CANADA. Instituut va» Jumet-Heigne MAN OF VROUW Schietingen. État-Civil d'Ypres. Nieuwstijdingen. Den Tandt, Aalst. 11. MEIER, heel- en tand meesier spe cialist van Kortrijk, is te raadplegen te YPER, als voorheen, drie dagen te week De illaandagen Donderdagen en Zater dagenvan 9 ure tot 's middags, bij Mevr. Van- Kemmel .Groote Markt, 5. Mond- en landziekten. Kunsttanden vanaf 5 fr. Volledige kunstgebitten vanaf 100 fr. borgd voor het leven. gewaar- 26. Vrouw V and aim in e, 7 jaar op sluiting. 27. Constant Camerlynck, 5 jaar ge vang. Het hof beveelt dat de terechtstel ling der ter dood veroordeelden zal plaats hebben te Bethune. De zitting wordt ten 6 ure gesloten en de veroordeelden werden onder ver dubbeld geleide, met de kluisters aan de polsen, naar het gevang terugge voerd. Het is voor goed gedaan met de beruchte bende die jaren lang straffe loos zooveel schrik verspreid en zoo veel slachtoffers gemaakt heeft. YPER. Rij tuig ongeval Henri Swingedouw landbouwer aan de Post hoorn, kwam Maandag met zijn rij tuig van Vlamertinghe terug, verge zeld van zijne dochter Flairé. Bij het nieuw zothuis gekomen, het paard een heel jong dier wierd benauwd en stel de het op een loopen. De jonge dochter van den landbouwer werd in den dijk geworpen en het paard viel op haar. Niet zonder moeite gelukte men erin haar op te nemen zij is nog al erg gekwestte huis gebracht ontving zij de zorgen der doktors Vaurobaeys en Justice. HOU THEM. Bloedig gevecht. Emiel Pourcelles, 29 jaar, wonende bij zijne ouders, Houthemweg, kwam Zon dag avond terug met zes zijner mak kers van Voormezeele, waar zij eene wandeling op rijwiel g6daan hadden. - Zij hadden reeds Houthem voorbijge reden als boer Pourcelles in ruzie kwam met een zijner makkers, Désiré Ele ment. Na verwijtsels werden zij hand gemeen Désiré Flament trok zijn mes uit en bracht er twee steken van toe aan Pourcelles die ten gronde viel erg gekwetst. Hij werd bij geburen over gebracht, waar de doktor Goemare van Waasten hem de eerste zorgen toe bracht. Flament werd vrijgelaten na proces verbaal gehad te hebben. Brand. Woensdag nacht is een ge wéldige brand uitgebarsten in de ge bouwen der chicorei droogerij van den beer Victor Soubry, te Moorslede. De stoomolieslagerij* er aan palende, werd ook welhaast de prooi der vlammem Gansch de inboedel, draaimateneel, zaden, koeken, chicoroiboonen, alles is door den brand vernield. Alleen de naakte muren zijn recht gebleven het woonhuis.is kunnen gevrijwaard wor den. De schade wordt op 25 tot 30,000 fr. geschat doch alles is verzekerd. Ontslag. De heer baron de Alaere d'Aertrycke, volksvertegenwoordiger van het arrondissement Brugge, heeft, geen avondeten voor mij klaar, moeder, ik blijf hier bij oom True thee drinken. Kom, laat ons nu zien wat er in het pakje is maar eerst moet ik 't kleine Geertje zien moeder heeft mij van haar vertelt. Waar is zij Is zij weer geheel beter Zij is ziek geweest, niet. waar O ja. zij is nu heel wel, antwoordde True. Hier, Geertje, kijk hier Waar is zij nu tóch Daar is zij, achter de bank verscholen, zegde Willie. Zij is immers niet bang voor mij VVel ik wist niet dat ze beschaamd was, zegde True. Gij onnoozel meisje, ver volgde hij, naar haar toegaande kom hier voorden dag en kijk Willie aan. Dit is Willie Sullivan. Ik wil hem niet zien, zegde Geertje. Willie niet zien hervatte True. Wel, ge weet niet wat ge zegt. Willie is de beste jongen die er ooit geweest is, en ik hoop dat gij en hij gauw groote vrienden zult worden. Hij zal niet van mij houden, zegde Geertje, dat weet ik wel. Waarom zal ik niet van u houden vroeg Willie, naar den hoek komende waar Geertje zich verscholen had. Zij hield hare handen voor haar gezicht, volgens hare ge wone manier van doen als iets haar be droefde. Ik denk dat ik heel veel van u houden zal, als ik u maar zie. Zoo sprekende bukte hij wat, want hij was veel langer dan Geertje en hare hand jes van haar gezichtje nemende en stijf vasthoudende, keek haar vlak in de oogen, knikte vroolijk en vriendelijk, en sprak Hoe gaat het, nichtje Geertje hoe gaat het om gezondheidsreden, zijn ontslag ge geven hij is vervangen' geworden door den heer Strubbe, eerste plaats vervanger. Draadlooze telegraaf- Het ministerie van ijzerwegen, posten