Cortege a Messines, A. Dechièvre Groote Kavalkade Instituut van Jumet-Heignebij Charleroi HET WILDE MEISJE. GRAND BAL Fête annuelle de la &Ii-Carême. GRAND BAL État-Civil cTYpres. HALF-VASTER veel hulp als gewenscht werd ter beschik king. Morgen zullen de lijken in de kisten wor den neergelegd. Een hind alleen op reis en verdronken. Onder deopgevisohte lij keu bevindt zich Een aanvallig jongentje vijfjaar oud, met zwart krullend haar, ineen matrozenpakje gekleed. Dit is vermoedelijk August Hirsch, De stationchef aan den Hoek had namelijk een telegram uit Hannover ontvangen mel dende dat een kind van dezen naam en leef tijd ALLEEN DE REIS MEE ZOU MA KEN, met verzoek hem goed op den D.-trein te bezorgen. In Osnabrück zouden zijne ou ders bij hem komen om samen de reis naar Hamburg te vervolgen. Nog herkende lijken. De bemanning van de dagboot der Har- wichlijn, de Amsterdam»die te 7 1/2 uur donderdagavond aan denHoekbinnenkwam, heeft van de lijken nog herkend de heer Bullock, salonsteward, en verder de heer- en Pells en Bulmer, beiden van de beman ning. Zij vermeldden tevens dat zij bij het voorbijvaren van het wrak om hulp hadden hooren roepen. Men stelle zich den gruwelijken toestand voor van de ongelukkigen die van 5 1/2 ure 's morgens dan dood voor eogen hadden. Acht personen gered. Hoek van Holland, 22 Februari (4 ure namiddag). - ACHT PERSONEN ZIJN GERED. De prins-gemaal, per automobiel toegekomen deed een reis mede met de red dingsboot tot het ontredderd schip. Rotterdam, 22 Februari. Volgens de agenten van den Great Eastern Railway zou den er twee en niet acht persenen gered zijn van het brok schip. 35 lijken werden tot op het huidig oogen- blik tentoongesteld. Geduren ie ganschden dagsloeg er sneeuw en hagel neer op den Hoek van Holland. A l'occasion de la KATTEFEEST Dimanche 3 Mars 1907. dS h. du soiren la salie du LION NOIR rue de Boesinghe. PRIX D'ENTRÉE Cavalier 0-50 c. Dame 0-30 c. N. B. La tenue civile est de rigueur. IV. GevaKgei». Het gleed op het gras zonder het meer te vertrappen dan de Camilla des dichters. Maar, het wilde Meisje, dat zich aan den gril van eenen buitensporigen loop had over geleverd alleenlijk om zich te verzekeren dat het vrij was te loepen, ontwaarde eens klaps in een dicht struikgewas het fijne hoofd eens getemden reeboks. Het was een lief en zachtmoedig dier, aan den hals eenen band van louter goud dragende, waarin Stefana's naam gesneden was. Het zicht van dat dier veroorzaakte bij het wilde Meisje de wederkomst van het ins tin kt dat ze in de we ken opsluiting in hem niet hadden kunnen uitdooven. Het liet dat keelgeluid hooren, welk bij hem een zachtkreet of de uitdruk king der gramschap scheen te zijn dan sprong het in de richting van den reebok. Deze meende dat het spel was. Daar hij ge wend was van iedereen geliefkoosd te zijn, had hij niet hetminstewantrouwen. Vroolijk gelijk al de jonge en beminde dieren, liep hij vooruit met al de sne'heid zijner magere pooten, somtijds zijn lieflijk kopje draaien de, als om den loop aan te moedigen van het kind dat hem vervolgde. Eene zoete harmonie vergezelde zijne sprongen, en het wilde Meisje, om het te bereiken, vond schielijk zijne vlugheid van vroeger weder Beiden wedyverden in snelheid en beval ligheid. Het jonge dier ging, keerde, sprong in eenè dreef, verliet ze voor een voetwegel- tje, en de wanorde van zijnen loop bracht het op het groote grasperk terug, waar het wilde Meisje het achterhaalde. Stefana had niet van plaats veranderd, maar zij had haren boek toegedaan. De burggraaf de Lannoy scheen onder den in druk eener hevige beweging, en legde zich een zichtbaar geweld op met roerloos te blijven, den elleboog op de marmeren leu ning der stoep geleund en eene zijner han den in de kanten hemdstrook verborgen, die hij scheurde zonder het te weten. Het wilde Meisje, den reebok voorko mende, wierp zich op het dier, dat zonder wantrouwen was, en, op beide zijne knieën op het gras vallende, drukte het den reebok in zijne armen. Maar die norsche beweging had de bevalligheid niet eener liefkozing. Het aangezicht van het wilde Meisje veran derde schielijk en vond die woeste uitdruk king weder, welke Antoninus reeds be merkt had wanneer het den kop van den wolf verpletterde De lange officier deed eenen stap vooruit Mevr. d'Epinoy werd zeer bleek. Noch de broeder noch de zuster verroerden echter niet, maar Stefana, zich tot haren