Openbare Verkooping TWEE HOFSTEDEKENS, ZAEÏL AND MENGELINGEN. Historische mengelingen. Om uit gemeenzaamheid te scheiden. van gestaen en gelegen in de gemeenten van 1SENBERGHE en GYVER1NCHOVE, en een perceel GELEGEN IN S' RYCQUIERS. MAENDAG 26 NOVEMBER I860, ten 2 ure namid dag, in de herberg De Sloters, ter gemeente van Isenbcrghe, langst de Groeneslraet, zal de notaris SYOEN, ter residentie van Loo, in eene enkele zitting indien daertoe plaets is, overgaon lol de openbare verkooping van de volgende onroerende goederen. Gemeente St. Bycrjuiers. 1"° Koor. Een perceel ZAE1LAND, groot vol gens titel 2 bekt. 17 aren 12 cent, en by kadaster Sect. A. N° 145, 2 hekt. 14 aren 30 centiaren. Gebruikt door den heer Augusle Becsau, te IJoog- staede, met regt tot 1" October I860, aen den prys van 250 fr. by jare, boven de contribulien. Boomprys te vergoeden door den koope) 8'M) fr. Gemeente Isenberylie. 2d' Koor. Een HOFSTEDEKEN bestaende in 2 Keukens, Kelder, Vaute-kamer, twee Slaepkainers, Koei-en Zwynstallen, Schuer, lloutstal en verdere gebouwen, alsmede twee Kassen nagelvast staende op de Vaute, die zullen medeverkocht worden, en de hoeveelheid volgens kadaster, bekend onder de sect. A. N" 494, 495, 526, 527, 528, 529, 550, 492, en 493, van 2 hekt., 85 aren 80 eent.. onder grond van ge bouwen, Hovenierhof, Boomgaerd en zaailanden, al 't eenen blokke. De kooper van dezen koop, zal boven zyncn koop- prys moeten betalen, te welen 500 fr., over.de waerde der opgaende fruitdragende en tronckboomen en 450 fr. over de waerde van een zwyngelstal die aen den pachter toebehoort. 5dc Koop. Een perceelke WEIDE, liggende langst de Groeneslraet, groot ingevolge kadaster sect. A. N°' 5116 en 519 6, 57 aren 50 cent. Boomprys 550 fr. Dezelve twee koopen, te zamen groot volgens ka daster 5 hekt. 21 aren 50 cent., en volgens pacht- conlrakt circa 5 hekt. 50 aren 21 cent., zullen ook by verzameling geveild worden. Gebruikt door de medeverkoopers de echtgenooten Mocneclaey Valaeys, met paehtregt, te weten aen de zaeilanden tot 1" October 1873, aen de boomgaerd en grazingen tot den ln february en aen alle de ge bouwen tot den lu Mei wederzydiglyk daer op vol gende, aen den prys van 320 fr. by jare, boven de belastingen. Gemeenten Isenberghe en Ghyverincliove. 4do en laetste Koop. Een HOFSTEDEKEN met de huizingen en gebouwen, bestaende in Woonplaets, Kamer, Keuken, Onderlaet, Kelder, Stallingen, Schuer Koci- en Zwynstallen afzonderlyk, als ook een oven kot, al gedekt in stroo en de hoeveelheid van 3 hekt. 51 aren 4 cent., onder grond van gebouwen, Hove nierhof, Boomgaerd, tuin, Wateren Zaailanden, al 't eenen blokke, bekend op liet kadaster der gemeente van Isenberghe, sect. B. N™ 469, 470, 471, 472, 475, 474, 475, 476, 477 en 478. en op bet kadaster der gemeente van Ghyverincliove, sect. A. N° 55. Gebruikt door Carolus Ludovicus Mocneclaey, land bouwer te Isenberghe, met regt, te weten aen de Zaeilanden lot. 1" October 1873, aen de Boomgaarden en Grazingen lot 1" February en alle de gehouwen tot I" Mei wederzydiglyk daer op volgende, aen den prys van 400 fr. by jare, boven de publieke lasten. De kooper van dit hofstedeken zal moeten betalen boven zyncn koopprys, over de waerde der opgaende en fruitdragende boonicn en tronken, eene som van 750 franks, De verkooping der voorschreven goederen ge schiedt, uil hoofde van minderjarige, krachtens von nis verleend door de regtbank van eersten aenlcg zitting houdende te Veiirne, van date 4 Augusty 1860 ten overstaen van den heer Vrederegter van het kan ton Rousbrugge-Haringhe, door het ambt van den Nolaris SYOEN, *e Loo, floertoe benoemd cn aengesteld, ten wiens kantoore de bewyzen van Ei gendom, Schelskaerten en liet kohier van Voorwaer- den, zyn berustende. De letter-en kustniinnendeniaetschappy de Troost- verwachters van alhier, brengt ons ter inplaetsing de volgende geschiedkundige mengeling onze gemeente rakende, die zy voornemens is van tyd lot tyd voort te zetten. Wy voldoen geerne aen dit verzoek, te meer daer dit de eerste vruchten zyn Aan deze aloude niaer jong herbloeijende maetschappy; vruchten die een ieder, wie eensdeels gevoelig is voor het schoone, met voldoening zal lezen en tevens de waerdigheid van dit genootschap herkennen. Het kan niet an ders, want waer is hv - de ware niensch - die geene achting heeft voor hem die zich verwydert van alle eerloosheid en de kunst met het vermakeh ke cn het nuttige paert? Dit moet het gevoelige zyn van alle verstandigen. Fug it irreparabile tempus. Virg. Geor. ROUSBRUGGE-HARINGHE. De gemeente Rousbrugge-Haringhe, gelegen in het zuid-oosteinde der provincie Westvlaenderen paelt ten noorden aen de gemeente Bambeke (Frank- ryk) en die van Beneren; ten ooslen aen de gemeente I/outkerlce (Frankryk); ten zuiden aen de gemeenten Proven en Watou; en ten westen aen die van Slavêle en nog aen die van Proven. Hare naluerlyke of ziglbare grenzen zyn Ten noorden, de rivier de Yser; ten oosten, de beek genoemd Heibeek; ten zuidende Molemvalstraet en de Steendambeek; ten westen, de Ilaringhebeek de calchiede van Yper naer Bergen (Frankryk) en cindelyk de Blockstraet. De naem van Rousbrugge-Haringheaen de ge-

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1860 | | pagina 2