TUINDAG POSTKAART Liste des variétés darbres des promenades publiques a Ypres. Aan de ouders en de onderwijzers État-Civil cTYpres. Opschriften in volgorde, le beginnen aan de Esplanade Over den provincialen prijskamp in 't schieten. Daden van moed en zelfopoffering. Ten bureele van dit blad STAD Zaterdag 5 Oogst, Zondag 6 Oogst, Maandag 7 Oogst, Dinsdag 8 Oogst, Woensdag 9 Oogst, Donderdag 10 Oogst, Zondag I 5 Oogst, Dinsdag 15 Oogst, sr Mélèze. Goleid de kinderen op onze prachtige openbare wandelingen, leert hun de namen der boomsoorten DE SCHOOL BUITEN DE SCHOOL Men wordt verzocht deze lijst te willen verspreiden. banfonne zou gezongen hebben het schijnt dat zulks niet meer mogelijk is met de klerikalen zij zijn zooda- njcr benauwd-van de liberalen dat het dezen zelfs niet meer toegelaten is een deuntje muziek te spelen bij hunne terugkomst van een uitstapje. Ons Heere, die deze vroolijke ke rels geerne ziet, wreekt zich over de laagheden welke de klerikalen hen aandoen, eiken keer dat zij een feest inrichten, met de hemelsche sluizen open te zetten en ze zoodanig te be sproeien dat zij het langen tijd ge waar worden. Wij zullen niet spreken van de plechtigheid der Groote Markt om een dapperen loteling van 1830 te verheerlijken. De held van het feest is in open rijtuig rondgevoerd ge weest met wapenbroeders, dan, met een zoogezegden patriot, die tegen den persoonlijken dienstplicht is, maar die kan schreeuwen en veel ge baren maken en die, in deze zaak maar gezocht heeft zich aantrekke lijk te maken. Waarlijk, de laatste dagen van wed strijd in 't schieten baren ons gedurig nieuwe verrassingen. Eerst en vooral, jn plaats van te verminderen, groeit het getal vreemdelingen gedurig aan in aanzienlijke verhoudingen inder daad, de brugsche stand heeft onlangs het bezoek gehad van nieuwe schut ters van Oostende, Roeselaere, Yper, Moscroen, eDZ. Volgens de laatste officiëele uitsla gen is de heer Ligy, majoor, overste der burgerwacht van Yper, den 4en gerangschikt met 28 punten op de on beweeglijke schijf'. M, Froidure, kapitein der burger wacht van Yper, is den 6® gerang schikt met 30 punteu in de schijf naar verkiezing. Wij sturen onze vurigste gelukwen- schen aan den heer Majoor Ligy even als aan den heer Kapitein Froidure. De plicht van alle liberaal is van zich te abonneepen aan De Weergalm Bij koninklijk besluit van 18 Juli 1905, zijn de volgende onderscheidin gen gegeven, voor daden van moed en zelfopoffering, aan de hierna genoem de personen, ons arrondissement be wonende Medallie van /e klas M. Aernout, Leopold., metser, te El- verdinghe. Medallie, van 2* klas. M. De Cour, Omer, scholier, te Ko men. M. Delbarge, Auguste, toiwachter, te Waasten M. Lowier, Maurice, bakkersgast, te Yper. Medallie van 38 klas. M. Breyne, Alphonse, wegenonder- houdtr. te Yper. ML Govaerts, Bervoit. veldwachter, to Bopsinghe. Eerlijke melding M. Bartier, Henri, herbergier, te Ploegsteert. M. Gastel, Camille, bediende, te Brielen M Cuvelie, Emile, bediende, te ■Brielen. Wij bieden die heer.en onze harte lijkste gelukwenschen. kan men de bekomen van het Groot Proces, aan ÏO cent. het stuk. Wij bieden onze lezers het pro gramma der grrroote feestelijkheden die zullen plaats hebben ter gelegen heid van Tuindag 1905 Het Coliegie van Burgemeester en Schepenen, Bepaalt als volgt het programma der jaarlijksche Kermis. Ten 6 ure 's avonds, zal de Beiaard het G°meentefeest aankondigen. Ten 8 1/2 ure, ConcertGroote Markt, door de Stadsharmonie. Ten 7 ure 's morgens, Esplanade, Prijskamp in Finkengezang Ten 9 ure, uitgang van de Processie vcCn O L V. van Tnine 's Middags, Groote Markt, Duiven- lossing onmiddelijk nadien, Concert, door de Koninklijke Fanfare. Kruisboogschieting in den doelinge richt door de Koninklijke Maatschap pij Les Francs Arbalétriers Prijskamp in het Oaaibolleninge richt door de Maatschappij gevestigd A ux Trois Fleurs de Lis Boter- straat, Ten 3 ure, Bloemenstoet voor Rijwie len. Ten 8 ure, ConcertGroote Markt. 