A. Dechièvre CROISSANCE CHEVEUX Instituut van Jumet-Heigne bij Charleroi INVENTION REMARQUABLE HET WILDE MEISJE. Société Royale des Francs Arbalétriers. I ESSA1 GRATUIT DE 60 JOURS. Lundi 15 Avril 1907. Concours oppert par lb Secrétaire-Trésorier. Haut totalVan Daele, A. Bas total Brunfaut, A. Moyen total Vermeulen, Léon. Total inconnu Pinteion, Félix. Ecnc mijnramp in Lorrcinen. 53 werklieden verdwenen. Metz. Eene schrikkelijken mijn ramp gebeurde te Ste-Marie aux Chê- nes, in, Lorreinen Eene inzakking kwam voor in eene mijn. Er zijn 53 ontbrekenden, zoo wel dooden als gekwetsten of in de mijn opgeslootenen. Dadelijk werd een aanvang genomen met de reddingswerken, en men hoopt een zeker aantal ongelukkingen on gedeerd boven te halen. Talrijke personen vergiftigd door bedorven paardenvleesch. Veurne, Het parket van Vourne stelde een onderzoek in te Houthulst, een dorpje van Veurne-Ambacht, over eene erge zaak van vergiftiging. Zestien personen werden vergiftigd door bedorven paardenvleesch. Drie hunner zijn bezweken en men is onge rust over den toestand der anderen. De nieuwe bijzonderheden, toegeko men over deze vergiftiging door paar denvleesch maken de zaak nog erger. Wel was er Zaterdag nog maar een persoon overleden, en niet drie zooals eerst werd medegedeeld, maar daar la gen toen vijf ongelukkige slachtoffers op sterven In meer dan dertig familliën telt men een of verscheidene zieken, en allen zijn min of meer erg lijdend. Het slechte vleesch kwam voort van een veulen, dat goed voor 't gebruik was verklaard geworden. Eene aan te stippen bijzonderheid is dat er familiëu zijn waar men van't vleesch heeft geëten, en niemand al daar ongesteld is. Natuurlijk dat deze vergiftiging nog steeds groote opschudding verwekt in heel de streek. Dc Hongersnood in China Tien millioen verhongerden. 5000 dooden per dag. New-York Uit Shangaï meld men dat de hongersüood nog verergert in China. Het volk en het Cbineesch goe- vernement schreven in voor meer dan 20 millioen frank en vreemde landen voor 2 en half millioen, erin begrepen de op weg zijnde levensmiddelen. 10 millioeD menschen lijden honger, en drie millioen kwijnen weg en zullen nooit meer kunnen krachten herwin nen. Men vindt lijken met gezwollen, groenachtig of zwart gelaat. Gansche familliëu worden dood aangetroffen iu hunne huizen. De wegen liggen vol lijken en thans sterven er 5000 men schen per dag. De oogst wordt uitgeput en verslon den en men slaat over tot muiten, om voedsel te bekomen. Men verslindt zelfs dooden. Ouders geven hunne kin deren in ruiling voor voedsel. 50 mil lioen fr, zijn er noodig en uit China kunnen die niet worden gehaald. De werkstakingen in Frankrijk. In de voedingsnijverheid. De bakkers. De stakende bakkers hielden Vrij dagavond eene vergadering, bijge woond door ongeveer 3000 personen. Na verscheidene redenaars te hebben gehoord, besloten de bakkers de sta king door te drijven tot het uiterste. Van hun kant kwamen koks en koksbedienden bijeen, 1500 in aantal, ter Werkbeurs. Alvorens de werkstaking te begin nen, zal er tot een referendum worden overgegaan. Staking der bakkers le Toulon. Daar de loonsverhooging door de hazen werd geweigerd, zijn de bak- kerBgasten in staking gegaan. In een vergadering ontstond er twist tusschen de partijgangers der staking en de tegenstrevers er van. Voor ver scheidene bakkerijen werd geprotes teerd. De Fransche ambtenaars De leden der groep der Marne, af hankelijk van het Algemeen Verbond der agenten van posterijen, telegrafen, en telefonen, vereenigd ter Werkbeurs, stemden met algemeene stemmen een dagorde van solidariteit met den be heerraad van het Algemeen Verbond en verbonden er zich toe stoffelijk en zedelijk de afgevaardigden, die de be slissingen van verscheidene congressen uitvoerden, en daarom werden getrof fen, te steunen. Bi au que et i&ecouvee metst. Aclmi et Wente de M^ond's publics Échauqe de coupons Coneersionet&ouscB'ipSiott a tous emprunts Beiges et étrangers. BPélieeauce sur tous pays de lettres de crédittraites et cheques. Avances de fonds. Dèpót de fonds. Comptes- courants de Depóts de fonds avec carnet de cheques. 15, rucdc Meiiiii.15 S 3- lYlatsosi fosirice en Y P II E 8. 