CANADA. Instituut van Jumet-Heigne MAN OF AR0UW Schietingen. État-Civil d'Ypres. Het weder in Juni. Allerlei nieuws. Een spoorwegongeval. Drama in eene kerk. Den Tandt, Aalst. M. MEIER, heel- en tandmeester spe cialist van Kortrijk, is te raadplegen te YPER, als voorheen, drie dagen te week De Maandagen Donderdagen en Zater dagenvan 9 ure tot 's middags, bij Mevr. Vau- Kemmel ,Gi'oole Markt, 5. Mond- en tandziekten. Kunsttanden vanaf fr. Volledige kunstgebitten vanaf tÖö fr. borgd voor het leven' gewaar- Te Wervick- Zuidstroomde het water verscheidene huizen binnen. Ook hier richtte de hagelslag belangrijke ver woesting aan. Te Houthem. werd zekeren R. Leter- ne, herbergier, door den bliksem ge troffen, doch gelukkiglijk slechts licht gekwetst. Te Meenénzijn vele huizen onder water gezet. Persoonlijke ongelukken zijn evenwel niet te betreuren Te Komen (België), sloeg de bliksem in het ellegoedmagazijn van M. N. De- wadder een begin van brand ontstond, dat evenwel weldra kon geblascbt wor den. Niettemin werd er toch voor een waarde van ongeveer 4000 frank ver nield. Maandag heett in de streek een groot onweder losgebarst. Overal is groote schade aangedaan geweest. Te Ploegsteert zijn boomen gebliksemd geweest in de weide van den landbouwer Deconinck. Te Wer- vick heeft het onweder van Maandag een paard in zijn stal gfibliksemd Te Poperinghe zijn twee kinderen door het hemelsch vuur min of meer ver brand geweest. Ia de streek rond Moorslede was het onweder ook zeer vurig Ta Moorslede zelf is de hofstede afgebrand van De Clercq. Een paard, drie koeienen twee kalvers gebliksemd. Te Brussel, Antwerpen en in Oost- Vlaanderen, alsook in 't. Noorden van Frankrijk heeft een onweder insgelijks groote schade verricht. - Die ook zijn vinger tot aan den elle boog in zijn oog stak met zijne weer voorspelling voor de maand Mei, duikt, vandaag alweer op met eene profetij voor Juni. Voor de aardighaid schrijven we haar over Van den len tot den 5en, grauwe, be trokken hicht en regenachtig van 6 tot 13, droog en warm van 14 tot 22, zeer veranderlijk, afwisseling van zon neschijn en regen van 23 tot 30, zeer warm. HAZEBROUCK Het onweder in het Noorden van Frankrijk Een schrikkelijk onweder woedde te Haze- brouck, bijzonder in de streek rond Bailleuilen Strazeele, die vooral wer den beproefd. De aardappelvelden staan onder water. De bliksem stak twee hoeven in brand, eene te Guttert. en eene bij de spoorbaan van Haze- brouck naar Rijsel. RIJS EL Nog onweders in Fransch- Vlaanderen. Zondagnanoen woedden msr, en veel van haren tijd sleet zij met te overdenken wat zij- ooit voor hem zou kun nen doen als zij weer beter was, en zich te verwonderen of zij wsl ooit in staat zou zijn om iets goeds te leeren doen. True was dikwijls genoodzaakt haar te verlaten om zijn werk te gaan verrichten en in de eerste week haver ziekte was zij veel alleen, hoewel alles wat zij mei mogelijkheid kon n,oodig hebben binnen haar bereik werd ge zet, met vele waarschuwingen om stil in bed te blijven tot hij terug kwam. Eindelijk echter werd zij ijlhoofdig, en eenige dagen lang had /ij er geene kennis van hoe zij verzorgd werd. Maar eens ontwaakte zij na eenen langen en gerusten slaap zeer ver kwikt en ten voile bij hare bewustzijn, en zag eene vrouw bij baarbed zitten naaien. Zij kwam overeind om de vreemdelinge aan te zien, die haar de oogen niet had zien openen, maar zoodra zij haar hoorde bewe gen verschrikt opstond en uitriep O, blijf liggen kind, blijf liggen tegelijk zacht hare band op h'aren schouder leggende, om haar dit bevel te doen gehoorzamen. Ik ken u niet, zegde Geertje, waar is mijn oom True want dit was de naam, dien Trueman haar gezegd had dat zij hem geven moest.. Hij is uitgegaan, liefje maar hij zal gauw weer te huis komen Hoe voelt gij u nu beter O ja veel beter. Heb ik lang gesla pen Vrij lang. Ga nu maar 1'ggen, dan zal ik u wat pap geven die zal u goed doen. Weet oom True dat gij hier zijt Ja, ik ben hier naartoe gekomen om bij u te