's Middags, Concert, Groote Markt. Ten 2 ure, Boomgaardstraat, Hon denloop. Ten 8 ure, Concert, Groote Markt. Ten 10 ure, in de Halle, Prijsdeeling aan de leerlingen der Staatsmiddelbare school. 's Middags, ConcertGroote Markt. Ten 3 ure, Vandenpeereboomplaats, Wielrijders feest en Ringsleking (inge spannen. Ten 8 ure. Concert, Groote Markt. Ten 8 ure, Concert, Groote Markt. Ten 4 ure, op 't Zaal hof, Volksspelen. Ten 8 ure, ConcertGroote Markt. Prijskamp voor Reisduiven, ingericht door den Duivenliefhebbersbond. Schieting mei den Handboog, ingericht door de Koninklijke Maatschappij van Sint Sebastiaan. Prijskamp in het Lijnvisschen, inge richt door de. Maatschappij Les Pê- cheursindépendants Ten 6 ure, Vandenpeereboomplaats, Opstijging van eenen luchtbal, door den luchtvaarder, J. Dumortier, van Brus sel. Ten 9 ure, Minnepleia, Vuurwerk. Ten 8 ure, ConcertGroote Markt. ONDERSCHEIDENE FEESTEN. Prijskampen iu biljardspel, bolspel, kaartspel, enz ingericht door de ver bondene maatschappijen, zullen plaats hebben op Tuindag en de volgende Zondagen. Onderscheidene feesten zullen insge lijks des Zondags plaats hebben in de buitenwij ken Bijzondere omzend- en plakbrieven zullen de omstandigheden der ver- schillige prijskampen en feesten op geven. ALGEMEENE SCHIKKINGEN. Gedurende deKermis zat het publiek vrijen toegang hebben tot het Muzeum en de Halle (Nienwwerk). De Zwemkom zal open zijn van Zon dag 6 tot Dinsdag 15 Oogst medebe- grepen. Gedaan in zitting te Yper, den 1 Juli 1905. De Burgemeester-Voorzitter, R. COLAERT. De dd. Secretaris, N. BOUDRY. Declarations du 14 au 28 JuiHet '1905. Naissances Duprez, Roger, rue de l'Ecuelle. Gouwy, Rachel, Wieltjestraat. Gis- quiere. Jeanne, Kalfvaart. Fiers, Guillaiime, rue des Ohiens. God- froid, Albert, chaussée de Menin. Dehaerne, Daniel, rue de Lille. -■ Doolaeghe, Yvonne, rue des Boudeurs Grepeele, Madeleine, chaussée de Kemmel. Derutter, André, rue des Trois Cornets. -- Mallet, Antoinette, Vieux Marché au Bois Manages Simpelaere. Joseph, notaire Oost- vleteren, et Vandenboogaerde, Anne, sans profession, a Ypres. - Vanhecke, Gustavo, tisserand, et Maerten, Hélène, dentellière, tous deux a Ypres. Divorce. Duflou, Léonie, dentellière, a Ypres, etC'euninck, Fran<jois,commissionnaire a la gare, a Ypres. Décès Leleup, Charles, 72 ans, uégociant, époux de Giet, Léonie, rue d'Elverdin- ghe. Goussemacker, Constant, 74 ans, sans profession, v'euf de Hessel, NOMS FRANQAIS NOMS FLAMANDS NOMS LATINS. 1 1 Erable svcomore ou pseudo Valsche plaau of ahorn syco Acer pseudo platan is. platane. more. 2 Eralile plane ou platanoïde. Plataan ahorn. Acer platanoïdes. 3 Erable sycomore pourpre. Purpere ahorn. Acer pseudo platanus var purpurea. 4 Erable champêlre. Veld ahorn. Acer campestris. 5 Erable negundo. Negundo ahorn. Acer negundo. 6 Erable negundo panaché. Bonie negundo Acer negundo, var: variegata 7 Erable (blanc) de Virginie. Witte ahorn. Acer dasycarpum. 8 Erable panaché. Bonte ahorn. Acer variegata. 9 Peuplier du Canada Canadasche populier. Populus Canadensis. 10 Peuplier tiaumier. Balsempopulier. Populus Balsamifera. 11 Peuplier tremble Abeel (Ratelaar). Populus tremula. 12 Peuplier blanc a feuille d'é- ra b 1 e Witte abeel (erabelblad) 13 Peuplier blanc. (Picard). Witte abeel (abeelblad). Populus alba var: acerifolia. 