A. Dechièvre 3 HET WILDE MEISJE. État-Civil d'Ypres. :P I TUINDAG - 1906. Nationale Maatschappij der Buurtspoorwegen. Belangrijk bericht. STAI> WER. De Gemeenteraad, Bepaalt als volgt het programma van jjet Gemeentefeest van 1906. Zaterdag 4 Oogst. Ten 6 ure 's avonds,zal de beiaard de opening van het feest aankondigen. Ten 8 1/2 ure, Concert, Groote jyiarkt, door de Stadsharmonie. Zondag 5 Oogst. Ten 7 ure 's morgens, Esplanade, prijskamp in Vinkengezang Ten 9 ure, uitgang der Processie van 0. L. Vvan Tuine. 's Middags, Concert, Groote Markt, door de Koninklijke Fanfare. Sckieting met den Handboog, ingericht door de maatschappij Yper-Hoekje Kruisboog schieting, in den doelinge richt door de maatschappij Les Vrais Arbalétriers Ten 3 ure, Vandenpeereboomplaats, luchtbol- Wielrijders feest (Zie bijzon der programma). Loopstrijd achter Luchtbollen Ten 6 ure, Opstijging van eenen Monster ballon (1200 Kub. met.), door den lucht vaarder J. Dumortier, van Brussel, vergezeld van liefhebbers. Ten 6 1/2 ure, Concert, Groote Markt. Ten 9 ure, Minneplein, Vuurwerk. Maandag 6 Oogst. Ten 10 ure, in de Halle, Prijsdeeling aan de leerlingen der Staatsmiddelba re school. 's Middags, Concert, Groote Markt. Ten 2 ure, Boomgaardstraat, Honden loop. Ten 8 ure, Concert, Groote Markt. Dinsdag 7 Oogst. 's Middags, Concert, Groote Markt. Ten 2 1/2 ure, Veemarkt, Wielrijders- spelen Ring steking Ten 8 ure, Concert Groote Markt. Woensdag 8 Oogst. Ten 3 ure. in de Halle, Prijsdeeling van den Wedstrijd in Orde en Netheid ingericht door het Beschermingscomi- teit der Werkmanswoningen. Ten 8 ure, Concert, Groote Markt. Donderdag 9 Oogst. Ten 9 ure, Miuneplein, Prijskamp ingericht door het verbond der Geiten- kweeksyndicaten van het arrondisse ment Yper. Ten 3 ure, in de Halle, Prijsdeeling aan de leerlingen der Nijverheidschool. Ten 4 ure, Volksspelen, Zaalhof. Ten 8 ure, Concert, Groote Markt. Zondag 12 Oogst. 's Middags, Groote Markt, Concert, door de harmonie Union Musicals van Komen (85 uitvoerders.) FESTIVAL voor Harmonie-^ Fanfaren en Zangmaatschappijen Woensdag 15 Oogst. Chineesche Cibelschietingin Sl-Pieters- kwartier. Ten 8 ure, Concert, Groote Markt. Zondag 19 Oogst. Prijskamp in het Lijnvisschen, inge richt door de maatschappij Dappere Lijnvisschers ONDERSCHEIDENE FEESTEN. Prijskampen in biljardspel, bolspel, kaartspelenz ingericht door de ver bondene maatschappijen, zullen plaats hebben op Tuindag en de volgende bondagen. Onderscheidene feesten zuilen insge lijks des Zondags plaats hebben in de buitenwijken. Bijzondere omzend- en plakbrieven zullen de omstandigheden der ver- schillige prijskampen en feesten opge ven. ALGEMEENE SCHIKKINGEN. Gedurende de kermis zal het publiek vrijen toegang hebben tot het Muzeum en de Halle (Nieuwwerk). De zwemkom zal open zij n vanZondag 5 tot Woensdag 15 Oogst medebegre- pen. Gedaaninzitting, te Yperden30Juni1906 De Burgemeester-Voorzitter, R. COLAERT. De dd. Secretaris, N. Boudry. elixir D'ANVERS stilt maag- en buikpijn. Ontvangsten van uitbating in Mei 1906. Lijn van Veurne naar Yper, fr. 15,078-98, hetzij een verschil van fr. 1,049-20 meer dan in de maand Mei 1905. Lijn