broeder keerende, \atte hem de hand. Verstaande dat hij een gevaar liep waar van zijn instinkt hem tot alsdan niet ver wittigd had, poogde de reebok zich aan de drukking van het wilde Meisje te ontrekken. Maar het rukte hem met eene ruwe macht ten gronde, en het dier liet een smartelijk geblaat hooren. Verre van zich bewogen te toonen, scheen de gevangene van het kas teel van Songy zich te verheugen hare prooi trillend en overwonnen te voelen zij boog zich nog meer en drukte de nagelen harer rechtere hand in zijnen fijnen hals. Het was alsdan dat Antoninus, op het grasperk springende, bij het wilde Meisje kwam. Dit maakte een gebaar en stond op om te yluchten, maar het was gemakkelijk te raden dat het zijne trillende prooi wilde medenamen. De gekwetste reebok slaakte smartelijke zuchten zijn bb ed spatte op het witte kleed van 't wilde Meisje Het zicht van Antoninus scheen hem eene hevi ge ontroering te veroorzaken De blik des jongelings scheen tevens te bidden en te ge bieden. Eerst verontwaardigd en onder de macht van dien blik worstelende, trachtte het zich-aan zijnen invloed te ontrekken maar welhaast werd het haar onmogelijk, en, den reebok loslatende, aanschouwde het met eene soort van afschrik de wonde die het kwam te veroorzaken. De officier lichtte het stervend dier op, ging naar den vyver, wiesch des reeboks wonde af, plukte eenige versche bladeren en gebo d het wilde Meisje hem er eeoige an dere te brengen. Het kind raapte er met eene ootmoedige onderwerping en reikte ze den burggraaf toe, met angst de verpleging van het zuchtende dier volgende. Terwijl het zich over den waterkom helde, ont waarde het zijn kleed met roode plekken bevlekt en zijne bloedende handen. Be schaamd, wiesch het zich de handen, deed de plekken van zijn kleed verdwijnen en bleef bij den burggraaf tot dat hij gedaan had met den reebok te verzorgen. Alsdan kroop het wilde Meisje op de knieën, vestig de eenen smeekenden blik op Antoninus, -maar deze schudde zijne hoofd en verwij derde zich spoedig. Welke beproeving zegde Stefana, wanneer haar broeder bij haar kwam. Heiaas antwoordde de jongeling, het zal de laatste niet zijn Het wilde Meisje bracht een deel van den dag in het park over het liep op nieuw getemde dieren achterna, maar het deed hun geen kwaad dan, de rivier bereikende, die door het park kronkelde, wierp het zich erin en zwom langen tijd zonder vermoed- heid, zich vermakende met onder het water de visschen te vervolgen die het met zijne handen ving. Men zou gezegd hebben dat het in dat element geboren was, zoo beval lig speelde het er in. Wanneer het weder den oever bereikte, dronke van lucht en be weging, schielijk tot het leven wedergeroe- pen door de opene lucht en de aandoeningen der jacht en der vischvangst, liep het naar oenen grooten boom, bereikte de leege tak ken, klom tot, in de kruin en eene zegekreet uitende scheen het Antoninus en Stefana uit te dagen, dis het met een verstomden blik volgden. Dj eik waarop het wilde Meisje geklom men was bevond zich op eenen zoo grooten afstand der naburige boomen, die buiten het park van Songy stonden, dat niemand zou kunnen gelooven hebben dat men met een sprong hem zou overschrijden maar het kind des wouds deed eene wanhoopige po ging, die het ofwel redden ofwel tegen den grond verbrijzelen moest, en tegen alle ver wachting bereikte het de takken van een reusachtigen olmboom. Nu bevond het zich buiten het park, het was vrij en kon des te gemakkelijker vluchten dat de duiterheid spoedig zijne vlucht ging beschermen. Overeind op den top van den boom bleef het een oogenblik onbewegelijk het zicht van Stefana en Antoninus die nader den, wierp het ineenesoort van ontroering het wist wel dat de officier het gevangen had genomen het verkende hem, maar terzelfder tijd verstond het dat hij, gelijk zijne zuster, wenschte het gelukkig te zien in een nieuwen toestand. Maar die vluchtige ontroering kon geen den minsten invloed op zijn besluit hebben. Indien het roerloos tusschen de takken van den olmboom bleef, was het uit eene soort van uitdaging, en, als om den spot te drij ven met dezen die het vluchtte, zond het een vogelengezang door de ruimte. Dan antwoordde hem een snik, een snik die het van 't hoofd tot de voeten deed sid deren de bedelares kwam zich nederge- knield vóór het wilde Meisje werpen en reikte hare smeekende handen tot het kind. Vervolgt.) Dimaneiic 10 Mars 190T, a 2 1/2 heures de relevée, 40 groupes et chars de nouvelle crèation. Des trains supplémentaires partiront avant l'heure ordinaire pour assurer les correspondances. Garage pour vélos a la salie de gym- nastique, rue d'Armentières. Les Bourqmestre et Echevins, e' viotoor. Par ordonnance Le Secrétaire R O M M E N S.