Instituut van Jumet-Heigne OF VR0UW_ E NUIT DE NOCES ml meier, État-Civil d'Ypres. Briefwisseling. Kiezerslijsten. Den Ta in] l, Aalst. Théatre d'Vp res. heel-en tandmeester spe cialist van Kortrijk, is te raadplegen te ¥PER, als voorheen, drie dagen te week De Maandagen Donderdagen en Zater dagenvan 9 ure tot 's middags, bij Mevr. Van- Kemrael.,Groote Markt, 5. Mond- en landziekten. Kunsttanden vanaf 5 fr. Volledige kunstgebitten vanaf IOÖ fr. gewaar borgd voor bet leven. Nog iets Het artikel 50 van het lastkohier der aanbesteding ver- eischt dat de schaliën moeten voort- komen van Vielsalm, Warmifon- taine of Herbeumont (oude steen- groeven). Zij moeten zijn van de soort genaamd Vlaamsche, meten- de ten hoogste om2 7o tot om28o leng- te, omi6o tot 0^170 breedte, op omoo3 dikte. Zij moeten vastge- hecht zijn bij middel van twee nagels in rood koper. Volgens het bestek of begrooting, moeten er 1450 vierkante meters schaliedak afgebroken en gansch vernieuwd worden, gerekend aan 4-50 de meter, dat maakt 6,525 fr. De aanbesteding op deze gegevens gedaan zijnde, alle verandering of wijziging aan het ontwerp, moet, ons dunkens, gevolgd worden van eene afrekening in meer of min. Hewel de schaliën op den 29 Augustus jl. verzonden en in stads- magazijn bewaard om aan de Halle daken gebruikt te worden, komen niet voort van een der drie boven genoemde fabrieken zoo als 't last kohier het vereischt, maar wel van de nieuwe groef der Société anonyme des ardoisières de l'Escaillère (Chimay Wat meer is, deze meten in lengte o m. 300, in breedte o m. 190, en zijn waarschijnelijk beterkoop. Uit een minder getal van deze schaliën benoodigd per vierkante meter, na gels en handwerk, volgt eene spaar zaamheid op gansch het te beleggen dak, van omtrent duizend franks. Nu dan', zonder de hoedanigheid der schaliën van de l'Escaillère te wil len betwisten, het zij ons toegelaten, te vragen of de wijziging aan het lastkohier die wij hier doen kennen, gebeurd is ingevolge eener overeen komst tusschen de stad en den aan nemer, en of er eene afrekening is gemaakt geweest voor dit verschil ten voordeele van de stadskas Er is nog te bemerken dat, op den achterkant der Halledaken, er onge veer 500 vierkante meters Engelsche schaliën af te nemen zijn. Deze zijn er over een vijftien of twintigtal ja ren geplaatst geweest. Zij zijn bijna zoo goed als nieuw, en hadden dus, naar ons oordeel, niet moeten ver vangen worden door degene van de fabriek de l'Escaillère welke minder lang zullen duren. Dat noemen wij geldverkwistingHet schijnt dat deze Engelsche schaliën van nu af verkocht zijn geweest aan een wei denkenden koopman in kolen die onlangs zich in onze stad heeft ge vestigd. Besluiten wij met te zeggen dat en voor «iemands stem was zij ooit doof. Doch nooit was zij door een verhaal van leed en smart z^o diep getroffen als thans. Steeds gereed om naar klachten van onge- lukkigen te luisteren, wist zij hoevele kin deren in deze wereld tot armoede en ontbe ringen geboren worden hoevele er ver waarloosd. mishandeld en aan hun lot over gelaten worden, zoodat de geschiedenis van Geertje niet nieuw voor haar was. Doch er was iets in het kind zelf, dat Amelia eene buitengemeene belangstelling inboezemde. De klank harer stem, de ernst en het gevoel waarmede zij sprak, de teedere vertrouwe lijkheid waarmede zij zich aan haar had vastgeklemd, dat plotseling grijpen en vast houden harer'hand, en vooral hare heftige uitbersting van droefheid toen zij van Ame lia's grootste ongeluk bewust werd, dit alles bleef haar zoo zeer voor den geest dat zij des nachts van het meisje droomde en over dag gedurig aan haar dacht. Zij kon zich de belangstelling, die zij voor dat vreemde kind gevoelde, niet verklaren maar het ver langen om meer van haar te weten was onweerstaanbaar en nadat zij True had laten roepen, had zij met dezen een lang gesprek over Geertje, True was zeer gestreeld door hetgeen jufvrouw Graham hem van de ontmoeting in de kerk verhaalde, en door de belang stelling welke zijn pleegdochter iemand had ingeboezemd voor welke hij eene eerbiedige hoogachting koesterde. Geertje had hem te voren reeds verteld dat zij jufvrouw had gezien, en in de vurige bewoordingen ge sproken