Stadsnieuws. A. Dechièvre Instituut van Jumet-Heigne bij Charleroi M. Colaert tegen zijn eigen ontwerp stemmende Het hoog verheven werk van de poort der Vischmarkt. Liberale Betooging te Meenen. Slad Yper. 1 90 7. Hen verzoekt ons aan te kondigen dat M' en Mrae MEIER, heel- en tand meesters-specialisten, 2, Mouscroenstraat, te Kor- trijk, zullen afwezig zijn van 20 Juli tot 2 Septem ber. De Volksopstand in Rusland. Van 1 tot 5 Juli, warm en onweders van G tot 9, zachte temperatuur, lange regenvlagen van 10 tot 18, warm en droog, met Zuiderwind van 23 tot 26 zijn hevige onweders te vreezen van 26 tot 31 zullen wij 1 of 2 dagen echt Afnkaansche stortregens beleven, waarna het weder zich voor goed vast zet en schoon blijft. Mocht de man eindelijk waarheid spreken Kinderlogiek. —Schriftelijke onder vraging Om welk uur staat de zon over den evenaar. Antwoord van den scholier Om drie ure. Om drie ure Hoe hebt ge zoo iets kunnen schrijven Wel om 12 ure 's middags staat de zon op (boven) den evenaar dus is zij er om drie ure zeker over. De jongen heeft gelijk. M. Colaert heeft zich belachelijk gemaakt met in de zitting der Ka mer van 26 Juni tegen zijn eigen wetsvoorstel te stemmen. Men weet, inderdaad, dat onze burgemeester een der onderteekenaars was van het wetsvoorstel Coremans. De stem van M. Colaert is onthaald geweest door de boertige toejuichingen der linker zijde en onze Bufgemeester is van nu af geclasseerd onder de ministra- belen laatste mode. Deze koddige houding, die te Brussel verwondering heeft kunnen verwekken zal niemand verwonderen in onze goede stad Yper waar Mons Colaert gekend en wel gekend is. Het is de eerste maal niet inder daad, dat hij ons zulk schouwspel oplevert van den kameleon kent hij al de geheimen. Wanneer hij minderheid was inden Gemeenteraad van Yper, bestreed hij stelselmatig al de daden der meer derheid. Den dag dat zijne vrienden aan 't bewind kwamen en dat zijne stem zekere gedachten kon doen ze gepralen welke hij daags te voren verdedigde, veranderde M. Colaert zijn geweer van schouder. Tijdens de afschaffing van ons Stadscollege, was hij in onzen Ge meenteraad een der vurigste verdedi gers voor het behoud van ons onder wijsgesticht, maar wanneer M. de Stuers, volksvertegenwoordiger van Oostende, den minister van openbaar onderwijs interpelleerde omdat hij de afschaffing van het College goed gekeurd had, was M. Colaert de eerste in de Kamer om den onder vraagden minister toe te juichen Woensdag heeft M. Colaert zich zeiven overtroffen Hij was onder teekenaar van het ontwerp Coremans, alles hij stelde zich op het, spoor der Ba- cheur's, en twee dagen later wist hij wat er van de dochter van Nathaliegeworden was, dat zij getrouwd, rijk, gelukkig, vooral rijk was. Dan heeft men geld geleend om zich in het nieuw te kleedert, om de reis van Parijs naar X... te doen en zij zijn geko men, Nathalie en Cosrot', om a'les aan de goede k'eine Mevr. Anna te vertellen die hen zeker met haast zal ter hulp komen... En wat hij daar vertelt zijn geene leu gens, ah neen, hij zou zich voor dezen keer de moeite niet willen geven te liegen. Daarom is hij vertrokken. Hij is zeker dat de goede jonge hen ditmaal zal redden rit de ellende waarin zij gedompeld zijn tot over den hals. Verre van hem het gedacht haar te be dreigen aan geheel X... de kleine geheime mede te deelen die hij vertelt Neen, deze bedreiging is onwaardig van hem. Het zijn geene lieden gelijk hij die zulke manieren hebben. Ah waarlijk, indien Anna wei gerde, hij zou wel verplicht, gedwongen, genoodzaak zijn ondanks hem, zich te be denken. Ie lereen zijn belang, iedereen zijne kleine zaken. Maar hij hoopte dat hij nooit m zeiken uitersten nood zou gedompeld zijn. hm dan, zie 't Is al. Wordt voortgezet.) hij had geteekend op een tijdstip dat hij zeker veronderstelde dat