Instituut van J umet-Heigne AUX MARIES. MAN OF VROUW Cergle fixe. État-Civil d'Ypres. Maatschappij der Oud-Pompiers. Société Royale des Francs Arbalétriers. Tentoonstelling. Aan de kooplieden. POFERLYGHE. S^Ceciliafeesl. M. MEIER, heel-en tandmeester spe cialist van Kort rijk, is te raadplegen te YPER, als voorheen, drie dagen te week De Maandagen Donderdagen en Zater dagen, van 9 ure tot 's middags, bij Mevr. Van- Kemmel,Groote Markt, 5. Mond- en tandziekten. Kunsttanden vanaf 5 fr. Volledige kunstgebitten vanaf 100 fr. gewaar borgd voor bel leven. Oen Tandt, Aalst. De danspartij was geestdriftig. De inrichters halen eere van hun werk het was een oprecht welgelukt concert. Hopen wij dat de commisie op den goeden weg zal blijven en de feesten zullen des te bloeiender zijn. Een tabagiefeestzal Vrijdag avond 4 December ten 8 1/2 ure den leden aangeboden worden. Ter gelegenheid van S'-Barbara, zal de Harmonie, Zondag aanstaande 6 December, 's morgens ten 11 ure, haar gewoon uitstapje doen. Ten 1 1/2 ure 's namiddags zullen de werkende leden der Maatschappij deelnemen aan een banket, dat in het lokaal zal opgediend worden. De leden die begeeren er aan deel te nemen mogen zich laten inschrij ven aan den prijs van 3 fr. (wijn niet in begrepen) bij M. Emiel De- groote, in het Oud YperSemina riestraat. Lundi 30 Novembre 1908. Haut TotalPinteion F. Bas Total Brunfaut A. Nu Zondag avond, van 5 tot 9 ure, voorstelling eener prachtige rots, voorgesteld door Martin Appels, bloemkweeker, specialist voor het rotsmaken naar de natuur. Groote verrassing voor het Ypersch publiek. Deze rots zal te zien zijn aan het Sint-Pieterskerkhof (Sl Pieterskerk) en verlicht door de electriciteit. Wij raden onze lezers aan de rots gemaakt door Martin Appels te gaan bezichtigen, wetende dat hij bekwaam is iets fraaies ten toon te stellen, daar hij in de tentoonstellin - gen altijd de schoonste prijzen be haalde. Voor uwe agendas, memen tos, kalanders, enz. voor 1909, alsook voor alle slach van handels- boeken en registers, wendt u tot den boekhandelaar E. L a m Ij I 19- M a t h e, Dixmudestraat. dikken slachter, die het in een papier wik kelde. Hij noemde de som. Zij was zeer gering, zoo gering, dat het Geertje bij na voorkwam alsof hij in hare beurs en levens ook in hare gedachten had gezien, en wist hoe blij zij zou zijn dat het niet meer kostte. Toen hij haar geld terug gaf, leunde hij over de toonbauk heen en vroeg haar zacht, welke soort van voedsel baas Flint tegen woordig kon gebruiken. Alle gezond voedsel, heeft de dokter gezegd, antwoordde Geertje. Denkt gij niet dat hij smaak in doperw tjes zou hebben Ik keb ze hier uitmuntend, zoo versch van buiten en als gij denkt dat hij ze zou eten, zal ik er u wat zenden. Wel bedankt, zegde Goertje. Hij houdt heel veel van doperwtjes. Goed, goed. Dan zal ik hem eens wat lekkers zenden, en daarmede keerde hij zich naar een anderen kant om, zoo snel, dat Geertje meende dat hij niet zag hoe zij eene kleur op de wangen en tranen in de oogen kreeg. Maar hij zag het wel, en dat was juist de reden waarom hij zich zoo snel omkeerde. Hij was een schrander man, die dikke slachter. True had nog eenen uitmuntenden eetlust; hij prees de doperwtjes zéér, en nadat hij er smakelijk van geëten had viel hij op zijnen stoel in slaap. Zoodra hij wakker werd, wipte Geertje naar hem toe en zegde Oom True, daar is jufvrouw Amelia, daar is de lieve jufvrouw Amelia om u te bezoeken. De Heer zegene u, mijne lieve, lieve jonge jufvrouw sprak True, met eene po- Zondag, 22 November vierde de muziekknng der Philharmonie het jaarlijksche Ste-Ceciliafeest. Tedezer gelegenheid moest de muziek eene wandeling rond de stad doen welke zou gevolgd worden door een Concert op de Groote Markt, maar, door een zeer lofbaar gevoel, is dit deel van het programma afgeschaft geweest, uit eerbied vo&r de talrijke familien die in den rouw waren, bij zonderlijk op de Groote Markt. 