GEMEENTE SINT RIQU1ERS. voornoemden Notaris VAHDENBERGHE. i PI nii-uiimy ter dorpplaels van de gemeente van Hoogstaede, langst den steenweg leidepde van Yenrne naer Yper, zal gebeu ren de openbare verknoping in ecne enkele zitting, van de volgende onroerende goederen en schuldvordering. Eene betimmerde en beplante Hofstede, dies alle de ge bouwen zich bevinden in goeden staet van onderhoud, alsmede de hoeseelheid volgens de eigendomsbewyzen, naer aftrek van 14 ar. 56 cent. vloge die daeruit is ver kocht geweest, 11 heet. 1)7 ar. 50 cent. en volgens de me ting van liet kadaster 11 heet. 89 ar. 80 cent., onder lan den van verscheiden aerd, staende en gelegen in de zelve f;emeentc Sint Ricquiers, weinig west van den steenweg eidende van Veurne naer Yper, gebruikt door sieur Ca- rü(us Demoldermet regt tot den 1 October 1870, aen den prys van 809 fr. 50 cent, by jan;, boven de belastingen en andere voorwaerden by notariacl pachtkontrakt ge- dregen, verdeeld in de vyf eerstvolgende koopen met voorbchoudingvan geheeleofgedccltelyke zamenvoeging. 1 Koor. De hoveelheid volgens titel van 2 Hectaren 81 Aren 48 centiaren en volgens kadaster sectie A, N." 593, 594, 594 bis, 593, 595 bis, 596, 497 en 598, 2 Hectaren 71 Aren 60 Centiaren, bystaende in Hofplaets, Huizingen, Scheur, Stallingen en verder gebouwen op zyn gesticht, Hovenierhof alsmede de Boongaerden bewesten, bezuiden en beoosten en het Wagenkot op den zuidboomgaerd strekkende in het geheel oost en west met eene happc van zuiden, naerst het westen en ten westeinde is eenen .«♦cherpen hoek, palende van oosten zaeiland van de hof stede toebehoorende Jouffrouw Vancaillic echlgenoote van den heer Verquere te Spyker, gebruikt door jacobus Luyssen, nog van oosten met het nummer 598, van het plan kadastracl, aen den volgenden koop, van zuiden naer den oosten aen den zeiven volgenden koop, aldaer naer den vesten aen de eerste parlie van den derden koop en naer den noorden aen zaeiland van de hofstede toebehoorende sieur Franciscus Foys te Sint Ricquiers, gebruikt by Pieter Den Decker, noord naer den westen aen de eerste partie van den vierden koop en aldaer naer den oosten aen het gras deel van den 5 koop. Dezen koop zal vryen doortogt hebben door de uitdreve dezer hofstede, liggende ter oostzyde van het numm. 604, van het plan kadastrael, deel van den cerstvolgen- den koop tot op de Boschstract. 2 Koop. De hoeveelheid volgens bewyzen van eigen dom van 2 Heet. 16 Ar. 69 Cent., volgens meting 2 Heet. 52 Aren 89 Centiaren en volgens kadaster sektie A, N" 599, 602, 603 en 604, bestaendc in twee partien ZAEI LAND houdende aen elkander, eene partie GRAS bewes ten naer den noorden en een VLOOGSKEN van westen, makende alzoo te zamen eene happende partie, palende van westen en zuiden aen het zaeiland van den heer Lagrange te Yper, behalvens het vloogsken die houd van westen aen den eerstvoigenden koop en het perceel gras aen den voorgaenden, van noorden aen den zelvcn voor gaenden koop, van oosten alwaer de uitdreve dezer Hof stede op ligt en hier medegaet aen de zaeilanden van den heer Deboearnié-Demoucheron te Bury en de voornoemde Joufvrouw Yancaillie echtgenoote Verquere, nog van zui den met de oostersche partie van dezen koop aen de Boschs. 3 Koop. De hoeveelheid volgens de titelen van aen komst van 1 Hectare 32 Aren 35 centiaren en volgens ka daster sektie A, nummers 585 en 600, 1 Hectare 33 Aren 40 Centiaren ZAEILAND, ten twee partien aenelkanderen, dies de zuidersche .strekt zuid en noord, happende ten zuidcinde, palendevan oosten het vloogsken deelvan den lestvoorgaenden koop, van oosten naer den zuiden zaei land van den heer Lagrange te Yper, van noorden den eersten koop, met den noordoosthoek de volgende partie, van w esten naer den zuiden de zaeilanden van het bureel van weldadigheid der gemeente van Wulveringbera en van de hofstede van den nog genaemden sieur Feys, van