MENAGIEGOED, KOOPDAG LEYSELE. MENGELINGEN. MARKTEN. Veurne. Menagiegoederen9 als Per 145 lieters Tarwe Rogge Sucrioen Haver Boonen 16 april. 23 ap. 54,00 38,00 25,00 26,00 16,50 21,00 12,50 15,00 25,00 27,00 De Titelen en Kondilien dezer Verkooping, zyn be rustende, ten kantoore van den Notaris «r:r®3» te Loo. van 11ERBERGGETU1G, enz., te ZONDAG 27 APRIL 1862, 2 ure juist namiddag, zal den Notaris B.1 VANDENBERGHE, met be voegden amblenaer, ter herberg genaemd de Klokke- putbewoond door Eduard Boüssemaere, openbaerlyk verkoopen Tafels, stoelen, kleederkas, ledikant, kopere slag- horlogie met keirselaren kasse, koper en houtten kan- delaers, herberggetuig te weten bierloog met ban ken en rekken, nummer-berd, gantieren in kelder, dubbel tinnen liter, 3 halve idem, bierkitte, spoelbak, 8 dubbel steenen liters, 13 halve idem, pinte glazen, kappers, bier- en likeur glazen, 3 kabarets. Kofïy- molen, idem trommel, karniignole, egge-kane, tolleke en 2 eiken posten. Met gereed geld, betaelbaer aen zeiven Notaris. Maendag lest hadden wy wederom het genoegen eene van die geliefkoosde avondstonden door te bren gen die een kunst- en vermaek minnend hart kan voeden. De Troostverwachlers gaven eene tooneelvertooning. Zeggen dat hunne stukjes uitgekozen geestigheid maer ook deftige zedigheid behielden, dat zy goed ge lukt en met blyken van vooruitgang door de jonge liefhebbers gespeeld zyn geweest, dat de zael als naer gewoonte, eivol was, is niet gelogen. En wat dient er ook meer gezeid. De Vlaemsclic Broederbondonlangs te Brugge gevormd, heeft, om de ongelukkige Gentsche Werk lieden in hunnen nood by te staen, een goed gedacht ten uitvoer gebragt Hy heeft eenen oproep aen eenige vlaemsche too- neelliefhebbers gedaen,'ten einde eene luisterlyke Tooneelvertooning te geven. Allen hebben met een parige goedwilligheid dien oproep beantwoord, tot zoo verre dat deze vertooning op 27 April aenstaende zal plaets hebben. Het ware te wenschen dat alle vereeningen van het land dit voorbeeld volgden, want, zoo men hoort, is de ellende, ja, den hongersnood in Gent groot, en voor zulke teisteringen is het eene heilige pligt dat den eenen broeder den anderen ter hulpe kome. De vyfde zoon, onder zes, van welke de derde en de vierde in dienst zyn, heeft geen regt op vryslel- ling, vermits de regten van de familie en van den Slaet beurtelings in aenmerking genomen wordende, de wet de voorhand geeft aen den Staet. Aldus gewezen door de bestendige deputatie van Luxemburg, eene gelykvormige beslissing behoudende van den milicie- raed te Marche (gewysd van 9 april). Zoodra de milicianen der klas van 1862, zullen gekleed en gewapend zyn, zullen zy naer het kamp van Beverloo vertrekken, hetwelk tusschen den 13 en 20 mei gaet beginnen. Het Werkverbond van Gent, houdt op te ver- schynen, na een bestaen van ruim twee jaren, toege- wyd aen de verdediging van de belangen der wer kende klassen en van de regten der werkers. M. Clement, bestuerder der koninglyke harmo ny te Veurne, heeft zyn ontslag gegeven. M. P. Ryc- keboer zal zich voorloopiglyk met het bestuer der maetschappy gelasten. Deze week is er eene diefte gepleegd in de kerk van St. Nikolaes, te Veurne. Men heeft er twee paer oorringen en een gouden keten van O. L. V. van La Salette gestolen. De Paus die den 25 mei 1792 geboren is, zal welhaest zyn 70° jaer bereiken. Zondag heeft te Nyvel met veel plegtigheid de overhanding plaets gehad aen het gemeente-bestuer van het hart des lieeren Seutin, over eenige weken te Brussel overleden. Men weet dat de heer Seutin, de beroemde heel kundige, te Nyvel geboren was, en hy zyn hart by testament aen zyne vaderstad had bezet. Eene bende valsche munters komt ontdekt te worden in de omstreken van Luik 't is te Jeroeppe dat deze kerels, allen Duitschers van afkomst, hunne strafbare nyverheid hadden neèrgezet. In de yzergieteryen van Millfield, Priestfield, by Wolverhampton (Engeland), heeft eene schrikke- lyke ontploffing van een ketel plaets gehad. De fa briek bevatte twee smederyen en dry werkhuizen, die allen in gebruik waren tot fabrikeren van aller hande yzerwerk. In eene der smederyen waren 20 smeltovens. Dingsdag morgend, op het oogenblik dat 40 werk lieden in de smedery waren, ontplofte een der ketels met een donderend geweld. Dry vierden van den ketel vlogen op 200 a 300 voet hoogte; de rest w erd in de smedery rondgedreven, nam de yzeren steunen weg, waerop het dak ruste, en alles storte krakend naer beneden. Ten zelfden ty de loste het metselwerk der ovens, en het smeltend yzer liep gloeijend en ziedend tusschen de puinen van het gebouw. Een uer na de ontploffing waren reeds 14 lyken uit de puinen opgehaeld, die allen yselyk verminkt wa ren een was er onder waervan het hoofd niet meer gevonden is; een ander was het middenlyf overgesne den en deerlyk verbrand. Buiten de 14 lyken, zyn er löslagtoffers uitgehaeld die ernstig verbrand zyn, 4 er van zyn reeds bezweken Men schat de schade op 50,000 a 70,000 fr. Voor thans kent men de oorzaek dier ramp niet. 54,00 58,50 23,00 26,00 18,50 21,00 13,00 15,00 25,00 27,50

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1862 | | pagina 3