CANADA. STOVEN Instituut va., Jumet-Heigne M&N OF VROUW Schietingen. Militie. Aandeel. Provinciale kiezingen. Schrikkelijk ongeluk. Den Tandt, Aalst. Mengelwerk. Nieuwstijdingen. BERICHT AAN DE TROUWSTERS Handel in KLOEFFEN Het aandeel voor het arrondissement Yper is van 32 mannen. Het getal vrijwilligers dat moet ge rekend worden voor het aandeel is van 9 Het eigenlijk aandeel is dus van 32 9= 23 mannen. Dit jaar is het den 14n Juni dat er in het land proviciale kiezingen zullen plaatsgrijpen Voor wat ons arrondis sement betreft is er maar kiezing in de kantons Meeseu en Wervick. Voor Meesen zijn de uittredende leden, die tot herkiezing gesteld zijn, de heeren Bruneel en Thevelin. Daar M. Bruueel overleden is, zal er een nieuwe kandidaat moeten voorgesteld worden. Voor Wervick zijn de uittredende leden, die tot herkiezing gesteld zijn, de heeren Verhaegen en Van Elslande. De kandidaten voor de provinciale kiezingen kunnen voorgesteld worden tot den 25" Mei. De gemeente Sysseele nabij Brugge is, Donderdag namiddag, rond 5 ure, het tooneel geweest van een smartelijk ongeluk. Zeven officieren van het 4e linieregiment deden eene wandeling te paard langsheen de dreef wanneer een 'automobiel in volle vlucht kwam aan gereden. Juist op het oogenblik dat de auto voorbij de paarden kwam, werd het paard, bereden door de onderluitenant baron de Posch, door schrik bedwan gen en deed een sprong zijwaarts, met net ongelukkig gevolg dat het juist voor het motorijtuig terecht kwam De geleider van den auto kon de bot sing niet vermijden en paard en ruiter werden met geweld achteruit gewor pen. De wielen van den auto reden over de pooten vau het paard en trof fen daarna den onderluitenant die achterover was gevallen. De heer de Posch bekwam eene die pe wonde aan den rechterslaap waaruit gulpen bloed vloeiden, bbnevens nog andere verwondingen aan het hoofd. Men nam het slachtoffer op, terwijl een tweede automobiel die volgde, dadelijk naar Brugge voerde om er de krijgsdokters Van de Waeter, van het 4® linie en Moulaert, van het 3®lanciers te gaan halen. Dezpn bevonden zich weldra ter plaats en onderzochten den gewonde, die naar hunne verklaaring, leed aan eene schedelbreuk. Hot slachtoffer werd in een ambulanciewagen naar het krijgshospitaal gevoerd. De onmid dellijk noodiggeoordeelde schedelbo ring kou niet meer baten de onge lukkige blies woldra den laatsten adem uit. Onderluitenant de Posch, geboortig van Yper, is slechts 27 jaar oud en genoot de algemeene genegenheid. De auto, waarvan het voorste deel geheel vernield is. was bestegen door de heer Morel de Westgaver, de gravin de Pinto, twee andere dames en de ge leider. De eigenaar van den automobiel is aan den nek en handen zwaar gewond, door het verbrijzelen der ruiten van het voertuig. De damen en den chauf feur zijn ongedeerd gebleven. Dit schrikkelijk ongeluk werd Vrij- dagmorgend te Yper gekend Het heeft er een pijnelijken indruk veroorzaakt. M. de Posch was Yperling hij had talrijke betrekkingen in onze stad be waard, waar overigens zijn vader woont, wien dat groot ongeluk zoo 8martelij k treft. Wij deelen mede in de droefheid van M. de Posch en bieden hem onze rechtzinnige en sympathieke deelne ming aan. De begrafenis van den betreurden onderluitenant de Posch heeft Dinsdag plaats gehad te Brugge, om 10 1/2 ure 's morgens. Reden werden uitgespro ken door vrienden en oversten van hem. Het lijk was voorafgegaan van het muziek van het regiment en gevolgd door eene groote menigte. .Na de lijkdienst in de Annakerk, heeft de stoet zich hervormd om zich naar de statie te begeven, de ter aard- bestelling plaats hebbende te Yper. Rond 3 ure is het lijk in Yper aan gekomen eene afvaardiging va-u het garnizoen was aan de statie. Na eene zegening in de kerk ontvangen te hebben, werd het lijk naar zijüe eeu wige rustplaats overgebracht. eenige uren vrij per week, kunnen in iedere gemeente, 50 fr, en meer per maand verdienen, spoedige aan vraag Ongeluk. Een ongeluk is voorgevallen Zondag laatst teZillebeke Ter gelegenheid der kermis, waren er veel wielrijders naar de dorpplaats gekomen. In den namiddag werd een klein kind door een wielrijder overreden. Het is nog al erg gekwetst. Volgens het sehijnt is het de schuld van het kleine slachtof fer, dat niet opgepast heeft. Sport. De