MENGELINGEN. Aen de Belgen. (by Rousbrugge). Uitslag kiezing der gemeente BEVEREN Getal stemmers. 127. Aenwezig 32. Volstrekte meerderheid. 27. Hebben bekomen MM. Rvckeboer Louis. 44 stemmen. Desmyttere Pieter. 45 Uittredende leden. Gesquière Benoit. 35 Top,Joseph, aa Butaye-Demolder, 29 Het volgende leest men in het Nederlandsch Magazijn HET LIED DER VERBROEDERING. GeclitfU van S. J. Van den Bekgh muziek van A. Berlijn. 1. Holland heeft het lied vernomen, Dat al d'oude veeten bant, 't Lied van Seniles rijke zoonen, Schallend door der Belgen land 5 't Lied alleen veracht door slaven Wie de dwinglandij verplet, Maer de leus van alle braven Trouw aen VryheidVorst en Wet 2. Ja, de Belgen en Bataven, Al te lang verdeeld van geest, Willen trouw van nu af slaven t Droef verleden is geweest, Vrije volkeron zijn vrinden, Zoo wéér krijg ze in vlammen zet, Zal hen 't eigen doel verbinden Trouw aen Vryheid, Vorst en Wet. 5. Eertijds hoorden Salems wallen En het Waterloosche veld, Luid den zekekreet weerschallen Uit het broederhert geweld Thans op nienw opregt verbonden Zoo dat zich 't geweld ontzet, Klinkt uit beider volle monden, Trouw aen Vryheid, Vorst en Wet. 4. Belgen en Batavenbroedren Zoete klank te lang gesmoord, Maer nu welkom aen gemoedren, Waer een zelfde hoop in gloort, Maer nu schrik voor dwinglandije, Die haer strik heeft uitgezet, Stuitend op hun harmonije, Trouw aen Vryheid, Vorst en Wel. Komen wy van de verbroedering op den uitslag der gemeentekiezing van Rousbrugge, dat zyn ander gaken De hier navolgende heeren waren erkiesbaer August Vandenbussclie, burgmeester. Petrus Lacante, schepenen. Victor Vanlatum, id. Bernardus Cousynlid. Francis Vandenbruwane, Tegenwoordig 144 kiezers. Meerderheid 73.1 Hebben bekomen Jan Lehoncke, 88 stemmen. Seraphin Dejonghe, 87 Désiré Loncke, 84 Honoré Peel, 82 Joseph Goudenhoofd 78 en zyn dus als leden van den gemeenteraed uitge roepen. Hebben verder bekomen August Vandenbussche, 64 stemmen. Petrus Lacante, SO Vietor Vanlatum, 53 Karel-LodewykVercoutter 40 Henry Ruyssen, 27 Eene 2' stemming heeft plaets gehadt in vervanging van MM. Emil Autricqueoverleden en Floriraond Vanderghootc, van woonst veranderd. Volstrekte meerderheid 53. Hebben bekomen Coene-Claerebout, 85 stemmen. Francis Vandenbruwane 87 en zyn als leden van den gemeenteraed uitgeroepen. IETS OVER DE ABESSINISCHE APEN. De reiziger Werner Munzinger die zich in Abessinië heeft neêrgezet, berigt omtrent de apen daer te lande de volgende by zonderheden. Ik heb, zoo verhaelt hy, vele gevallen vernomen, waerin menschen door apen gevaerlyk gewond en slechts met moeite gered worden. Ik ken een man die ten dien gevolge van apenbeten volkomen lain is. De apen omringden hem, wierpen hem op den grond en wilden hem de ingewanden uit het lyf halen, toen naderende persoonen de bende uiteen deed stuiven. Want hoezeer apen een of twee persoonen aengrypen, wageii ze zich nimmer aen gezelschappen van drie of meer. De apen die in denabyheid der dorpen wonen, b. v. de apenstaet by Keren, hebben zich aen de menschen gewend en doen hun nooit eenigleed, ter- wyl de apen der wildernis, die zelden menschen onder 't oog bekomen, ze natuerlyk als vyanden be schouwen. De aep in deze streek des lands is 2—4 voet hoog, het wyfje iets kleiner. Het mannetje heeft de achter- deelen naekt en is boven de heupen met een grauwen pels bedekt, waertegen het wyfje eene bruinharige huid heeft. De voornaemste vyand der apen is de luipaerd, die eveneens op de rotsen woont en zich nu en dan de vryheid veroorlooft om ze lot ontbyt te nemen. De apen doen, wanneer luipaerds naderen, een dof ge brom hooren en verweeren zich ter dege, wanneer ze aengevallen worden. Het vleesch der apen wordt door de bewooners van dit land verafschuwd. Eergisteren avond is er te Brugge eene serenade aen al de pauselyke soldaten dier stad, die daer te ruggekeerd zyn, gegeven. Zy waren vereenigd ten huize van den heer Woodward. De gebuerte was weder prachtig verlicht. Twee Belgen, die zich byzonder hebben onder-

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1860 | | pagina 3