Instituut va., Jumet-Heigne OF VROUW État-Civil d'Ypres. De Vlaamsche Ster. Ville d'Ypres. iYieu ws lijdingen. Den Tandt, Aalst. On nous \)vie d'annon- cer que le dentiste Meier de Courtrai sera absent jusqu'au 10 Seplembre. stadsharmonie en koorzangen gege ven door de kinderen der scholen. Melden wij Het Meilied en De Bloem tuil die een waar succes gehad heb ben waarover wij het onderwijzend personeel moeten geluk wenschen. Wij geven hieronder de opsom ming der hoofdprijzen die uitgeloofd zijn geweest. Algemeene prijzen. Lagere klas. Eerste studiejaar. ln prijs Antoinette Lemeire Julia Ver meulen Irène DebeulAline Debergh. 2" prijs Jenny Gonissen Berthe Wullus. Tweede studiejaar. le prijs Berthe Debeul 2e prijs An- gèle Deconinck 3° prijs Jeanne Feron. Middelbare klas. Eerste studiejaar. T prijs Jeanne Van Vyve Fernande Dor. 2e prijs Simonne Beke. Tweede studiejaar. le prijs Julia Lacante, Marthe Laheyne, Jeanne Louarn, Sidonie Devos, Berthe Du- haiheeuw 2e prijs Jeanne Vandendries- sche 3" prijs Jeanne Geudens. Hoogere klas. Eerste studiejaar. le prijs Rachel Wullus, Marguerite Rabau 2° prijs Gabrielle Libotte 3e prijs Blanche Geudens. Tweede studiejaar. Uitmuntendheid Marguerite Willaime. le prijs Elvire Piers 2e prijs Ophelie Vanden hende. Derde studiejaar. Eereprijs Julia Laheyne. Mej. Julia Laheyne in al de klassen meer dan de 8/io der punten beko men hebbende, heeft het stadsbe stuur haar de eeremedaiilie ver leend. De overheden en het publiek hebben [deze schitterende leerlinge een welverdiende hulde gebracht, waaraan onderwijzeressen en leerlin gen deel genomen hebben. Wij bieden de ouders, het onder wijzend personeel en de bekroonden onze hartelijkste gelukwenschen aan en wenschen hen allen goede verlof dagen. Vooraleer dit artikel te eindigen dat het ons toegelaten zij onzen grooten spijt uit te drukken over het vertrek van eene der beste onderwij zeressen onzer betalende school voor meisjes, Mej. Berten, die het onder wijs verlaat om te trouwen. De een parige droefheid welke haar vertrek zal nalaten onder de ouders der leer lingen en onder de leerlingen zelf is de besten lof welken men haar kan toezwaaien. Mej. Berten is toegeko men op het oögenblik dat de vier afdeelingen die zij geroepen was te besturen gansch ontredderd waren, se dert het vertrek van Mej. Parmentier. De tuchtloosheid, het gebrek aan vlijt en aan werk, de onwetendheid en de valsche begrippen waren als meesters ingeplant in die verschilli- ge leergangen, ten gevolge der al gemeen bekende onbekwaamheid eener voorbijgaande onderwijzeres, maar welker voorbijgaan nog te lang was en waarvan men eindelijk ver plicht is geweest de onbekwaam heid te bekennen. Het is niet zonder vrees, in deze voorwaarden, dat wij de jonge en nieuwe onderwijzeres hebben zien aankomen. Mej. Berten, ofschoon eerst voorloopiglijk be noemd, en wij hebben deze vrees uitgedrukt in ons blad, het oordeel harer bekwaamheden voorbehouden de. Het oordeel dat wij hebben moe ten uitbrengen is haar zeer voordee- lig geweest. Mej. Berten heeft zich veropenbaard als eene uitmuntende, krachtige, geleerde, werkzame on derwijzeres, die het talent bezat zich te doen gehoorzamen en door hare leerlingen te doen beminnen. Indien wij haar hier openbaarlijk den lof vergunnen, wij zijn overtuigd dat wij het doen gelijkvormiglijk den al- ;gemeenen wensch van al de ouders. Maar wat behoudt de toekomst ons voor Indien wij slechts het ge meentebestuur hebben kunnen ge lukwenschen over zijn gelukkigen keus met over vier jaren Mej. Berten te benamen, zijn wij niet gerechtigd heden al zijne aandacht te vestigen op den nieuwen keus dien hij zal te doen hebben Wij hebben de eene of de andere candidatuur niet te be schermen. Al wat wij vragen is dat het ge meentebestuur zich voor op wel wille inlichten over de bekwaamheden der candidaten, en zijnen keus doen val len op de verdienstelijkste. Wat men moet vermijden is opnieuw eene on - derwijzeres te hebben die voorloopig benoemd is, het voorloopige is dik wijlslang waarvan de doorgang eene kwaal uitmaakt voor het onderwijs zooals het voorbeeld hierboven het bewezen heeft. Onze wakkere eu