1873- -8- o AVIS IMPORTANT. Vérifieation des tirages de titres remboursables. Les listes qui me sont présentées doivent être dressées par ordre numó- rique. Le bureau est ouvertde 9 a 12 /zres matin. TWEEDE DEEL. VI. Het vertrek. Met den dageraad trad Mev. d'Epinoy in de kamer harer nieuwe vriendin. Bevelen hadden gegeven geweest opdat Flaviana aan niets zou ontbreken, en Stefa- na verzocht haar bezit te nemen van een vertrek dat groot genoeg was en welk zij voor haar had doen bereiden. Ik dank u, antwoordde Mevr. de Flessigny die kamer is ten volle groot ge noeg, met er een toilet-kabinet bij te voe gen. Ik aanzie a's eenen plicht mij door de voorzienigheid opgelegd, mij met dit kind bezig te houden, wier liefde bewijzen mij treffen Gij kunt het geene andere kamer geven, want niet ééne zou zooveel veilig heid aanbieden ik zal ze dus met haar be wonen tot dat Wat denkt gij te doen vroeg Mevr. d'Epinoy. Ik gevoel zooveel onverduldigheid als vrees om te weten wat ik zou willen verne men... Leeft Humbert nog Hij waant mij dood.... De zekerheid der schipbreuk van de Geduchte heeft hem kunnen doen gelooven dat eene volledige vrijheid hem wedergegeven was.... Ik beef bij de ge dachte dat hij mij zal vergeten hebben... Verzoek uwen broeder zelf naar Islas del Rey te schrijven en inlichtingen over den graaf de Flessigny te vragen..,. Ik zal han delen volgens het antwoord dat hij ontvan gen zal. Stel u gerust, hij zal geen dag verlie zen. Er zijn nog andere nuttige, dringen de stappen te doen, maar die kan ik alleen, gansch alleen doen.... Waar wonen de personen bij wien gij inlichtingen, op hetgeen u belang inboe zemt, zoudt kunnen vinden Te Parijs, antwoordde Flaviana. Hebt gij noodig er naartoe te gaan? Ja, antwoordde Mevr. do Flessigny, ofschoon de dood mijner dochter, het verlies van het kistje ongetwijfeld alles kunnen vruchteloos maken wat ik zou kunnen be proeven indien God mijnen duurbaren Hum- bert tot zich geroepen had. Houd op u te ontstellen, zegde Stefa- na, en u af te vragen hoe hel u zal moge lijk worden te verwezenlijken wat gij ver langt vóór eene maand zullen wij allen naar Parijs vertrekken. Woont, gij er gedurende den winter Ja, en dit jaar verhaasten wij onze reis.... Het verlof mijns broeders is slechts voor zes maanden, en wij zullen ham te Versailles voorstellen Te Parijs gelijk te Songy, zult gij mij niet verlaten geld en UNE POUR LA DES LA GARANTIE DE LA COMPAGNIE. Ua Casque Aspirateur Evans vous sera envoyé pour un essai gratuit de Boixante jours. Si vous ue remarquez pas peu a peü une nouvelle croissance des cheveux et si vous n'êtes pas, convaincu que le Casque les regénère, libre a vous de le rendre sans frais d'aucune sorte. Comme preuve de bon ne foi, vous êtes prié de déposer le prix du casque a notre banque, le Crédit Lyonnais, a Paris, et vous remarquerez que les fonds restenta l'entière dis position de l'acheteur pendant la période d'essai de soixante jours. Si avant l'expiration de ce délai, vous n'êtes pas pleinement satisfait du résultat, vous pouvez retirer les fonds intégralement et sans conditions au Crédit Lyonnais, qui a requ de nous l'autorisation. EVANS VACUUM CAP CO., LTD IQOraeS1. Lazare prés de la Gare Sl. LazareIrVAJRXS. vermogen, al wat wij bezitten is aan u. Gij zijt goed oh gij zijt goed Mevr. de Flessigny wierp een verlegen op het wilde Meisje. Wat zult gij mij met dat kind doen Oh zegde Stefana, ik weet nog niet, maar in der waarheid ik ben zeer verle gen..,. Mijn echtgenoot vreest dat zijne te genwoordigheid een beletsel in het hotel zij van eenen anderen kant, mijn broeder dringt aan opdat ik dat ongelukkig schepsel niet verlate.... Mijn hart geelt mij denzelf den raad als mijn broederTe Parijs zal Antoninus bij de vermaardste reizigers gaan hij zal het middel vinden voorwerpen 'onder de oogen van dat kind te brengen vruchten, bloemen, reukwerken, die het miscliien in zijne teedere kirdscheid ken de.... Eindelijk hij is overtuigd dat het maar te Parijs is dat het licht over 's meisjes lot kan schijnen.... M. d'Epinoy is goed, hij zal in mijne vraag toestemmen, en ik zal mijne beschermelinge, die nog meer de uwe schijnt te-zijn, medeleiden. Het wilde Meisje verstond wellicht dat men van hqar sprak, want het kwam tot bij Stefana. Het heeftnoodigbemind te worden, sprak Mevr. de Flessigny en daarom zullen wij gedweën zijn Het heeft noodig God te leeren kennen, en wij zullen hem de won deren zijner bemhartigheid openbaren. Gij aanvaart dus de gastvrijheid die wij u te Parijs aanbieden Ja, ik aanvaard, antwoordde Flavia na, terwijl tranen van denkbaarheid over hare wangen biggelden. Denzelfden