SCHOOLLOKAEL MENGELINGEN. St-Eloi naer Gyverincbove die gebruikt is door Franciscus Deschryvere, 4 koopcn schoone en zware eiken boomen, waer onder een ter dikte van 1 m. 95 c., een van 2 in. 25 e., en een van 2 m. 55 c., dienende voor molenas of inolenstaek. Onmiddelyk naer de verkooping zal men nog verkoopen in de herberg St-Eloi Gemeente Gyverinchove op de hofstede gebruikt door F. Vanderheide. 1°. 1 Olmen en 1 Wilgen boombul, liggende langs de Weegscheede straet. f 2°. 10 Wilgen boomkens rond de wallingen. 3°. 1 Hollander boombul, in'tgras der pastorie. 4°. 1 Klemmerbulliggende op het zaeiland oost aen den boomgaerd. 5°. 1 omgewaeijen Klimmer ter dikte van I m. 90 c., liggende op het zaeiland nevens de hof- plaets van Sr. Grimmelprcz. 6°. Eiken boom ter dikte van lm. 75 c., staende op het zaeiland digt by de Weegscheede. 7°. 1 Eiken boom ter dikte van 2 m. 30 cent., staende op hetzelfde zaeiland. De liefhebbers worden verzocht deze 7 leste koopen ter plaets te gaen hezigtigen, Sr. Vander heide zal de goedheid hebben dezelve aentetoonen. De verkooping zal beginnen op de hofplaets van de wed. Butaye. De koopers zullen zes maenden lyd van beta ling hebben mits stellende goede borg. CHARLES VANHEE.gemeente-sekrctariste Loo, is met den ontvangst dexer verkooping belast. GEMEENTE ROUSBRUGGE-HARINGHE. B O U W I N G met wooning A. VANDENBUSSCHE. BUBBBECHT. van een VOOR DEN ONDERWYZER. Het kullegie van Burgmeester en Schepenen der gemeente Rousbrugge-Haringhe, arrondissement Yperen, Verwittigd de gegadigden dat op zaterdag 22 de- cember 1860, om een ure namiddag, in het gemeen tehuis te Rousbrugge, bewoond door de weduwe Demeester, er overgegaen zal worden tot de openbare aenbesteding, by afbod, der voorgestelde werken met levering der bouwstoffen en meubelen in een lot, tot bouwen van een nieuw schoollokael met wooning voor den onderwyzer, waervan den onkost volgens bestek van den heer provincialen Bouwmeester op- gemaekt begroot is op fr24,179,07 De begrooting der school meubelen bedragt 1,651,85 De plans bestekken en voorwaerden berusten ter inzage der gegadigden in het gemeen te-sckreta- rial. Rousbrugge-Haringhe den 4 December 1860. Burgmeester en Schepenen, door het kollecib; De Sekretaris, Men weet dat sedert 1859 alhier een korps pom- pieren bestaet. Welnu, dit korps vierde zaterdag 11. haer jaerlyks feest ter herberg van S. Alexander. Om de neeringnoqndërs allen deelachting te maken der vertecringen van het gemeentefonds heeft dit feestje, zoo meenen wy het, nu hier dan daer plaets, en dat vinden wy verstandig. Het gemeenlebestuer nam deel aen dit feest, en dè broe-derschap en vrolykheid was er ten top. Durende het eetmael nam den heer August üesaeghér, luitenant, bevelhebber der poinpiercn, het woord en bragt een heildronk aen dén heer August Vanden.- bussche. In weinige woorden deed hy den tegen- woordigen burgmeester als voorname stichter van het korps voorkomensprekende over zyne bestiering, zegde hy dat dezehoewel van korten deiir, zich ten minsten door menigvuldige verbeteringen deed kenmerken die lang by Rousbrugge's ingezetenen gingen bewaerd blyven. De heer burgmeester, in antwoord, deze gevoelige ophelderingen bedankende, giug voort met de voor deden op te sommen welk een korps pompieren binnen eene gemeente kan daer brengen. En zegde verders dat hy geene moeite gespaerd en alle om standigheden te baet hééft genomen oin eenigzins voordeelig aen zyne medeburgeren te kunnen zyn, of om verbeteringen in de gemeente te bewerkstel ligen. Hy drukt den wensch uit dal onze inrigting zou blyven voortduren en eindigt met op de gezond heid van Lieutenant en pompier^n te drinken, die, zoo als men het kan denken, met eéne dreunende Leve de Burgmeester! Leve het Gekeestebestueiibe groet werd. Hel is gekend dat wy ons volstrekt niet geene kie zingen bemoeigen, ten zy onafhanglyk den waren weg toonen die eiken regtzinnigen en overwegenden burger in dergelyke gevallen behoorde te volgen. Dat is zoo... Maer nu de genieenlekiezingen lang voorby zyn en alles geen kwaed meer kan, kunnen wy ons niet onthouden een stuk mede te deelen, die, ofschoon gedrukt, weinig of niet gekend is. Niet om de bedoelingen van dén onderteekenaer te beknibben of hem eensdeels tegen te komen, neen, dat laten wy voor die er lust toe heeft, maer voor de geheele aerïligheid van het stuk en om dat wy den ken dat het niet gedrukt en uitgedeeld is geworden om onbekend te blyven, geven wy het eene plaets in onze kolommen AEN DE KIEZERS DER GEMEENTE WATOU. Beminde en achtbare medeburgers Geduriglyk gevraegd zynde of ik nog wil herkozen wezen, ik verklaer dat ik altydhet Gemeente te geern dienst gedaep heb in vriendschap en in vrede. Een- dragt maeklmagt, en kan alleen een land of gemeente doen in roem, vreugd en voorspoed bloeijen. gilet is reeds dry jaren geleden dat ik uit tegen spoed, bereid was oin ipyne demissie aen Z. M. dea Koning te vragen; maer op het verzoek van de overr- licid, den beer Baron en van rayne menigvuldige vrienden heb ik, gelyk een eerlyke soldaet, mynen lyd uitgediend. in 1848 en 1854 door byna alle de stemmers met blydscliap herkozen en met den racd (wanof de helft over drie jaren is afgestemd geweesl), wy liebbén

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1860 | | pagina 3