CROISSANCE CHEVEUX 1. Dechièv Instituut van Jumet-Heigne bij Charleroi Grandes Courses INVENTION REMARQEABLE État-Civil d'Ypres. De wel Coremans. Courses d'Ypres. Paardenloopslrijden. Bijzonder Bericht. M. MEI EB, heel- en land mees Ier spe cialist van Korlrijk, is te raadplegen te YPER, als voorheen, drie dagen te week De Maandagen Donderdagen en Zater dagenvan 9 ure lot 's middags, bij Mevr. Van Kemmel, Groote Markt, 5. Mond- en tandziekten. Kunsttanden vanaf 5 fr. Volledige kunstgebitten vanaf 100 fr. gewaar- voor het leven. börgd POPEBIVGIIE. Hel Festival. llaisoi) fimrféc en van de kunst en die bewezen heb ben dat zij het zijn. Indien de Ypersche kunstenaars, gevormd in de nijverheidschool, mid delpunt der S' Lukasgilde, nog de beginselen der nieuwe kunst niet kennen, dat de magistraten zich wen den tot een der talrijke kunstenaars der hoofdstad, specialisten in het vak. Over eenige jaren werden onder handelingen aangegaan met de stad Brugge, voor het maken op gemeene kosten van een kunstplakbrief eigen aan de twee steden. Het ontwerp viel in 't water en men zag voortdu rend driekleurige banden en de wa penknechten gelijk te Lampernisse en Steenockerzeel. Terwijl onze oude stad in de mode is, trachten wij eene goede en schoo- ne reklaam te maken. Dat men dus niet meer vrekkig zij. De misschien overgroote kosten eener schoone affiche, zullen goed gemaakt wor den door het geld dat de reizigers in de stad zullen laten. In zijn laatste nummer spreekt het Journal d' Ypres van de wet Core- mans en hoopt dat de overeenstem ming zich zal staven om eene minne lijke oplossing te doen zegevieren, in andere woorden om het ontwerp te laten varen. Men weet dat M. Colaert een der onderteekenaars is van het ontwèrp Coremans men weet van een ande ren kant dat het Journald' Ypres hem niet vreemd is. Zou M. Colaert, bij geval, gene gen zijn zijn handteeken te looche nen Ditnanclie 33 Juia ÏOOT, a 2 heures de l'après midi avee Ie bicnveilluiil concours de loul le iiei'Süimel de l'École d'Eqiiilalion 3300 lr. de prix. Het Comiteit der paardenloopstrij- den heeft de eer ter kennis te brengen van het publiek dat de verpachting van het voornaamste bufiet kan gedaan worden door aannemingen, die zullen aanvaard worden tot den 16 Juni aan staande, 's middags, in het lokaal Café du Sultan. De uitdeeling der kostelooze kaar ten. toegaog gevende tot de paarden- Ioopatrijden van Zondag 23 Juni 1907, op het nachtlicht, dat knetterde en uitdoofde. De wolken dreven, voortgejaagd door den wind die van het noorden kwam De sneeuw hield allengskens op te vallen. De lucht, van denker blauw, scheen met sterren bestekt, en de maan streelde met haar bleek licht de witheid van den hof. De dokter sloot het venster en daar de koude hem aangegrepen had, wierp hij eeni ge takken op de nog roode half gebrande houtstukken. De vlam schoot uit. Matheus wandelde heen en weder, eene kalmte zoe kende die niet komen wilde Van tijd tot tijd naderde hij het venster, hij luisterde, om te vernemen of eenig gerucht deze stilte niet stoorde waarin de stad lag te slapen Hij zou het leven, gewild hebben. In de overspanning waarin zijn geest zich bevond, die kalmte verschrikte hem. Hij ontstak waskaarsen en zette zich neder bij eene tafel geladen met dagbladen, brochuren en tijdschriften. Hij nam het laatste nummer der Annalen van wettelijke geneeskundeopende het, sneed werktuigelijk eenige bladzijden door en eensklaps bleef hij staan als onwillekeu rig aangetrokkei door dezen titel ZAAK CARTIER, wettig geneeskundig verslag over eene vergiftiging verondersteld door rattenkruit. - VERGISSING VAN BEWERKING. Hij las, de ongelukkige, eerst met nieuws gierigheid, dan gretig, eindelijk met een afschuwelijken schrik Vervolgt zal geschieden den 16 Juni aanstaande, van 8 ure tot 's middags, op het Stad huis. Wij lezen in ÏIndèpendance Beige van Dinsdag 4 Juni Het is reeds vijf zes jaren geleden, dat men sprak van hot verplaatsen der Rijschool naar