CROISSANCE CHEVEUX 1. Dechièv InstituutvanJumet-HeignebijCharleroi Grandes Courses INVENTION REMARQUABLE iinpifw Mi WÈSÈBBm État-Civil d'Ypres. Courses d'Ypres. Ville d'Ypres. COURSES INTERNATIONALES Dc stoomboot Glaiidowny in <lc Schelde gezonken TE ANTWERPEN. Zaterdag naeht rond 12 1/2 ure, is het stoomschip Glandowny op de hoogte der Rijnkaai, met een tot heden onbekende stoomboot in aanvaring ge komen. De Glandowny is zeer snel ge zonken, zoodanig dat de pogingen om het schip op den linkeroever op het droog te leggen, mislukten. Het gezon ken schip ligt tegen den linkeroever over de Rijnkaai. Met lagetij steekt de voorsteven boven water. De bemanning, uit 21 koppen be staande, is gered en met het stoom bootje Mouche aan de Vlotbrug ge bracht. Vet volgens werden de man schappen naar het Zeemanshuis over gebracht. De Glandowny is een schip van 2400 ton en was met 1100 ton ijzererts gela den het behoort tot de reederij Ruys &Cïe. Het schipvaardeonder Engelsche vlag en onder het bevel van kapitein Flamings. üc diefstal van 100,000 fr. TE ANTWERPEN Gorki bekent. Het schijut nu vast te staan dat de kerel die te Berlijn werd aangehouden en zich Gorki noemt, wel degelijk een der daders van den opzienbarenden dief stal van 100 000 frank is, gepleegd in het Hotel Terminus te Antwerpen. Het Üuit8ch gerechtinderdaad, heeft den hr. onderzoeksrechter Vermeer te Antwerpen medegedeeld dat de kerel bekentenis heeft afgelegd.- De indentiteit van den aangehoudene, Gorki, is nog niet vastgesteld. Zoo bij tot de Duitsche nationaliteit behoort, zal men hem te Berlijn vonnissen waar hij werd in hechtenis genomen. Is hij geen Duitscher dan wordt bij uitgeleverd en zal naar Antwerpen worden overgebracht om daar voor de vierschaar terecht te staan. Eene familie vergiftigd dooi* mosselen. Twee, slachtoffersVele personen ziek. Calais. Werklieden van den aan nemer M. Vincent haddeD, na't lossen van een schip, een grooten oogst mos selen opgedaan aan de kaaien en boeien 't Was onvoorzichtig. Inderdaad, 't is nu geen goede maand om mosselen te eten en de boeien, waaraan zij vastzaten, hadden een metalen om hulsel. Verleden nacht dus stierf een der arbeiders, Louis Orare wonend te Marck, in ijselijk lijden zijn ^jari ge zoon Gaston bezweek eenige uren later en zijne 37 jarige vrouw lag op sterven. Zes andere kinderen zijn nog erg ziek. AuxBaraques had de 35 jarige werk man Marqutlly eveneens rauwe mosse- Hij deed eenige bezoeken, wat hem maar zelden gebeurde, op de groote dagen. Zijn naam was in aller monden, maar bij zijnen naam voegde zich onvermijdelijk deze van Anna Dorant. En dan, iadien hij waakzamer, min voor ingenomen ware geweest, zou hij eene ver schrikte nieuwsgierigheid ontdekt hebben in de blijken van sympathie die hij ontving. Maar hij dronk zijnen roen met volle teu gen zijne faam verblindde hem, hij schiep behagen in de inwendigebeschouwing zijner zegepraal... Hij zou het als eene mislukking beschouwd hebben geen vergift te vinden Anna Durant had, onmiddelijk na hare veroordeeling, eene gunst gevraagd, deze van haren zoon te mogen zien. De oude geneesheer Sevigna bracht den k'einen Gustaaf naar X... door bijzondere gunst, want, zelfs veroordeeld, verwekte deze vrouw een geheimzinnig belang, h-t kind werd binnengeleid. Bewaarders van het gevang bewaakten hen. Gustaaf verstomd, trad langzaam vooruit. Anna reikte hem de armen toe. Wanneer hij bij haar was, inet het hoofd in hare borst, barstte hij in snikken los. Anna geen woord kunnende spreken, sloot hem in hare armen genoeg om hem te versmachten. Het kind schreeuwde tusschen zijne snik ken Moeder, moeder, moeder, ik wil niet dat zij u nemen ik wil niet dat zij u doen sterven. len geëten en werd erg ongesteld te Calai8ondergingen de werkman Turpin en zijne vrouw Abel hetzelfde lot. Men is ongerust over het lot van nog een viertal personen aldaar, die even eens mosselen hadden verorberd. Eene vrouw verinoord omdat zij te veel dronk. Epemay. De eigenaar-wijngaarde nier Amedée Lemerre, heeft zijne