kundige tooneelrnaat- scbappij zal de zaken grootsch aanleggen dezen winter. Inderdaad wij komen uit goede bron te vernemen dat de tooneeiraad in zijne laatste vergadering besloten heeft vijf puike vertooningen te geven, te weten. Op zondag 'S0 October, Kermisklok. Doodsklok, drama en Het Telegram, blijspel. Op zondag 15" November. Elza, drama en Alzoo ne Klont, blijdspel. Op zondag 13 December, Lina Don ders, drama en Bij den Fotograaf, blijdspel. Op zondag 17" Januari, De Baas uit den rooden Ezel, tooneelspel, Sergeant Bruno, drama, en Zij mag niet trou wen, blijspel. Op zondag 14" Februari, Martha de Krankzinnige, drama en Meirozeken, blijspel. Daaruit blijkt voldoende dat beteenluis- terlijk tooneelseizoen zijn zal en dat onze moedige Sterrelingen ons op iets vergas- teu zullen, dat aan de ribben houdt. Wij twijfelen ook niet dat onze bevolking gretig die mooie gelegenheid te baat nemen zal om van die reeks prachtige, leerrijke en tevens hartroerende vertooningen volop te genieten, te meer daar de Ster beslist heeft persoonlijke bijtrediogskaarten af te leveren aan 5 franks per hoofd, geluig voor de 5 ver tooningen en recht gevende op eene voorbe- houdene, genummerde zitplaats in de eerste plaats. Dat is in 't bereik van alle beurzen en nergens kan men zich aan dien prijs zoo veel genotvol leerend vermaak aanschaffen. Weldra zullen de iDSchrijvingtlljsten ten huize der gewone bijtreders aangeboden worden en wij zijn zeker dat zij overal goed onthaald zullen zijn Mm zal zulke mooie gelegenheid niet laten oatsuappm en men zal tezelfdertijd ie kuippa Ster in hare moedige pogingen" willen steunen en aan moedigen. Wie vergeten moest zij aneme het niet euvel op. Men kan zich ook doen inschrijven bij den heer K. Deweerdt, schatbewaarder der maatschappij, Rijselstraat, 59. Allo! eene goede beweging en leve De Vlaamsche Ster! Fédération Beige de Grymnastique. Union des Sociètis de gymnastique du Sud des Flandres. Vme Fête Concours organisée par la aociété les c INFATIGrABLES le Dimanche 30 Aoüt 1908 AVANT MIDI de 7 b. 30 a 11 h 30, concours ittdi- viduel. a 11 h. 30, réunion des sociétés au local rue du Séminaire APRÈS MIDI. 1 h. 30. Formation du cortège a la gare. 3 h. Grande Fête de gymnastique a l'Esplanade. a 9 heures dn soir, BAL au local, rue du Séminaire. PARCOURS B. Malou. Rue d'Elverdinghe. Rue de Boesinghe. Rue Surmont de Vols- berghe Rue de Dixmude. Grand'Place. Rue des Chiens. Rue Wenninck. Rue de Lille. Rue au Beurre. Rue du Tem ple. Rue de la Station. Esplanade. PRIX DES PLACES Cartes de familie, 5TV. Places réservées 2 fr. Premières 1 fr. Enceinte 0,50 fr. Een drama op eene locomotief Een droevig tooneel heeft zich voorgedaan Zondag op eene locomotief, dienstdoen de op de lijn van Thielt naar Eecloo. De reizigerstrein kwam de statie van Aeltre te verlaten, toen eene twist plaats had tusschen de stoker en de machinist. Eensklaps, greep deze laatste eene ijzeren baar. dien hij pp het hoofd sloeg van den stoker deze viel op den weg. Intusschentijd reed de trein in volle vlucht. Ware iets ïu il n weg geweest zou dit drama eene ware catastroof voor gevolg gehad hebben Het slachtoffer, erg gewond, werd naar Eecloo teruggebracht. Kerk afgebrand. Een brand, waar van de oorzaken nog onbekend zijn gebleven, heeft Zaterdag nacht, de kerk vernield van Leyseele, klein dorp gelegen op de belgische grens, en dit, niettegenstaande de hulp der pompiers van Hondschoote en omliggende. Dit gebouw werd heel en al vernield. De schade is belangrijk. Rijwielwedren. In de velodroom van Leipzig bad Zondag laatst eene groote koers plaats. De Groote Prijs van Leipzig werd er gereden hij bestond uit 100 kilometers. De over winnaar van dien prijs was Arthur Vanderstuyft, onzen stadsgenoot. Hij heeft de 100 kilometers afgelegd in 1 uur, 7 minuten en 56 seconden. eentge uren vrij per week, kunnen in iedere gemeente. 