's Middags had in de Concertzaal der Philharmonie een prachtig ban ket plaats waarop al de werkende en eerleden uitgenoodigd waren. M. Eugeen Roelens zat voor, omringd van M. Ernest Nolf, liberalen volks vertegenwoordiger van ons arrondis sement M. Jules Vandenbulcke M. E. Van Elslande, muziekoverste M. E. Desquand, secretaris der maat schappij van Ouderlingen Bijstand M. Fache, voorzitter van den Foot- balclub, en M. A. Lahaye, onder voorzitter der tooneelmaatschappij Langhoirs Vidorinen, enz. Aan het banket, dat toevertrouwd werd aan de goede zorgen van Mevr. Schmidt, namen 125 genoodigden deel. Bij het nagerecht zijn twee heil dronken voorgedragen geweest. De heer Volksvertegenwoordiger E. Nolf heeft de eerste het woord geno men. Hij stelt in welsprekende ter men de gezondheid voor van Af. Valcke, eere voorzitter, en M. L. Bataille, voorzitter der Maatschap pij, die het feest niet hebben kunnen bijwonen om reden van eenen familie- rouw. Hij drinkt daarna op de ge zondheid van M. E. Roelens, onder voorzitter en van den achtbaren heer Vandenbulcke, bekende weldoener der Maatschappij. Zonder voorbe houd wenscht hij M. Van Elslande, den sympathieken muziekmeester, geluk, die als een ware artiest onze muzikale faam staande houdt dan wenscht hij de muzikanten geluk over hun talent, over hunne een dracht en hunne tucht, en verheugt zich over den bloei onzer schoone muziekschaar. Dan, de politieke kwestie aanvat tende, drukt M.' Nolf de hoop uit dat de slechte dagen voorbij zijn voor de liberale partij in Vlaanderen. Hij overweegt de toekomst met ver trouwen. Hij onderstreept de voor uitgangen door de liberale gezind heid gedaan. Hij toont onze partij ging om van zijnen stoel op te staan en naar haar toe te komen. Sta maar niet op. goede man ik ver zoek 11 doe dat toch niet, zegde Amelia wier, scherp gehoor deze beweging waarnam. Naar wat Geertje mij zegt, vrees ik dat gij er niet toe in staat zijt. Och Geertje, geef mij eenen stoel dichter bij onzen ouden vriend. Zij naderde, vatte True bij de hand, maar scheen zeer te ontstellen toen zij bemerkte hoe die hand beefde. Och, jufvrouw Amelia, sprak True ik ben dezelfde man niet meer als toen ik u de laatste maal zag. De Heer heeft mij eene waarschuwing gegeven, en ik zal niet lang meer hier blijven. Het spijt mij zoo dat ik er niet van geweten heb, antwoordde Amelia. Ik had al vroeger naar u komen zien, maar ik heb pas vandaag van uwe ziekte gehoord. Geor ge, mijn vaders knecht, heeft u en Geertje heden morgend in een winkel gezien en er mij van gesproken. Ik heb het meisje hier al gezegd, dat zij mij eene boodschap had moeten zenden. Geertje stond naast den stoel van True en streek met hare dunne vingertjes zijne grijze lokken glad. Toen Amelia haren naam noemde, keerde hij zijn hoofd om en zag haar aan. O welk eenen blik van liefde wierp hij haar toe Geertje vergat hem nooit. Het was niet noodig iemand lastig te vallen, jufvrouw Amelia, sprak hij. De Heer heeft zelf voor mij gezorgd. Al die dokters en ziekenoppassters in het land had den niet halt zoo veel voor mij kunnen doen als dit kleine meisje. Wordt voortgezet.) vereenigd op een programma van werkzaamheid, terwijl onze tegen strevers verward uit een loopen. Sprekende over de kiezingkwestie en over de toepassing der evenredige vertegenwoordiging bij de gemeente en provinciale kiezingen, zegt hij dat het gedacht zijnen weg maakt, aangezien de klerikalen zelf nu de noodzakelijkheid dezer hervorming bekennen, waarvan het princiep ge stemd is geweest door de middenaf- deeling der Kamer met 5 stemmen tegen twee. Het is dank aan haar zegt M. Nolf, dat gij uwe uitmunten de kandidaten naar het stadhuis zult terugbrengen. Eene uitbarsting van oneindelijke bravos onthaalt de slotrede van on zen Volksvertegenwoordiger. Geheel de vergadering heft het lied aan Leve onze Nolf, en hij mag er wezen, hij moet er zijn M. Eug. Roelens, op zijne beurt, bedankt uit ganscher harte Af. Nolf voor zijne aanmoedigende woorden, hij bedankt hem voor zijne tegen woordigheid die altijd dezelfde vol doening veroorzaakt bij de leden der Philharmonie en hij eindigt met de genoodigden uit te noodigen te drin ken op de gezondheid van den toe- gewijden volksvertegenwoordiger die- de liberale partij van het arrondis sement Yper zoo