MARKTEN. MENGELINGEN. Rousbrugge. Per 145 lieters. Tarw e Rogge Sucrioen Haver Boonen Veurne. 16 janu. 30,00 37,00' 22,00 23,00 13,00 21,23 11,00 16,00 18,50 25,00 23 janu, 31,00 36,25 22,00 23,50 15,30 21,25 11,00 15,75 18,— 25,50 Bergen (Frankryk). Per hekt. 1/2 14 jan. 21 jan. Öin de veertien dagen zal er eene aflevering ver- schynen van 80 tot 100 bladzyden, welke de Heeren inschryvers zullen ontvangenaen een centiem de bladzijde. De afleveringen zullen in eenen sierlyken omslag gebrocheerd zyn. De betaling geschiedt by de bezorging van elke aflevering. De verzending, met de post, geschiedt franco, mils verhooging van prys van één centiem per 16 bladzyden druks. De eerste aflevering zal einde January verzonden worden. DE UITGEVERS J. P. VAN DIEREN en C". Men schrijft in ten bureele van dit blad. iUO By koninglyk besluit van 16 dezer, zyn voor deze gemeente de heeren Lchoucke l"*en Vandenbruwane 2dc schepenen benoemd. Zoohaest het nieuws gekend was waren onze maet- schappyen van muziek en koorzangers daer om eerst- genoemden heer eene zoetluidende serenade te geven. Zoo wy vernemen zal onze maetschappv Rhetorika met kenzin De Troostvericachters, op zaterdag 2° february aenstaende, zynde O. L. V. Lichtmis, eenen eersten kunstavond aen hare leden geven. Bravo dien avond zien wy gretig te gemoet, maer toch niet om dat wy ons aen meesterstukken of mees- terlyke uitvoering verwachten, neen, de hemel be ware ons te oordeelen zoo als menig verfranscbte modegaei die met het kykglas voor de oogen altyd gereed is onze kleine kunstliefhebberyen aen Pa- ryssche of Brusselsche operas of concertos te verge- Ivken. Neen, daerom niet, maer omdat het hier eene liefhebbery geldt, in onz'gemeente, sinds jaren ver geten en door eenige vrienden heden met warmen kunstyver hernomen ter vereerlyking van moeder- tael en vaderland. Daerom is:t, en daeroni ook zullen wy als leden van dit genootschap,, op dien avond, met ontdekten hoofde hare zael binnentreden, want hy alleen die de tael van een volk bemint, kan van dat volk geeerd worden. Het programma van dit feest zal later bekend ge- maekt worden en terwyl hetzelve enkelyk voor de leden beschikt is, zyn er, van nu af, inschryvings- lysten berustende by de heeren Ch. Vandermeersch, voorzitter, S. Claeysoone, sekretaris, en D. Allaert, uitgever van dit blad, alwaer een ieder inlichtingen over de aenveerding als lid van dit genootschap kan bekomen. Zoo men zegt zal onze muziekmactschappy op Zondag 3 February aenstaende, een concert aen hare leden geven. BERIGT. Daer zyn twee maetschappycn te verhuren. Deze die er gading naer heeft kan zich aenbieden by den atgemeeneu zaekgelastigden, Po- peringheslraet alhier. STERFGEVAL. Deze morgend, om 5 ure, heeft alhier den heer Joannes Baplistc Ruyssen, in den ouderdom van 8!t jaren 9 niaenden en 16 dagen, het tydelyk met het eeuwig verwisseld. Deze heerwas sedert ettelyke jaren, hygevocgd regter van het vredegeregt des kantons Rousbröggc- Ilaringhe. Schoone voorbeelden De heer burgmeester van Dixmude, De Breyne- Peellaert, heeft maendag door de zorgen van het armbestuer een hondertal dekens aen debehoeftigeu doen uitdeelen; nog een twaelftal andere dekens ge geven door eenenonbekendenzynook weggeschonken. Donderdag heeft eene algemeene brooddecling plaels gehad, voortskoincnde van de gift van M. A. \Voet-, Dinsdag en heden zyn twee algemeene brooddeelingcn gedaen ten koste van het armbureel. Ook hebben van deze week de burgerlyke godshuizen brood en kolen aen de bchoeftigen die t' hunnen laste zyn, uitgedeeld. Dinsdag heeft te Dixmude een feestjen plaets gehad dat lang in het geheugen zyner inrigters zal blyven en oin de zcldzaemheid en voor de aerdig- heid wel waerdigis gemeld te worden. In d'herberg het Gouden Mandeken was er een noenmael bereid gemaekt op welke alle mannelyke stadgenoten, geboren in 1802 uitgenoodigd waren het spreekt van eigen dat deszelfs inrigters in dit za lig jaer het daglicht zagen. Dat erop het noenmaelaen geensmakelyk en over vloedig eten gebrek was, behoeven wy wel niet te verzekeren, mits een der 58-jarigen die tevens been houwer is, belast was met het leveren der beste brokjes. Wat wy wel zouden durven zwecren is dat allen de tafel gcene oneer gedaen hebben Er waren te markt 4018 hektoliters. 34,17 2l'06 16,06 24,63 2^17 Tarwe Rogge Sücrioen Haver Boonen Aardappels Vlas p. 1 1/2 kil. 34,83 22,'24 16,27 26,33 9,40 2,21

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1861 | | pagina 4