5SO Ir eil meer per maand verdienen, spoedige aan vraag Aanhouding van Adriaan Faivre moor denaar van den politiebeambte Rijse'naer. De veiligheidsdienst heeft den 20 Augusti, 's avonds te Parijs den ge naamden Adriaan Faivre aangehouden, geboren in 1876. ter dood verooordeeld in 1901 door het assisenhof van Bra bant voor den moord te Brussel van den politiebeambte Rijsenaer. Zijne straf was veranderd geweest in deze van levensdurigen dwangarbeid. Hij was opgesloten geweest in de gevanga- nis van Gent waar hij zijnen tijd uit deed in de cel, toen hij er in gelukte te ontsnappen Na in verscheidene Hte- den verbleven te hebben, kwam hij te Parijs over een veertiental dagen en hij woonde in eene gemeubelde kamer der Simon-Lefrancstraat. waar de ageuten hem Aangebonden hebben Daar Fran krijk zijne landgenooten niet uitlevert, heeft de belgische regeering de feiten aangeklaagd. Faivre zal zijne straf uit boeten ïnFrankrijk Hij zal. overigens, hier veroordeeld worden voor ont vluchting. Spoorwegongeval te Ath. De Express Brussel-Kales, die ten. 11 ure 20 uit Brussel-Zuid vertrekt en dje 's middags en 10 m. voorbij snelt te Atb, heeft eene locomotief op zijde gestooten die ma- noeuvers deed in de statie dezer stad. De machinist Defrise, van den depot van Saint-Ghislain, die zich op de gestuite machien bevond, en de hoofd wachter Döfnan die plaats genomen had in den voorsten wagon van de express, zijn ernstig gi kwetst Een onderzoek is geopend om de oorzaak van het ongeval vast te stel len. Provincie Saskatchewan. [Distrikt der QUILL LAKES De schoonste TAK WE gronden van West Canada, gelegen in de nabijheid van scholen, kerken en spoorwegen. Matige prijzen. Gemak van betaling Gezond klimaat. Overvloedige regens. Goed water. Lichte taksen en belastingen Vallei van Okanagan (Brilisch Columbia) (de boomgaard der Canada) Brengt de schoonste fruiten der aarde op. Appels, peren, perziken, nektarinen, pruimen, krieken, aardbeziën enz. Alsook hop en tabak IDEAAL KLIMAAT. -- AANTREKKELIJKE LIGGING. Voornaamste Stad VERNONop eene spoorweglijn. Uitvoer in 1907 meer dan 1,150 tonnen fruiten. Voor alle inlichtingen en brochuren wen de men zich tot Mijnheer VICTOR 0U- M0RTIER te RUMBEKE, Agent voor West-Vlaanderen Déclarations du 14 au 21 Aoüt 1908. Naissances Picket, Emile.ruede laCrapaudière. Lerminez, Jeaune, rue de Terre. Therry, Gaston, rue des Boudeurs. Riquere, Germaine, rue du Paradis. Uallowaert, Gérard, rue des Trèües. Bollein, Marie, chaussée de Dicke- busch. Knockaert, Julia, rue Basse. Manages Vandamme, Florent, professenr, a An vers, et Berten. Marie, institutrice, aYpres Dehouck, Henri, menuisier, veuf de Sarrasin, Mario, et Gobyn, Octavie, tailleuse, a Ypres. Philip- part, Armand, employé, a Mont-S1- Guibert, et Gheysen, Madeleine, sans profession a Ypres. Dices Six, Jeau, 75 ans, sans profession, veuf de Kioappe, Augusta, rue de l'E- cuelle. Garcy, Raymond, 2 mois, rue Vieux Marché au Bois. Vano- verschelde, Emile, 5 mois, rue Basse. - Samper, Antoinette, 3 mois, Hoorn werk. Wemaere, Nathalie, 77 ans, sans profession, veuve de Delhaeye, Al bert, rue de la Boule. Lesage, Théo- phi le, 80 ans, sans profession, veuf de Schoreel. Marie, de Lenoir, Séraphine, et de Dafieuw. Rosalie, rue de Dixmu de. Vandoolaeghe, Hortense, 59 ans, épouse de Willecomme Hugo, chaus sée de Poperingbe. Dufoor, Emile, 3 mois, rue des Boudeurs. Druwé, Auguste, 45 ans, sans profession, céliba- bataire,- rue Longue de Thourout. Voorspoels, Emile 4mois, rue des Trè- fl08. (GESTICHT VAN DEN Dr. L. D0GNIAUX, SPECIALIST.) ?9, Rue de l'lustitut tc JUlVIET bij Charleroi Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tot lö dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 13 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 830 lot 900 ge nezingen. Vraag referenties. I'alrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijnbehandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen Genu valgum, genu varum, stomp-en platvoeten, enz. Albums van bondeiden genezingen,bevestigd door photografies. kunnen in't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte bewetktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Rayons X. Docter DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren Telephoon 473. De armen worden kosteloos geopereerd bij hebben alleenlijk hunne eetkosten te regelen

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 3