HUISRAED H. CONSCIENCE. Aen onze lezers. De Zielwekker. Venditie van en ander MEUBILAIRE-VOORWERPEN TE LEYSELE. MAENDAG 2 NOVEMBER 18S7ten twee ure namiddag, ten huize van Pieter Franciscus Vol- kaert te Leysele Zal men by openhare Venditie verkoopen den ge- heelen Huisraed, hestaende in Koper,- Tin,- Yzer,, Gleis,- Glas- en Aerdewerk, SlaghorlogieTafels- Stoelen, Bedbakken, Kleederkas, Kleederkoffer, Brandhout, Metselaershallaem en meer ander voor werpen. Alles met den gereeden gelde betaelbaer in handen van den Notaris VANDENBERGHE te Gyverin- chovo. Inschry ving op de volledige ïVerhen van klaerd nat spiegelen. Zoo ookwanneer de politieke storm de volkszee, beroert, komen de boosheden en drif ten en de haet uit de harten der lage menschen te voor- schyn, en dan hoort en ziet men die. Walgelyk dryven zy aen de oppervlakte tot de morgen der bedaring aen- breekt, en de burgery zich schaemtin de opgewondenheid schynbaer vermaek aen de liederlyke gedrochten genoten te hebben. En dan volgt ook nog 't berouw by degenen die zich als wegwyzers van haet en verblindheid op den hoek der banen gezet hebben en den burgers toe riepen langs daer langs daer Er behoort veel moed en ophoffering toe, om zich op eene kieslyst te laten schryvenen zyne borst bloot te stellen aen al de pylen van wraek en partyzucht. Meer wanneer een kandidaet, liberale of katholieke, in geweten zyne burgerpligt meent volbragt te hebben, diént gy ook moed te bezitten aen al de eerloozeen booze aenrandin- gen te tarten tot na de kiezing; en geen deftig burger zal den hoed met minder eerbied afnementrots al wat de liederlyke bedilzucht in de dag- en weekbladen tegen zynen persoon uitbraekte. Dit zenden wyzegt de Grondwet van Antwerpen, aen 't adres van al de kandi daten tot welke party zy ook behooren. EEN VLAEMSCIl PROCES. M. Michiel Van der Voort schynt op het punt te zyn een proces in te spannen tegen den gemeenteraed vanSchaer- beek. Ziehier in welke gelegenheid. In Schaerbeek even als overal elders, zendt men de belastings-briefjes van de gemeente in het fransch. M. Van der Voort heeft het zyne onbelaeld teruggezonden aen de regering, er opscbryvendedat hy een vlaemsch briefje verlangde; geen antwoord krygende, ging hy nateurlyk niet betalen Nu, dezer dagen ontving hy eene mailing, en zond die onder omslag en par lettie chargée, terug. De volgende maning zal hem door eenen aenmaender worden overhandigd. Michiel zal, zoo men beweerde, de zaek in al de graden der regtspleging voortzettenen lie ver zynebibliolheek openbaerlykverkoopen, om de kosten te betalen dan wel te wyken.... Een bekend regtsgeleerde zal hem kosteloos verdedigen. Wy geven aen onze vlaemsche kollega's in bedenking of zulke opoffering, voor een algemeen principp, van wege den stryder, kan en mag gevergd worden Boeken zyn toch de vreugde en het levensgeluk van el- ken schry ver; hy heeft gansch zyn leven gearbeid om ze byeen te gaêrenhet heeft hem zware moeite en groote kosten veroorzaekten daerom zyn het des te meer, zyne wezenlyke en trouwe vrienden geworden. Welnu, wy stellen onze konfraters in de vlaemsch® pers voor, indien het proces van M. Van der Voort wordt doorgezet, gezamentlyk eene inschryving te openen, en te zien of de edelmoedigheid der Vlamingen de kosten niet zal bedekken. Dit voorstel uit een vlaemseh gemoed gedaenzalhopen wy, by alle bladen van welke opinie ook, gereedelyke ingang vinden. Handelsblad. Twee nieuwe werkjes van PATER ïIÏLLEGEER komen ge drukt te worden Boekdeeltje in-18° van 96 bladzyden. Prys 25 cent." Deze werkskens zyn verschenen by W' A.-I. vander Schelden en Zonen te Gent, en zy zyn te koop by al de goede boekhandelaers van België en Holland, als ook ten bureele van dit blad. Men geeft, gelyk ook verleend is op de ander werken van dezen volksbeminden schryver,. 13 voor 12 27 voor 24 57 voor 50 115 voor 100 afdruksels. Do reeks uittegeven werkenwelke beurtelings zullen verschynen, zyn Het Wotulerjuer. DeLeeuwvanVlaen- deren. Hoe men schilder wordt. Wat een moeder ly- den kan. Siska van Roosemael. Geschiedenis van Graef Hugo van Craenhove en van zyhen vriend Almlfaragus. Avondstonden, bevattende ae engel des goeds en de geest des kwaeds; het Beulcnkind; Quintin-Metzys; de Geestde Dhaliakoortsde nieuwe Niobe, enz., enz. Eenige blad zyden uit het boek der Natuer. Lambrecht Hensmans. Jacob Van Artevelde. De Loteling. Baes Ganzendonek. Houten Clara. Blinde Rosa. Rikke-Tikke-Tak. f De arme Edelman. De Gieregaerd. De Grootmoeder. De Boerenkry. Hlodwig en Clothildis. De plaep der dorpen. Het geluk van ryk te zyn. Aioeder Job. De Geldduivel. Mengelingenbevattende De Moorde- naer; de brandende Schaepherder,- de Lange Hagel; de zen ding der vrouwenz. Een butidel redevoeringen. Deze w^erken zullen in engelsch formaet gedrukt wor den, en ieder aflevering zal ongeveer lOObladzyden druk- bevatten welke de inschryvers aen cén centiem per blads zyde berekend, zal.afgeleverd worden. De geheele uitgaef der bovengenoemde werken wordt geschat, ongeveer 240 bladen van 16 paginas druks, te zullen beloopen. Indien zy evenwel meer dan 240 bladeren zouden bevattenverpligten de uitgevers zich de te boven gaende bladeren kosteloos aen de inschryvers af te leveren; zoo dat de Folledige IF erkenniet boven maer wel onder de fr. 38-40 kunnen kosten. Men schryft in by J. P. Van Dieren en C'", te Antwerpen, alsook ten bureele van dit blad. N

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1857 | | pagina 3