en telegrafen, doet tegenwoordig te Nieuwpoort een internationalen post van draadloozen telegraaf oprichten. Op 1 Juli aan staande moet alles klaar zijn. Een ingenieur der compagnie Marcon vergezelt de paketbooten op elk harer reizen. In plaats van het neerschrij- vingsstelsel te bezigen, gaat men dit van het op het gehoor werken in voege brengen, wat sneller het opnemen der mededeelingen toelaat. Het is de tweede _post dien men in richt. eenige uren vrij per week, kunnen in iedere gemeente, 5© fr. en meer per maand verdienen, spoedige aan vraag WETTERENMoordpoging- Eenige liberale getuigen kwamen van Dendermondenaar Wetteren terug. An derzijds kwamen katholieken terug van feesten die te Lebbeke plaatsgehad hadden, en deze laatste zochten ruzie. Op een zeker oogen blik, werd een revol verschot gelost door een zekere J. Bracke op den liberaal Arthur De Jon ghe, meestergast in eene fabriek. Hij werd in volle borst getroffen. Zijn toe stand is zeer erg. De plichtige, de fa natieke JBracke, werd onmiddelijk aangehouden. Men had veel moeite hem naar de gendarmerie te leiden, daar het volk hem wilde hjnheeren. KORTRIJK. Dief'stal in de statie Twee jonge deugnieten van 11 en 13 jaren oud, wonende in de Gasstraat te Kortrijk, hebben eene hoeveelheid zink gestolen in de remis6 der locomo tieven van de statie van Kortrijk. Zij hebben hunnen buit verkocht te Kor trijk, bij eenen koopman van oude waren voor eene som van 2 fr. 60. Pro ces-verbaal is ten hunnen laste opge maakt geweest. HALEWFN. Aanhouding van eenen smokkelaarDe douanier (Jop- pelaere, op dienst bij de brug Graye, heeft Donderdag avond ten 6 ure en half eenen werkman aangehouden, Gy riel Gerergate, 31 jaar oud, die drager was van eenen kilo koffie van vreemde voorkomst. OOSTEN DE Eene ernstige zaak. Eene jonge dienstmeid, M. Provicagée, werd Vrijdag avond door hare mees ters gezonden om eene boodschap te doen. Drie slecht befaamde mannen Ik ben uw nichtje niet, antwoordde Geertje. Ja dat zijt ge wel, zegde Willie be slissend, oom True is uw oom, en hij is de mijne ook dus zijn wij neef en nicht, ziet ge dat niet en ik moet kennis maken Geertje kon Willie's vriendelijke woorden en harteiijken toon geenen weerstand bie den Zij liet zich door hem uit haar hoekje trekken en naar 't lichtere eind der kamer brengen. Toen zij bij de lamp kwam, poog de zij hare handen te begrijpen om ze weder voor haar gezicht te hoöden maar Willie' wilde haar dit niet laten doen, en door hare aandacht op het ongeopend pakje te vesti gen en haar nieuwsgierig te maken naar wat er in zou zijn, gelukte - bet hem hare gedachten af te leiden, zoodat zij in korten tijd geheel op haar gemak scheen te zijn. Daar, oom True zegt dat dit voor u is, sprak Willie, en ik kan niet raden wat het. is. Kunt gij wel Voel, het is zoo hard als iets maar zijn kan. Geertje voelde en zag True met verwon dering aan. Doe het maar open, Willie zegde True. Willie nam een mes, sneed het touwtje door, deed het papier open, en bracht een dier witte pleisterbeeldjes te voorschijn, die zoo algemeen bekend zijn, en den kleinen Samuel in eene biddende houding voorstel len O hoe mooi riep Geertje vol blijd schap uit. Waarom heb ik daaraan niet gedacht zegde Willie, ik had op het voelen wel kun nen weten ivat het was. Wordt voortgezet). die het meisje kenden, volgden haar naar den zeekant. Daar wierpen zij zich op haar en legden haar in eene kabien, waar zij zich aan de ergste feiten overgaven. Twee matrozen van het loodswezen toegekomen zijnde, deden het ongelukkig meisje het zelf de lot ondergaan. Biust dien tijd liepen getuigen de politie verwittigen. Men gelukte er in de hand te leggen op een der daders, genaamd Van Besieu. De andere be tichten zijn Gustaaf De Was en Block, de matrozen in dienst van het loodswe zen Aspeslagh en Ghapel. De toestand van het meisje, dat bijna onnoozel is, is zeer ernstig. Het draagt versohillige kneuzingen op gansch het lichaam en het is moeten naar het gast huis overgebracht worden. Het parket is ter plaats geweest. Al de betichten zijn aangehouden. Een dorp verwoest door eene bende lan siers. Men had verteld dat twee mannen op de twee-en-dertig die voor den krijgsraad verschenen waren voor de feiten die men hen ten laste