van Yper naar Nieuwkerke- Waasten, fr. 6,242-62, dus eene ver mindering van fr. 156-83 op de maand Mei 1905 Lijn van Yper naar Gheluwe, fr. 2,642-34 YPRES 1873. -I liaison foBidéc en is De nickelstukken van 20, 10 en 5 centiemen, volgens de type van den Belgischen Leeuw, zullen van 1 Sep tember 1906 af, ophouden wettigen koers te hebben. Tot op 30 November 1906, zullen die stukken tegen ander nickolgeld in Na tionale bank omgewisseld worden. Zij zullen ook aangenomen worden tot den 30 November 1906, in al de openbare j kassen van den Staat voor de kwijting der grondlasten of alle andere betaling. BALSAM, zuivere kinawijn, verwekt eetlust. Mtnnque et Miecour rement. Achat et l ente tie Conds publics Ëchunge de coupons. Conversion et Souscriplion a, tons emprunts Beiges et étrangers. MMctirrance sur tons pays de lettres de crédit, traites et chèques. Avances de fonds. Depót de fonds. Corpptes-courants de Dépots de fonds avec carnet de chèques. 15, ruc de Mciiin, 15 S -8- AVIS IMPORTANT. Vérification des tirages de titres remboursables. Les listes qui me sont présentées doivent être dressées par ordre numé- rique. Le bureau est ouvert de 9 d 12 hresmatin. (18de VERVOLG.) V. De Schipbreukelfiig-e. Welk belang hebt gij erin mij te be houden Weet ik niet hoeveel genegenheid gij mij toedraagt Wij zijn uwe zonen, hernam IJzeren- Mond. Ononderworpene zonen indien gij mij wederstaat. Het genootschap verlaten is ons ont erven, sprak de Steenuil. Deafschuwelijke vrouw kwam het woord van den toestand op te lossen. De strand- roovers wilden niet dat hun vader zich van de hut verwijderde, uit vrees dat hij het ge heim zijner verdokene bergplaats zou mee dragen, en dat de schatten die hij er sedert tachtig jaren opeenstapelde voor hun zou den verloren zijn. Ah kreet de grijsaard, losbarsten de, nu versta ik u eindelijk Na mijnen dood wilt gij mijne nalatenschap onder u verdeelen Maar nimmer, nimmer, hoort gij De fortuin van den ouden Heliër zal niet in uwe handen vallen De bergplaats is zeker, da rots bewaart ze, de zeeraven alleen weten waar ik den sleutel leg. Ah rampzalige zonen schaamtelooze wreks gij veroordeelt mij mijne dagen in uw mid den te eindigen Neen, neen Ik breek de kluisters die gij om mijne voeten gekneld hebt en ik vertrek. Ik verbied het u riep Groot-Duivel uit. Gij verbiedt mij iets, aan mij aan mij, uw meester en uw vader Aan u, herhaalde de oudste zoon. Heliër nam op de tafel eene volle kruik en wierp ze naar Groot-Duivel's hoofd. Deze sprong op als een wild dier, stootte zijnen vader met beide handen tegen den muur en herhaalde Den sleutel den sleutel geef mij den sleutel der bergplaats De grijsaard smachtte, maar zijne kracht dadigheid scheen niet ontmoedigd, en hij schudde onkennend het hoofd. Gij wilt niet gij wilt niet herhaal de Groot-Duivel. Neen Gij moet nochtans, ik wil het, of wel.. Voleind. Ofwel ik zal vergeten dat ik u het leven verschuldigd ben, om mij slechts te herinneren dat gij mij de diefte en den moord hebt aangeleerd. Zoudt gij durven?... sprak de grij saard, wier oogen zich vergrootten. Alles. Dood mij dan zegde de grijsaard. Een kreet van woede ontsnapte