over die lieve dame, die zoo vrien delijk voor haarwas geweest, maar het was tuet, in hem opgekomen dat die gunstige in druk wederkerig was. Amelia vroeg hem of hij voornemens was de kleine naar school te zenden. vele personen vinden, even als wij, dat in plaats van onze praalgebou- wen gedeeltelijk af te breken, wille keurig te veranderen en te herbou wen gelijk wij het heden zien doen, het beter ware dezelve met zorge en verstand te herstellen. Zoo doende zou men aan de stad geen zulke overgroote kosten veroorzaken, maar het schijnt dat dit de rekening niet zou maken van onze hedendaagsche bouwmeesters. Ongelukkiglijkook is ons schepencollege samengesteld uit politieke mannen die weinig of niets kennen van openbare werken, de stadszaken op geene ernstige wijze bestudeeren noch onderzoeken, en alle ontwerpen van openbare wer ken hun voorgesteld, vertrouwelijk aanveerden en goedkeuren hoe veel ook zij kosten moeten om ze te ver wezenlijken of uit te voeren. Het Comileit van den wereldlijken Schoolpenning bedankt den milden onbekende die door de tussohenkomst van M. B. eene som van vijftig frank heeft doen bestellen ten voordeele van den schoolpenning, overschot van een compromis, de kosten afgetrokken. Het College van Burgemeester en Schepenen der stad Ypér komt voor- loopiglijk de kiezer!ijsten vast te stel len voor 1909-1910, als volgt la Canton, Senaat en provincialen Baad, 648 kiezers, beschikkende over eene stem 401 beschikkende over 2 stemmen 245 met 3 stemmen, te za - men 1294 kiezers beschikkende over 2185 stemmen Kamer der Volksvertegenwoordi gers, 814- met 1 stem, 406 met 2 stem men, 260 met 3 stemmen, te zamen 1480 kiezers beschikkende over 2406 stemmen. Gemeente. 744, met i stem 213 met 2 stemmen, 91 met 3 stemmen, 160 met 4 stemmen, te zamen 1208 kiezers beschikkende over 208-3 stem men. 2" Canton-Senaat en Provincie, 797 met I slem, 652 met 2 stemmen, 433 met 3 stemmen, te zamen 1882 kie zers beschikkende over 3400 stem men. Kamer der volksvertegenwoordi gers. 1052 met 1 stem, 674 met 2 stemmen, 446 me 3 stemmen, ie za men 2172 kiezers beschikkende over 3738 stemmen. Gemeente 938 met 1 stem, 397 met 2 stemmen, 125 met 3 stemmen, 284 met 4 stemmen, te zamen 1743 Wel, ik weet niet, antwoordde hij zij is nog kleiri, en niet veel gewend met andere kinderen om te gaan. Buitendien wilde ik haar voor het oogenblik niet gaarne misken Amelia bracht hem onder het oog dat het tijd voor haar werd om te leeren lezen en schrijven en dat zij zich des te gemakke lijker aan andere kinderen zou gewennen hoe vroeger zij daaronder kwarp. Wel waar, jufvrouw Amelia, ant woordde Font. Ik moet zeggen, gij zult wel gelijk hebben en als gij het best vindt dat zij gaat, zal ik er haar eens over spre ken en hooren wat zij zegt. Ik zou denken, hervatte Amelia, dat zij er vermaak in zou hebben en het haar veel goed zou doen en wat hare kleeren aangaat, als daaraan iets ontbreekt zal ik... O neen, neen, jufvrouw Amelia, viel True hierop in, daarvan is niets noodig. Zij is er nu, door uwe goedheid, ruim van voor zien. Welnu, sprak Amelia, als zij iets noodig mocht Rebben, moet ge maar bij mij komen. Gij weet wel dat wij haar beiden goed willen en ik beloofd heb voor haar te doen wat ik kon dus moet gij u nooit be denken het zal een genoegen voor mij zijn u een van beiden dienst te kunnen doen. Mijn vader is u altijd verplicht, meester Flint, voor uwe trouwe diensten die u eindelijk duur te staan zijn gekomen. O jufvrouw Amelia, antwoorddeTrue, Mijnheer Graham is altijd mijn beste vriend geweest en wat 't ongeluk aangaat dat mij overkomen is toen ik voor hem werkte, dat ware niemands schuld dan mijne eigene; het was mijne eigene onbedachtzaamheid en van niemand anders. Wordt voortgezel.) kiezers beschikkende over 3239 stemmen. De geheele stad, Senaat en Provin cie, 1445 kiezers mei 1 stem, 1053 mei 2 stemmen. 