regtbank van simple policie te Brussel, op eene getuige gevallen en heef! hem geslagen. Ommiddelyk aengehouden, is de pligtige voor die laetste misdaed op staenden voet tot drie maen den gevang veroordeeld. Haringhe slacht de koorde- draeijers,hetgaet achter in plaets vooren en in 'tBeijersch- Bierhuis te Antwerpen, heeft men kwalyk overeen geko men. Dat is nog al raer in bierhuizen. Een beursspeler van Marseille heeft met 250,000 franks titels de vlugt ge nomen. Men zegt dat er Meekelen eene spoorwegramp heeft plaets gehad. De belgische overzeesche stoom boot Constitution, wordt alle oogenblikken te Antwerpen verwacht en de stoombooten Emerald Isle en Dolphin zyn heden aengekomen. Waerlyk daer is geen ander zee- nieuws. Vriendje inzender van zekeren brief w y heb ben met uw papierje vlam in de keukenschonw gemaekt. Spaert u in het toekomende de moeite dergelyke geschrif ten ons toe te zenden. DOOR VERANDERING VAN WOONST. van

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1857 | | pagina 3