CANADA. Instituut van Jumet-Heigne MAN OF VROUW EOME1NL SPORT. l)e Ronde van Belgie. Slaakboon-meslslolFeii. Nieuwst ijdi ngen. Den Tandl, Aalst. II. MEIER, heel- en tand meesier spe cialist van Korti'ijk, is te raadplegen te YPER, als voorheen, drie dagen te week De Maandagen Donderdagen en Zater dagenvan 9 ure tot 's middags, bij Mevr. Van- Kemmel^Groole Markt, 5. Mond- en tandziekten. Kunsttanden vanaf 5 fr. Volledige kunstgebitteu vanaf 100 fr. gewaar borgd voor hel leven* De lijn van Yper naar Komen, om goed te worden, zou moeten een re- gelmatigen dienst hebben, in den zomer, tusschen Komen en Oostende, gaande langs Yper, Cortemarck en Thourout, de gemeenschap gevende te Komen aan de treinen van Rijsel en van Armentiers. Er zou moeten een rechtstreeksche trein zijn vertrekkende van Yper naar Oostende tusschen 8 en g ure om terug te keeren van Oostende tusschen 9 en 10 ure 's avonds en wederzijdsch van Oostende naar Yper. Deze treinen zouden in de twee richtingen reizigers en toeristen aan brengen, de steden Yper en Oostende belangrijk zijnde om te bewonderen. Dat de Staat het beproeve en hij zal er zich goed mede bevinden. De politiek van een pastoor afgekeurd door eene katholieke vereeiiig'ing*. De politiek van haat en tweedracht welke de strijdlustige herder van Komen sedert vijf jaren bestuurt, komt plechtiglijk afgekeurd te wor den door de katholieke partij zelf. Het was Donderdag laatst dat het comiteit der Katholieke Vereeniging van het kanton Wervick vergaderde om de kandidaten aan te wijzen voor de provinciale kiezingen van den 14 Juni. De pastoor van Komen, omringd van zijne eerzuchtige trawanten, ver trok met een veroverend voorkomen om zijnen tegenstrever M. Aug. Van Eslande, katholieken burgemeester van Komen, uittredend kandidaatvan zijn ambt te ontzetten, denkende hem te vervangen door een zijner bescher melingen, M. Ferrant. Welnu, de hoofden der klerikale partij hebben M. Van Eslande, met eene groote meerderheid tot kandi daat uitgeroepen, alzoo officieellijk ien hatelijken strijd veroordeelende van eenen pastoor die de tweedracht aanstookt en de eerzucht vleit wan neer zijne goddelijke zending gansch van liefde is, van vrede en van chris telijke liefdadigheid. De beleediging is hard en verheft zekerlijk den invloed niet der gees telijkheid, die de gewoonte aanneemt zich dwaas in het midden van den kiesstrijd te werpen. Moge de les hem heilzaam zijn Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER GALM meisje dat eens hare schoenen in het water had gegooid en nu in eene huisdeur aan den overkant naar haar stond te kijken. Eens klaps voelde zij zich oplichten en op een der sporten van Trueman Flit's ladder plaatseri, die tegen den lantaarnpaal stond. Trueman hield haar zoo vast, juist hoog genoeg op de ladder om haar gezichtje tegenover het zijne te brengen. Hij herkende haar terstond en vroeg haar, op denzelfden vriendelijken toon als hij vroeger tot haar had gespro ken, wat haar scheelde. 0 mijn lief katje, mijn lief'katje was al wat Geertje hijgend kon uitbrengen, Wat, het katje dat ik u gegeven heb Wel zoo, hebt gij dat verloren Kom, kom, huil toch maar niet. O neen, niet verloren Och, mijn arm poesje en Geertje begon harder te huilen en te gelijk zoo schrikkelijk te hoes ten, dat Trueman inderdaad angstig werd voor het kind. Hij deed zijn best om haar te bedaren, en toen dit hem eenigszins ge lukt was, zegde hij haar dat zij eene doo- ■delijke verkoudheid zou opdoen en weder lin huis moest gaan. Och, zij wil mij niet inlaten, zegde Geertje en ik zou toch niet willen gaan, al wilde zij Wie wil u niet inlaten uwe moeder Neen Nan Grant. Wie is Nan Grant Zij is afschuwelijk, goddeloos wijf, dat mijn katje in kokend water heeft ver dronken. Maar waar js uwe moeder Ik heb geene moeder. Wie behoort gij dan toe, arme kleine Niemand, en ik heb nergens iets te (Tour de Belgique) Zooals wij in ons laatste nummer zegden, zo de Ronde van Belgieïu zes haltengeloopen, plaats hebben van dep 28 Mei to! len 7 J ni. De derde halt, Oostende ltouhaix. zal geloopen wor den Z mdag 81 Mei aanstaande het is in deze halt dat de rijders Yper door trekken. Hieronder