Groot- Duivel's mond, en de twee handen die des grijsaards lichaam ondersteunden klemden zich om zijnen hals Heliër had een laatste gepeins Vloghaver Vloghaver Zwijg, kreet de Steenuil indien zij komt, breng ik haar om 't leven. Vloghaver herhaalde de grijzaard. Ditmaal hoorde het meisje den roep, en de deur openwerpende, sprong het door de kamer, kwam bij den grijsaard en nam zijn hoofd in beide hare handen. Geef alles, zegde het, alles en kom De grijsaard had slechts den tijd twee woorden in Vloghaver's oor te fluisteren de Steenuil maakte zich van het meisje meester, spijts den tegenstand dien het bood en Groot-Duivel, een geweldigen stokslag op Kermar's hoofd gevende, deed hem bloe dend ten gronde vallen. Vloghaver, die den Steenhuil ontvlucht was, knielde zich weenend bij Heliër neder lichtte zijn verbrijzeld hoofd op, drukte hare lippen op zijne openstaande oogen waarin een onuitsprekelijk afgrijzen te lezen stond, dan riep zij snikkende uit Gij hebt hem gedood gij hebt hem gedood Breng dat meisje weg, zegde IJzeren- Mond tot den Steenuil. De krachten der booze vrouw niet toerei kend zijnde om het meisje te onvermeeste- ren, twee zijner ooms bonden het bij middel van dikke koorden, dan droegen zij het in den stal. Vloghaver was voornemens zich om het leven te brengen. Men kwam haren groot vader onder hare oogen te dooden, en hare veroordeeling zou des grijsaards overlijden van nabij volgen... Het was beter-er maar aanstonds mede gedaan te makenDe herinnering der schipbreukelinge kwam haar van de wanhoop redden. - Zij heeft mij noodig, peinsde zij. Dan, in plaats van haar hoofd tegen dan muur te verbrijzelen, wreef zij zoo ge weldig de koorden die haar kluisterden op een scherppuntigen steen, dat zij het oogen- blik harer verlossing kon berekenen. Zoodra de dag zou aanbreken, ging zij naar de spelonk loopen waar zich de gravin de Flessigny bevond en met haar vertrek ken.... Waar zouden zij beide gaan Het kind liet er zich weinig aan gelegen. Eerst moest het de ongelukkige onttrekken aan het buarschap van dezen aan wie het geval haar kon overleveren. Dat de schipbreuke linge der Geduchte ontwaard wierd, het ware met haar leven gedaan. Beiden zou den vóór zich gaan, tot zij verre, zeer ver re waren, en het hare vervolgers onmoge lijk was haar spoor weder te vinden. De koord verdunde zichtbaar, de draden sneden, trokken zich vaneen, eene laatste poging brak die en Vloghaver slaakte een woesten zegekreet. Zij opende de deur, liep langs het strand, daalde in de spleet, dwaarsde den smallen gang en bevond zich in de spelonk. Die spelonk was ledig. Mev. de Flessigny was vertrokken De jonge vrouw had zich in eenen zijden mantel gewikkeld, zij had bet meisje's ha zelaren stok genomen en zij was op goed geluk door de duisternis vertrokken, niets dan de schitterende sterren en den blik der engelen (ot getuigen haren vlucht hebbende. Alleen stamelde Vloghaver nu ben ik alleen Zij kon de spelonk niet bewonen, en wil de onder geen voorwendsel in de Hut der Vervloekten wederkeeren. De s'chelle klank eener klok herinnerde haar eensklaps den toegevenden priester en het beeld der kerk. Zij ijlde naar de