OVERSLAG, Dit en Dat. DEFINITIVES Prys-raedseL ZONDER VERDER UITSTEL. Op MAENDAG 10 AUGUSTY 1857, ten 4 ure namiddag, in de herberg gebruikt by sieur Seraphi m's Devloo, ter dorpplaels van Stavele, van 1 KOOP. Een IIU1S en verderegcrieflykheden staende op 4 aren 54 centiaren chinsgrond ter dorp- plaets van Stavele, breodercmschrevcn by plakbrieven van de voormelde Yerkooping in de maend july lest rugtbaer gemaekt. Gebruikt by sieur Antoonius Senesacl, om hand slag met 1 mei 1858. 2 KOOP. Tot 't zelve Stavele, zuiu van do dorpplaets en weinig oost van den Weslmolen, eene sehoone partie ZAÉILAND, groot 11. 1-05-73 C., ook breeder hakend by vooren aengekondigde plak brieven. Gebruikt by sieur Jacobus Goudenhooft te Stavele, tot den 1 Gctober 1859, ten pryze van 70 fr. 's jaers. Voor de voorwaerden der verkooping, titels en bewyzen zich te begeven ter studie van den Notaris FEYS, te Rousbruggc-IIaringhe verblyvende. feest den volgenden brief aen alle vlaemsclie maetschap- pycn van België gezonden. -- - MYNHEEKEN Tydcns de aenstaende Septemberfeesten zal de wym- gaerd, van Brussel, zyn twee honderjarigbestaen vieren. Zoo als het U bekend is, heelt het Z. K. II. den Hertog van Braband behaegd, ter dier gelegenheid aeu de Maet- *chappy een Eere-Vaendel te schenken. Deze*vorstel) ke gifte zal op donderdag 24 September, door cenen stoetmet muziek, koorzang, standaerden, blazoenen et kartels, in het paleis des Hertogs worden afgchaeid. Van daer zal de stoet zich naer Sinter-Goele kerk begeven, om er eene godsdienstige jubelplegtigheid by te woonen. Opdat deze stoet aen de bevolking der hoofdstad een denkbeeld kunne geven over de magt en den invloed van het vlaemsch element, en tevens eene krachtige betoo ging zoude zyn tegen de verkeerde begrippen, die nog in de hoogeré kringen over de vlaemsclie beweging be staen, is het hoogst noodzakelyk dat de stoet prachtig en talryk zy, en samengesteld uit afgevaerdigden van al de Genootschappen, die zich in België met de vlaemsche zaek bezig houden Om dit te doen bereiken doet de Maetschappy de Wyn- gaerd cenen broederlyken en vaderlandslievenden oproep aen al de tooneel- muziek- zang- en letterkundige mael- schappycn van Vlaemsch Belgie, onder beding der voor- waerden en pryzen, die wy in een volgende nunmer zullen mcdedeelcn. Stavele, 29 July 1857. Mynheer den uitgever van de Dorpsrode gelieft deze vol gende regels in tiw aenstaende nummer te plaetsen. Van daeg heeft het huwclyk plaets gehad van den deugdzamen jongeling Frederik Recour met Joanna Devoghel, een jongen geestig paer, te samen oud 37 jaren (wel te verstaen te samen 57 jaer oud), cenen schoonen morgen verlustigt de jonge herten, met het krieken van den dag ziet men veelc persoonen op de been, de St. Jo- risgasten werken aen de triomphpoort, men zietdevlagge wapperen voor het giidhof, jaerschriften, trouwdichten en liedjes dit alles in masse het acndoenelykste nog was het flikkeren van de diamanten, het vlaggeren van de sehoone en kostclyke linten, alles leverde een overschoon uitzicht. Eindeling met deze trouwfeest, indien ik nu CONSEILLER COMMUNNAL ware, zoude ik vreezen van in de naeste kiezingen van mynen stoel geplaelst te wor den. UI. d. en ooggetuige, Charles De Cakne. Wy zyn de heer inzender van den volgenden brief dank verschuidig voor de goede meening dat hy wegens ons opvat, en wy komen hem op nieuw verzekeren dat wy met lyf en ziel werken aen het verlichte gebouw van het vaderland, wy doen hiermede niet dan onze pligt. Wy dcelen zyne gouden woorden aen al wie ze lezen mag ten voerbeelde mede Mynheer Ik heb het uittreksel eens artikels gelezen in uwen Dorpsbode aengaende de schieting in uw dorp lestleden plaets gehad hebbende, -en bemerke daerin dat UE. een vriend der Vlamingen zyt en dat UE. propaganda inaekt voor de heilige zaek onzer moedertael Ik kom zulke edele en manhaftige gevoelens bytreden, mynheer, en kom UE. verzoeken my onder het getal uw er geabon- neerden te tellen, en my regelmatig uw blad te willen toezenden. Een Vlaming mag niet ten achteren blyven, daer, wa'crhet zyn leven en bestaenaengaet! EenVlaming mag niet eeuwig buigen voor den vreemde, dit belet ten, is in grooten decle de taek des gazettiers Ga voort.,.. UE. CENECEN DIE.VAER A. A...i Oogst 1857. Londen heeftop dit oogenblyk, volgens den Jlonileur, 2,362,230 inw ooners, 1,106,558 van het mannelyk geslacht, van welke 146,449 min dan 5 jaren oud zyn, 670,580 on- geheuwde mannen en735,871 vrouwen, 309,098 getrouw de mannen en 409,751 vrouwen, 409,751 weduwaers en 110,076 weduwen. Er leven 28,598 mans zonder hunne vrouwen en 39,251 vrouwen leven zonder hunnen man. Inl85Gzyn er 86,835 kinderen geboren, en er zyn 56,786 sterfgevallen ge weest. Londen is de meest bevolkte stad van den acrdbol, zy beslaet eene oppervlakte van 122 vierkante uren en bevat 527,391 huizen, 5,000 gepaveerde straten. Londen is verlicht met 360,000 gazbekkener sterven 169 per soonen per dag, en er word een kind per vyf minuten ge boren en daer zyn geen schooner engelschmans dan Kuipje Verlynde van Rousbrugge. Daer zyn een zeker slach van menschen die besuikert zyn, al kwamen zy ons in de gedaente van apen bezoeken nog zouden zy gelekt worden. Men vraegl welke menschen dit zyn en wie hierby de grootste apen zyn Een schoon zede roman De Lotelingen onder Napoleon, door Pieler Geiregat, voor de best ingezonden, weerdig- geachte antwoord. BEKENDMAKINGEN.

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1857 | | pagina 3