Tervueren. Het ge dacht is niet verlaten en wanneer het bewegend eskadron, welk voor het oogenblik in Tervueren is, de oude lokalen zal verlaten hebben om het kazern te bezetten van den Knjgslaau, zal de kwestie onderzocht worden. n Daar men een vast en groot ge bouw zal moeten oprichten om liet tegenwoordige te vrvangen, zal de verplaatsing afhangen van de te dome uitgave. ii Als de uitgave te groot is, blijft de Rijschool in Yper. Daarover heeft M. Nolf, in zitting van Dinsdag 4 Juni, aaD den heer mi nister van Oorlog de volgende vraag gesteld Een dagblad dat gewoonlijk goed ingelicht is, meldt dat het departe ment van oorlog vau zin is de kwestie van de verplaatsing der Rijschool naar Tervueren ter studie te leggen zoodra het bewegend eskadron, die nu te Ter vueren ligt, de lokalen der oude peer- denkweekerij zal verlaten hebben om het kazern van den Krijgslaau te be zetten Wat is er waar van dat nieuws Heeft het departement van oorlog niet afgestaan op het gedacht van de Rijschool te verplaatsen Er zal in zitting van Dinsdag op die vraag geantwoord worden. Het schoone weder heeft het festival begunstigd, welk altijd een dor schoon ste feesten is dat een stadsbestuur ge ven kan korts voor eene kiezing. De straten waren bevlagd en krioel den van volk. De Btoet is rond* drie ure uitgegaan. Een veertigtal maatschappijen maak ten er van deel de eene belangrij ker dan de andere Eenige muzie- ken en pompierskorpsen van het ver vloekte Frankrijk kwamen er in voor tot voldoening van dezen die met ge noegen zien dat de goede betrekkingen blijven bestaan tusschen de twee lan den, spijts de booze ophitsingen eener haatdragende geestelijkheid. Wij hebben het Stadsmuziek bewon derd van Yper, altijd net en aantrek kelijke pas-redonblés spelende, en wij hebben de groote Fanfare gezien, ge volgd van eene Commissie, welker samenstelling bij meer dan eenen om stander van den stoet, vroolijke com- mentariên verwekten. Dé muzieken die het meest toege juicht zijn geweest, en met reden, zijn de harmonien van Komen, van Belle en van Yper, maar de palm komt toe zon der tegenzeg aan de Philharmonie van Poperinghe, die een onloochenbaar bewijs gegeven heeft van hare levens kracht en van hare meerderheid in verdienste en die, men moet het zeg gen, voor een groot deel medegehol- pen heeft aan den bijval van het feest, met de liefhebbers van muziek, die van alle kanten toegesneld waien om ze te hooren, tot de laatste treins te weer houden eere aan haren muziek meester, een Yperliug waarover wij l\K POUR LA DES Les médecius qui ont exaininé le Casque Aspirateur Evans ont donné leur haute approbation au principe et a la méthode employés, et nous pou- vons même afïirmer que beaucoup d'entre eux ont acheté le Casque-pour leur propre usage. Le ür. Marc Ray Hughes, le célèbre névrologue, écrit ce qui suit a propos du Casque Aspirateur Rvans EVANS VACUUM CAP COLTD 100rueS'. Lazare [prés de la Gare S\ LazarePARIS. fier zijn, M. Van Elslande eere aan al de leden der Commissie, die de zoo wel verdiende faam hunner maatschap pij hebben kunnen staande houden. En nu om te eindigen, wij hopen rechtzinnig dat de groote poging van het klerikaal bestuur om het vol te houden, met dit festival in te richten, al zijn uitwerksel bekome ïu de kiezin gen van October aanstaaude, door de aankomst der liberalen op het Stad huis, dat sedert zoo lang in de handen is der weerhaantjes van het bisschoppe lijk College en der geestelijkheid. Dit zijn onze wenschen, mochten zij verwezenlijkt worden De bevolking van Poperinghe heeft Zondag kunnen bestatigeu dat het genoeg is dat de li beralen zich er mede bemoeien omdat alles naar weusch zou afioopen. Aankondiging der ilandboogschiclingen van 1907. Zondag 9, Poperinghe, Guiilaume Teil, 610 fr. Zondag 9, S' ümer, Sl Georges, 1400 fr. Zondag 16, Yper (Hoekje), S4 Sebas- tiaan, 240 fr Zondag 16, Oost-Cappel, S' Sebas- tiaan, 550 fr. Zondag 16, Voormezeele, S4 Sebas- tiaan, 550 fr. Zondag 16, Armentières, S' Sebas- tiaan, 1200 fr. Zondag 23, Dickebusch, 100 fr. Woensdag 26, Loochristy, 1150 fr. Donderdag 27, Dunkerque, 1930 fr. Zondag 30, Locre, 350 fr. Zondag 30, Brugge, S' Sebastiaan, 820 fr. JULI. Zondag 7, Merville, 540 fr. Zondag 14, Poperinghe, S' Sebas tiaan, 610 fr. Ha r que et Kecouvremer t. Achat et Cente de MNmds puft'iets change de coupons. Conversion et Conscription a tous emprunts Beiges et étrangers. MAélivrance sur tons pugs de lettres de crédit, traites et chèques. Avances de fonds. Depót de fonds. Gompies - courants de Depóts de fonds avec carnet de chèques. 