Het Gestolen Kind, Bij de Oud-Pompiers, Men^elwerk. 5) Examens. Vlaamsehe Ster. BLOEIIEKEN, Théatre ct'Vpres. Les Mousquetaires au Couvent. Willems-Fonds. Sociélé Boyale des Francs Arbalétriers. Eilslag der Gemeentekiezingen bureelen en dat zij zich veroorloofd hebben de kiezers te tergen. Het godvruchtig blad heeft zich ver gist. Het is een abt, bijzitter in een kies- bureel, die op zijne plaats gesteld is geweest door den voorzitter omdat de heilige man zich veroorloofde in de kieskotjes te gaan terwijl de kiezers hunne stem uitbrachten. Wij zullen niet spreken over de han delwijze van eene katholieke getuige, dezen zelve die zich niet ontdekt bij het voorbijtrekken van het stoffelijk overblijfsel van eenen vrijdenker. Het ware hem te veel eere aan doen Octobermaand, de voorbode van den winter, brengt ons gelukkiglijk ook het seizoen mede van de reeks feesten door onze verscheidene maatschappijen gegeven. Zondag jl. gaf de Oud-Pompiers haar le winterconcert als slot van het bestuurjaar 1906-1907. Talrijk waren de leden opgekomen naar het feest hun door het werkzaam bestuur aangeboden. De ruime zaal en het balkon whren gansch bezet door een belangstellend publiek verlekkerd naar de aantrekkelijkheden van het programma. Het eerste gedeelte ervan werd als naar gewoonte door de dappere harmo nie op meesterlijke wijze uitgevoerd melden wij bijzonderlijk Si j'étais Roi ouverture van Adam, Les Mat- tres Chanteurs van Wagner die op on berispelijke manieren met veel gevoe len uitgevoerd werden en ten slotte van het eerste deel, Danse des Mois- sonneurs en Pas des Glaneuses die ons de gelegenheid gaven te bestangen hoe frisch en hoe kleurrijk de muziek klinkt in de werken van onzen zoo onvermoeibaren chef, M. Henri Moer man, die met zooveel hardnekkigheid onze harmonie weet te besturen en te doen prijzen. In het tweede gedeelte hoorden wij opvolgentlijk M. Enry Bergeron, klucht zanger die, moet men het zeggen, een ongehoorden bijval bekomen heeft. Een Concerto alsook Carina en Gavotte voor violoncello, uitgevoerd door M. A. Vanneste. Het is de eerste maal niet dat wij M. Vanneste booren iedereen heeft nog den bijval in 't geheugen dien hij verwierf in een concert bij de Oud-Pompiers gegeven over eenige jaren. Met bewonderingen inde groot ste stilzwijgendheid heeft men het zoe te en welgekleurd spel van den talent vollen meester, welke M Vanneste is, aanhoord. Wij hopen wel hem Dog bij de Oud Pompiers te mogen toejuichen. Het laatste nummer werd uitgevoerd door de gebroeders duettisten Berge- Tafereelen uil het Rotterdamsche Volksleven. Eene wandeling' naar Crooswijk. I. Van Steenen was over mij tevreden en mevrouw bijzonder voldaan over de bereid willigheid waarmede ik haar somlijds diens ten bewees ja zij vatte weldra eene gene genheid voor mij op, die voor mijne toekomst de schoonste verwachtingen opende. Zij voorzag mijne moeder van werk en beval haar aan andere dame^ aan, waardoor wij allengs eenen betcekkelijken welstand be gonnen te genieten. Ieder jaa>' vergrootte Van Steenen mijn salaris dat op het tijdstip van den dood mijner moeder reeds tot 500 frank geklommen was. Ofschoon ik mijnen patroon met den meesten ijver diende, zou ik het nooit tot die hoogte hebben kunnen brengen, hadde ik niet eene geheime be schermster gehad inde goede mevrouw Van Steenen. n Toen ik 19 jaar oud was, verloor