A. Dechièvre CROISSANCE CHEVEUX Instituut van Jumet-Heigne bij Charleroi IX VENT ION REMARQIJABLE In Rusland. .liaison fondée en 1 De weddenschap. De kweekers die zich voorstellen paarden ten prijskampe aan te bieden, moeten ten minste tien dagen vóór den dag der verga dering de aangifte er van doen bij middel van eene volgens model opgemaakte ta bel, op" te zenden naar het provinciaal be stuur of naar den Heer Depiere, Sekretaris van den keurraad der paarden van inlandsch ras, te Brugge. Formulen van de tabel liggen ter be schikking der belanghebbenden in de 3® af- deeling der bureelen van het provinciaal bestuur (n° 7). Het staat den keurraad vrij de paarden buiten prijskamp te stellen die niet inge schreven zouden geweest zijn, bij gebreke aan inzending van voornoemde opgave bin nen den vereischten termijn, alsmede de paarden die zouden aangeboden worden in eene andere vergadering dan deze voor welke zij ingeschreven werden. Aankondiging der Uandboogschielingen van 1907. MEI. Donderdag 23, Abeele, S4 Sebas- tiaan, 75 Ir. Donderdag 23, Vrillem, S' Sebas- tiaau, 610 fr. Zondag 26, Hondschote, Union, 700 fr. Zondag 26, Ecke, S' Sebastiaan, 430 fr. Zondag 26 Mei, Nieuwpoort, S' Se bastiaan, 1000 fr. Donderdag 30, Bergues, Guillaume Teil, 1780 fr. JUNI. Zondag 2, La Gorgue, Guillaume Teil, 680 fr. Zondag 2, Rousbrugge, S4 Georges, 610 fr. Zondag 9, Poperinghe, Guillaume Teil, 610 fr. Zondag 9, S' Omer, S' Georges, 1400 fr. Zondag 16, Yper (Hoekje), S4 Sebas tiaan, 240 fr Zondag 16, Oost-Cappel, S' Sebas tiaan, 550 fr. Zondag 16, Voormezeele, S4 Sebas tiaan, 550 fr. Zondag 16, Armentières, S' Sebas tiaan, 1200 fr. Zondag 30, Brugge, S' Sebastiaan, 820 fr. JULI. Zondag 14, Poperinghe, S' Sebas tiaan, 610 fr. Politieke misdaden in de maand Maart. Ziehier eene statistiek over wat er zooal gebeurde in de maand Maart 1907, wat de politieke misdaden be treft Werden ter dood veroordeeld 55 per sonen tot dwangarbeid 14 tot bal lingschap 31 tot opsluiting in eene forteres 123 tot opsluiting in een ge- .van werking, eene vergetellend, eene nala tigheid kunnen een schrikkelijk en onher stelbaar ongeluk veroorzaken Matheus stond opmet bleeke en ge spannen lippen Mijnheer, dit tooneel heeft te lang geduurd, zeide hij. Mijnheer Sevigna, ver spaar mij eene uitlegging die ik niet dulden kan. Zij valt mijne waardigheid en mijne eer aan.... Gij zijt vrij een tegen onderzoek te vra gen... Het zal u toegestaan worden indien het parket mijne proeven onvoldoende oor deelt.... mijn geweten verwijt mij niets De twee kinderen hidden spoedig kennis gemaakt. Maria was speelgoed gaan halen dat zij een voor een toonde aan Gustaaf die baar aanhoorde. Wilt gij loopertje spelen Ik wil wel. Zij waren uitgegaan, hadden rond den hof geloopen en keerden al kouttende terug gelijk twee oude vrienden. Toen zij in het kabinet terug kwamen werd Gustaaf getroffen door de strenge woorden van Matheus, die de stem verheven had. Het kind antwoordde verstrooid op de vragen van het meisje en luisterde naar het geen de twee mannen zeiden. Is dat uw vader? vroeg hij aan Maria. Ja En gij Ik, mijn vader is dood. En uwe moeder Men heeft haar in het gevang opgeslo ten. Ah zei Maria, groote oogen open stellende. Zij zweeg. vang 370 tot opsluiting in de depots 75 dagbladschrijvers vervolgd 57 dagbladen geschorst 52. De personen, veroordeeld voor poli tieke misdrijven, moeten als volgt worden herverdeeld, volgenB het be roep landbouwers 429 werkers 173 militairen 83 vrije beroepen 119 kleinburgers 47; staatsbeambten 31, enz. Ban que et Becouvrement. Ac hut et leute de i'ouffs pub'ie s Échauf/e de coupons Conversion et Conscription a tous emprunts Beiges et étrangers. Bélivrancc sur tons pu?/s de lettres de crédit, traites et chèques. Avances de fonds. Dépöl de fonds. Comptes-courants de Dépots de fonds avec carnet de cheques. 