Wandel-Concert WMWMWMMI Mwmmmwm mmumm mmmwmmm Allerlei Nieuws. A. Dechièvre Wervick. HET WILDE MEISJE. Maatschappij Oud-Pompiers. Vlaamse!» tooneel. Sociélé Hovale des Francs Arbalétriers. Voor hel copieeren van muziek en al andere hand schriften, ziel» te wen den bij ArthurMUYLLE, Boomgaardstraat19, Yper Iedereen weet dat de eerste ma gistraat der stad zeer kittelachtig is te dien opzichte hij wil gekend zijn, hij weet wat hem toekomt en kent de protocol, waarvanhij de letterlijke uitvoering wil. Vernemende dat men zonder be richt grachten geopend had voor den tramweg op den buiten boulevard, en dat eenige takken der noteboo- men afgekapt waren geweest, deze die het verkeer der machien moes ten hinderen, heeft M. Colaert zich in groote gramschap gesteld, woe dend miskend te zijn geweest, zond hij onmiddelijk den onder-kommissa- ris met bevel de werken te staken. Nu houden andere personen staan dat de heer Schepen van openbare werken, niets anders beoogende dan de belangen der stad, van de maat schappij gelast met de voltooiing der lijn, het afstaan der brikaillons zoude gevraagd hebben voortkomen de van de gracht, gemaakt op den buitenboulevard. Bemerkingen ontstaan zijnde tus- schen de twee belanghebbende par tijen, de heer Schepen, altijd ieder een ziende plooien voor zijnen wil, heeft zich kwaad gemaakt en is over eengekomen met zijne collega's van het College om de werken te doen staken. Zou het waar zijn Er valt er aan te twijfelen. Voor al de personen die een wei nig kennis hebben van de werken en die klaar zien, bestaat eene gansch andere reden die het staken der werken veroorzaakt de gewone onvoorzichtigheid van ons bestuur en geene andere. Inderdaad, onze magistraten wis ten sedert lang dat de lijn van Ghe- luwe naar Yper ging verlengd wor den tot aan de Statie langs de buiten wandeling (het is twee jaren dat dit besluit genomen is geweest door den Gemeenteraad) zij hebben het schoone jaargetijde laten voorbij gaan, gelijk altijd, zonder de canali- seering te voleinden der gracht van het Minneplein, die moet verdwijnen. Wanneer zij gezien hebben dat de verlengingswerken met reuzenschre den vorderden en de fabriek van M. Seys gingen bereiken, zijn zij be vreesd geworden en hebben zij on middelijk de werken doen staken liever dan de kanaliseering te moe ten volmaken wanneer de gracht zou gevuld zijn voor de baan van den tram. De kanaliseering moetende ge daan worden, zouden zij natuurlijk verplicht geweest zijn eene diepe gracht te delven in eenen nauwe lijks aangevulden grond, gevaarlijk en moeilijk werk dat kreten van ver ontwaardiging zou doen opstijgen hebben en eene nieuwe aderlating zou gegeven hebben aan de reeds zoo beproefde stadskas. Ziedaar op welke wijze ons be stuur de belangen der stad beheert. Niet waar, dat het vernuftig en verstandig is Zondag 25 toekomende, ter gelegen heid van S' Cecilia, om 11 ure, aubade bij M H. Moerman, bestuurder der harmonie. Van 12 tot 1 uur in het lokaal, (VRIJEN INGANG) Het jaarlijksch banket, gegeven ter gelegenheid van Ste Barbarafeest, zal plaats hebben in hot lokaal, Zondag 9" December, ten 1 1/2 ure. De inschrijvingsprijs is 5 fr. de wijn medebegrepen. De leden der Maat schappij die begeeren deel te nemen aan dat banket, zijn verzocht zich te laten inschrijven bij Emile Degroote. Plaatsgebrek verplicht ons het verslag der Vlaamsche Vertooning', Maandag laatst door de Kruisbroe ders van Kortrijk gegeven, tot een volgend nummer te verschuiven. Lundi 19 Novembre 1906 Blason Varié. Haut total Aertsens Lambert 1 25 25 25 76 Bas total Ommeslagh Raymond 11111 4 Een goed liberaal abon» neert ziel; aan DE WEER** GALM. Het vermakelijk avondfeest den Zondag 11 November gegeven in den Gercle Musicaldoor de Turners maatschappij La Libre Wervicquoise met de welwillende medewerking der Turnersm'aatschappij Wacht aan Leie eD de symphome der oud-leerlingen der Middelbare School van den Staat te Meenen, heeft een grooteu bijval gehad. Het programma, af'schoon zeer over laden, heeft niet opgehouden het tal rijk publiek te verrukken, dat zijne toejuichingen niet gespaard heeft. Een goede nota aan de pupillen van i Wacht aan Leie voor de volmaakte uitvoering van het ballet der kleine neger s Wij betreuren het den naam van den grimeur niet te kennen, die zich gewe tensvol van zijn taak gekweten