het nooit ter bespreking zou komen. Zijne stem moest beslissend zijn het lot van zijn ontwerp kon er van afhan gen ook, M. Colaert, getrouw aan zijn politiek verleden, bracht eene ontkennende stem uit 's Anderendaags verscheen hij in de Kamer niet meer zijn bijval van daags te voren was hem voldoende. En ziedaar hoe door het toedoen van eenige grappenmakers... de Ka mer twee maanden verloren heeft om devlaamsche kwestie te bespreken... en zulks om uit te komen op nul. De balans van den zittijd zal be paald met een tekort sluiten. Men martelt sedert vijf weken het hoogverheven werk der poort van de Vischmarkt en te oordeelen naar de behandeling dat het gemeentebestuur het doet ondergaan, schijnt het dat die heeren van het College het schoone beeldhouwstuk op zijne juis te waarde niet schatten. Het is het gewrocht van den ver maarden yperschen beeldhouwer, Louis Ramaut, die het uitvoerde in 1714. Over korten tijd, al het hoog ver heven werk schilderende, deed een werkman, door het onbehendig plaat sen eener ladder, groote beschadi gingen. Het Stadsbestuur, bewogen door een loffelijk gevoel, is bezig met tot de herstelling te doen overgaan, on gelukkiglijk, in plaats van zich tot eenen artist te wenden, of ten minste tot een knnst ambachtsman, hetgeen onvermijdelijke plicht was in het ge val, heeft het zijne toevlucht geno men tot een eerlijken en goeden werkman, maar die, bij onze wete, geene bewijzen gegeven heeft van zijne bekwaamheid en bijgevolg gee ne waarborgen gegeven heeft om werken te verrichten die een artis- tieken aard hebben. Wij twijfelen sterk dat de herstel de gedeelten zoo wel zullen gedaan zijn als de oude gedeelten. Mochten wij ons bedriegen in onze vermoedens Op Zondag 14 Juli aanstaande, heeft te Meenen eene groote liberale betooging plaats, ter gelegenheid der inhuldiging van het nieuw blauw vaandel der Liberale Democratische Werkersbond Help u Zelve dezer stad. Ziehier het programma der feeste lijkheden welke te dezer gelegen heid plaats zullen hebben Van af 10 1/4 ure. Ontvangst der betoogers in het lokaal De Volks wil Om 12 ure. Concert op de kiosk der Groote Markt, door de harmonie Help u Zelve van Antwerpen. Om 2 ure. Vorming van den stoet, Vandermeerschplaats. Om 2 1/2 ure. Groote liberale stoet, die de bijzonderste straten der stad zal doortrekken. Om 3 1/2 ure. Overhandiging van het vaandel door M. De Ridder, senator, in de zaal van De Volks wil in tegenwoordigheid van de heeren kamerleden en afgevaardig den der deelnemende kringen. Om 4 1/2 ure. ■*- Groote meeting in de zaal van het Casino Spre kers de heeren Lorand, Buyl, Au- gusteyns, kamerleden en Buyse, plaatsvervangend kamerlid te Gent. Na de meeting, op de Groote Markt, Concert door de Harmonie der Oud-P ompiers van Yper Om 8 ure, gezellige bijeenkomst in dq, Volkswil De Gemeenteraad Bepaalt aio volgt het. programma van het Gemeentefeest van 1907 Zaterdag 3 Oogst. Ten 6 ure 's avonds, zal de beiaard de opening van het feest aankondigen Ten 8 1/2 me, Concert, Groote Markt, door de Stadsharmonie. Zondag 4 Oogst. Ten 7 ure 's morgens, Esplanade, Prijskamp in vinkengezang Ten 9 ure, uitgang der Processie van O. L V. van Tuine. 's Middags, Concert, Groote Markt, door de Koninklijke Fanfare. Schieting met den handboogingericht door de maatschappij Sl Joris Ten 6 ure, Vandenpeereboomplaats, Opstijging van eenen Luchtboldoor den luchtvaarder J. Dumortier van Brus sel. Ten 8 ure, GROOT CONCERT, door de Koninklijke Harmonie van Moskroen op de Groote Markt. Maandag 5 Oogst. Ten 10 ure, in de Hal Ie, Prijsdeeling aan de leerlingen der Staatsmiddelbare school. Ten 11 ure, Prijskamp voor Honden- gespannen. 