LEEST Diefte. Het Wilde Meisje. Lijst der Lotelingen van 1906. DE KEMPENAAR Ha rmoraie der Oud-Pompiers. Notariaat. Leopold's orde. 155 ingeschreven 12 vrijwilligers141 die zullen deel nemen aan de loting, Eerste nummer 27 Laatste nummer 167. van Buurtspoorweg Yper naar Belle, De kiezingen naderen. M. Colaert heeft gewaardigd zijnen Raad te spre ken over het ontwerp van den buurt spoorweg van Yper naar Belle, waar van er spraak is sedert meer dan 15 jaren en dat altijd even gevorderd is als den eersten dag. M. Colaert munt uit in de kunst van het ki"zersko!'p8 te foppen. Den prijs van den kubiekmeter ver minderen op 3 centiemen en als gevolg, meer doen betalen door den verbrui ker. Ik betaal, inderdaad, 15 centiemen in plaats van 18, ik gebruik niet meer licht vooral ik zie er niet klaarder om en mijne te betalen rekening is veel grooter Zeer sterk heeren Gasfabnkauten Voor het gemeene kluitegaswaarme de onze Burgemeester zooveel ophef gemaakt heeft in zijne merkwaardige redevoering, is het nog veel stichten- der. Ziehier De stad betaalt haar gas 1 centiem per bek en per uur, hetgeen overeen komt met 10 centiemen per kubiek meter. Voor 10 centiemen moet een bek der ■tad 10 uren branden. Welnu, wij vernemen van alle kan ten dat, met de compteurs kluitegas voor 10 centiemen een bek ten hoog- Bten 3 1/2 ure brandt. Het volksgas komt werkelijk aan bijna 30 centie men per kubiekmeter. 't Is dus het arme volk dat de kas zal spijzen der internationale aandeelhou ders Dat is aardige demokratie, M. Co laert. Gij, die plechtig verzekerdet dat de inkoopsprijs van het Gas van 4 centiemen den kubiekmeter was. Waarde burgervader, gij mocht 1 zulke winstgevende nijverheid aan kin- ders van Yper niet laten gij moest hen dat met geweld ontnemen om er de vreemde kapitalisten mede te begif tigen, ondanks bijna eenparige protes- taties. Ik kan den onaangenamen indruk niet verbergen welke de benaming van Soiréc tabagie op mij maakte, en die gegeven werd aan een waar kunst con cert. Ziedaar omtrent tien jaren dat ik de concerts bij woon welke gegeven worden in de zaal der Oud-Pompiers. De laat- Éten hebben zich voorgedaan aan mijn reeds beter geoefend gehoor als ware kunstoefeningen die nooit dat minste gebrek hadden waarmede de Konink lijke Fanfare schijnt fier te zijn. Sedert lang zijn wij zeker van de waarde der muziek die door haar gemaakt wordt zij is op alle manieren slechter onder kunstvorm zij is vooral een machien van eerste gehalte, om de zenuwen te ontstellen. De Haimonie der Oud-Pompiers maakt altijd goede muziek, omdat het zeer geoefend oordeel van haren mu ziekmeester de schoonste stukken, de prachtigste melodien weet uit te zoe ken. Die stoute keus, gevoegd bij de uitmuntende uitvoering, maken dat de concerts der oud-Pompiers altijd bo ven alle critiek zijn, omdat zij de vol maaktheid zelve zijn. De vier stukken op het programma van Vrijdag 11 ingeschreven,, zijn op eeue onverbeterlijke wijze uitgevoerd geweest. De phonograaf (stelsel Edison) aan het publiek voorgesteld door M. Émiel Bartier, heeft schoone muziekst ukken uitgevoerd. Dat toestel verwezenlijkt de geheele afschaffing van al de tonen die door den neus schijnen te komen. Ik geloof dat die, dank aan zijne vol maaktheid, geroepen is tot een grooten bijval Een militair tooneelstuk, dat vele goede zetten had en bestrooid met aardige uitdrukkingen en snedige woorden is met eene zeldzame be hendigheid uitgevoerd geweest door vier leden der Maatschappij La Fra ter nelle. D De gansche vergadering heeft haar rachtzinnig