678 met 3 stemmen, te zamen 3176 kiezers beschikkende over 5585 stemmen. Kamer der volksvertegenwoordi gers, 1866 met 1 stem, 1085 mei 2 stemmen, 706 met 3 stemmen, teza men 3652 kiezers beschikkende over 6144 stemmen. Gemeente 1682 met I stem, 610 met 2 stemmen, 216 met 3 stemmen, 443 met 4 stemmen, te zamen 2951 kiezers beschikkende over 5322 stem men. eemga jiren vrij por wenk, kunnen in iedere gemeente, 5>0 fr cm meer per maand verdienen, spoedige aan vraag Vaudeville en o actes de MM. Kéroul et Barré. Nous sommes en meRure d'affirmer que c'est le Vendredi 2 Octobre pro chain que M. G. Brémond-Philbéa, l'impresario des grande» Tournées fran- Qaises donnera au théatre de notre ville une representation de tJne Nuü de No cesle légandaire succes de rire.du théa tre des Fo!les Dramatiques. Parmi i'iu- terprétation de la pièce de MM. Keroul et Barré, nous relevons les noms de M'le M. Villeneuvè qui se 6t applaudir pendant plus de deux cents representa tions consécutives daüs sou róle de Si- dome de Valpurgis Mme Solange, ex- pensionnaire des grandes tournées Achart et Baret de Mme Raynaud de l'Athénée M. G. Pansot transfuga des théatres Déjazot, Cluuy MM. Darmont, Mary, Leprieur, etc., tous artistes connus au grand public et dont les noms nous assurent d'une interpre tation hors l.igne. ïteue internationale Tentoonstelling te Gent, in 1908 Tijdens de Tentoonstelling der Spijstafal (Kookkunst-Voedingsmidde len) te Geut, iu November aanstaande te houden, zullen verscheidene bijzon dere wedstrijden worden ingericht, o. a. een wedstrijd voor Brouwers (Eereprijs geschonden door Z. M. den Koningder Belgen) Melkerij -wedstrijd - Boter, Kaas. enz. Eereprijs ge schonken door den heer minister van Landbouw), een wedstrijd voor de ge zondste en kb'ekste valkssprijs, voor het gezondste en klo^kste kindervoed- sel, eDZ. Het volledig programma, zoo van de Tentoonstelling als van de bijzondere wedstrijden, evenals alle nadete in lichtingen, zijn te bekomen in het Se cretariaat der Tentoonstelling, Gods- huizenlaan. 35. te Gent. Provincie Saskatchewan {Dis tri kt der QUILL LAKES n) De sch onsle T A li WE gronden van West Canada, gelegen in de nabijheid van scholen, kerken en spoorwegen. Matige prijzen. Gemak van betaling Gezond klimaat. Overvloedige regens. Goed water. Lichte taksen en belastingen Vallei va-n Okanagan (Britiscli Columbia) Brengt de schoonste fruiten der aarde op Appels, peren, perziken, nektannen, pruimen, krieken, aardbeziën enz. Alsook hop en tabak IDEAAL KLIMAAT. - AANTREKKELIJKE LIGGING. Voornaamste Stad VERNONop eene spoorweg lijn. Uitvoer in 1907 meer dan 1,150 tonneH fruiten. Voor alle inlichtingen en brochuren wen de men zich tot Mijnheer VICTOR DU- MORTIER te RUMBEKE, Agent voor West-Vlaanderen. üéclarations du 4 Aout au 11 Sept. 1908. Naissances Schellings, Marie, chaussée de Zonne- beke. Vandepitte, Omer, rue d'El- verdinghe. Seunesael, Daniel, rue du Quai. Duprez, Suzanne, chaussée dePoperinghe. - De Groote Antoinette, rue du Chateau d'eau. Vaodenbil- cke, Charles, rue des Trèfies. Ver eist, Pauline, rue du Lis bleu..— Vau- limburg, Marguerite, rue Jansetii'us. Vanlimburg, Robert, ruer Jansenius. Meny, Gérard, rue Courte du Marais. Clarissa, Henri, fondeur de f r a Roubaix, et Duprez Celine, servante a Ypres. Décès Beddeleem Antoinette, 5 mois, Quai (Ouest,;. Knaepen, Joseph, 38 ans, nickeleur, époux de Ameloot, Céline, rue Chevalier Jean. Leroy, Marie, 57 ans, sans profession, veuve de Ha verland, Emüe, rue courte de Thou- rout. Luyten, Raphael, 4 ans, Vieux marché aux Habits. (GESTICHT VAN DEN D\ L. DOGNIAUX, SPECIALIST.) Ï9» Rue de l'Institut te JUMET hij Charleroi Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tot 13 dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 13 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 830 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties, talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen Genu valgum, genu varum, slomp-en platvoeten, enz. Albums van hondeiden genezingen,bevestigd door photografies. kunnen in 't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz. Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang :n opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte beweiktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Rayons X. Docter DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telephoon 473. De armen worden kosteloos geopereerd zij hebben alleenlijk hunne eetkosten te regelen fDE BOOMGAARD DER CANADA)

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 3