Belgiscliö kampioen Gyriel Van Houwaert-, is ingeschreven voor den baankoers Bordeaux-Parijs (591 kilo meters) die op 16 en 17 Mei aanstaande betwist wordt. Men weet dat Van Houwaert verle den jaar dien koers gewonnen heeft. Handel naar u welgevallen, mijn zoon van nu af zal ieder geluk, dat ik doe genie ten, mij dubbele vreugde verschaffen. En daar gij zoo edelmoedig zijt, wil ik het niet minderwezen ik vergeef allen, dood of levend, die aan de misdaad hebben deelge nomen, en zal, zooveel ik vermag, een einde maken aan de rampen, die hen vergolgen. Ik begrijp thans waarom Van Oosten in u een beschermer heeft gevonden, en keur alles goed wat gij in het belang van dien ongelukkige zult doen. En nu naar huis, reeds te lang hebben wij vertoefd. Men hoorde voor de deur een paar rijtui gen stil houden Schuurman had de voor zorg genomen ze te doen bestellen. Van Steenen en zijne kinderen groetten den lij der en beloofden, hem nog denzelfden dag te doen vervoeren, zoo de geneesheer, die men had ontboden, zulks zou veroorloven. Op 't verlangen van Van Steenen moest ook de familie Schuurman in de rijtuigen plaats nemen, waarop allen, behalve de timmer man, vertrokken, deze zou bij den lijder blijven. Lezer, wij zullen het aan uwe verbeel ding overlaten, u voor te stellen wat in het huis van Van Steenen plaats greep er zijn tooneelen, die zich niet beschrijven laten BESLUIT. Wij willen met enkele woorden ook van hen afscheid nemen, die in de misdaad een rol vervulden. Van den Oden leefde nog eenige dagen, terwij hij de verschrikkelijkste pijnen leed hij stierf met God en de menschen verzoend, terwijl het gestolen kind hem de oogen drukte. Vrouw Van Oosten herstelde, hoewel langzaam zij bleef het voorwerp van Antoon's zorg en toegenegenheid. Hij deed haar naar eene betere woning overbiengen en alles aanwenden wat hare genezing be spoedigen kon. Van Oosten maakte zich voortdurend Antoon's bescherming waardig en dankte hem een bezorgd bestaan. Ook zijn kind herstelde het doodvonnis, dat er over scheen uitgesproken, werd niet vol trokken het bleef gepaard, nu de misdaad hersteld was. Vrouw Lammers, kwam tot eene volledi ge bekentenis. Zij was in zooverre mede plichtig aan de misdaad geweest, als zij die niet geopenbard had. Wel is waar had Van den Oden het haar niet gezegd, dat het kind den heer Van Steenen toebehoorde, doch zij had reden genoeg zulks te vermoeden. In denzelfden nacht dat Van den Oden 't kind naar zijne woning voerde, was zijn eigen kind gestorven en om eene ontdekking te vermijden, had hij, door haar geholpen, het op een stukje gronds, achter zijne woning gelegen, begraven. Van den Oden beloonde hare diensten met eene som gelds en wist zich daar stilzwijgen te verzekeren, door haar te overtuigen, dat, zoo het ge beurde bekend werd, zij als medeplichtige gestraft zou worden. Zoo had de kwaadgierige allen in zijn netten weten te verstrikken, maar de mensch wikt en God beschikt. EINDE. In ons toekomend nummer begin nen wij een boeiend mengelwerk geti teld De Lautaarnaansteker of de Lotgevallen eener i Wees. Uit het Engelsch. Vier kinderen levend verbrand. M. Bartier, landbouwer te Ploeg- steert, al te huis komende Maandag avond, had zijnvelo, voorzien van eene acetyleen lamp tegen den muur der keuken peplaatst. In de kamer speel den zijne vier dochtertjes, van 3 tot 11 jaar oud. Opeens, wierp de oudste, Germaine, de veto op den grond en de lantaarn al brekende, bracht het vuur aan oene petroolkruik, welke op den grond stond. Eene hevige ontploffing had plaats. De vier meisjes, wiens kleederen brand den, werden schrikkelijk verbrand. De drie jongsten stierven Maandag avond. De oudste, Germaine, is bijna ten einde en lijdt de grootste pijnen. De moeder, de kinders willende red den, heeft zich ergde handen verbrand. Handboog schietingen. MEI. Zondag 10, Vlamertinghe, 100 fr. 17, Boeschepe, 430 fr. 31, Rousbrugge, 610 fr. JUNI. Donderdagll, Abeele, 75 fr. Zondag 14, Poperinghe, 610 fr. 21, Armentiers, 1200 fr. Provincie Saskatchewan [Distrikt der QUILL LAKES n) Dc schoonste TAKWE velden van West Canada, gelegen in de nabijheid van scholen, kerken en spoorwegen. Behoorlijke prijzen. Gemakkelijke betalingstermijnen. Gezond klimaat. Overvloedige regens. Goed water. Kleine taksen en belastingen Vallei der Okanagan (Britisch Columbia) Appels, peren, perziken, nektarinen, pruimen, kersen, aardbeziën enz. Alsook de hop en den tabak Beste Klimaat. Prachtige streken. Bijzonderste Stad VERNON. op eene spoorweg lijn. Uitvoer in 1907 meer dan 1,150 tonnen fruiten. Voor alle inlichtingen e'n brochuren zich te bevragen aan de Immobiliaire en Land bouw Compagnie der Canada (Land and Agricultural Company of Canada), 11, Leopold Plaats, ANTWERPEN, of Main- street, 456, WINNIPEG. MEN VRAAGT GOEDE AGENTEN. 