ik mijne moeder eene korte, maar hevige ziekte ontruktte haar aan mij die nog zoo zeer hare moederlijke zorgen behoefde. De herinnering verwekt mij te vee! smart om lang over dat treurig sterfgeval te speken laat mij liever mijn verhaal besluiten met te zeggen, dat ik onophoudelijk in de gunst van mijn patroon steeg. Niet alleen heeft hij in de laatste drie jaren mijn inkomen zoodanig vermeerderd, dat ik nu het dubbe- ron die, ouder de begeleiding van M. Henri Moerman, ons vergastten met verschillige eigenaardige romancen en liederen. Door den samenhang hunner gebaren en denetheid hunner kloeding hebben zij eenen welverdienden bijval weten te bekomen Om dit schoon en weigelukt feest te sluiten dat tot eere strekt aan de com missie der Oud-Pompiers, greep een dansfeest plaats welk de jonge paartjes eenige aangename uurtjes deed door brengen. M. Mauri ts Reynaert komt met voldoening zijn laatste examen af te leggen van doctor in de rechten en het examen van kandidaat notaris, voor de jury der Faculteit van Brussel. M. L.eonce Reynaert heeft vóór de jury derzeitde Faculteit met voldoening de laatste proef ondergaan van doctor in de rechten. M. Max Glorie van Nieuwkerke heeft met voldoening het examen afge legd van kandidaat in de rechten vóór de jury der Faculteit van Gent. M. Jules Yoif, doctor in de rech ten, heeft met onderscheiding, vóór de jury der Faculteit van Gent, het exa men afgelegd van licenciaat in poli tieke en maatschappelijke wetenschap pen. Wij bieden hun onze rechtzinnigste gelukwenschen aan. De 2e vertooning van het festival ingericht door de Vlaamsehe Ster zal plaats hebben Zondag 3November aan staande en bestaat uit drama in drie bedrijven, en l)e Postiljon van Maria-Thcrcsia, blijspel met zang in één bedrijf Prijzen der plaatsen als naar ge woonte. La troupe du théatre de Tournai, sous l'habile direction de M. Martini, donnera sa 3e représentation le Mardi 5 Novembre prochain, a 8 heures du soir. Elle sera composée de Topérette bien connue Le prix des places est fixé corame suit le van de zoo even genoemde som verdien niet alleen heeft hij mij sinds den dood mij ner moeder in den huiselijken kring toege laten, zoodat ik vele avonden, wanneer hij niet naar de sociëteit ging of bezoeken- gaf of ontving, bij hem doorb.acht, ja zelfs bij' feestelijke geLg mhe len aan zijn dis h ge- noodigd werd, maar ook heeft hij nu an dan gezinspeeld op de mogelijkheid dat ik deel in zijne zaken zou kunnen nemen, wie weet hem eenmaal opvolgen, daar hij kinderloos is en geen naaste betrekking;n heeft. Zoodra Karei zijn verhaal geëindigd had, greep Amelie zijne hand, drukte die en zei- de gij hebt veel geleden, Karei, in uwe kinder- en jongelingsjaren ofschoon ik tot biertoe niet anders dan vreugde heb gekend, daar geen zorg of verdriet mij tot heden heeft gekweld, kan ik mij den toestand,' waarin gij tot voor eenigen tijd verkeerdet, zeer goed voorstellen, en de gedachte aan uwe ongelukken verwekt bij mij eene tot nu toe ongekende aandoening. Laat ons thans h»peu, dat er een keerpunt in uw leven aangebroken zij, en uwe beproevingen haar einde hebben bereiktuwe vroegere armoe de is door een behoorlijken welstand ver vangen, en in deplaats van uwe moeder. Amelie zweeg plotseling, want zij stond voor woorden, die in haren mond minder gepast toeschenen. nheeft God mij eene erh'genoote be stemd, waarmede