15. i'fiicdc .flciiiii. 15 S Y P 11 li S 1873. AVIS IMPORTANT. Vérification des tirages de titres remboursables. Les listes qui me sont présentées doivent être dressées par ordre numé- rique. Le bureau est ouvertde 9 a 12 hresmatin. Declarations du 24 au 31 Mai 1907. Naissances Declercq, Antoine, rue Eigen Heerd. Tibergheiu, Marie, rue des Plats. Gadeyne, André, rue Longue de Thou- rout. Glaeys, Gustave, rue des Plats. Deweerdt, Jeanne, rue des Trèfles. Vandamme, Arthur, rue des Trèfles. Nuytton, Ómer, rue de Zillebeke. Pickel, Gaspard, rue de la Plume. (GESTICHT VAN DEN D'. L D0GNIAUX, SPECIALIST.) Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tot 13 dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 13 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Eik jaar 850 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties. Talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz.) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematenGenu valgum genu varum, slomp-en platvoeten, enz. Albums van bonderden genezingen, bevestigd door photografies, kunnen in 't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz. Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eerslen rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte bewerkiuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Docter D0GN1AUX woont nabij zijn geslicht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telefoon 473. peut seulement provenir du sang, peut ètre portee directemenf a la raclne des cheveux. On se rend rapidement compte des effets de Pappareïl en constatant une croissance vigoureuse et abondante des cheveux. II n'y a pas de friction et comme on iTemploie ni médicaments, ni produits chimiques.il n'y a pas a eraindre d'irritation. II est seulement nécessaire de porter le Casque pendant trois ou quatre minutes par jour. Le Casque Aspirateur" est un appareil construit d'après ur, principe scientiflque, et je ne connate pas d'autre methode, exceptée celle du massage du cuir chsvelu, qui puisse douner aux l'ollicules des cheveux une nutrition sufflsante pour en activer la croissance. Bien que le massage ordinaire produise Ia circulation, et qu'il soit capable d'activer la croissance des che veux, il peut cependant, s'il n'est pas fait trés soigneusement par une personne trés compétente, causer par la friction ia chftte desnouveaux cheveux. Les nouveaux cheveux comme lesjeunes plantes. demandent beaucoup de soins, et au moyen de ce casque la chüte des nouveaux cheveux par friction devient impossible. L'éminentD'I. N. LOVE, dans son allocution a l assemblée médicale, au sujet de l'Alopaicia (la pertedes che veux) dit que, si on pouvait trouver un moyen d'amener la nutrition a la racine des cheveux (totheul es), sans avoir recours a aucun procédé irritant, Ie problème de la croissance des cheveux serait résolu. Plus tard, quandon lui présenta le Casque Aspirateur'Evans pour l'examiner, il dit que le Casque remplirait et confirmerait en pratique les observations qu'il avait faites précédemment devant l'assemblée medicate. Le D'. w. moore, au sujet de cette invention, ditLe principe sur lequel Ie Casque Aspirateur Evans est fondé est absolument exact et indiscutable. Un catalogue illustré et descriptif du Casque Aspirateur Evans sera envoyé franco sur demande. Q> C O 0 a co N> 01

De Weergalm (1904-1914) | 1907 | | pagina 3