100 000 man zonder merk in Engeland. Alle Britsche scheepstimmerwerven zijn gesloten geworden. Meer da-n 100,000 man vallen zonder werk. De oorzaak van dit groot geschil is eene vermindering van fr. 1 85 op het weekloon. De werklieden van het Noord-Oosten van Engeland en Schotland hadden geweigerd die vermindering aan te nemen. Het geschil bestond reeds vijf tien weken. De bazen hebben hel lock out besloten. De werktuigmakers zijn vereenigd ten getalle van 110,000 man, welke beschikken over een fonds van 20 millioen fr. Zij komen binnenkort te Newcastle bijeen om een minnelijke schikking te zoeken Een hotel door brand vernield. New York. Uit Fort-Mayne. in Indiana, meldt men dat het hotel Ave- lyna Zondag door brand werd vernield. Men denkt dat 20 a 30 personen om kwamen. Tot heden werden acht lij ken uit het puin opgehaald. De nauw keurige lijst van het aantal dooden kon nog niet worden opgemaakt, maar men denkt dat er 30 zijn. Een lock out aan de Scheepswerven der Clyde. Londen. De werklieden der scheepswerven der Clyde weigerden loonsvermindering. De scheepsbouwers riepen toen de lock-out uit, welke 6000 arbeiders van het werk berooft. Meer dan 300 werklieden zijn slachtoffers geweest van een gelij kaardigen maat regel te Birkenhead, en men verwacht er zich aan dat dezelfde beslissing elders worde genomen. Een betooverd gevang te New-York. New-York Eene zonderlinge peti tie werd gezonden door de zwarte en blanke gievangenen van 't gevang van Asheville, in de Vereenigde Staten, aan den goeverneur om zijne bescher ming in te roepen tegen do geesten die, zeggen zij. in hunne cellen verblij ven. Zij beweren alle nachten bezocht te worden door spoken, van midder nacht tot 2 of 3 uur 's morgens. Zij zeg gen dat die geesten tegen de muren kloppen. Zekere gevangenen vielen in bezwijming anderen brengen den nacht door verborgen onder de lakens. Daar de goeverneur machteloos is om hen gerust te stellen, heeft hij besloten ze eerlang over te brengen in een ander gevang. Nieuwe uitbarsting van den Etna. Gatana. De uitbarsting van den Etna, welke had opgehouden, begon opnieuw. De lava rukte langzaam aan. De schokken duren voort. Schoonekloeke en goedkoope TE KOOPEN. Allerbeste. Margarine Boter zonder premiën. enz. l>i j Pieter LÖGIE G0UDENP00RTESTRAAT, n»4. Zeerampen. Uit Sables d'Olonne meldt men dat de visscherssloep Marie-Madeleine bij nevel weer strandde en werd stuk gesla gen door de aldaar zware zee. Twee scheepslieden 'verdronken de beide andere leden der bemanning zijn be dekt met kwetsuren, veroorzaakt door de rotsen. Tevens seint men uit Garogna dat de Engelsche steamer Albianer strandde en als verloren moet worden aanzien. Onthullingen over den Shah. Mussamat, een blad van Teheran, (GESTICHT VAN DEN Dr. L. D0GNIAUX, SPECIALIST.) V9, Rue de l'Iustitut te JUMET bij Charleroi Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tot la dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 15 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 850 tol 900 ge nezingen. Vraag referenties, talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest Misvormdheid der ledematen Genu valgum, genu varum, stomp-en platvoeten, enz. Albums van hondeiden genezingen,bevestigd door phoiografies. kunnen in 't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz Volstrekte geheimhouding. Kliniek v.an eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte beweiktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Rayons X. Docter DOGN1AUX woont nabij zijn gesticht, waar bij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telephoon 473. De armen worden kosteloos geopereerd zij hebben alleenlijk hunne eetkosten te regelen (DE BOOMGAARD DER CANADA) Brengt de schoonste fruiten der aarde op:

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 3