A. Dechièvre Instituut van Jumet-Heigne bij Charleroi t Etat-Civil d'Ypres. Stoutmoedige diefstal. DAGRLAPPER. *1 jC* M MEIEK, heel- en tandmeester spe cialist van Kortrijk, is te raadplegen te YPER, als voorheen, drie dagen te week De Maandagen Donderdagen en Zater dagenvan 9 ure lot 's middags, bij Mevr. Van Kemmel, GrooteMarkt, 5. Mond- en tandziekten. Kunsttanden vanaf 5 fr. Volledige kunstgebitten vanaf fOO fr. gewaar borgd voor hel leven. ven kan genieten, heb ik mijn kind gedood. De grootmoeder verdroeg tiet kleine slachtofier bij een gebuur, Louis Debague, daglooner, waar de doktoor Therry de eerste zorgen aan bec kind toebracht, en den toestand ervan ellendig vond. HET ONDERZOEK. De gendarmerie verwittigd, verze kerde zich van de onbewuste krimi- neele welke bewaakt is in het kazern, iutneschen het parket van Yper komt onderzoeken. Flore Lapeers, sedert acht dagen, was zeer opgewonden. Verscheidene malen reeds, zonder eenige reden, had zij haar kind gaslagen. HET RECHTERLIJK ONDERZOEK. Het parket van Yper, vertegenwoor digd voor MM. Schramme, prokureur des kouiugs. Vandaelè; onderzoeks rechter en zijn greffier, M. Du mout, is komen onderzoeken te Ploegsteert Maandag namiddag om 2 ure. Een wet- kundige geneesheer vergezelde de ma gistraten. Ondervraagd, ETore Lapeers antwoorde afwijkende van het onder werp, en don glimlach op het gezicht. Het parket is teruggekeerd naar Yper om 4 ure. F'lore Lapeers is in rij luig overgebracht geweest naar het gevang van Yper, in tusschen het be sluit der geneesheeren die hare krank- zinmgbeidstoestand zullen onderzoe ken. Eene kleine verbetering beeft zich voorgedaan iü den toestand van het kleine slachtoffer. De dokters hebben een weinig hoop het te redden. Brand van het Sla 'lmis van Solleghein. HH stadhuis van Sotteghem is ge heel vernield door een brand ontstaan Zaterdag nacht. Van het vaste gebouw blijft niets dan de vier muren meer over, die op alle oogenblik dreigen in ie storten Enkel de voorgevel is onbe schadigd het torentje van het stad huis is ook ingestort. Men schrijft den brand toe aan de onoplettendheid. Het vuur in een ciiieniatograafte Geut- Een brand heeft zich verklaard Vrijdag avond rond 10 ure; gedurende eene vertooning, in een cinematograaf g"plaatst in de zaal der Valentino te Gent Fiene paniek had plaats tusschen de toeschouwers. Verscheidene personen zijn gekwetst. De bewerker is erg ver; brand aan het gezicht en aan de han den De kabien der afbeeldingen is ge heel vernietigd; de schade is zeer groot. bewuste briefje, dat ik mij thans niet meer z o raadselachtig voorkomt als weleer. Karei zat als het beeld des doods zijn gelaat had de kleur des marmers soms klapperden zijne tanden, als drong een snerpende ko ide hem door de leden, terwijl een volgenden stond zich het doodzweet op zijn voorhoofd scheen te vertoonen. Toen Schuurman /ijne mededeelingen g-ëindigd had, zeide Hij met doffe stem helaas, mijnheer, wat gij vermoedt, is bij mij bijna zekerheid verschillende omstandigheden, die mij u t het leven mijns vaders bekend zijn, schier iederen twijfel weg, hoewel ik onophoudelijk poog dien ik mijn getst toe te laten Ja, nu begrijp ik, dien wrok tij deus het huwrlijk mijns patroons en de sombere droefgeestigheid, die zich van toen af van mijn vader meester maakte nu weet ik waarom mijn vader afkeerig van mij werd, toen ik, nauwelijks een jaar oud, hem geen stof tot onverschilligheid ten op zichte van zijn cenigsten lieveling geven kon nu wordt het mi] duidelijk dat mijn vader van dag tot dag armer werd, ofschoon zijn inkomen hetzelfds bleef, en hij genn buitengewone verteringen maakte Ach miji In er, gij kunt niet beseffen hoe onge lukkig ik ben, hoe huweopenbaringen mijne Ziel verscheuren Ja. ik moet het u toe stemmend beantwoorden, men heeft u om 'rent mijn veder de waarheid verhaald, en wat men u niet heeft medegedeeld, komt u dit briefje leeren, namelijk dat Van Steenen. die mij als zijn kind liefheeft en de eene Weldaad na de andere bewijst, door mijn valer van zijn eeoigste kind beroofd en tot levenslange jammer en ellende veroordeeld 's- God, waarom moet ik optreden als de beschul-.Jigde mijns vaders Schuurman had innig medelijden met den ramp/,a|jg(>n jongeling, en het deed hem leed Alle dagen worden uit Gent-Zuid zakjes met vijffrankstukken naar de Bank van Kortrijk gestuurd. Gewoon lijk zijn er tien beurzen, die.elk 100 vijffrankstukken of 5000 fr. inhouden. Met den trein van 