- A ïoccasion de la Ml-CARÈME Dimancbe 10 Mars 1907, d 8 li. du soiren la salie du LION NOIR rue de Boesinghe. PRIX D'ENTRÉE Cavalier 0-50 c. Dame 0-30 c. Manque et ffSccouvrement. Achat et A cute (Se fronds publics Échauge de coupons itonversiou et Souscription a tous emprunt8 Beiges et étrangers. Métier ance sur tous paf/s de lettres de crédittraites et chèques Avances de fonds. Depót de fonds. Comptes - courants de Dèpóts de fonds avec carnet de chèques 15. rsflcde ftlciiin. 15 $1 VPKE 8. Y P K ES. I 1 liaison foiidcc en 1873- AVIS IMPORTANT. Verification des tirages de titres remboursables. Les liates qui me sont présentées doivent être dressées par ordre numó- rique. Le bureau est ouvertde 9 a 12 hves matin. Déclaratioos du 15 au 22 Février 1907. Naissances Doolaeghe, Eugène, rue de l'Ecuel- le. Demoor, Pierre, Vieux' Marché aux Habits. Leclercq, Flavie, rue de Lille. -■ Vandamme, Maurice, Quai (Ouest.) Viet ne, Julien, rue du Pas sage. Depoorter, Goutran, rue Gustave de Stuers. Verleure, Marie, rue des Plats. Leroy, Blanche, rue de la Bourse. - Lernould, Fernand, rue de Boesinghe. Mariage Pynoo, Alphonse, colporteur, et De- weerdt, Julie, dentellière, tous deux a Ypres. Décès Verhack, Mélanie, 79 ans, dentelliè- r0i célibataire, rue Courte de Thou- rout. Verhelst, Elise, 51 ans, bouti- quière, épouse de Wyckhuys, Charles, rue de Menin. Deligne, Jeanne, 25 ans, sans profession,célibataire, chaus- sée de Popennghe. Deraedt, Emile, 54 ans, boulanger, époux de Bouckaert, Hortense, rue d'Elverdinghe. Blaecke, Henri, 66 ans, tailleur, veuf de Treve, Julie, rue de Menin. Tac- coen, Marie, 57 ans, sans profession, célibataire, ruede l'Höpital S1 Jean. Bommel, Aline, 3 mois, chaussée de Bruges. Loonis, Rosalie, 85 ans, sans profession, veuve de Maerten, Pierre, rue des Riches Claires. Ver- savel, Romanie, 46 ans, ménagère, épouse de Lef'ieuw, Jules, chaussée de Zonnebeke. Santorum, Marie, 74 ans, sans profession, célibataire, rue de la Boule. Simpelaere, Charles, 67 ans, saus profession, célibataire, rue Longue de Thourout. «5 Naamlooze Maatschappij der ijzerenwegen van West- Vlaanderen. te Hazebrouek. MAANDAG 11 MAART 1907 Groote vermindering van prijs aan de hieronder aangeduide treinen GAAN. Bijzondere Trein. Yper Vertr. 11.00 Vlamertinglie 11.06 Poperinghe 11.17 Abeele Engelsche uur 11.30 Godewaersvelde Fr. uur 11.50 's mor. Caestre 11.59 Hazebrouek Aank. 12.68 's raid. KEEREN. Bijz. Gewone treinen trein, 's av. 's av. 's av. Hazebrouek vertr. 6.32 8.50 10.00 Caestre aank. 6.43 9.03 10.10 Godew. Fr. uur 6.51 9.10 10.18 Abeele Engels uur 18.54 21.13 22.23 Poperinghe 19.08 21.26 22 39 Vlamertinglie 19.23 21.37 22.50 Yper 19.29 21.42 22.55 Prijzen der plaatsen. Gaan en heeren lste Klas 2de Klas 3deKlas Van Yper 3.00 2.00 1.40 Vlamertinghe 2.70 1.70 1.30 Poperinghe 2.20 1.40 1.00 Abeele 1.70 1.00 0.80 Godewaersvelde 1.40 0.90 0.60 Caestre 0.80 0.60 o.40 Yper, drukkerij LAMBIN-MATHÉE, Dixmudestraat53, (GESTICHT VAN DEN Dr. L- DOGNtAÜX, SPECIALIST.) Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tot 15 dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 13 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 850 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties. Talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz.) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen: Genu valgum genu varum, slomp-en platvoeten, enz. Albums van honderden genezingen, bevestigd door photografies, kunnen in 't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkmgen, afwijkingen, enz. Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte bewerktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Docter DOGNIAUX woont nabij zijn geslicht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren, Telefoon 473. GRAND ORCHESTRE. (44e VERVOLG.) TWEEDE DEEL. GRAND ORCHESTRE. :qt co NO Oi X CS aooacooooo I— iO O O O o CDW hOOOOffl —4 -th o O O <5 O O O O <S> O 00 O O O <C> O O -n <v ai co O a 2 S g SP O .2 ïs 03 O va3 O QJ Cx- rJG CL ta fi. CO CS =3 cr s Cd O

De Weergalm (1904-1914) | 1907 | | pagina 3