geven wij een uittreksel waarin wij de dorpeu melden langs waar do koers zal gcloopm zijn en bet waarschijnlijk uur der aankomst 111 Yper. Rousselare om 2 ure 45 tn Sleyhaege (Hooglede) Westroosebeke Sint-Jan Yper, vaste kont rooi, om 3 ure 15 in. Gheluvelt Gheluwe Meenen tol om 3 ore 45 m. Vergeten wij niet te zegg m dat er 47 ingeschreven zijn voor die prachtige koers, waaronder de Belgische rijders Van Hou wamt. Samson, Verstraeten, üevogelaere, Masselis, enz. en de groot ste rijders van Frankrijk, zooals Petit- Breton, Georget, Uatteau, Oarrigou, Brocco en Pottier. Het zal dus eene z°er schoone koers z jn, waarin de Belgen en de Franschen met volle hardnekkigheid zullen wedijveren. Om te eindigen voegen wij erbij dat het Huis F HOFLACK, van Yper, een prij* toekent van 50 fr. aan de eeote aankomende aan de kontrool van Y per, op een rijwiel merk La Francaise - Diamant. Deze plant heeft een merkelijk groot getal verscheidenheden voortgebracht in ons land, kweeken wij bijzonderlijk twee soorten 1° de lange snijboon en 2° de prmcesboon zonder draad de eerste groeit krachtiger dan de andere en daarom zullen haar de langste sta ken voorbehouden worden Dj boonen zijn zeer gevoelig aan koudeen overmatige vochtigheid, het planten mag dus, in ons land, vóór half Mei niet geschieden Zij worden op hoopjes gezaaid op afstand van 80 cent. tot 1 meter in alle richtingen. De i-taken worden vóór het zaaien ge plaatst bij droog weder en na zaaiing indien het dikwijls regent. Deze plant is gekweekt voor bare vruchten zij is dus zeer gevoelig aan pota9ch en f os foor zuur, waarvan al de planten der vlinderbloemigen zoo gre tig van zijn maar ook hoe krachtiger Maar bij wien woont gij dan, en wie past er op u Och, ik woonde bij Nan Grantmaar ik haat haar. Ik heb haar een stuk hout naar het hoofd gesmeten, en ik wilde dat ik haar dood gegooid had. Stil, stil, dat moogt ge niet zeggen. Ik zal eens met haar gaan spreken. True ging naar de deur en poogde Geertje weder naar binnen te trekken, maar zij bood zulk eenen krachtigen tegenstand, dat hij haar buiten liet, en rechuit de kamer binnen stappende waar Nan juist haar hoofd met eenen ouden zakdoek verbond, zegde hij haar dat zij hare kteine meid liever in huis moest roepen, dewijl zij daar op straat zou doodvriezen. Zij is geen kind van mij, antwoordde Nan. Zij is hier al lang genoeg geweest zij is het kwaadaardigste speok dat ik ooit g'zien heb het is een wonder, dat ik haar zoo lang heb gehouden, en nu hoop ik dat ik haar nooit weder met mijne oogen zal zien en wat meer is, ik ben 't niet van zin. Zij moest opgehangen worden om mij zoo een gat in het hoofd te smijten. Als ooit iemand op de wereld van den duivel bezeten is geweest, geloof ik het van haar. Maar wat zal er dan van haar wor den zegde True. Het is schrikkelijk koud van avond. Wat zoudt gij wel voelen, juf vrouw, als zij morgen ochtend stijf bevro- zen op uw dorpel werd gevonden Trueman Flint was in New Hampshire geboren en groot gebracht maar toen hij op zijne vijftiende jaar een wees was ge worden. had hij zich naar Boston begeven, waar hij vele jaren lang leefde van alle werk dat hij maar krijgen kon. Wordt voortgezet). de planten zich zullen ontwikkelen en hoe hooger ze zullen klimmen hoe meer boonen zullen wij ook kunnen afplukken, zoo dus de stikstofmest is hier zoo wel onmisbaar als bij andere planten wij zullen de voorkeur geven aan de zwavelzure ammoniak, omdat deze meststof hare stikstof aan de planten verleend volgens de noodighe den Ai spittende geven wij dus 4 k kloorpntasch, 6 k. superfosfaat en 2 k. zwavelzure ammoniak per are Boonen in Mei geplant leveren hun nen opbrengst tot einde Augustus. Om er overvloedig te genieten tot in Okto ber toe, zaait men eene tweede maal rond half Juni. G Impatient. Provincie Saskatchewan. I [Distrikt der QUILL LAKES I>e sell onsle THWE velden van West Fa 11 ada, Bekoorlijke prijzen Gemakkelijke betalingstermijnen Vallei der Okanagaii (Briiisch Columbia) Beste klimaat - Prachtige streken. Bijzonderste Stad VERNONop eene spoorweg lijn. Uitvoer iu 1907 mper dan 1,150 tonnen fruiten. Voor alle in I ich 1 ngfe-n eo brocliuren zich te