Instituut van Jumet-Heigne bij Charleroi Allerlei Nieuws. Lambin-Mathée, Visietkaarten op schoon ivoor van af 5-00 fr. de 100 Elel Concert bij den Muzikaien K/ini». Verkrijgbaar bij 55, Dixmudestraat55, YPER van af 1-50 fr. de 100 Ville de Wervicq. Schrikkelijke moord te Brussel. Société Royale des Francs Arbalétriers. Men verzoekl ons ken baar te maken dat M' en Mme MEIER, Heel- en Tandmeesters, 2, illoes- kroenstraat, 2, le Kort- rijk, zullen afwezig zijn van 12 December 1907 lot 6 Januari 1908. Aan de Kooplieden. Willems-Fonds. toepast. Onze meesters behandelen dus deze als vijanden. Herinneren wij hier nogmaals, dat, wanneer de kleri kalen aan het beheer gekomen zijn, hunne opperhoofden deze valsche beloften deden Gelijkheiden vrijheid voor allen Minder politiek en beter bestuur Men ziet hoe zij deze beloften ge stand doen. Zij hebben alsdan de Yperlingen misleid, bedrogen en hunne bedriegerij duurt voort Gemeentebestuur, Disch en Gods huizen voldoen in alles den wil en de bevelen onzer politieke geestelijken onder welker gehoorzaamheid zij staan Om te besluiten herhalen wij dat eene openbare aanbesteding aanzien lijke spaarzaamheden zouden uit brengen voor de Burgerlijke Gods huizen die aldus niet verplicht zouden wezen jaarlijks eene som van 16,500 fr. te nemen uit de fondatie Godt- schalck om het schadelijk slot hun ner rekening, door hun slecht be heer voortgebracht, te verduiken. Wat denken hiervan de heeren D'Huvettere en Sobry, de twee eeni- ge raadsleden die hun vrijgezeg in den Gemeenteraad hebben behouden, en nu en dan, in zaken van aangele- henheid, hunne denkwijze laten ken nen YPER. Gered. Donderdagmor gen der verleden week, rond 4 uren hoorde M. A. Bollaert, postbeambte eene klagende stem in het water der vestingen bij de statie. Hij zag er eenen man in, die op het punt was van te ver drinken. Met medehulp van twee statie- bedienden kon bij den ongelukkige, die beweerde in het water geworpen geweest te zijn, uit zijnen gevaarlijken toestand redden Ongeluk. Dinsdag avond kwam een automobiel deCartonstraatuitgereden, op het oogenblik dat een voermanswa gen, waarop eenige kalvers zich be vonden, in de Diksmudestraat aan kwam. De automobiel botste met geweld tegen den wagen het paard werd om vergeworpen, de wagen erg beschadigd doch geene verdere ongelukkigen zijn te betreuren. Ontrouwe bediende - Xbediende Gaucheretstraat, Schaarbeek, moest vóór drie weken in de Nationale Bank 1.200 frank ontvangen voor zijnen pa troon. Hij deed bet, doch poetste de plaat met het geld. Gisteravond werd bij in een huis van de Naamsche poort aangehouden waar hij het avondmaal nam met eene vrouw. Hij werd opge- wuste briefje voor, dat hij uit wijze voor zorg altijd bij zich droeg, en verhaalde op we ke wijze het in zijn bezit was gekomen. Daarop zeide hij Hoefnagels, evenmin als bij u rust bij mij de overtuiging dat het kind dood is zoodra ik de. misdaad mijns vaders vernam en dus een plicht leerde ken nen, die op mij rust, heb ik het onderzoek aangevangen, dat mij nu reeds verscheidene woken bezig houdt. Ik heb riaar u gezocht in alle wijken en straten van het groote Rotterdam, en zelfs buiten de stad heb ik pogingen aangewend om u te vinden. Niet alleen dreef mij daartoe de gedachte, dat ik zoo mogelijk de misdaad, doormijn vader bedreven, moest herstellen, maar ook een gevoel van dankbaarheid voor de groote weldaden, die ik aan mijnheer en mevrouw Van Steenen te danken heb. Tot nu toe tastte ik als een blinde rond ik kende de misdaad en de namen van hen, die haar pleegden, maar niet de omstrndigheden, van welke zij ging vergezeld zoo gij mij die wilt mededeelon, zal ik wellicht het middel vinden om den sluier, die sedert een en twintig jaren over de geheimzinnige gebeur tenis ligt, te verscheuren. Ontdek ik den jongeling of man, die uit het kind is ge groeid, dan maak ik mijne weldoeners ge lukkig zijn mijne pogingen te vergeefs, dan heb ik ten minste mijn plicht gedaan, en God zal te spoediger medelijden met mijn vader hebben. s Zwijg van uw krankzinnigen vader, •opdat de wroeging niet onmiddellijk mijne ziel uit mijn lichaam rukke. n De zieke verborg het hoofd in zijn kus sen gloeiende tranen ontsprongen zijne oogen en biggelden langs zijne bleeke wan gen. Nu een