genoegen uitgedrukt met de kunstenaars (ik overdrijf niet) hevig toe te juichen. L. M. In de Meimaand van het jaar 1900, maakte onze Burgemeester zich sterk, in eene kiesvergarmg, onmiddelijk deze uitmuntende gemeenschap met Belle te bekomen langs Iiémnghelst, Westoutre en Locre, en het gedeelte van Meesen naar den Bizet. Ongeluk kiglijk is deze belofte niet gehouden geweest, gelijk zooveele andere. Eens de kiezingen voorbij, gebaarde de groote belover zich dood. Volgens hem is het den eenen keer de schuld van Frankrijk die belet dat werk van openbaar nut uit te voeren, omdat zij nog hare toestemming niet gegeven heeft den anderen keer is het deze der maatschappij der buurt spoorwegen, die zich verzet tegen de vertakking van Poperinghe naar Kem- mel. Deze slingering duurt maar al te lang. Als de maatschappij der buurtspoor wegen zich verzet tegen het geueelte van Poperinghe naar Kemmel, voor ziende, gelijk iedereen, dat het nooit iets zal opbrengen, behalve de winsten der hoofdlijn in gevaar te stellen, waarom niet aanstonds het leggen van deze laatste eischen. M. Bossaert, zoon van den advokaat M. Bossaert, kandidaat-notaris te Kortrijk, is notaris benoemd in deze verblijfplaats, m vervanging vau M. Vuylsteke, ontslaggever. Al onze geiukwenschen aan den heer notaris Bossaert. M. Edgard Libotte, broeder van onzen medeburger Kamiel Libotte, afdeelings overste in het ministerie van binnenlandsche zakeu en openbaar onderwijs, is ridder der Leopold s oide benoemd. Wij bieden hem even als aan zijuen broeder onze beste geiukwenschen. M. Arthur Gaimant, kapitein bevel hebber van den 1® ban van de Burger wacht van Yper is ridder van het Leopoldsorde benoemd. Wij sturen aan den sympathieken bevelhebber onze hartelijke geiuk wenschen toe. In den nacht van Zaterdag op Zon dag 11., zijn dieven gedrongen in het bissch ppeüjk College dezer stad, en hebben er overgrooie schade aange richt. Zij zijn in het gebouw gedrongen langs de Bollingstraat, met eene ladder die zij tegen den gevel gesteld hebben. Zij moeten uitgekomen zijn in de ka pel van het gesticht, waar zij de hand gelegd hebben op kasuivels, koorkap pen, stolen, koorhemden, enz., welke zij in stukken getrokken of gesneden hebben kostelijke missaels werden aan flarden gescheurd en rond gewor pen, kortom er werd een recht wanda len werk verricht. Men vertelt dat, wanneer de heer Era. W. ten 9 1/2 ure 's avonds in zijn huis ging, hij twee mannen zag die het gaslicht der straat uitdoofden, dat vóór het college brandde. Hij ging er onmid delijk kennis van geven aan de politie eneen der agenten antwoordde hem dat er niets te vreezen was aangezien de deur gegrendeld was. Twee mannen werden aangehouden en na ondervraagd geweest te zijn door den heer onderzoeksrechter Van Daele, werden zij opgesloten de broeder van een der verdachten die hem de zaak wilde aantrekken en tegen de politie opstond, werd insgelijks aangehouden. Men zegt dat de twee kwaaddoen wel het gebouw moesten kennen w6rs de eene is leerling geweest in het sticht en de andere heeft er als knecht. De reeks dief'ten wordt voortgezet onze goede stad Yper 10 In den nacht van Zondag op jqa dag zijner dieven gedrongen inden hef van den heer Emiel Coffyn, gele» achter de zwemschool zij hebben1 deur van het huisje opengebroken 6 hebben er de gereedschappen van scheidene werklieden gestolen, die d^ zelve daar neergelegd hadden Ofschoon de politie verwittigd is»e weest van die diefte van den Maand no» morgeud, 's middags had zij zich de moeite met gegeven op inlichting-en uit te gaan. Maandag, rond 4 ure namiddag heb ben mannen, na eenen armen hond slagen te hebbenoverladen, hem zijnej) halsband afgedaan. Die kerels moek het ongelukkig dier gebonden hebben want wanneer het ten huize zijns mees- ters kwam was er nog een einde koori aan zijuen poot vastgemaakt. 