ik door de reinste liefde banden tot aan den dood zal vereenigd blijven, voleindigde Karei de aangevangen zinsnede, «Ja, Amelie. vervolgde hij,de laatste drie jaren heb ik in de bittere een zaamheid doorgebracht waar ik mij ook bevond, op het kantoor, in de huiskamer mijns patroons, in gezelschap van jongelie den van mijn leeftijd, overal vo'gde mij het Premières 2,50 fr Secondes 1.25 fr. Troisièmes 0,75 fr. Pour la location, s'adresser chez le machiniste du théatre M. lh. Degroote, Place Vandenpeereboom, Af deeling Yper. Het Bestuur der afdeeling van bet Willems-Fonds te Yper brengt ter ken nis van bet publiek dat de volksboeke- rij gevestigd in het lokaal Zilveren Hoofd Rijselstraat, voortaan zal open zijn s' Zondags van 10 tot 11 ure in plaats van 10 1/2 tot 11 1/2 voormid dag Lundi 28 Octobre 1907 TIR OFFERT PAR LH ROL Haut total Mahieu Louis. Bas total Vaudenhende L. Moyen total Ommeslagh R. Arrondissement Yper. BEOELAERE. Twee lijsten aangeboden Reeks uitgaande den 1 Januari 1916. Geldige stemmen 842 Witte en nietige 35 Volstrekte meerderheid 422 I» Lijst 2e Lijst Covemaker, 354 Deboutle, 423 g. Devlies, 386 g. Deprez, 427 g. Lameire, 368 g. Samain, 417 Serroen, 367 Soenen, 427 g. Vandelanoote 359 Talpe, 409 Reeks uitgaande den 1 Januari 1912. Geldige stemmen 832 Witte en nietige 45 Volstrekte meerderheid 417 P Lijst 2e Lijst Ingeibeen, 369 Vandenbulcke, 463 g. BIXSGHOTE. Drie lijsten aangeboden. Ge'dige stemmen 290 Volstrekte meerderheid 146 Witte en nietige 8 Bonie of gepanacheerde 85 /e Lijst 2e Lijst Desmadril, 171 Lebbe, 97 Peene, 182 3e Lijst Warlop, 186 Thery, 77 De eerste lijst is geheel gekozen. BOESINGHE. Geldige stemmen 689 Volstrekte meerderheid 345 Witte en nietige 3 Bonte of gepanacheerde 164 beeld mijner zalige moeder, hetwelk al mijne aandacht eischte, of het droevige ge laat van den krankzinnige, dat iedere vreug de vergalde. Thans evenwel zal dat alles veranderen, het is zelfs reeds veranderd de gedachte aan mijne Amelie neemt thans mijne ziel in en heeft het vermogen alles op den achtergrond te schuiven de herinne ring aan mijne moeder wordt van dag tot dag minder smartelijk, terwijl het gelaat mijns vaders mij niet meer zoo hardnekkig vervolgt. De jongelieden verlieten thans de bank en traden denzelfden weg terug, langs welken zij gekomen waren. Iu het voorbijgaan wierp Karei nog een blik op het graf zijner moeder, een blik, die van hoop en zoeten vrede getuigde, en verwijderde zich vervol gens met Amelie van het oord, dat hij voor taan onderminder smartelijkeaandoeningen bezoeken zou II. Het geheimzinnige l>rief|e. Het was ongeveer acht ure des avond's, toen Karei en Amelie in het huis van den heer S-huurman terugkeerde Amelie's vader was een welgesteld timmerman van nederige afkomst zijnde en langen tijd als knecht gewerkt hebbende, vestigde hij zich kort na zijn huwelijk in eene nederige werk plaats, waar hem het fortuin zoo gunstig was, dat na weinige jaren de kleine werk plaats in een grooten timmermanswinkel veranderde, en hem het geheele huis in eigendom toebehoorde. Ieder, die hem kende, moest zeggen dat Schuurman den voorspoed ver diende, waarmede hij gezegend 'werd, want hij was een eerlijk en vlijtig werk man, die zijne kalanten met de meeste nauw gezetheid bediende Daarbij was hij een goed Christen met den grootsten ijver ver vulde hij zijne