zitten terwijl hij weg was. weer verschrikkelijke onweders in Fransch-Vlaanderen, weer groote scha de veroorzakend op 't land. Vooral te Bousbecquee en in de streek rond Ha- zebrouck. Te Guitersteene werd eene groote hoeve in brand gestoken. De schade is groot, en ook tot Bailleul en Verlin- ghem. H AU TM ONT. - Verdronken - De 34 jarige schipper A Fenoulle welke de Samber in boot overstak, viel in 't water en verdronk. Luik en een handelaar van Aken. Zij werden naar Luik overgebracht. Dit ongeval verwekte gaoote stoornis in het veekeer der treinen. Treinongeval in Canada. Ottawa. Te Owen-Sound, in Onta rio, op de lijn van den Canadian-Paci fic, reed eene locomotief vau zelf ach teruit, rolde eene helling af en botste op den nachtexpres. De mecanicien werd gedood. De trein schoot in brand. Zeven persoonen werden gewond. Erg ongevalverscheidene slachtoffers Nancy. Te Nancy botote een rij tuig van een luchtspoorweg op een an der rijtuig. Twee vrouwen werden gedood zeven personen zijn erg gewond geworden. Een fabriek van valsche bankbiljetten. Parijs. Te S'-Maur-les Fesses, bij Parijs, werd eene fabriek vaD valsche fransche bankbiljetten ontdekt, in de villa bewoond door een jonge vrouw, geboortig uit België en bewerend mar kiezin te wezen. De hoofdfalsaris, 25 jaar oud, is een echt artist en werd vastgezet. E«De andere vrouw, zijne gezellin, en de zoogezegde markiezin werden eveneens aangehouden. De po litie lei beslag op het materiaal waar van zij zich bedienden, en op pakken biljetten van 500 fr. gereed om te wor den uitgegeven. Groote brand te Dublijn Dublijn Een der grootste ijzer magazijnen van Dublijn is vernietigd geworden door brand. De schade be draagt 500,000 pond sterling De reizi gers verblijvend in een aanpalend ho tel, moesten vluchten. Een internationale trein onlriggeld. Verscheidene gekwetsten- LUIK Da internationale trein ontriggelde Maandag morgen te Chê- née rond 8 ure 6 m., aan .den samen loop der lijn naar Duitschl'and en der hoogvlakte van Herve. De drie laatste rijtuigen sprongen uit het spoor. In 't voorlaatste rijtuig zaten een 15tal reizigers, meestendeel Duit- scher8. Zes personen werden erg ge kwetst, waaronder een ingenieur van Hier naar toe - Waar van daan Uit zijne kamer. Ik woon aan den anderen kant van het huis. Ik geloof dat gij heel goed zijt. zegde Geertje. Ik zie u gaarne maar het ver wondert mij, dat ik u niet heb zien komen Gij waart te ziek, liefje, om er op te letten maar ik denk dat ge nu spoedig beter zult worden. De vrouw maakte den pap gereed, en nadat Geertje dien gebruikt had, zette zij zich weder aan haar werk. Geertje bleef liegen, met haar gezichtje naar hare nieuwe vriendin, en staarde haar met groots oegen aan, terwijl zij zat te naaien. Eindelijk keek de vrouw op en zegde Wel, wat denkt ge dat ik bezig ben te maken Ik we&t het niet, antwoordde Geertje Wat is het De vrouw hield haar werk omhoog, zoo dat Geertje zien kon dat een donker katoen jurkje voor een kind was. O wat een mooie jarke zegde Geertje. Voor wie is die Voor uw dochtertje Neen, antwoordde de vrouw, ik heb geen dochtertje, ik heb maar één kind, mijn zoon Willie. Willie, dat is een lieve naam, zegde Geertje. Is hij een goede jongen Goed Sr is geen beter jongen op de wereld, en geen die er knapper uitziet, ant woordde de vrouw terwijl haar bleek, ver vallen gelaat door moedertrots werd ver helderd. Geertje, keerde zich om, en eene uitdruk king zoo onnatuurlijk droevig voor een kind kwam over haar gezichtje, dat de vrouw dacjn dat zij moede werd en nog zeer stil moest gehouden worden. Wordt voortgezet). Provincie Saskatchewan J [Distrikt der QUILL LAKES De schoonste TAKYVE gronrfen van West Canada, gelegen in de nabijheid van scholen, kerken en spoorwegen. Matige prijzen Gemak van betaling Gezond klimaat. Overvloedige regens. Goed water. Lichte taksen en belastingen Vallei van ökanagan (BeUiseli Columbia) Appels, peren, perziken, Tiektarinen, pruimen, krieken, aardbeziën enz. Alsook hop en tabak. IDEAAL