'tZiet er lief uit in Yper, onder het klerikaal bestuur en bijzonderlijk se dert de herinrichting der politie. op de derde bladzijde van heden het 2! vervolg van ons boeiend mengelwerk le meilleur Elexir el Ie moins cher. 1 Aernout Félix 2 Aernout Léon 3 Alleman Arthur 4 Alleman Auguste 5 Alleman Jules 6 Angillis Albert 7 Baere René 8 Bartier Henri 9 Becquart Georges 10 Biomme Camille 11 Biomme Remi 12 Bories Eerdinand 13 Bos8chaerts Ernest 14 Boudry Rodolphe 15 Cailliau Daniel 16 Ooffyn Arthur 17 Coflyn Robert 18 Courtequisse Désiré 19 Crabbe Léon 20 Craye Auguste 21 Creue Jean 22 Daeninck Maurice 23 Dechièvre Joseph 24 Declercq Frangois 25 Degrave Henri 26 Dehaerne Alphonse 27 Dehollander Frangois 28 Dekien Alphonse 29 Delepiere Emeric 30 Deleu Emile 31 Delie Abel 32 Depuydt Achille 33 Deruytter Maurice 34 Desmedt Juseph 35 Desmit Evariste 36 Dethoor Léonard 37 Devaux Camille 38 Devincke Julien 39 Davos Emile 40 Devos Robert 41 Dezwaene Charles 42 Doolaeghe Gustave 43 Doolaeghe Théodore 44 Dujardin Vital 45 Dumoulin Arthur 46 Duthoo Jean 47 Duyck Ferdinand 48 Flamand Joseph 49 Forée Emile 50 Gekiere Justin 51 Geldof Georges 52 Geidof Victor 53 Gérard Charles 54 Geudens Ernest 55 Gikiere Maurice 56 Gillebert Henri 57 Gilon Camille 58 Godderis Camille 59 Goethals Arthur 60 Goethals Auguste 61 Gouwy Emile Vnjw. 62 Gruwier Florent 63 Hanard Eélicien Vrijw. 64 Harteel Firmiu 65 Hof Valère 66 Hofiack Maurice 67 Houben Théophile 68 Hugebaert Edmond 69 Hugebaert Eélicien 70 Jacques Henri 71 Joos Joseph 72 Kerrinckx Auguste 73 Kinoo Eugène 74 Knockaert Emile 75 Laconte Arthur 76 Lamond Isidore 77 Landerwyn Hector 78 Lantsheere Hubert 79 Lebrun Alphonse 80 Lecluyse Zénon 81 Leüeuw Valère 82 Lepere Emile 83 Leroy Romain 84 Lowier Maurice 85 Maelbrancke Emile Vrijw. 86 Maerten Victor 87 Maes René 88 MaiJliard Charles 89 Malfait Arthur 90 Marx Armand Vrijw. 91 Masschelein Maurice 92 Maxi Joseph 93 Menu Emile 94 Meyskens Théophile Vrijw. 95 Michiel Louis 96 Moerkerke Camille 97 Mulle Marcel 98 Muylie Emile 99 Nevejans Gustave 100 Neyrmck Hector 101 Obyn Georges 102 Odou Maurice Vnjw. Vrijw. 103 Pattyn Théophile 104 Pinte Emile 105 Pyck Jules 106 Rabau Julien 107 Riem Emile 108 Riem Maurice 109 Roffiaen Auguste 110 Roffiaen Léon 111 Room Frangois 112 Schoonheere Maurice 113 Schreel Félicien 114 Seys Georges 115 Siroux Ernest 116 Six Léopold 117 Soenen Armand 118 Soete Elie 119 Stratsaert René 120 Tasseel Jules 121 Terryu Servais 122 Toussaert Edouard 123 Trasschaert Elie 124 Turck Joseph 125 Vallaeys Arthur 126 Vanbeselaere René 127 Vandaele Hubert 128 Van Damme René 129 Vandenberghe Ernest 130 Vandenberghe Henri-Désiré 131 Vandenberghe Henri-Joseph 132 Vandenberghe Joseph 133 Vandenberghe Robert, 134 Vandenbilcke Albert 135 Vandenbussche Bénoni 136 Vandenbussche Victor 137 Vandermeersch Jerémie 138 Vanderscheureu Ferdinand 139 Vandevelde Valère 140 Vandromme Léon 141 Vanpeteghem Omer 142 Vanthourout Guillaume 143 Velghe Robert 144 Verdoene Emile 145 Vermeersch Jules 146 Vermeulen Victor 147 Viaene Charles 148 Viaene Alphonse 149 Warlop Ernest 150 Wenes Joseph 151 Werbrouck Eugène 152 Winne Emile loo Woets Alphonse Vnjw Vrijw Vrijw Vrijw VrijW. a, jnaic - ,3 o

De Weergalm (1904-1914) | 1906 | | pagina 2