avond, op het uur der maal tijd trad deze, die stervend van honger en met lompen bedekt, in het kasteel was geko men, aan den arm van Antoninus de groote zaal binnen. De graaf d'Epinoy, welken men verwittigd had, onthaalde haar min zaam. Mijn vader, mevrouw, zegde hij, had de eer onder het getal der vrienden van den markgraaf Jaak de Flessigny te zijn. Van dat oogenblik af vond Flaviana voor» sprekers en zij nam haren vorigen toestand in de wereld terug. Het is niet dat zij schielijk en door de ontroering, die Marszeil had teweeg ge bracht, bekwaam was tot eene aanhouden de opmerkzaamheid en gesteld om eene lang durig gesprek te vo'gen. Hair vermoeid verstand wankelde spoedig onder het ge wicht van het gepeins. Zij vluchtte som tijds het gerucht met eene soort van schrik en begaf zich naar het verst afgelegene punt des parks, waar het wilde Meisje niet ver toefde haarte volgen. Dit deed van dag tot dag grooteren voorgang in de beschaving. Het wilde nog niet toestemmen zijn pelsen kleed af te laten, maar het had verzaakt aan de houten knods die aan zijne zijde hing. Sedert eenige dagen verborg het zich in het verste gedeelte des parks en bracht er gan sche uren over. Wat deed het Niemand kon het zeggen. Wanneer het verstond dat men het zocht, wanneer de stem van Mevr. de Flessigny of die van Stefana hem riepen, antwoordde het door een dier vogelen zan gen, die het met eene wanhopende volmaakt heid nabootste, en korts nadien verscheen het kalm en glimlachend, alsof het een werk verricht had dat eene zijner levendigste be geerten voldeed. Dikwijls bracht het van zijne lange wandelingen door de boschen gansche armvollen wilde bloemen mede, die het onder Flaviana en Mevr. de Flessigny verdeelde. Iloe meer het onze gewoonten navolgde, hoe meer het verstond dat Stefana hem eene grooten dierist bewezen had met hem uit zijn rampzalig leven te trekken. (Vervolgt). Prijskampen. De prijskampen waarvan de plakbrieven in de druk kerij van De Weergalm ver vaardigd worden, zullen kosteloos aangekondigd worden in dit blad. (GESTICHT VAN DEN Dr. L- D0GNIAUX, SPECIALIST.) Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tot IS dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 13 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 850 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties. Talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz.) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen Genu valgum genu varum, slomp-en platvoeten, enz? Albums van honderden genezingen, bevestigddoor photografies, kunnen in't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz. Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte bewerktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Docter DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telefoon 473. Q> o CD Ni (48e VERVOLG.) £E CASQUE ASP IRA TEUR EVANS est une invention pratique, cons trui te sur des bases scientiflques et liy- M giéniques, au moyen de laquellc une circulation lib re et normale est établie sur toute Tétendue du cuir chevelu.L'activife des plus petits vaisseaux capillaires est doucement stimulée, par suite, la nourriture, qui peut seulement proveuir du sang, peut élre portee directement a la racine des cheveux. On se rend rapidement compte des eiïets de Tappareil en constatant une croissance vigoureuse et abondante des cheveux. II n'y a pas de friction et comme on iTemploie ni medicaments, ni produits chimiques, il n'y a pas a craindre d'irritation. II est seulement nécessaire de porter le Casque pendant trois ou quatre minutes par jour. L'éminent D' I. N. LOVE, dans son allocution a 1-assemblée médicale, au sujet de l'Alopaicia (la perte des che veux) dit que, si on pouvait trouver un moyen d'amener la nutrition a la racine des cheveux (fqlhcules), sans avoir recours a aucun procédé irritant, te problème de la croissance des cheveux serait résolu. Plus tard, quand 011 lui présenla le Casque'Aspirateur Evans pour l'éxaminer, il dit que le Casque remplirait et confirmerait en pratique les observations qu'il avait faites précédemment devant l'assemblée médicale. LeD'. W.moore, au sujet do cette invention, ditLe principe sur lequel Ie Casque Aspirateur Evans est fondé est absolument exact et indiscutable. Un catalogue illustré et descriptor dn Casque Aspirateur Evans sera envoy franco sur demande.

De Weergalm (1904-1914) | 1907 | | pagina 3