zuiden den zclven,nog van zuiden met de happe zaeiland van den heer Lagrange te Yper, en de tweede partie strekt oost en west, palende van zuiden zaeiland van het voorzeide bureel van Weldadigheid van Wulveringhem, ten zuidoosthouke de roorgaende partie, van oosten naer den noorden en van noorden den eersten koop, van noor den naer den westen zaeiland van dito Feys, en van wes ten hofplaets en boomgaerd van de hofstede van denzel- ven, alwaer hy op deze partie vryen aerdeboord heeft. Dezen koop zal vryen doortogt hebben over de noord en westzyden van den lestvoorgaenden koop tot op de uit dreve dezer hofstede, om van daer te geraken tot op do gezegde Boschstraet, 4 Koop. De hoeveelheid volgens eigendomsbewyzen van 3 Hectaren 82 Aren 75 Cent. en volgens kadaster sektie A, nummers 588 en 638, 3 Hectaren 79 Aren 60 Centiaren ZAEILANDten twee partien aen eikanderen, strek kende beide oost en west, dies de zuidersche paeld van zuiden aen het zaeiland van de hofstede van den meer- genaemden sieur Feys en den eersten koop, van westen aen den Blokput en het vloogsken van den heer Joannes Deprey te Veurne alwaer hy op deze parlie vryen aerdeboord heeft, van oosten den eerstvoigenden koop, en ten kleinen declejaen zaeiland van den heer Deboearnié- Demoucheron te Bury, van noorden de volgende partie en de noordersche paeld van oosten aen de zaeilanden van den zeiven heer Debocarmé-Demoucheron, zuid de voorgaende partie alsmede vloge en zaeiland van den heer Deprey voornoemd, west zaeiland van denzelven, noord zaeiland van den meermaels genaemden heer Lagrange te Yper, en noord naer den oosten de limietscheiding met de gemeente van Alveringhem, daer over de zaeilan den van Joufvrouw Adèle Denian te Brugge. Dezen koop zal vryen doortogt hebben over de zuid- zyde van het perceel boomgaerd van den eerstvoigenden koop, alsmede over het oosteinde van den eersten koop, om van daer te geraken door de uitdreve dezer hofstede deel van den tweeden koop, tot op de Boschstraet. 5 Koop. De hoeveelheid volgens de bewyzen van eigen dom van 1 Hectare 84 Aren 3 Centiaren en volgens ka daster zelve sektie, n™ 589, 590, 591 en 592, i Hectare 67 Aren 30 Centiaren BOOMGAERD en ZAEILAND in vier perceelen al aen eikanderen uitmakende te zamen eene vierkante partie, strekkende in het geheel oost en west, palende van noorden zaeiland van den heer Debo earnié-Demoucheron te Bury, van westen alsook van wés ten naer den zuiden het zuidersche perceel van den lest voorgaenden koop, van zuiden den eersten koop en van oosten boomgaerd en zaeiland van de rtoggenaemde Joufv. Yancaillie echtgenoote Verquere te Spyker. Dezen koop zal van gelyken vryen doortogt hebben over het oosteinde van den eersten koop, om van daer te geraken ami de uitdreve dezer hofstede, tot op de Boschs. 6 En lxetste Koop. Den naeiten eigendom eener som van 296 franken 54 centimen, verschuldigd aen de erf- nisse van Jacobus Franciscus Buitel en Joanna Tberesia Cecilia Thoor zvne huisvrouw, en door do geene van wvlen Carolus Alexander Reynaert, overleden te Isen- herghc, welke som belast is met vruchtgebruik in be hoeve van Eugenia Francisca Coene, voormalige echtge noote van den zeiven Carolus Alexander Reynaert en als nu van Josephus Albcrtus Verhaeghe landbouwerwoonen- de te Isenberghe. Deze licitatie verkooping der voorhandige onroerende goederen en schuldvordering zal geschieden krachlens vonnis verleend door de regtbank van eersten aenleg zit ting houdende tot Veurne, in date 8 augustus 1857. Door het ambt van den Notaris VANDENBERCIIE ter residentie van Ghyverinchove en met het ovcrslaen van den heer Vrederegter van het kanton van Rousbrugge-Haringhe. De veilingsvoorwaerden benevens de bewyzen van ei gendom en schetskaerl der te verkoopen Hofstede, be rusten ter inzage der gegadigde, ten kantoore van den

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1857 | | pagina 3