gelegd had, vrijgesproken waren geweest. Het is zoo niet Allen zijn veroordeeld geweest, en do krijgsraad heeft aan geen een de toepassing der voorwaar delijke veroordeeling uitgesproken. Wij vernemen uit goede bron dat de twee ruiters die veroordeeld zijn ge weest, in beroep zullen gaau tegen dat vonnis. DOORNTJE. Brand - Vrijdag morgend, rond een ure is een brand uitgebarst in de remise van M. Dur- rojsin, landbouwer, te Doornijk. Het vuur is gr zien geweest door de familie van M Duroisin die, met behulp van moedige geburen er in gelukten zich meester er van te maken, drie kwart nadien was alle gevaar verdwenen. De pompiers werden verwittigd door de brandklok van het belfort en deze der parochie Saint-Brice, maar het mate riaal moest niet in werking gesteld wor den. De schade is nogal aanzienlijk. Een paard dat zich onder het afdak bevond is gansch verkoold geweest. Verscheide ne landbouwgereedschappen zijn ins gelijks opgebrand. NINOVE. Drie mensehen begraven onder 1500 kilos hooi. Gustaaf en Be- nedictus De Vleminck, even als Jozef Meert waren Vrijdag namiddag gelast geweest hooi ui te halen in eene hof stede van Denderwindeke bij Ninove. Op de plaats bij de kerk stootte een der geladene wagens tegen de borduur va.n het voorland en kantelde om, de drie mannen, die er langs gingen be gravende. Men snelde van alle kanteu toe, maar wanneer de diie slachtoffers uit hunnen schrikkelijken toestand getrokken werden gaven zij geen teo- ken meer van leven. Men paste de kunstmatige ademhaling toe, dau zijn de ongelukkigen tot bewustzijn gekomen, maar alle drie klagen van inwendige pijneD Hun toestand is zoo ernstig dat hij de grootste ourust ver wekt Onweder. Tijdens een onweder dat woensdag avond over de streek van Luxemburg heerscbto, werd er over groote schade aangericht. Te Bettin- coart werden er zes huizen door den bliksem in brand gestoken en ten gron de vernield van den inboedel is er weinig of niets gered. Verscheidene stuks vee en al het hooi, dat pas in de schuur verborgen was, zijn de prooi der vlammen geworden. Te MessaDcy en omtrend zijn al de veldvruchten verwoest twee uren lang viel er een stortregen, die alles in het veld ont wortelde. De klokkentoren der kerk van Behanze is door den bliksem vernield. Te St-Leger werden er twee veulens in den stal doodgebliksemd. Provincie Saskatchewan. (Distrikt der QUILL LAKES De sell1 oihslc TMWE gioruion van West Canada, gelegen in de nabijheid van scholen, kerken en spoorwegen. Matige prijzen. j Gemak van betaling Gezond klimaat. Overvloedige regens. Goed water. Lichte taksen en belastingen Vallei van Okanagan (Kritisch Columbia)^ Brengt de schoonste fruiten der aarde op. Appels, peren, perziken, nektarinen, pruimen, krieken, aardbeziën enz. Alsook hop en tabak. IDEAAL KLIMAAT. - AANTREKKELIJKE LIGGING. Voornaamste Stad VERNON. op eene spoorweg lijn. Uitvoer in 1907 meer dan 1,150 tonnen fruiten. Voor alle inlichtingen en brocburen wen de men zich tot Mijnheer VICTOR DU- MORTIER te RUMBEKE, Agent voor West-Vlaaoderen. Handbooq schietingen JULI. Donderdag 2, Boeschepe, 350 fr. Woensdag 22, West-Roozeb. 1000 fr. Déclaralions du 19 au 26 Juin 1908. Naissances Willaert, Lea, Kalfvaart. Petit, Gérard, rue des Ghiens. Bartier, Ma'rie, rue Sl Nicolas. Lesage, ReBé, (GESTICHT VAN DEN D'. L. DOGNIAUX, SPECIALIST.) Rue de l'Institut te JUVIET bij Charleroi Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tot 15 dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 15 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 850 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties, talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen Genu valgum, genu varum, stomp-en platvoeten, énz. Albums van hondeiden genezingen,bevestigd door phoiografies. kunnen in't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte beweiktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Rayons X_ Docter DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar bij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telephoon 473. De armen worden kosteloos geopereerd zij hebben alleenlijk hunne eetkoslen te regelen I II WIHHIIIll HiHiiunag^MagMi—m— (DE BOOMGAARD DER CANADA)

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 3