beeft. Eene bijzondere melding komt toe aan de symphome van den kring der Oud-Leerlingen der Middelbare School van den Staat te Meenen, eene maat schappij van een dertigtal uitvoerders, die onder de leiding van den heer T. Vaudenberghe, zeer zorgvuldig ver scheidene schoone stukken uit haar prachtig repertorium uitgevoerd heeft. Ook is de algemeene wensch van al de liefhebbers van goede muziek dat uitmuntend orkest zoo spoedig moge lijk weder te zien. Wat te zeggen van de Libre Wer vicquoise, zoo niet dat deze maat schappij niet op hare lauweren slaapt, dat zij immer vooruitgaat, dat zij in volle ontwikkeling is. De onberispelijke uitvoering van het ballet der portugeezen, de prachtige plas tische houdingen en de andere n" van het programma, hebben het genoeg zaam bewezen. Eere aan de inrichtingscommissie en bijzonderlijk aan de heeren Paul Gas- telein, eere-voorzitter eu-Georges Du- moulin opper moniteur, de twee zielen der Libre Wervicquoisealsook aan de Turners dezer Maatschappij. Eeie aan de Turners van Wacht aan Leie aan hunnen moniteur M Verbeke en aan hunnen dienstwilligen voorzit ter, M. Wateyne. Eeroaan de muzikanten der uitmun tende Meeueusche symphonie en aan hunnen moedigen bestuurder M. E. Vandenberghe Eindelijk, dank aan het talrijk pu bliek en aan al dezen die op welkdani- ge wijze ook, medegeholpen hebben tot het welgelukken van dat schoon feest YPER. - Werkongeval. - Vrijdag morgen viel M. Jules Butord. van Vla- mertinghe, metser arbeidend voor re kening van M. E. De Wachter in een huis der Molenstraat, van het gelijk vloers en werd opgenomen met ver scheidene kwetsuren aan hoofd en schouder. Schrikkelijk ongeluk te Roeselare. Een man letterlijk in twee gesneden en de beenen vermorzeld Een schrikkelijk ongeluk gebeurde in den stoommolen der firma Maselin en Hostens, Noord- straal. Men vond er e< n der werklie den in twee gereden en. do beenen ver pletterd De ongelukkige ie de 35 jari ge Hendrik Van der Leeuw, en werkte in den molen reeds 7 jaar. Hij is door een slagriem aangegrepen en verplet terd geworden tusschen deq riem en een wiel De ongelukkige werd op vreeseüjke wijze verpletterd. Op den grond lagen de ingewanden en de stuk ken vaneen been. Het hoofd'raakte den grond,-tprwijl 't overige van het lichaam in het rnecanisme was blijven hangen. De ongelukkige was de steun eener oude moeder, welke te Vyve-S'- Baafs woont. Dezer smart is hartver scheurend. Proeft Petit Betirre PAREIN Antwerpen. Vreeselijk gevecht te Bocholt. - Een doode en een gekwetste. Dronken perso nen kregen twist in eene herberg van Bocholt bij Tongeren en trokken de messen. Weldra zakten twee der vech ters ineen en bloedden geweldig. Een hunner, D...schaliedekker, werd door eenen dolk in den buik getroffen en stierf eenige stonden nadien. Het tweede slachtoffer werd gevaar lijk gewond en zijn toestand boezemt de grootste onrust in. De dader van dezen aanslag werd aangehouden en in de gevangenis van Tongeren opgesloten. Het parket dezer stad is ter plaats af gestapt en heeft een onderzoek geo pend. Prijskampen. De prijskampen waarvan de plakbrieven in de druk kerij vau De WeergaJm ver vaardigd worden, zullen kosteloos aangekondigd worden in dit blad. Vreeselijke treinbotsing te Marchienne. Eene ramp vermeden. - In den nacht van Zaterdag op Zondag had op de lijn der Noord-Belgische spoorwegmaat schappij eene vreeselijke treinbotsing plaats, die bijna in eene ramp was ont aard De exprestrein Parijs-Keulen, die te 10 u. 36 te Charleroi moet aankomen, reed door de statie Saint Martin, te Marchienne, met dertien minuten ver traging, toen hij eensklaps in botsing kwam met een maneuvreerenden koop- warentrein. De locomotief van den exprestrein, zes foergons die haar volgden en ver scheidene wagens van den koopwaren- trein werden volkomen vernield. De machinist Deriveau en de stoker Pierry, die den exprestrein bestuur den, bleven moedig op hun posten be hielden gansch hun koelbloedigheid, hoewel ze overtuigd waren van het ge vaar dat ze liepen. Onmiddelijk sloten zij den stoom af en de remtoestellen. Dank aan dezen voorzorgsmaatregel was de hevigheid van den schok veel geringer en de rei zigers van den exprostrein zijn daar door aan een gewissen dood ontsnapt. Geen enkele werd gekwetst ook de machinisten stoker voornoemd bekwa men geen letsel. Op het oogenblik