MENGELINGEN. MARKTEN. Veurne. en meer ander voorwerpen, alsook der Nieuwe Koop mansgoederen. waervan de beschryving volgt 119 Meters kleergoed (paramatas), 28 met. katoen, 10 met. piquet, 48 met. broekgoed, 24 met. baei (rood en zwart), 22 met zwarte zyde, 140 inet. zyde lynt, eenc hoeveelheid tulle en kanten, 4 met. laken, 19 zakdoeken, 2 kil. breikatoen, witte soupelrinnen, kommen, lampetten, plats en tellooren, 10 posturen in porceleir., vazen, théeservilien, melkkannen, win kelglazen en pattisen, 225 paer kloeffe*:, 100 kilos chicoré, eene quantiteiU winkelgoed, 14 slaghorlo- gien, 12 zilveren zakhorlogien, twee paer diamanten oorslingers, (i paer gouden oorslingers, 4 gouden krui sen en 4 gouden sloten. Gedaen in dubbel te Loo, den 9 Mei 1862. (Get.) Louise VELDEMAN Hel Kollegie van Burgmeester en Schepenen der gemeente Loo Gezien de vraeg gedaen door Louise Veldeman win kelierster te Loo, strekkende om bemagtigd te zvn om inhetopenbaerte doen verkoopen, t'harer woonst, binnen de stad Loo, in de Oudeeijerniarktstraet, ter oorzaek van vertrek en uitscheiding van bcdryf, de nieuwe koopwaren gemeld by den hier voorafgaen- den staet. Gezien de wet van den 20 Mei 1846 en namenllyk de art. 5 en 4. Gezien het register van patenten van het afge- loopen jaer. Staet toe de verkooping in klein, op DONDERDAG 22 MEI 1862, om 9 ure 's morgens, t'harer woonst hier boven vernield, binnen de stad Loo. De ambtenaer met deze verkooping gelast, zal zich moeten gedragen aen de schikkingen der voorberoe- pene wet en wel namenllyk ten aenzieu der ver- eischte bekendmaking. Gedaen in zitting van 't Kollogie te Loo, den 10 Mei 1862. By hevelDeSekretaris, "(Get.) C. VAN 11EE. Met gereed geld. Burgmeester en Schepenen, (Get.) B. SYOEN. Op ons artikel van donderdag laetr.' Lclrekkelyk het afgelegd bezoek binnen onze gemeente van d heer Arrondissemcnts kommissarislrandeui.de cve; de nitvoeringswerken van den Yser, gecftde Volltsvi iend van Yper, na ons artikel herhaeld te hebben, de volgende verzekering ■I Wy achten ons gelukkig aen de schryvers van den Dorpsbode van Rousbrugge te kunnen de ver- zekering geven dat M. de Minister der openbare werken aen de heeren De Florisoone en Mazeman de Couthove de stellige belofte heeft gedaen van de uitvoering der vei beteringsw ei ken aen den Yser, van aen de Finteele tot aen Rousbrugge, te begry- pen in de algemeene verbeteringswerken te ver- i' richten aen deze rivier en de Minister heeft zyn woord gehouden, want wy vernemen dat er reeds i' bevelen in dezen zin aen de ingenieurs van waters en bruggen zyn gegeven geworden. Wy bedanken den Volksvriend over zyne mede- deeling en vinden de gelegenheid goed de volgende opmerkingen aen te balen liet is statig dat de heer Alp. Vandenpeerebooni van toen hy provinciael raedslid voor ons kanton ge stemd is geweest, tot heden toe de Yser-kwestie zoo danig heeft weten te geleiden, dat het vercierd denk beeld, zoo als men het noemde, tot eene waerheid gekomen is. Iladden wy dan geen regt ons misnoegd ons hoopelcos te (oonen, wanneer het schoon denkbeeld, voor onzen bodem door den heer Vandenpeerebooni gekweekt, staet te ontkiemen, dat dan juist dit blekje gronds baslaerd van het groote werkschynt gemaekt te zvn Gelukkiglyk nog dat voor en bezonderlyk met de benoeming van M. Alp. Vandenpeerebooni als Minis ter, de heeren DeFlorisoone en Mazeman de Couthove de Yser-kwestie ook steeds beliertigenen dat door hunne verscheidene wendingen in het ministerie, waer zy van den heer Vanderstiehelen, die byzonder- lyk onze streek kent, de verklaringen, in den zin zoo als den Volksvriend spreekt, bekomen hebben, dat is ons te weet gekomen en wy zyn niet zonder vertrouwen op de wackzaemheid van die onze ge achte vertegenwoordigers en zouden hierdoor ons by- na mogen verzekerd houden de volledige werken aen den Yser tot aen Rousbrugge te zien uitvoeren, niet tegenstaende dat na de wet van 1838, dergelyke be loften zyn gedaen geweest. Onze ophelderingen strekken hier alleen om te toonen, na ondervinding, hoe noodzakelyk het is een wakend oog te houden om alle hinderpalen en ver tragingen te vermyden, hoe dringend het is Ie den ken dat men niet op ééne overwinning mag steunen en zich gerust op de kussens te slapen leggen. Volgens wy vernomen hebben heeft er niaendag 12 dezer, aen den ingenieur van bruggen en w aterlei dingen gevraegd geweest op dat de leegste water stand van den Yser, gedurende den zomer, niet zou toegepast worden om deze rivier tot droogte trekken. Aen deze vraeg is gehoor gegeven geweest, want. eenige dagen na het vertrek des ingenieurs is het water in den Yser van byna twee decimeters gerezen. •Onnoodig te zeggen dat deze maetregel den voor- deeligsten invloed op onze koophandel moet hebben. Ily koninglyk besluit van 17 dezer, is eene toelage van 400 fr. verleend aen de geschied,- letter- en oudheidskundige maelschappy van Yper en van het oud Weslvlaenderen, om liaer in hare werkingen te ondersteunen. By koninglyk besluit van 19 dezer, is den heer E.-J. Marquette deurwaerder by de regtbank van eersten aenleg te Veurne, op aenvraeg, van zyne be diening ontslagen. Per 145 lieters. Tarwe Rogge Sucrioen Haver Booneu 14 mei. 30,00 36,00 23,00 26,00 17,00 20,50 13, CO 14,50 21,00 25,00 21 met. 30,00 34,25 24,00 24,30 17,00 20,50 12,00 15,00 21,00 23,50

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1862 | | pagina 3