bevragen aan de Iinmobiliaire en Land bouw Compagnie der Canada (Land and Agricultural Company of Canada), 11, Looj.o.d i'iaats, ANTWERPEN, of Main- street, 436, WINNIPEG. MEN VRAAGT GOEDE AGENTEN. Een Russisch steamer door bandieten tegengehouden. Sl Petersburg 111 den nacht van Woesdag op Donderdag werd een stea mer, dienstdoende op de Dnieper, met 500 passagiers aanboord, door gewa pende bandieten overrompeld. Deze sloten den kapitein op in zijne kabien, drongen de passagiers terug en gingen heen, na de brandkast te hebben geledigd. Schrikkelijk luchtvaartongeval. Oakland. De bestuurbare ballon Morel!, kubeerend 500,000 voet, in be weging gesteld van 40 paardenkracht, steeg voor de eerste maal op. Plots viel hij van eene hoogte van 90 maters en stortte ten gronde. De 16 personeD, die in het schuitje zaten, werden allen erg gewond. Erg ongeval in Zwitserland. Bern. Vrijdag gebeurde een erg ongeluk aan de waterwerken der Loentsch 2 deksels van watervergaar bakken sprongen. 2 mannen werden gedood. 2 anderen werden door 't wa ter van eene rots gesliugerd. Bood van Franiois Coppée Parijs. Francois Goppée, de ver maarde Fransche letterkundige, wienB gezondheidstoestand sinds jaren te wenscben liet. is gestorven. Hij werd geboren te Parijs in 1842. De hongersnood in Oeganda. Monbaza Een groote hongersnood verwoest de provincie Usoya, 111 Oegan da. Er zijn meer dan 4000 dooden. De gouverneur voedt ongeveer 50.000 in boorlingen. De oogst is verloren. Een vreeselijke misdaad. Parijs Te Creil werd eene 19 ja rige werkster vau Nogent-sur-Oise, Alice Barrot, in eene kamer eeDer-her berg, waar zij met een 40 jarig man was gegaan, door dezen vermoord na een geweldige worsteling. De moorde naar, de Belg Ad Gall, werd aange houden. eenige uren vrij per week, knnnen in iedere gemeente, 50 fr. en» meer per maand verdienoü, spoedige aan vraag (ene Internationale Tentoonstelling te. Gent, in 1908. Een Congres tot verbetering der mensche- lijke Voeding, zal te Gent, in November aan- .staande gehouden worden. Terzrlvertijde, zal eene Intei nationale Ten toonstelling der Spijuafel (Kookkunst Voe dingsmiddelen) plaats grijpen, onder begunsti ging van den Slaat, de Provincie en de Siad. De bijval dezer tentoonstelling is, van nu af aan, verzekerd, lielg'ë zaI er waardig vertegen woordigd zijn, en de Fransche en Nederland- sche afdeelingen, onder andere, zeer merk waardig. Hel programma der bijzondere wedstrijden, en bepaaldelijk van den Wedstrijd voor (trou wers en van de Melkerij-Wedstrijd (Boter en Kaas)zal eerstdaags verschijnen. Het Comiteit beeft beslist, dal de huishoude lijke scholen, de maatschappelijke en beroeps- werken, evenals de werklieden, afzonderlijk of in collectiviteit tentoonstellend, recht hebben op kostelooze plaatsruimte. Alle wenschelijke inlichtingen zijn verkrijg baar in het Secretariaat der Tentoonstelling, Godshtiizenlaan, 33, te Gent. (GESTICHT VAN DEN D'. L. DOGNIAUX, SPECIALIST.) 79, Hue de l'Iiistitut te JUMET bij Charleroi Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tot 13 dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 15 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 850 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties, talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest Misvormdheid der ledematen Genu valgum, genu varum, stomp-en platvoeten, enz. Albums van hondei den genezingen,bevestigd door photografies. kunnen in't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte beweiktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Rayons X. Docter DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telephoon 473." De armen worden kosteloos geopereerd zij hebben alleenlijk hunne eetkosten te regelen ■winuii iibiI min 1 iiii maken "tgl. 'W-*- «1 "M WTmaaag» «BftiitVWflüSaggSa gelegen in de nabijheid van scholen, kerken en spoorwegen Gezond klimaat. Overvloedige regens. Goed water. Kleine taksen en belastingen (UB BOOMGAARD DER CANADA) Brengt de schoonste fruiten der aarde op Appels, peren, perziken, nekiannen, pruimen, kersen, aardbeziën enz. Alsook de hop en den tabak

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 3