POSTKAART EEN SCHOON FEEST. Nog de gaskwestie. Hel Jubelfeest Heer Arrondissements commissaris. Eene vraag. Ten bureele van dit blad Koppigheid. Werklietlenpensioenen. État-Civil d'Ypres. openbare gezondheid of om de branden of andere ongevallen le voorlornen. Art. 38 De overtredingen op het mini mum var. drukking 'art. 18) zullen gestraft worden met eenen afhoud van twintig franks voor elke beslatigingen. Die bestatinggen zullen denzelfden dag mogen herhaald worden naar waarschouwing gegeven aan de gascompagnie. Deze aan de art 8, 9, 10, 11, 15. 24 en aan de litt E c> en d van bel art. 25, zullen gestraft worden met eene.boete van 10 franks. Dit alles zonder nadeel aan andere schade en intresterwen behoudens het recht van derde personen. Van alle kanten kondigt men aan dat M. Vanderghote, gemeenteraads lid te Yper, rekenplichtige komt be noemd te worden van de firma De Brouwer en Cie en er eene benijdens waardige plaats zal bekleeden. Indien het nieuws ju;st is, wenschen wij het achtbare raadslid geluk over het buitenkansje dat hem ten deele valt. Wij doen het zooveel te liever, daar M. Vanderghote een onzer raads leden geweest is die, in het begin van den tocht door de Groep Yperlingen aangegaan, zich opentlijk verklaard heeft ten voordeeie onzer medebur gers tegen de vreemde verbinding (Jolaert-De Brouwer het mishaagt ons niet te bestatigen dat M. De Brouwer geen wrok draagt tegen dezen die ten zijnen opzichte de meeste onafhanke lijkheid getoond hebben. Wij hebben wat laat vernomen dat de heeren Burgemeesters zich op 9" dezer vereenigd hebben met het doel de inrichting van een feest te bespreken dat zij den Heer Ferdi nand Merghelynck aanbieden om zijn 25jarig bestuur als Arrondisse- ments-Commissaris te vieren. Het spreekt van zelfs dat wij, ge lijk iedereen overigens, dat ontwerp toejuichen. Door het verstand, de verkleefd heid en de openhartigheid, waarmede hij, gedurende meer dan het vierde eener eeuw, zijne kiesche bediening vervuld heeft, verdient de Heer Merghelynck volop de hoogachting en erkentenis van iedereen. De hulde, die de heeren Burge meesters hem brengen zullen buiten alle partijbelang of politieke bekom mernis, zal de waardige belooning zijn van zijne lange en eerlijke dien sten. Zij strekt dezen, die er het ge dacht van opgevat hebben, ter eere. De gronden palende aan het huis van M. Veys zijn verkocht geweest; wij hebbeu niet gehoord of dezelfde voor waarden opgelegd aan dezen die bou wen op de verlenging der de Stuers- slraat geeischt zijn geweest in de ver- koopings akte. Wij stellen die vraag omdat men ons den naam van den kooper genoemd heeft die voorbehoudiDgen heeft ge maakt in de zitting van den Gemeen teraad, wanneer er kwestie geweest is ontwerpen van gevels te doen aan vaarden langs den kant der Statie plaats die heer behield zich het recht te bouwen gelijk hij liet verstond. En waarom zich geneereri Er zijn voorgaandeu. Er ziju er zelfs die in 't geheel niet bouwen, die zich zooveel om den meier bekommeren als om eene spaansche kers en die van hunnen kop eene speculatie maken. Waar er dwang is, is er geen ver maak. kan men de bekomen van het Groot Proces, aan ÏO cent. liet stuk. 1 r0— Van PotiJze hebben er aan gehouden schitterend hunne kasteelheeren te ontvangen bij de terugkomst van hunne trouwreis. Zij hebben. Dinsdag 12° dezer, aan Mijnheer en Mevrouw Robert Mer ghelynck, eene prachtvolle inhaling gedaan. Het feest was begunstigd door een helder weder. Om 