15. ruedc Mcnin, 15 S V PK E S •8- &- 1873. AVIS IMPORTANT. Vérification des tirages de titres remboursables. Les listes qui me sont présentées doivent être dressées par ordre numé- rique. Le bureau est ouvertde 9 d 12 kresmatin. Meng-cltiigeu (Vervolg.) Ik draag nooit bouquetjes in mijn knopsgat, zeide hij, nadat hij ongemerkt het gesprek naar dien kant uit had gestuwd. De bloemen, die de natuur ons geeft, zijn armzalig en niets beteekenend in vergelijking van de fabrikaten van zijde en fluweel, die de meeste menschen minachten. Maar daar het voor mij niet staat om die (e dragen, zoo verkies ikookniet de andere aan te doen. Die goede Cecil zei glimlachend een van zijne toehoorders. Hi] is toch altijd zoo amusant 1 Maar het is een feit, hield de la Hoope vol, ik meen het in ernst. Die bloemen, die men voor de winkelkramen ziet liggen en die voor dameshoeden bestemd zijn, daarin kan men kunst bewonderen zij zijn exquis In welke harer scheppingen geeft ons de natuur zulk eene ontzaglijke ver scheidenheid, .zulke volmaakte vormen Hij tikte de asch van zijne sigaret, en daar hij bsmorkte dat h :t gesprek over dit onderwerp als goed op gang kon worden beschouwd, hield hij alsof hij er al genoeg van had. Waar zijt g:j van avond geweest, Gustaaf luisterde steeds.. Hij had den naam zijner moeder hooren uitspreken. En op het hooren van dien geliefden naam was zijn hart verscheurd. Hij luisterde en ver stond. Eensklaps wierp hij zich met zuchten en snikken ia de armen van Sevigna en drukte zich krampachtig tegen hem. Maria had hem met brandende wangen en geheel bedroefd gevolgd, zoodanig dat de grijsaard met zijne bevende hand de doch ter van Matheus en den zoon dergiftmeng- ster streelde. Zonderling geval dat deze twee kinderen vereenigd had in het begin huns levens. Sevigna beschouwde ze langen tijd, dan viel zijn blik weder op den wetsdokter. Men zou gezegd hebben dat hij zich verwachtte hem te zien aarzelen, zich ontstellen, zijne koelbloedigheid en zijn vertrouwen in zijn eigen te zien verliezen, vóór dat kind, welk zijne moeder zoo luide vroeg.... Matheus deed een gebaar van ongeduld en wendde het hoofd om met gemaaktheid Dan stond de grijsaard op en richtte zich naar de deur. Maria weende stilzwijgend. Wat Gustaaf betreft, zijne wezenstrek ken schenen verhard en hadden iets wild. Hij nam de hand van Sevigna en, op het oogenblik van uit te gaan wierp hij een haatvolien blik op Matheus zijne samen getrokken lippen schenen met geweld eene uitdaging en eene bedreiging te weerhou den Tot wederziens, mijnheer Matheus Vervolgt.) UN E POUR LA DES Les médecins qui ont examiné le Casque Aspirateur Evans ont donné leur haute approbation au principe et a la méthode employés, et nous pou- vons même affirmer que beaucoup d'entre eux ont acheté le Casque pour leur propre usage. Le Dr. Marc Hay Hughes, lecélèbre névrologue, écrit ce qui suit a propos du Casque Aspirateur Evans EVANS VACUUM CAP CO., LTD lOOrMeS'. Lazare (prés de la Gare Sl. LazarePARIS. Char.tmerle vroeg hij met een onderdrukt geeuwen. Chantmerle beet aan. Ik ben in het renaissance- theater ge weest, zei hij lachend, en zooals gij ziet, heb ik zoo'n door u gelaakt bouquetje in mijn knopsgat. -- Ach, het is enkel eene zaak van smaak, zei de la Hoope gerekt, of beter ge zegd van gebrek aan smaak. Over vijftig jaar, als wij het beleven mogen, zuilen wij zien wie het aan het rechteeind heeft gehad. Wij schrijden langzaam voorwaarts. Chantmerle, die op den fop een dandy was en zich daar niet weinig op liet voor staan, fronste geergerd het voorhoofd. Zouden wij mogelijk eindelijk onzen voorganger, onzen leidsman gevonden heb ben vroeg hij spottend. Wie weet antwoordde de la Hoope. In elk geval zou het arbeidsveld, dat die leidsman vond, ruim genoeg wezen. Zijn blik dwaalde naar een hoed, die een van de heeren op zijn zijtafeltje gelegd had Een van zijne eerste hervormingen zou toch ze ker zoo'n hoofddeksel gelden, voegde hij er bij O, maar daarin hebt gij gelijk, riep Chantmerle uit, onze hoeden zijn Teel ij kdat is ontegenzeggelijk. Maar hoe zoudt gij daar verbetering in willen brengen Cecil nam de sigaret uit den mond en boog zich plechtig naar voren. Vriend, zeide hij, hebt gij wel eens een dameshoed bekeken vóór hij opgemaakt was Geloof mij, al is ook de vorm anders, hij ziet er mooier uit dan dat ding daar. En tocli hoe koket, hoe verrukkelijk is zoo'n hoed als hij klaar is. Vat gij de toepassing Gij woudt onze hoeden garneeren garnoeren met bloemem, zooals de dames hoeden Een hoogen een zijden ftoed Precies, zei de la Hoope met nadruk. Ik zou hem met kersroode en paarse bloe men garneeren, zooals de dames die nu dra- Alle heeren barstten in lachen uit, Zij meenden dat de la Hoope het voor den grap zei. Maar dat is u toch geen ernst Zeker is het mij ernst. En wat meer is, ik ben vast besloten hier nu eens in vóór te gaan. Morgen aan den dag ga ik met een hoed, opgemaakt zooals ik daar zooeven zei, uitwandelen, en dan zult gij eens zien hoe spoedig al de schaapjes volgen zullen. Ik wed dat gij het nooit