vrouw zoo deerlijk afgeranseld dat de ongelukkige enkele uren nadien over leed. Lemerre trouwde, twaalf jaar geleden met EBtella Gonnet. Van dan af was hij onverschillig voor haar, daar hij ze enkel had genuuuen om haar bruidschat-, en in hare verlatenheid begon de ongelukkige zich over te ge ven aan den drank. Ruzie volgde er nu aangehoudend in het huishouden en, in plaats van zijne vrouw door goede woorden te trachten te hoverhalen, sloeg de man ze aan houdend af. Eergisteren nu, mishan delde hij ze derwijze dat ze stierf. De moordenaar werd aangehouden. Aankondiging der Handboogschiel ingeii va ii 1907. JUNI. Zondag 2, La Gorgue, Guillaume Teil, 680 fr. Zondag 2, Rousbrugge, S' Georges, 610 fr. Donderdag 6, Loo, 100 fr. Zondag 9, Poperinghe, Guillaume Teil, 610 fr. Zondag 9, S' Gmer, Sl Georges, 1400 fr. Zondag 16, Yper (Hoekje), Sl Sebas- tiaan, 240 fr Zondag 16, Oost-Uappel, S' Sebas- tiaan, 550 fr. Zondag 16, Voormezeele, Sl Sebas- tiaan, 550 fr. Zondag 16, Armentières, S' Sebas- tiaan, 1200 fr. Zondag 23, Dickebusch, 100 fr. Woensdag 26, Loochristy, 1150 fr. Donderdag 27, Dunkerque, 1930 fr. Zondag 30, Locre, 350 fr. Zondag 30, Brugge, S' Sebastiaan, 820 fr. JULI. Zondag 7, Merville, 540 fr. Zondag 14, Poperinghe, S' Sebas tiaan, 610 fr. Dimaiiche S3 Juin 190T. a 2 heures de l'après midi avec Ie bicnveillant concours dc toul Ie personnel dc l'Écolc d'Equilalion 2800 fr. <le prix. Zij trek hem op eenen bank, legde hem op hare knien, omringde hem met hare armen en, met krampachtige kussen, die iets opgewonden waren, droogde de tranen van den kleine. Stil u, mijn engel, stil u. Dan bleef zij sprakeloos, met haar aange zicht tegen het gelaat van het kind, met bruin haar, waarvan de krullen zich meng den met haar loshangende haar. Endelijk zegde zij kalmer - Gij zult altijd uwe moeder beminnen, niet waar, Gustaaf Gij zult haar altijd be minnen ondanks die onverdiende schande die haar treft. Gij zult wachten, vooraleer haar te vervloeken, wanneer zij er niet meer zal zijn, dat de waarheid schijne over deze misdaad die men haar dwingt te boeten. Want de waarheid zal komen, ziet gij. Maar het zal te laat zijn. Gij zult haar altijd van langsom meer beminnen, Gustaaf. Gij zult u de zorgen herinneren waarmede zij u omringde, de toegevendheid die zij had voor uwe ongehoorzaamheid, de vergiffenis die zij schonk voor uwe gebreken. Zult gij ooit weten, lieve kleine, welke vreugde uwe moeder had met u op te brengen, met uw versland te zien aangroeien Dat de nage dachtenis uwer moeder geheiligd zij, mijn duurbare, dat de wraak en de haat nooit in uw hart dringen bij de herinnering, van al wat zij geleden heeft. Naar mate gij zult ouder worden, mijn lieveling, al die schrik kelijke tooneelen die gij bewoontzullen mis schien uit uwen geest verdwijnen. Te beter Dat de vrede in uwe ziel dringe en dat de droefheid u spare Wordt voortgezet.) UiNE POUR LA DES Les médecius qui ont exammé le a Casque Aspirateur Evans ont donné leur haute approbation au principe et a la méthode empioyés, et nous pou- vons même affirmer que beaucoup d'entre eux ont acheté le Casque pour leur propre usage. Le Dr. Marc Ray Hughes, lecélèbre névrologue, écrit ce qui suit a propos du Casque Aspirateur Evans EVANS VACUUM CAP CO., LTD 100rueSl. Lazare (prés de la Gare SLazare)I?.AJEitïS. Ran que et Re coue cement. Achat et l ente de Fonds publics Èchanqe de coupons Conversions Sousanption a tous emprunts Beiges et étrangers. Rétierance sur tons pot/s de lettres de crédit, traitesetchèques. Avances de fonds. Depót de fonds. Comptes-courants de Depóts de fonds avec carnet de cheques. S '15. rueile IVeBtiii. 