2 i/2 ure, op het spelen van vroolijke pas-redoublés, heeft de Harmonie der Oud-Pompiers, vergezeld van eene overgroote menigte, zich begeven naar de vergaderplaats. Dertig ruiters, gezeten op krachtige paarden, openden den stoet dan volgde het rijtuig der Kasteelheeren, na hem de Harmonie der Oud- Pompiers en eenige maatschappijen gevolgd van eene groote menigte. Al de huizen van het gehucht, zonder onderscheid, waren versierd met kransen, bloemen, vlaggen, wimpels, opschriften en boden een der schilderachtigste uitzichten. le midden der opschriften zullen wij deze aanhalen 1905. Que nous annonce-t-on Quelle bonne nouvelle Nous amène en ces lieux Robert et Isabelle Soyez les bienvenus au chüteau ancêtral Oü les voisins vous font un accueil amical. Voor menig heil vol jaar Wees welkom, edel paar. Soyez les bienvenus, Robert et Isabelle, Au chateau ancêtral oü chacun vous appelle Et veuillez agréér les félicitations De 2eux qui vous saluent de leurs acclamations Robert en Isabelle, U wenscht de herbergier Een leven van geluk en hartelijk pleizier. De bakker wenscht Robert en Mevrouw Isabel, Een hartelijk welkom want zij verdienen 't wel. Dat voorspoed en geluk verwachten 't nieuw paar, Dat wenscht bakker Pauwels en zijn vrouw nog veel jaar. Wij wenschen 't jonge paar zeer hartelijk geluk Een leven van genot, bevrijd van ramp en druk. Dat het bruidspaar in de Linde Welkomgroet en heilwensch vinde. Ik wensch den heer Robert en zijne vrouw, Voorspoed en geluk in hunnen nieuwen trouw. Nous vous félicitons, jeunes époux heureux, Agréez l'expression de nos plus tendres vceux. Chez ses fidèles amis, ils trouveront constamment Lui et sa noble Épouse, amitié et dévoüment I Weest duizendmaal welkom, weledele Echtelingen, Wij wenschen U geluk en duizend andre dingen, Wij bezingen uw' lof en uwe burgerdeugd, Leeft dus nog jaren lang in welvaart en in vreugd. Honneur aux jeunes époux, Monsieur et Madame Merghelynck de Marotte de Montignies. Soyez bienvenus au faubourg Avec votre retour, Chez le charpentier De qui vous êtes bien aimé Honneur aux jeunes époux, Qu'y a-t-il de plus doux Nous, nous félicitons, Robert et Isabelle, De l'insigne bonheur, de la faveur nouvelle De vous voir parmi nous, habitant ce chateau Oü git la providence et la joie du hameau Op het kasteel gekomen, zijn Mijnheer en Mevrouw Robert Merghe^ lynck vurig toegejuicht geweest door de menigte en zij zijn ontvangen geweest door hunne waardige ouders en door vele uitgenoodigden. De Harmonie der Oud-Pompiers heeft hen eene serenade gegeven en onze goede muzikanten zijn vurig gelukwenscht geweest over hunne overbeste uitvoering. Van daar, hebben de muzikanten zich, begeven naar het kasteel van Mijnheer den Arrondissementscommissaris waar zij de schoonste stukken van hun repertorium hebben laten hooren. 's Avonds, heeft eene algemeene verlichting van het gehucht behoorlijk dit schoon feest gesloten. Wij vereenigen ons met de inwoners der Potijze om Mijnheer en Mevrouw Robert Merghelynck geluk te wenschen ter gelegenheid van hunne gelukkige terugkomst en om hen een volkomen heil aan te bieden. Deze natuurlijke betooging getuigt van de groote samenneiging welke de gelukkige echtelingen en hunne waardige: ouders genieten. De dag van i2n September zal in gouden letters aangeteekend worden in de jaarboeken van die edele familie en zal haar dikwijls al de dank baarheid en den eerbied herinneren welke voor hen hunne geburen der Potijze en de