WAN ROUSBRUGGE. ROUSBRUGGE. 29 SEPTEMBER 1857. N.* 42. l.,te JAER. he huismui ■■Ill II" ■■I1-I11--II --L-IL1 Men bctaeld voor DEX DORPSBODE die eiken dinsdag versehgntte Rousbrugge en alien die het blad by den drukker ofkalen, per jaerfr. 4-00; zes maendenfr. 2-2!); met de post fr. 4-75, of fr. 2-50 per zes macnden-, voor Frankrijk 7 fr. 'sjaers. Beriglen en Aenkondiqingen 12 ccntimen den drukregel. Affichen e i Bekendmakingen by den uitgever gedrukt worden Gratis in dit blad geplaetst. Alle opzendingen moeten vraciitvrt voor den maendag morgend hg DÉSIRÉ ALLAERT, drukker-uitgever te Rousbrugge-Huringhetoekomen. GEMEEXTERAED. Zitting van 23 september 1857. 1° Het procesverbacl der zitting van 27 Juny lest word goed gekeurd. 2" Erwordin bcraedslaging genomen om de opcentimen van 8 op de grondbelasting en van 6 op hel persooneel te verhoogen, voor het leggen van den nieuwen steenweg van Rousbrugge naer Crombeke. 3° De lysten der kinderen voor het kostvry ondcrwys worden nagezien en bevonden als volgt In de school van J. Desaegher, te Rousbrugge 48 knechtjes 8 meisjes, te samen 50. In de school van J. Ackerman, te Haringhc 21 knechtjes 4 meisjes te samen 25. 4° Ovcrlezing van het verslag over den toestand der ge meente, opgeinaekt volgens artikel 70 der wet van 30 inacrt 1836. (1) 5" De begrooting van het bureel van Aveldaed voor het dienstjaer 1858, is vastgesteld zoo volgt In uitgacf tot fr. 11,132-39 In ontvangst tot fr. 11,132-39 En die van de gemeente in ontvangst tol fr. 11,089-32 uitgacf tot fr. 14,085-32 Overschot fr. 6-»» 7° De raed neemt in bcraedslaging en stemd toe om het plan met bestek van een nieuAV schoolgebouw mot huis voor den onderwyzer, den provincialen bouwmeester te doen opmaken. 8° De volgende voorstellen worden gedaen om in de vergadering der burgmeesters, te Yper, voor te dragen. 1° Herhaling der vraeg voor het bekomen van een post kantoor alhier. 2° Dat de gemeenten Rousbruggc-IIarin- ghe, Watou, Proven, Crombeke en Westvleteren onder het ressort van Yper zouden geplaetst zyn voor de verifi catie van maten en gewigten, of dat den verificateur van Yper zou gelast zyn om de nieuwe malen en gewigten, iu deze gemeente geinaekt, te yken. 5° De herziening van het reglement op de veldwachters te vragen. Deze her ziening zou byzonderlyk voor oogwit hebben debrigadiers der veldw achters af te schallen en dezelve door police- kommissarissen te vervangen, die op ieder hoofdplaets (1) Te beginnen met de toekomende week zullen wy dit verslag aen onze lezers mcdedcelen. van het vredegeregt zouden verblyven. Zy zouden byzon- lyk gelast zyn om het openbaer ministerie by de regthan- kenvan enkele police te vervullen. Het kollegie van burg meester en schepenen is belast met den opstel van een verslag op deze zaek om in de vergadering van 5 October aenstaende te Yper vooren te dragen. Aen den heer Belangliebber der zittingen onzer gemeente- raed, Zeer lieve Vriend, Wie kan niet missen Is het u wel altyd gegeven u niet te misvatten of kwalyk te vcrstacn waerom u yoor zulk eene kleinigheid zoodanig ontstellen, weel gy wel dat dit nadeelig aen de gezondheid is?.. En ten anderen, wat wilt gy met uwen brief, gy spreekt van spotsgewyze, en daer is toch in ons zes-en-twintigtal woorden geeri gedacht van. Ons dunkens, lieve vriend, wilt gy ons voor beknibbelaers doen doorgaen, maer het was zeker oin datgy zeiven lust tot beknibbelen had. Gy moest uw e woorden wat gespaert hebben, waerlyk, want zoo eene langelegende maken over eenniet, over een HET SCIIYXT, dat is toch niet om uit te houden. Pract, ja praetmacr loc, lieve vriend, als wy misdoen wy hooren het geerne, wy zyn nog ver van zoo leeg gedaeld te zyn dan veelen die dagen en jaren oude koeijen uit den dyk halen en niet willen verstaen dat zy zelve kunnen misdoen, deze. waerheid zal mogelyks niet welkom zyn, maer het zy zoo het wil, mynheer de Belangliebber, zend dan uwe dissi- pelen in de omliggende dorpen aen de eenvoudige lieden wysmaken dat de Bode een SLECHT BLAD is, wy zullen regelmatig, vry van alle partyzuchtden vrede en het welzyn onzer medeburgers aenprediken, terwyl wy den Opperregter en zyne schepselen over uwe manaflige dacd laten oordeelen. Houd verders ook het artikel 69 der gemeentewet voor u, mynheer, onzen heer sekrelarissen verstaet te wel dat hy met ons het proccsverbael van elke zitting te beschik ken, niet ons, niet het blad, maer wel de burgers in het gemecne eenen dienst bewyst. Zyt maer gerust, vriendje, daerin zullen wy eendraglig zyn, om dat wy weten dat de cendragt onze magt maken moet; steekt gecnc speeken in het w iel als het goed loopt, laet ons vooruit want Rous brugge is nog deerlyk ten achteren. Goede nacht Ingevolge het art. 20 der gemeentewet moeten de kiczingen voor de gedeeltelyke vernieuwing der ge-

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1857 | | pagina 1