15 5! YP81ES f 3- PHaisoBi foudce en 1873- AVIS IMPORTANT. Verification des tirages de titres remboursables. Les listes qui me sout présentées doivent être dressées par onlre numé- rique. Le bureau est ouvertde 9 a l2 hres matin. Dimanclic T Juillct 190T a 2 heures de relevée, GRANDES POUB, Uycles et Motocycles ÏOOO fi*. «Ie prix 6 Courses dont une course de vitesse pour Dames organisées par le Rapid Club avec l'int-ervention de la ville. N.B. Pour tous renseignoments s'a- dresser au Secrétaire du Rapid-Club M. Arthur SALOMÉ, rue de Dixmu- de, 51. Déclarations du 17 au 24 Mai 1907. Naissances Libberecht, Maurice, Zaalhof. Van Eisen, Roger, rue Basse. Mar- seloo, Julie, rue de l'Ecuelie. Caste- lein, Simonne, rue Basse. Desmarêts, Ray monde, Hoornwerk. Pyck, Jeanne, Hoornwerk. Manages Schoonheere, Robert, tailleur, et Wolters,Urbauie, dentellière, tousdeux a Ypres. Gardinael, Arthur, typo- graphe, et Loeier. Eveline, dentellière, tousdeux a Ypres. Pinet, Georges, menuisier, et Slosse, Irma, dentellière, tous deux a Ypres. Lacroix, Pierre, "menuisier, et Sinaeve, Hélène, dentel lière, tous deux a Ypres. Bruneel, Hector, terrassier, et Gofiyn, Blanche, dentellière, tous deux a Ypres. Kerriuckx, Auguste, menuisier, et Le- sage, Céline, dentellière, tous deux a Ypres. Dassonneville, Emile, ouvrier agricole, a Voormezeele, et Deruyter, Julie, sans profession, a Ypres. Van- dorpe, Alphonse.teinturier, aCourtrai, et Dombrecht, Alix, sans profession, a Ypres. Lapauw, Emile, charpen- tier, et Van Eenaeme, Léontine, tail- leuse, tous deux a Ypres. Dècès Coulier, Marie, 16 ans, servaute, cé- libataire, rue du Temple. D'hooghe, (GESTICHT VAN DEN Dr. L' DOGN1AUX, SPECIALIST.) Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor hel leven, in 10 tot 13 dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 13 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 830 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties. Talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz.) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen Genu valgum- genu varum, slomp- en platvoeten, enz. Albums van honderden genezingen, bevestigd door photografies, kunuen in 't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz. Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte bewerktuiging, bijzondere gezonde ligging, p.irk van twee hectaren Docter D0GNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telefoon 473. rB_*qui peut seulemeut proveiiir du sang, peut ètre portée directemeiit aja racine des cheveux. On se rend rapidemeut eompte des efl'ets de l'appareil en constatant une croissance vigoureuse et abondante des cheveux. II n'y a pas de friction et comme on ïfemploie ni medicaments, ni produits chimiques, il n'y a pas a craindre d'irritation. II est seulement nécessaire de porter le Casque pendant trois ou quatre minutes par jour. -■ Le Casque Aspirateur» est un appareil constrult d'après un principe scientiflque, et je neconnais pas d'autre methode, exceptée celle du massage du euir chevelu, qui puissedouner aux follicules des cheveux une nutrition sutflsante pour en activer la croissance. «Bienquele massage ordinaire produise la circulation, et qu'il soit capable d'activer la croissance des che veux, il peut cependant, s'il n'est pas fait trés soigneusement par une personae trés compétente, causer par la friction la chüte des nouveaux cheveux. Les nouveaux cheveux comme les jeunes plantes, demandent beaucoup de soins, et au moyen de ce casque la chilte des nouveaux cheveux par friction devieat impossible. L'éminent D' I. N. LOVE, dans son allocution a l assemblée médicale, au sujet de l'Alopaicia (la perte des che veux) dit que, si on pouvait trouver un moyen d'amener la nutrition a la racine des cheveux (follicules), sans avoir recours a aucun procédé irritant, Ie problems de la croissance des cheveux serait résolu. Plus tard, quand on lui préseula le Casque Aspirateur Evans pour rexaminer, il dit que Ie Casque remplirait et confirmerait en pratique les observations qu'il avait faites précédemment devant l'assemblée médicale. Le Dr. w. moore, au sujet de cette invention, ditLe principe sur lequel Ie Casque Aspirateur Evans est fondé est absolument exact et indiscutable. Un catalogue illustrè et descriptif du Casque Aspirateur Evans sera envoyé franco sur demande. CD KO Ol

De Weergalm (1904-1914) | 1907 | | pagina 3