kapel. De pastoor was er juist ingetreden en maakte zich gereed om de mis te lezen. Arm schepsel, zegde hij, wat zijt gij bleek e* ontdaan Uwe vuisten bloeden en uwe voeten zijn gekneusd. Ik zie tranen op uwe wangen en bloed in uw haar. Ah zuchtte Vloghaver, dit is het bloed mijns grootvaders. Zij verhaalde den priester alles haar hart overstroomde. Gij waart onschuldig van hunne mis daden, sprak de pastoor de Heer zendt u tot mij opdat ik u redde. Het gerecht zal zeker een einde aan zoovele misdaden stellen, maar ik zal slechts op uwe rekening gerust gesteld worden, wanneer ik u in de handen zal geleverd hebben van vrouwen die u het werk en het gebed zullen aanleeren. Ik zal u verre, zeer verre naar Parijs zenden.... Loop naar de pastorij, wacht mij af zoo haast ik den brief geschreven heb dien ik voor u beschik, zult gij dit voor u vervloekte laod verlaten. Vloghaver ging naar de pastorij, waar de priester haar eene uur nadien terugvond. Hij wilde dat zij eenig voedsel nam en terwijl de oude dienstmeid ziclj met het kind bezig hield, schreef de pastoor een langen brief, welke dit opschrift droeg Mij heer den abt Regis, Almoesenier der Nieuw bekeerden Parijs. De pastoor las het kind dit opschrift vóór en vroeg Zult gij het onthouden Ja, antwoordde Vloghaver. Den abt Régis... De schripbreukelinge heeft meer dan eens dien naam uitgesproken..... Einde der inleiding. Wordt voortgezet.) Déclarations du 6 au 13 Juillet 1906. Naissances Coftyn, Blanche, rue de Terre. Mergaerts, Valentine, chaussée de Dickebusch. Dassonneville, Remi, chaussée de Kemmel. Verdoene, Georges, rue des Chiens. Santy, Gérard, chaussée de Zonnebeke. Merghelynck, Antoinette, cbaussée de Zonnebeke. Depuydt, Marie, rue des Boudeurs. De Landtsheer, Gas ton, rue Basse. Décis Sobry, Célestine, 71 ans, sans profes sion, veuve de Decrock, Louis et de Six, Amand, chaussée de Poperinghe. Decae, Céline, 57 ans, gans profes sion, veuve de WyckhuyBe, Gustave, rue au Beurre. Graye, Adrienne, 8 ans, rue de la Crapeaudière. Maer- ten, Maurice, 2 mois, rue des Bou deurs. Debruyne, Eugénie. 79 ans, sans profession, célibataire, rue de Dixmude. Dewitte, Pierre, 80 ans, sans profession, veuf de Bataillie, Mé- lanie, chaussée de Menin. oj O Om 5* a 5)3 5s Om oc as a S s a Verkochte kwantiteit. enz. Granen, Tarwe Rogge Haver Erwten Boonen Aardappels Boter Eiers. Burgerstand van Poperinghe. Geboorten Deroo Georges, Pottestraat. Verhaeghe Bertha, Tien geboden straat. Merle velde J eanne, Westouterstraat. Lebbe Magdalena, Wijk G. Beheyt Felix, Veurnestraat. D'amour Maria, Dninkerkstraat. Huwelijken. Camilla Vandenabeele, schoenma ker en Deraeve, dienstmeid. Jules Sergier, landbouwer en Irma De Cae, werkster. Sterfgevallen. Claban Magdalena, 9 1/2 maanden, Pottestraat. Quaghebeur Maria, 7 dagen, wijk E. Leupe Petrus, 50 jaar, landwerkert Q> c: :qt =3- O <T> NO Tm, jfrqjQ frai g O N jg lm m C/5 O.-* O 000000020 0200 20 0000«*-t 2 O b©"*"1 O s- o a> SO O- CSOOOOOOG^I t"» O GM O 00 CM Cfl b: o C-o -n O O O O O O O O OOOOOO^D^-, C/5 S- b© ca O. C3 GOOOOOt-OS^ vh r< O CM O O O O O O O 20 O O O O O O O co

De Weergalm (1904-1914) | 1906 | | pagina 3