6 ure 47 's avonds worden deze waarden verzonden. De zakjes worden op oen karreken naar da statie gevoerd en een werkman wordt gelast met de bewaking van het kar reken, wanneer het voor het statiege bouw stil houdt Woensdag toen men de zakjes met geld naar den trein droeg, bevond men daler een zakje verdwenen was. Men dacht dat er eene vergissing in 't spel was en men droeg de zakjes naar het karken terug, dat den terugweg naar het post bureel insloeg. Daar bevestigde men dat er negen zakjes waren, en dal er bijgevolg een moest gestolen zijn. Onmiddelijk werd een onderzoek ge opend De kaartjesafnemer, van dienst aan den uitgang der statie laDgs den kant der graaf van Vlaanderenstraat, ver klaarde dat hij een persoon die een nogal zwaar pakje onder z jnen over jas scheen te verbergen, de statie ha 1 zien verlaten. Men vermoedt dat deze persoon, ge bruik makend van een oogenblik dat het karken r»iet bewaakt werd, in het voorbijgaan het zakje met vijffrank stukken zal gestolen hebben. Denzelfden avond kwam een koetsier op het politiebureel der Koepoortkaai verklaren dat een persoon wiens beschrijving overeenkomt met deze van den man dien de kaartjesafuemer de statie heeft zien verlaten - in ziju rijtuig gestapt was en zich naar de Sint-Jacobsnieuwstraat had doen voe ren. De onbekende was daar aan een onbepaald huis afgestapt en had haas tig zijnen weg voortgezet, zonder eene woning binnen te treden, en na den koetsier een vijffrankstuk in betaling gegeven te hebben. De zonderlinge houding van den rei ziger was door den koetsier opgemerkt en deze stond verbaasd zoo goed be taald te worden voor eene zoo kleine koers. Daar de man vermoedde dat daar iets achter stak s>had hij de politie verwittigd. Tot hiertoe zijn alle opzoekingen vruchteloos gebleven. De loting De minister van binnen- landsche zaken heeft, bij omzendbrief, de gouverneurs van de verschillende provinciën verwittigd dat de milicielo- ting, in iedere provincie, op een enke len dag moet geschieden. Geene loting zal mogen plaats hebben voor den 3 Februari aanstaande, noch na den 8n, eene misdrad aan het licht geboaoht te heb ben, waarvan de gevolgen toch onhert-tel- baar waren want, aangenomen dat het gestolen kind nog leefde, wat bijna onmo gelijk aan te nemen was, hoe zou men het kunnen ontdekken, daar de vermoedelijke misdadiger krankzinnig -was Karei. n aldus poogde hij hem te troosten, laat u niet te zeer ontstellen door hetgeen gij ver nomen hebt gedane zaken nemen geen keer ik begrijp dat hetu hard moet val'en vermoedens van zulken ernstigen aard ten opzichte van uw vader te moeten koesteren. Gij behoort evenwel te toonen, dat gij u niet door het ongeluk laat overmeesteren. Ik weet nu eenmaal wie uwe ouders waren en beloof u plechtig in geen enkel opzicht de genegenheid, die ik u betoon, te zullen wij zigen gij zijten blijfc de verloofde mijner dochter, met wie gij weldra in onverbreke- lijken echt zult verbonden worden. Ik dank u, mijnheer, voor uwe goed heid niet alle vaders zouden dezelfde ge voelens aan den dag leggen ten opzichte van den zoon eens. d Zwijg, Karei, gij moet het verledene vergeten. Doch van nu af heb ik eenen heiligen plicht te vervullen ik weet dat den heer Van Steenen, mijn weldoener, zijn kind ontvreemd is ik vermoed dat zulks door mijn vader is geschied daar ik geen reden heb om als zeker den dood des kinds aan te' nemen, zal het mijn levensdoel zijn die vreeselijke gebeurtenis te ontsluieren, om zoo mogelijk het kind zijn ouders weder te geven. Karèl, gij legt u een taak op, die onmogelijk te vervullen is wat wilt gij doen Wordt voortgezet.) en zulks om te voorkomen dat de lo ting in de verschillende provinciën een te groot deel van de maand F'ebiuari zou innemen De West vlaamsche spoorwegen. Het Staatsblad van Donderdag kondigt de wet af betrekkelijk de overname der West-vlaamsche spoorwegen door den Staat Deze zal daarvoor, van dees jaar af, 434 aunuiteiten moeten betalen van 2,174,761 fr. Flik, bovendien nog 3,527,651 fr. voor het materieel en eene nog te bepalen som, voorde koopwaren voorraad, enz. De tentoonstelling van 1910. Het in- nchtingscomiteit heeft het bericht ont vangen dat Frankrijk en Duitschland officieel deel zullen nemen aaD de aan staande World's fair. Duitschland neemt voor de eerste maal officieel aan eene tentoonstelling deel en zal dan ook schitterend vertegenwoordigd zijn. Het comiteit der tentoonstellingen in den vreemde van Italië heeft zijnen steun aan Brussel befoofd eu alles laat voorzien dat Italië ook zijne officieele deelneming zal toezeggen. Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER GALM. Trouwen is plehant, zegt, 't spreek woord, doch divorceeren moet even pleizant zijn, naar 't schijnt, want het aantal gehuwden die van malkaar scheiden en hun huwelijk ontbonden dóen verklaren, groeit met den dag aan. Zoo kondigt man aan dat het kan toor voor statistieken te New- York èen boekdeel zal laten verschijuen waarin gehandeld zal worden over de echt scheidingen uitgesproken van 1887 tot 1907. Daaruit zal blijken dat op twin tig jaar tijds niet minder dan één mil- lioen huwelijken door echtscheiding werden ontbonden in de Vereenigde Staten. Nu dit schrikkelijk aantal echtschei dingen zal wel wat in verhouding staan tot het gemak waarmede men in Ame rika in de huwelijksmosselschuit stapt. Het hoogste huis der aarde. Uit de Skyscrapeërzee Dowtown te New-York, rijwt thans een nieuw gebouw op, dat hoog boveu de andere gebouwen der stad opsteekt Het is het Singergebouw aan den lagen Broadway, die reeds tot de 41° verdieping hoog is. Er moet nog een toren van 6 verdiepingen bijge voegd worden, zoodat het heeJe ge bouw 612 voet hoog zal wezen. Het reusachtige gebouw rust op 89 stalen zullen die 90 voet onder de aarde op vaste rotsen ingemetseld zijn. In het nieuw gebouw zal de beweging der lifts of ophalers geregeld worden door een central bureau. Van de 16 lifts zullen er 8 expresselevatoreu zijn, liie 600 voet per miuuit afleggen. Het gebouw zal 1,660,000 dollar kos ten. Slavernij in Amerika. Op verzoek vau den Italiaanschen gezant is de mil- lionuair Trittendon uit den staat Nus- sowi in de gevangenis opgesloten om dat hij op zijne uitgestrekte katoen- plantagen duizend Italianen en Span jaards als slaven hield. De voedingswaarde van vleesch. door koude en vorst verduurzaamd is dik wijls ter sprake gekomen. Daar thans in Amer kadaarvan veel gebruik wordt gemaakt, heeft bet landbouwdeparte- ment van Washington den heer Wiley, scheikuudige, gelast proefnemingen te doen om de voedingswaarde van door koude verduurzaamd vleesch, wild, pluimvee, boter, eieren, enz. vast te stellen. Een gespan hongerlijders van New- York heeft zich ter beschikking ge steld van M. Wiley om op hun per soontje de schadelijke gevolgen daar van na te gaan. Nog heeft de «oheikundige de uit slagen van zijn onderzoek niet bekend gemaakt, doch dit mocht hij van ston den aan verklaren -dat als gevaarlijk voor de gezondheid moet aanzien wor den het vleesch dat drie maanden in de ijskelders heeft gelegen. Daad. - Zeg mij toch eens, gebuur, wat moet ik met mijn zoon aanvan gen hij is voor niets goed 6n zet de eeDe dwaasheid na de andere uit... Zend hem naar deD Congo... Wie weet vreet men hem ilaar Diet op itatique el itecouevemeti I. Achat et teute de Fonds pub Hes change de coupons. f ottrevsion et Souscviption a tous emprunt8 Beiges et étrangers. Btélievance sotv tous pops de lettres de crédit, traites et chèques. Avances de fonds. Dèpól de fonds. Comptes courants de Depóts de fonds avec carnet de chèques 1.T- mede ftleiiiii. 15 5? Y p it i; liaison foiiclée en 1873. Na <3> AVIS IMPORTANT. Verification des tirages de titres remboursable8. L°s li-stee qui me sont présentées doivent être dressées par ordre Dumé- rique. Le bureau est ouvertde 9a 12 Ares matin. Declarations du 25 au 31 Octobre 1907. Naissances Raban, Antoinette, rue Longue du Marais. Woussen, Blanche, Hoornwerk. (GESTICHT VAN DEN Dr. L DOGNIAUX, SPECIALIST.) Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tot 18 dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 13 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 850 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties. Talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn' behandeld ge weest Misvormdheid der ledematen: Genu valgum genu varum, slomp-en platvoeten, enz. Albums van hondeiden genezingen, bevestigd door photografies. kunnen in 't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen; afwijkingen, enz Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang ;n opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte beweiktuigmg, bijzondere gezonde ligging, park van tw'ee hectaren. Docter DOGNIAUX woont nabij zijn ges'ieht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tol 3 uren. Telepüoon 473. SNg cü -§ O a <D

De Weergalm (1904-1914) | 1907 | | pagina 3