durft doen riep Chantmerle. Gij zoudt u nooit op straat wagen, zelfs niet voor een uur, met zoo'n bespottelijk ding op het hoofd. Wagen herhaalde de la Hoope. Maar er kan geen sprake zijn van wagen. Iedereen zal hem bewonderen. Ik wed om duizend louis d'or, dat gij hetnietdurftdoen.dat gij geen uur lang morgenmiddag op de boulevards en overal u er mee durft vertoonen. Aangenomen zei de la Hoope kalm. Ik neem de weddenschap aan. Weest zoo goed, heeren, morgen middag om vier ure in het Café de la Paix te zijn, om u te overtuigen dat ik de voorwaarden vervul. Au plaisir Dat was een tamelijk beroerd uur, Georgie, lachte hij, toen zij den volgenden avond aan hun tafeltje bij Paillard zaten, en er waren oogenblikken dat ik mijn kop zoo rood voelde worden als de bloemen op mijn hoed. Maar het heeft er ons uit gered, hé schat Onder ons gezegd, ik heb tevoren nooit geweten hoelang een uur is. Het heeft mij een uitstekend begrip van de eeuwigheid gegeven. Maar niemand heeft eanig vermoe den van de waarheid. Ik zeg naderhand dat ik teleurgesteld ben, dat de menschen toch moeilijker van begrip zijn dan ik gedacht had - en in het ergste geval zullen zij mij voor een'speelzieken Engelschman uitma ken, die zelf niet weet waar hij het zoeken zal. Wat een geluk - duizend louis d'or -- Garcon nog een flesch Morgen vroeg rij den wij samen uit, Georgie, en gij zult den mooisten hoed hebben, die we maar vinden kunnen etnde. (GESTICHT VAN DEN Dr. L. D0GN1AUX, SPECIALIST.) Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tot IS dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 13 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 830 tot 900 ge- nez.ingeiï. Vraag referenties. Talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz.) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen: Genu valgum genu varum, slomp-en platvoeten, enz. Albums van honderden genezingen, bevestigd door photografies, kunnen in 't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz. Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte bewerktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Docter DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren, Telefoon 473. QJ NO CASQUE ASP IRA TEUR EVANS est une invention pratique, construitesurde^bases scientiflques et liy- M giénioues, au moyen de laquelle mie circulation libre et normale est établie sur toute l'étendue du culr chevelu.L'activite des plus petits vaisseaux capillaires est doucement stimulée, par suite, la nourriture, qui peut seulement provenir du sang, peut ètre portee directement a la racine des cheveux. On se rend rapidement compte des effets de l'appareil en constatant une eroissance vigoureuse et abondante des cheveux. II n'y a pas de friction et comme 011 n'emploie ni medicaments, ni produits chimiques. il n'y a pas a craindre d'irrltatiöh. II est seulement nécessaire de porter le Casque pendan t trois ou quatre minutes par jour. Le Casque Aspirateur» est un appareil construit d'après ur» principe scientiftque, et je ne comiais pas d'autre méthode, exceptée celle du massage du cuif chevelu, qui puissedonner aux follicules des cheveux une nutrition suffisante pour en activer la eroissance. "Bienqueie massage ordinaire produise la circulation, et qu'il soit capable d'activer la eroissance des che veux, il peut cependant, s'il n'est pas fait trés soigneusement par uue personne trés compétente, causer par la friction la chfUe des nouveaux cheveux. Les nouveaux cheveux comme les jeunes plantes. demandent beaucoup de soins, et au moyen de ce casque la chüte des nouveaux cheveux par friction devieut impossible. L'éminent D' i. N. LOVE, dans son allocution a l'assemblée médicale, au sujet de l'Alopaicia (la pertedes che veux) dit que, si on pouvait trouver un mo/en d'amener la nutrition a la racine des cheveux (follicules), sans avoir recours a aucun procédé irritant, Ie problème de la eroissance des cheveux serait résolu. Plus tard, quand on lui prèsenta le Casque Aspirateur Evans pour l'examiner, il dit que Ie Casque remplirait et confirmerait en pratique les observations qu'il avait faites prècédemment devant l'assemblée médicale. Le D'. W. M00RE, au sujet de cette invention, dit fondé est absolument exact et indiscutable. Le principe sur teque! le Casque Aspirateur Evans est Un catalogue illustré et descriplif du Casque Aspirateur Evans sera envoyè franco sur demande. §en- lil

De Weergalm (1904-1914) | 1907 | | pagina 3