algemeenheid der inwoners der stad Yper hebben. ELIXIR D 'AX VERS, stilt maag- en liuikpiiii. Ofschoon het Stadsbestuur tot twee maal toe beslat heeft de stad to doen omtrekken door den buurtspoorweg van G hel uwe naar Yper. zijn er perso nen di" volstrekt eischen hem langs de Groote Marktte doen trekken. Om hun doel te bereiken, steken zij ir, hun hoofd do Maatschappij uit te noodigen al de huizen te onteigenen der Hallestraat, d e moet verbreed worden, als men wil dat de trams naar de statie gaan laugs de Beet. Wij zien van hier welk onthaal de nationale Maatschappij aan dat voor stel doen zal, die geene rekening houdt van het ongenoegen dat de bewoners der straten zouden hebben van den rook der machinen (de bewoners der Elverdinghestraat kunnen er van spre ken met kennis van zaken), noch van de prote8tatiën der kooplieden die wel gesteld zijn en die zich elders zouden moeten vestigen. De gevaren welke die hoek oplevert zouden moeten doen nadenken en doen verstaan dat het gedacht er den door gang van den tram te vestigen onaan neembaar is; nu reeds is het vervoer er moeielijk en gevaarlijk op de Za terdagen en feestdagen. Wat zou het dan zijn Al wat dat niet ernstig voorstel kan teweeg brengen, is eene nieuwe ver traging in de voltooiïng van het spoor naar de Statie, en niets anders, want wij denken te weten dat men van hoo- §er hand wel besloten is niet terug te eeren op hetgeen beslist is geweest en den koninkhj ken weg ongeschonden voor de automobiels te laten Het zijn van die voorstellen die doen glimlachen, die niet kunnen aan geno men worden door eene doordachte maatschappij en welke niet zouden kunnen ondersteund worden door een bestuur dat bezorgd is voor de belan gen zijner ingezetenen, welke het groo- ten deel zou misdoen zonder het min ste niet. Dit is wel eene onverstaanbare kop pigheid die aan de stad of aan de maat schappij eene uitgave van omtrent liomlcrrf vijftigduizend fran ken zou kosten, die zij wederzijds de eerzuilen hebben af te wijzen en niet zonder reden. De werklieden van beide geslachten, geboren in de jaren 1843, 1844, 1845, die nog. niet aangesloten zijn bij de pensioenkas, worden aangemaand zich weldra aan te sluiten eene door den Staat erkende lijfreDtmaatschappij,ten einde door hare bemiddeling vereisch- te stortingen, door de wet bepaald in de algemeene lijfrentkas te kunnen verrichten en zoodoende op vijf-en- zestigjarig leeftijd een jaarlijksch pensioen van 65 fr. kunnen genieten, door Staat alleenlijk toegekend aan dusdanige belanghebbenden die inde verscheidene voorwaarden verkeeren. BALSA AI, zuivere kina wijn, verwekt eetlust. Déclarations du 1' au 8 Septembre 1905. Naisnances Moinié, Daniel, rue de la Bouche. De Bever, Lvonne, roe de Menin Pannekoucke, Raphaël, rue de la Bou che. Dethoor, fvonne, rue du Lis Bleu. Bolleyn, Rachel, chaussée de Dickebusch Lippert, Roger, Nou veau Marché au Bois. Frantzen, Ra phael, rue des Boudeurs Gobyn, Robert, chaussée de Menin. Manages Marquette, Gustave, zingueur, et Pattou, Julie, couturière, tous deux a Ypres. Baklandt, Jules, domestique, et Velghe, Eugénie,servants, tous deux a Ypres. Mahieu, Angusto, ouvrier agrieole, a Zonnebeke, et Verkamer, Léonie, ouvrière agrieole, a Ypres. Bagin, Charles, employé de commerce, veuf' de Bardyn, Marie, et Wyeland, Louise, tailleuse, tous deux a Ypres. Décès Verhelst, Charles, 75 ans, sans pro- fession, veuf de Bonneel, Rosalie, rue VAN DEN

De Weergalm (1904-1914) | 1905 | | pagina 3