's Middags, Concert, Groote Markt. Ten 2ure, Boomgaardstraat, Honden loop. Ten 8 ure, Concert, Groote Markt Dinsdag 6 Oogst 's Middags, Concert, Groote Markt Ten 2 1/2 ure, Vandenpeereboom plaats, Wielrijders/eest Ringsteking l'eu 8 ure Concert. Groote Markt. Woensdag 7 Oogst. Ten 8 ure, Concert, Groote Markt. Donderdag 8 Oogst Ten 9 are, Veemarkt, Prijskamp in gericht door het Verbond der Geiten- kweeksyndikateu van het arrondisse ment Yper. Ten 4 ure, Volksspelen, Zaal hof Ten 8 ure, Concert, Groote Markt. Zondag 11 Oogst. Kruisboog schieting. in den doelinge richt door de maatschappij Les Francs Arbalétriers OFFICIEEL BEZOEK VAN M. DEN BARON R UZ ET TEGouver neur der Provincie. Ten 11 ure, GROOTE STOET. Ten 11 1/2 ure, Vandenpeereboom plaats, Kinderkoren. Ten 4 ure, Concert, Groote Markt. Ten 9 ure, Minneplein. Vuurwerk. Donderdag 15 Oogst. Ten S ure 's avonds, GROOT CON CERT, door het muziek van het Regiment der Grenadiers, op de Groote Markt Zondag 18 Oogst. Prijskamp in het Lijnvisschen, inge richt door de maatschappij De Ware Liefhebbeis ONDERSCHEIDENE FEESTEN. Prijkampen in verschillige spelen, ingericht door de verbondene maat schappijen, zullen plaats hebben op Tuindag en de volgende Zondagen. Feesten zullen gegeven worden in de buitenwijken. De omstandigheden der prijskampen n feesten zullen door bijzondere plak brieven aangekondigd worden. ALGEMEENE SCHIKKINGEN. Gedurende de kermis zal het publiek vrijen toegaDg hebben tot het Muzeum en de Halle (Nieuwwerk.) De Zwemkom zal open zijn van Zon dag 4 tot Donderdag 15 Oogst. Gedaan in zittingte Yperden 22 Juni 1901 De Burgmeester-Voorzitter, De Secretaris, R. COLAERT. M. GORR1SSEN. Kan que el Kecoueretnenf. Ac hut et teute tie Fonds publics. change de coupons 4 'on eersion'tSouseeiptioH a tons emprunts Beiges et étrangers. Kélierauce sur tons pags de lettres de crédit, traites et cheques. Avances de fonds. Dépót de fonds. Comptes-courants de Depóts de fonds avec carnet de cheques. I.)r«ic<lc illciiin. 15 S? V P Ifi E iffa'&oii fondée en 1873 -8= AVIS IMPORTANT. Vérifieation des tirages de titres remboursables. Les listes qui me sont présentées doivent être dressées par ordre numé- rique. Ie bureau est ouverlde 9 a 12 hTes matin. Roof en moord. Te Odessa is door een werkman eene bom geslingerd naar- den bestuurder eener raffi naderij. De bestuurder bleef ongedeerd. D» dader wondde twee zijner vervolgers en joeg zich daarna een kogei door het hoofd. In dezelfde plaats is in eene bijzondere school eene bom ontploft, die op een der les senaars gelegd was. De stoffelijke schade is aanzienlijk, maar daar de school leeg was, toen de ontploffing plaats had, zijn er geene persoonlijke slachtoffers te betreuren. In een der stralen van Lodz is het lijk van eenen werkman gevonden. Op zijne borst die met kogels doorboord was, was een pa pier gehecht met de woorden voor ver raad Te Tiflis deden twee keurig gekleede jon ge mannen, in een rijtuig gezeten, eenen tramwagen stoppen, terwijl zij den geleider met den dood bedreigden, in geval hij wei gerde. Vervolgens lieten zij alle reizigers uitstappen, behalve een, die pas aan de sta tie een bedrag van 1500 roebel geïnd had, (GESTICHT VAN DEN Dr. L. DOGNIAUX, SPECIALIST.) Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 lol 13 dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 13 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 830 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties. Talrijke kandilaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn"behandeld ge weest. Nisvormdheid der ledematen: Genu valgum genu varum, slomp-en platvoeten, enz. Albums van hondetden genezingen, bevestigd door photografies. kunnen in 't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte beweiktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Docter DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telephoon 473. -c3£5>"-- -IO Q> c: O 23 <b O* -™»MQaHOOQ»ln I.T.I I

De Weergalm (1904-1914) | 1907 | | pagina 3