14 Peuplier d'ltalie. Italiaanscbe populier. 15 Tilleul a petite feuille. Kleinbladige lind. Tilia parvifolia. 16 Ti Heul a grande feuille. Grootbladige lind. Tilia grandifolia. 17 Tilleul a long pétiole. Lind met lange steel. Tilia petiolarjs. 18 /Ti Heul argenté /.ilverlind. Tilia argentea. 19 Ornie klimmer. Klimmer olm. Ulmus klirnmerii. 20 Orme pleureur. Treur olm. 21 Orme bollandais. Hollandsche olm. 22 Orme de Pittenrs. de Pilteurs olm. 23 Orme pyramidal. Pyramidale olm. Ulmus monlana varpyrami- dalis. 24 Orme Dumont. Dumont olm. 25 Pianère ou orme du Japon. Planere ot Japon olm. Planera Crenata. 26 Robinier ordinaire ou faux Robijnboom of valsche aca Robinia pseudo acacia. acacia. cia. 27 Robinier Decaisne. Robijnboom Decaisne. Robinia Decaisneana. 28 Robinier semper florens. Robijnboom semper florens. Robinia semper florens. 29 Févier a épines. Boonboom (Cbristusdoorn). Gleditschia tiiacanthos. 30 Chêne pedonculé. Gesteelde eik Quercus pedunculata. 31 Chêne a fleurs sessiles. Ongesteelde e k. Quercus sessiliflora. 32 chêne rouge d'Amérique. Amerikaanscbe eik. Quercus rubra. 33 Marronnier blanc. PaardecaManje. OEsculus bippocasianum. 34 Marronnier rouge. Roode castanje. OEsculus rubicunda. 35 Chataignier cultivé. Gekweekte castanje Castanea satwa. 36 Chataignier commun. Oprechte castanje. Castanea vesca. 3.7 Hêtre ordinaire Gewone beuk. Fagus sylvatica. 38 Hêtre pourpre. Purpere beuk Fagus sylvatica varpurpurea 39 Hêtre a feuilles découpées. Beuk met getande bladeren. Fagus sylvatica varas'pleni- folium. 40 Lorkeboom (larix). Larix Europea. 41 Epicéa. Epicea. Epicea. 42 I Frêne commun Gewone esch Fraxinus excelsior. 43 Frêne doré. Vergulde escb. 44 Frêne pleureur. Treuresch. Fraxinus excelsior varpen- dula. •45 Saule blanc Witte wilg. Salix alba. 46 Saule pleureur. Treur wilg. Salix Babylonica. 47 Platane occidental. Amerikaanscb plataan of plaan Platanus occidental is. 48 Noyer commun. Gewone noot. Juglans regia. 49 Noyer noir d'Amérique. Zwarte nóót. Juglans nigra. 50 Catalpa. Trompetboom. Catalpa Bignonioïdes. 51 Sorbier des oiseleurs. Lijsterbes. Sorbus aucuparia. 52 Ailante. Ailanthus Ailantbus glandulosa. 53 Sumac (vernis Japon). Vernisboom. 54 Aune commun. Gewone els. Alnus glutinosa. 55 Bouleau blanc. Witte berk. Betula alba. 56 Sureau noin- Gewone vlier. Sambucus nigra. 57 Lp ine Doorn. Berberis vulgaris. 58 Tulipier de Virginie. Tulpeboom Liriodendron tulipifera. 59 Cytises faux ébénier (ou Goudregen. ('ytisus labarnum. plu ie d'or) 60 Azérolier. Wilde mispel. Cratoegus azarolus. 61 Caragana. Caragana. Caragana arborescens. 62 Framboisicr du Japon. Japaansche wijnbezienstruik. Rubus Phoenicalaseus. Esplanade. 19. Pyramidale olm. 1. Hollandsche olm. 20. Witte berk. 2 Write populier (Hollandsche). 21. Lijsterbes. 3 Plataan-ahorn. 22. Ongesteelde eik. 4. Treurwilg. 23. Robijnboom of valsche acacia. 5 Zilverlind. 24. Gewone boonenboom. 6 Bonte ahorn. 25. Klimmer olm. 7. Tulpeboom 26. Zwarte vlier. 8 Amerikaanscbe plataan. 27, Gewone esch. 9. Canadeesche populier. 28. Kleinbladige lind. 10. Gewone els. 29. Lorkenboom (larix). 11. Witte wilde castanje. 30. Roode wilde castanje. 12. Gewone ahorn. 31. Trompetboom. 13. Witte ahorn. 32. Zwarte beuk (Meenenpoort). 14. Balsem populier. 33. Gewone noteboom (Dixmudepoorl). 15. Treuresch. 34. Zwarte noot /park). 16. Grootbladige lind. 35. Reuk met getande bladeren /parkj. 17 Gewone castanje (Rijsselpoort) 36. Veldahorn (Tribunaal). 18- Witte wilg. 37. Robijnboom Decaisne (Rijsselstraat).

De Weergalm (1904-1914) | 1905 | | pagina 5