KLIMAAT. - AANTREKKELIJKE LIGGING. Voornaamste Stad VERNONop eene spoorweg lijn. Uitvoer in 1907 meer dan 1,150 tonnen fruiten. Voor alle inlichtingen en brochuren wen de men zich tot Mijnheer VICTOR DU- MORTIER te RÜMBEKE, Agent voor West-Vlaanderen. De Bestuurder Handboog schietingen JUNI. Zondag 7, Poperinghe, 610 fr. 7, Woesten, 100 fr. Donderdagll, Abeele, 75 fr. Zondag 21, Poperinghe, 610 fr. 21, Armentiers, 1200 fr. i 21, Yper Hoekje, 240 fr. Te San Ferdinando di Rosdno, bij Reggio di Calabria, zong de nieuwe pastoor de mis ter gelegenheid van zijne installatie. Toen hij den miswijn uit den kelk proefde, vond hij hem bitter. Hij s^prak ervan aan den koster, die ook van denzelfden wijn proefde. Eenige oogenblikken later gevoelden pastoor en koster geweldige pijnen. Een doktor werd geroepen en ontdekte dat beiden door vitriool waren vergiftigd gewor den, die eene onbekende hand in den wijn geworpen had. Na vreeselijke pijnen geleden te hebben, stierven beiden. eenige uren vrij per week, kunnen in iedere gemeente, 50 fr. en meer per maand verdienen, spoedige aan vraag Ten bureele dezes, Déclaration pour brassergereed gedrukt, aan genadigen prijs. De mist op de Noordzee. Zeerampen. De mist die sedert Zaterdag op de Noordzee en op 't nauw van Kale» hing, heeft verscheidene rampen ver oorzaakt. De kapitein van de paketboot Pas deUalais te Dovjr aangekomen, ver klaarde dat hij onderweg twee sche pen ontmoette die totaal ontredderd schenen tengevolge van aanvaring. Sleep-houten warden dadelijk uitge zonden ea de ontredderde schepen kwameh 's avonds te Dover aap. Het zijn de Borneo van Rotterdam en de engelsche steamer Queens'Wood. Zaterdag morgen rond 5 Ore, bevond Queens'Wood zich op de hoogte der Goodwin's banken wanneer zij, tenge volge van den mist, werd aangevaren aan stuurboord. De romp werd letter lijk doorgesneden en het waterstroom- de de machienkamer binnen. Dank aan de lading hout bleef de steamer vlotten De voorsteven van de Bornéo is zwaar beschadigd. Zondagmorgen is de steamer Loanda der Elder-Dempter lijn op de hoogte der Goodwin's in' botsing gekomen met een onbekenden, spaanscben stea mer, die na de aanvaring zijoen weg voortzette zonder ach om de slacht offers te bekommeren. De bemanning van de Loanda, 21 koppen sterk, is behouden te Dover aan wal gebrasht. De Loaüda mag als verloren worden aanzien. Sleephouten zijn uitgezonden, doch daar zij nog niet terugkeerden, kent men nog het lot van den steamer niet. Déclarations du 22 au 29 Mai 1908. Naissances Six, Germaine, rue au Beurre. Vercouter, André, rue des Tuiles. Breyne, Joseph, place Alphonse Van- denpeereboom. Dieeyck, Laure, An- cienne rue Bellewaerde Brion, Mar- the,ruedeZillebëke Geuninck, Clai re, rue de Terre. Vandevoorde, Michel, chaussée de Kemmel. Tous- saert, Nelly, rue de Lillp. Graeye, Anguste, ouvrier de la ville, et Bonte, Hélène, ouvrière, tous deux (GESTICHT VAN DEN D'. L. HOGNIAUX, SPECIALIST.) Rue de l'Institut te JUMET bij Charleroi Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing «onder breukbanden, voor het leven, in 10 tot lo dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 13 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 830 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties. Talrijke kanditaten voor openbare bedieningen ('Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen Genu valgum, genu varum, stomp-en platvoeten, enz. Albums van liondeiden genezingen.bevestigd door photografies. kunnen in't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz. Volstrekte geheimhosdieg. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte bewetktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Rayons X. Docter D0GNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telephoon 473. De armen worden kosteloos geopereerd l zij hebben alleenlijk hunne eetkosten te regelen. ■k k (DE BOOMGAARD DER CANADA) Brengt de schoonste fruiten der aarde op

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 3