goed in de Ka mer vertegenwoordigt. Het feest eindigde in de verwoe- ring eener hevige vreugde. Het is eene der schoonste die de ouden in zulkdanige omstandigheid beleefd hebben. Des anderendags was het de dag der dames van de Philharmonie. Een balspel vereenigde omtrent 300 me dedingsters. De prijzen waren wel is waar bijzonderlijk talrijk en uitgeko zen daar waren er 41 van eene waarde van bij de acht honderd fr. De eerste prijs, aangeboden door M. Valcke, is bekomen geweest door Mevr. Deweerdt van Poperinghe en de tweede, geschonken door M. Ba- taille, is gewonnen door Mevr. Lo- beau Ten 9 1/2 ure sluit een zeer leven dig bal dien tweeden dag. Den Dinsdag, ten 6 ure, vlaamsch avondfeest gegeven door den troep van den schouwburg van Gent. Als naar gewoonte was de zaal proppens vol, bewijs dat onze leden altijd even verlekkerd zijn op dit slach van ver tooning. Alen heeft een schoon drama opgevoerd uit het Duitsch vertaald, de Eer eener Moeder dat een wel verdienden bijval behaalde, en een komedie die op de lachspieren werkt, insgelijks uit het Duitsch vertaald, Een hardvochtige vader, in drie bedrij ven die een waren lachlust verwekt heeft. Het was onder alle opzichten een zeer goed gelukt avondfeest dat de reeks feesten op eene schitterende wijze sloot. Articles intimes et indispensables, de tout genre et de tout prix. Pour obtenir franco, sous enveloppe ferraée le catalo gue illustré envoyez 1 fr. en bon ou tim- bres-postes, boite 132, Bruxelles-Centre. eenige uren vrij per week, kunnen in iedere gemeente, 50 fr en meer per maand verdienen, spoedige aan vraag Wacht niet tot den laat- sten dag om uwe visietkaar- ten te laten maken, gedrukt vanaf 1-50 fr. gesteendrukt 3-00 fr. het honderd, op schoon wit ivoor en wel verzorgd in de drukkerij en boek handel E. Lambin-Mathée, Dixmudestraat, 53, te per. üéclaratioos du 20 au 27 Nov.. 1908. Naissances: Melsens, Camilla, ruede Lille. - Mul le, Julienne, rue de Terre. Clare- boudt, Gustave, rue des Boudeurs. Decommer, Alida, rue de FEcuelle. Bostyn, Lucien, rue Wenninck. Gil- lioen, Christine, chaussêe de Dicke- busch. Ozeel, Alice, chaussêe de Poperinghe. Steelant, Ivonne, chaus sêe de Zonnebeke Décès Slembrouck, Charles, 76 ans, sans profession, veuf de Deplacie, Cathe rine, rue de kille. Ovyn, Stéphanie, 49 ans, dentellière, épouse de Hoorel- beke, Pierre, rue des Plats! Breyne, Louis, 82 itns, huissier, célibataire, rue de Bellewaerde. Declercq, Ma- thilde, 74 ans, sans profession, céliba taire, chaussêe de Poperinghe. Froi- dure, Marie. 67 ans, veuve de Lapiere, Léopold, rue de la Station. Vanclenpeereboom, Léon, 66 ans, sans profession, conseiller communal, céli bataire, rue Gustave de Stuers. Fol iebout, Géline, 1 ans, rue du Canon. Wemaere, Marie, 53 ans, sans profes sion, célibataire, rue de la Boule. Vermeersch, Sophie, 78 ans, cultiva- trice, veuve de Acke. Pierre, rue de Courtrai. Ozeel, Alice,! jour, chaus sêe de Poperinghe. Boogaert, Marie, 83 ans, sans profession, veuve de Schacht, Léonard, rue des Riches Clai res. Lanoy, Mélanie, 53 ans, dentel- Ten bureele dezes, Déclaration pour brassergereed gedrukt, aan genadigen prijs. (GESTICHT VAN DEN Dr. L. DOGNIAUX, SPECIALIST.) Ï9, Rue de l'Institut te JUMET bij Charleroi Breuken, Aderbireuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tot 13 dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert. 13 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 830 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties. Talrijke kanditate11 voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen Genu valgum, genu varum, stomp-en platvoeten, enz. Albums van hondetden genezingen,bevestigd door photografies. kunnen in't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz. Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte bewerktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Rayons X. Docter DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telephoon 473. l)e armen worden kosteloos geopereerd zij hebben alleenlijk hunne eetkosten te regelen «tósni

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 3