godsdienstplichten en legde p Lijst Coppin, Pecceu, Plamon, Vandenberghe, Geldige stemmen Volstrekte meerderheid 2® Lijst 294 Vandenputte, 378 g 313 g. Debaeker, 344 345 g. 3'- Lijst 274 Vandenbussche, 26 BRIELEN. Geldige stemmen 210 Volstrekte meerderheid 106 Witte en nietige 5 Bonte of gepanacheerde 17 Lijst 2e Lijst Carpentier, 129 g. Clarisse, 55 Dekervel, 134 g. Vercaigne, 61 Vandeputte, 140 g. (JROMBEKE. Geldige stemmen 389 Volstrekte meerderheid 195 Witte en nietige 3 Bonte of gepanacheerde 23 Katholiehe lijst Liberale lijst Coene, 229 Uelanote, 162 Debaecker, 219 Vandromme, 167 üeryeke, 225 Kesteman, 218 Geheel de Is lijst is gekozen. GHELUWE. De vijf katholieke kandidaten zegepralen met een groote meerderheid GesquièrePy- peCli. Pype Vuyistekeen Waignein. De tegenstrevers. Talpe en Verborght beha len opvolgentlijk 425 en 372 stemmen. HOUTHEM Lijst 2e Lijst Breyne, 283 Bartier, 125 Clarebout, 265 Develter, 212 Cousin, 254 Maes, 239 Geheel de le lijst is gekozen. KOMEN. 1793 897 P Lijst 2e Lijst d'Ennetières, 825 Beague, 958 Morel, 794 Dumont, 952 Soete, 799 Roussel, 949 Taillieu, 778 Vandermersch, 965 Van Elslande, 827 Vandoolaeghe, 938 3® Lijst Gryson Emile, 44 Geheel de 2e lijst wordt gekozen. LANGEMARCK. Afdeeling Langemarck ie Lijst 29 Lijst Patyn, 722 Carette 474 Vandenbulcke, 745 Vandeputte 472 Vandermeersch, 773 Soete 459 Vulsteke, 713 Vandenbroucke 468 Geheel de eeiste lijst is gekozen. Afdeeling Sl-Juliaan Planckeel is gekozen met 782 stemmen te gen Bril met 391 stemmen. LOÜRE. Geldige stemmen 24-6 Volstrekte meerderheid 184 Witte en nietige 1 Bonte of gepanacheerde 53 le Lijst 2e Lijst Covemaker, 173 Gouwy 80 Dekeuwer, 168 Leroy, 171 Geheel de eerste lijst is gekozen. zich op de opvoeding zijner kinderen toe zijne vrouw ondersteunde hem met hart en ziel in zijne pogingen, en zoo scheen Schuur- man's huisgezin, dank zij den eerbied en de liefde, die de kinderen hunnen ouders be toonden, een hemel op aarde. Schuurman, zijne vrouw, twee dochters en zoon waren in de huiskamer vereenigd, toen Karei en Amelie binnentraden de vader verwelkomde beiden en bood Karei een stoel aan Amelie voegde zich bij hare moeder, die haar hielp zich van haar mantelje en hoed ontdoen. Gij hebt heerlijk weder gehad op uwe wandeling. Karei sprak Schuurman, zoo dra zijn gast zich nedergezet had, s waar zijt gij heen geweest Wij hebben een reisje naar Crooswijk gemaakt, mijnheer, antwoordde Karei. 11 Naar Crooswijk n klonk het tegelijk uit vijf monden, en misschien nog wel naar het kerkhof, voegde Christiania, de oudste dochter, schertsend er bij. n Gij hebt het geraden, Stien, riep Ame lie, alvorens Karei tijd had te antwoorden b ik weet niet dat ik ooit zoo genoeglijk ge wandeld heb. Verbeeld u, zoodragij de Kar* nemelkhaven ten einde zijt een heerlijk ver gezicht. als men het nergens vindt verder eene aangename wandeling door het dorp, en dan het graf, dat was waarlijk iets nieuws voor mij ik was er nimmer ge weesten bier 0 nabij het graf is eene herberg, daar drinkt men oud bier, waar voor ik alle- Rotterdamsche bieren iaat staan als wij wederderwaarts gaan, moet gij ons vergezellen ik kan u dat oord aanbevelen 't is een'lustoord... i) Gij schijnt gelukkig geweest te zijn in uwe keuze, Karei, sprak Schuurma'1 lachend, ik weet echter niet tf alle meis- IN HET

De Weergalm (1904-1914) | 1907 | | pagina 2