der botsing ont stond er gelukkigmet de minste paniek. De reizigers hebben hunne reis tot Charleroi voortgezet in de fourgons aldaar werd een bijzondere trein ge vormd, waarmede ze huntocht konden voortzetten. Twee reizigers die te Parijs hadden plaatsgenomen ineen rijtuig 3e klasse, voorzagen zich te Erquelinnes van een supplement tweede klas en verwissel den daar van rijtuig. Aan deze omstandigheid hebben ze het behoud van hun leven te danken, want de bewuste 3e klas-wagon is ge heel tot splinters geslagen. I De plicht van alle liberaal is van zich te ahoaneeren aan De Weergalm. VOORBEREIDING. - Hij - 'k Ben benieuwd te hooren wat uw vader zal zeggen, als ik om uwe hand zal vra- gen. Zij. Wees maar niet bang. Hij heeft van morgen met mij gerepe teerd... Hij weet heel goed wat hij moet zeggen. itanque et Kecouvrement. Achat et en te ite idout/s publics Êchange tie coupons. Conversion et Conscription a tons emprunts Beiges et étrangers. ÊAélivrance sur fous paps de lettres de crédit,traites et chèques. Avances de fonds. üépöt de fonds. Comptes-couranls de Depóts de fonds avec carnet de chèques. oj 15, riic tic llcnin. 15 3 V 1» H E S Malson foadée eia 1H73. AVIS IMPORTANT. Verification des tirages de titres remboursables. Les listes qui me sont présentées doivent être dressées par ordre numé- rique. Le bureau est ouvert de 9 d 12 h™smatin. TWEEDE DEEL. II. Het Ravijn der Duizend vogels. Het meisje herinnerde zich zeker dat het op die zelfde plaats vervogld en beloerd was geweest, want het wierp een onrustigen blik rondom zich heen, maar welhaast ge rust gesteld, hief het een van die trillers" aan die de gasten van het kaste?l van Songy zoo zeer verrukt hadden. Om het gezang van het wilde Meisje te begeleiden en wel licht met haar te wedijveren, begonnen de vogelen te samen een concert, door de wel luidende stem van het kind beheerscht, dat fier en gelukkig scheen. Het wierp zijne bloedende prooi op den grond, dan, zachter zingende en de handen bewegende, scheen het al de vogelen te roepen die op de boomen zaten, en welhaast, alsof zij het voor hunne koningin erkenden, kwamen deze bijgevlo- gen, groote kringeu rond haar hoofd ma kende, haren hals en hare lippen pikkende, en plaatsen zich op hare schouders en ar men welke zij zachtjes bewoog, die gevleu gelde wezens wiegende, wier zuster zij scheen te zijn het kind was zelfs zoodanig verloren te midden van die beweging van vleugels, dat men niets moer dan zijn la chend aangezichtje ontwaarde, welk zach tjes overgehtld was. 'S Meisjes kristalen stemmetje herhaalde den zang van elkeen der vogelen die het door zijne onschuld, z'jne zachtmoedigheid en zijne bevalligheid betooverde, en Antoni nus, die het boven op de rots beschouwde, met de groote boomen boven zijn hoofd ge hangen en zijne kleine bruine voeten in blauwe bloempjes verborgen, stamelde Is het de Eva van dit wild Paradijs niet Vermoeid van Ioopen en spelen, liet het zeldzame meisje de vogelen vliegen. De burggraaf en de opziener meenden dat het in de spelonk ging dalen, maar een gerucht in de dicht beplante plaats deed het zonder linge kind opspringen een jonge reebok liep door het kreupelhout, en het verdween met hem. Beproeven wij niet het te vervolgen, sprak de boschwachter, het ware vruchte loos en wij zouden het zonder uitslag ver schrikken, Wat dan gedaan vroeg Antoninus. Zijt gij wel besloten u van dat arm meisje meester te maken Meer dan ooit. Dan zal mijnheer de burggraaf eene drijfjacht bevelen, en binnen twee dagen zult gij het kunnen vangen. Goed antwoordde dejongoling, maar ik herhaal u wat ik mijne zuster beloofd heb niet het minste kwaad zal die ongelukkige geschieden, en de menschlievendheid meer dan al ander gevoel spoort mij aan om haar aan dat rampzalig leven te ontrekken. Mijnheerde burggraaf, antwoordde de boschwachter, nooit heb ik u eene slechte daad zien verrichten gij zijt christen en edelman, ik ben gerust. Wel, Aulic, sprak Antoninus zeer wel mijn dappere en nu dat gij meer din gen kenbaar gemaakt heb dan ik hoopte te vernemen, keeren wij naar uw huis weder, want ik verberg u niet dat Simoena een kleine wrok tegen u heeftom uwe langduri ge afwezigheden waarvan zij de oorzaak niet kent. Bah antwoordde Aulic de vrou- x x i i ii i i n QJ O Ni «31 (35e VERVOLG.)

De Weergalm (1904-1914) | 1906 | | pagina 3