wijl vertoonde hij zijn aange zicht weder, en Karei 'zag dat de dood er reeds zijne trekken op begon te vertoonen. sloten Hij bezat nog slechts een lOOtal frank. - Aangerand. Gisteravond werd Mej Marie Devriend,Busschieterslaan, 35, S' Joost-ten Noode. het slachtoffer van een stontmoedigen kwaaddoener, die haar henre «ouden halsketting met dito breloque versierd met diamanten ontrukte n vervolgens de vlucht nam Eene klacht werd neergelegd,doch tot htertoe ie dader niet gekend. Men leest in de Dixmudenaar Zaterdag vierde de Muzikale Kring het jaarlijksch üeciliafeest Het Natio naal vaandel wapperde aan het lokaal de Rhetorika, Groote Markt. De Concertzaal bood, om 7 ure, een heerlijk uitzicht aan. Een 50ta! lames in frische toiletten ovenaals een groot getal Eereleden. Het eerste deel werd uitsluitelijk toevertrouwd aan den Muzikaien Kring De vijf-tukken werden met veol sa menhang en maat uitgevoerd, de nuancen onberispelijk, de pistons en saxofonen zuiver van welluidendheid Goeden dag voor de Fanfaren van den Muzikaien Kringde toejuichingen die zij ingeoogst hebben zijn ruimschoots verdiend. Nooit beeft men meer opgemerkt hoe de Bestuurder, M. Somers, zijne instru- mentisten onder zijn maatstok houdt en hun de gevoelens der toondichters weet te doen weergeven. Het tweede deel werd geopend door Mej. Zulma Devers. Haar zilveren hel der klinkende stem werd warm toege juicht en gebisseerd Toen de kunst zangeres, uit erkentenis, een prachtigen bouquet werd aangeboden kende de geestdrift geene palen, de zaal dreunde onder de bravos. M. Vanhulle, flutist, le prijs van het Koninklijk Conservatorium van Brus sel - 1907, wacht eene schoone toe komst. De tonen die hij uit zijn zoo moeilijk instrument weet te halen wa ren zoo zoet, zoo angeuaam, dat ieder een verrukt was, ook ontbraken hem geene huldebetoogingen. M Leducgenoot veel bijval. De sym pathieke kunstschilder ontving veol bewijzen van hoogachting om zij tin schoone stem. Kortom het Cecilia Concert is ten besten afgeloopen en de toehoorders drukten hunne hoogste tevredenheid uit. Vooraleer dit kort verslag te sluiten, een woord dank gezegd aan den Voor zitter. den echten volksvriend M Ju les Van Hille Dank aan do Bestuur-, Fiere- en Werkende Leden. Aan allen hartelijk dank die het feest met hunue tegenwoordigheid vereer den. I11 onbeschrijflij ken angst wachtte de jonge ling op hitgeen hij ooren zou, toen Hoefna gels weder den mond opende om te spreken. Neen, Karei, zeide hij. spreek van uw vader, die door mijn schuld krankzinnig is geworden aan mij heeft hij het te dan ken, dat hij, sinds acht jaren van zijn ver stand beroofd, oen akelig leven vóórsleept. aan mij... 0 God... aan mij... helaas, is voor mij vergeving te hopen De priester zal u die onmiddellijk in naam des Heeren komen brengen, als gij mijn wensch wilt vervallen, opdat het kwaad hersteld worde, zoo zulks nog kan, en oprecht berouw over de misdaad hebt. Welnu, Karei, luister, ik zal u bedroe- vige geschiedenis mededeelen en den wensch met mij naar de eeuwigheid nemen, dat zij u op het spoor zal brengen van het kind, dat door eenige boosdoeners aan zijne ouders ontroofd werd. Het woerd eenige deed Karei sidde ren. Hemel, "-dacht hij, zal ik dan nog meer misdadigers moeten opsporen Het plan, dat uw vader had, vervolg de de zieke, om Van S'eenen zijn kind te ontstelen, had zijn oorsprong in den haat, dien hij tegen hem had opgevat. Evenwel /.ou hij het willicht niet eene gevaarlijke ziekte, die u trof, hem had doen vreezen, dat hij kinderloos zou zijn, terwijl de ver- fooide Van Steenen zich bij al zijn voor spoed nog in het bezit van een kind zou ver heugen. Het is waar, hij kon na uwen dood de hoop voeden u door een of tneer kinderen vervangen te zien worden, doch waarschijn lijk zag hij zulks niet in of wilde het niet inzien. Wordt voortgezet). Het. Bal met groot orkest was leven dig. De zaal was de helft te klein. Men draaide en zwaaide tot 2 ure 's nachts Het is een goeden dag geweest voor de levenslustige jeugd. DRUKLETTERS VAN DE LAATSTE NIEUWIGHEID op schoon ivoor gesteendrukt Dl MANCHE 8 DÉCEMBRE 1907, a 5 heures précises, salie du CERCLE MUSICAL, GRANDE SOIREE RECREATIVE donnée par LA LIBRE WERVIC QUOISE (Moniteur-Chef G Du- moulin,) avec le bienveillant con cours de la Symphoniedu Gercle des Anciens Elèves de l'Ecole Moyenne de l'Etat de Meniu, (30 éxécutants) Directeur :_MVandenberghe. PR06RAMME 1. Ouverture par l'Orchestre. 2 Ensembles avec barres (Pupilles). 3. Travail artistique a la barre fixe et aux barres parallèles. 4. Symphonie a) Anonas, marche par Vivian Grey b) Doux Mystère, valse par A, Maillé 5. Het Meisje en 't Roosje door J. Braun, gezongen door M. Jéróme Bef ten. 6. Poses Plastiques, 1 Ouverture par l'Orchestre 2. Mouvements libres (Adultes) 3. Pyramide8. 4. Intermède acrobatique. 5 Symphonie <z) La mousmé, ma zurka par Louis Ganne b) Fiperdü ment. valse par F D Machetti. 6. Stances, par A Flégier, chanté par M G stave Bonneel 7 UNE NOGE AU VILLAGE, en trois tableaux (Ballet). Eene nieuwe zaak Van Calck. Het kleine slachtoffer wordt gevonden verwurgd en verkracht. Het onder zoek. Zondag avond, rond 7 ure, ging een klein meisje van 6 jaar oud, Anna Bil lot, met haren broeder van 9 jaar, eene boodschap doen in het gebuurte van haar huis, toen eensklaps een man bij hen ging en den kleinen jongen om een pakje cigaretten zond, zeggende dat hij voor het meisje ging zorgen. Toen den jongen terugkwam, zag hij noch man, noch zustertje beiden wa ren verdwenen Hij ging aanstonds naar huis dit nieuws vertellen en ter wijl do eenen de politie verwittigden, gingen de anderen overal rond zoekeD, maar te verge- fs Maandagmorgen hebben werklieden het slachtoffer gevonden in een vage grond bij Cureghem. Zij kwamen dan een politieagent tegen die aanstonds zich naar de aangewezene plaats begaf en er het volgende droevige schouw spel zag Het lijk van het arme meisje met de rokjes opgeplooid, en sporen dragende van verwurging aan den hals, en wiens houdiDg Diet den minsten twijfel liet over den aanslag dien zij heeft onder gaan van wege haren moordenaar. Hot parket werd verwittigd en snelde toe aan de plaats waar het arme slach toffer gevonden werd. Alles werd door zocht en onderzocht maar men vond helaas geen enkel spoor dat kon aan leiding geven tot de aanhouding van den misdadiger. Het lijk: werd naar Sl Pieters hospi taal overgebracht ten einde over te gaan tot de lijkopeuing. Het is in die zaal waar de lijkopening plaats had dat men den armen vader het lijk heeft laten zien van zijn arm dochterken. Vele getuigenissen zijn opgenomen geweest van allen aard, maar niet eeDe die de justitie op het spoor kan bren gen van den misdadiger. De pijn van de ouders van het arme verrpoorde kind is onbeschrijfelijk. Het is te vergeefs dat het parket en de politie hunne onderzoekingen, ver volgen, het monster is niet te vinden. Lundi 2 Décembre 1907. T1R AU CERCLE FIXE. Hant total Vandaele Alfred. Bas total Aertsens Lambert. Van heden af kan men ter drukkerij van E. Lumbin-Mutliée bekomen alle slach van memento kalanders, agendas, ontvangsten en uitgaven, me mentos, zakagendas en andere regis ters voor het jaar 1908. Af deeling Yper. Het Bestuur der afdeeling van het Willems-Fonds te Yper brengt ter ken nis van het publiek dat de volksboeke rij gevestigd in het lokaal Zilveren Hoofd Rijselstraat, voortaan zal open zijn s' Zondags van 10 tot 11 ure in plaats van 10 1/2 tot 11 1/2 voormid dag (GESTICHT VAN DEN l)r. L. DOGNIAUX, SPECIALIST.) Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor liet leven, in 10 tot lo dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 13 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Eik jaar 830 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties. Talrijke kanditaten voor openbare bedieningen /Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn' behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen Genu valgum genu varum, slomp-en platvoeten, enz. Albums van hondeiden genezingen, bevestigd door piiotografies. kunnen in 't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten i-afzikkingen, afwijkingen, enz Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groole lokalen, vol maakte beweiktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. boeier DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telephoon 473. «c^ O— P- o IN gH«igeeM»3Bca^ BMi^*IIMa^BW)iTjlM6T3KTïliBMgyiiWBi l«'e PARTIE. 2m: PARTIE. 11 SOS

De Weergalm (1904-1914) | 1907 | | pagina 3