lAlmaaachHachette mm of vrouw Ja Instituut va., Jumet-Heigne 9f 1 État-Civil cTYpres Aan de kooplieden. Den Tandt, Aalst. M. 11 E I E R, heel-en tandmeester spe cialist van Korf rijk, is te raadplegen te YPER, als voorheen, drie dagen te week De Maandagen Donderdagen en Zater dagenvan 9 ure tot 's middags, bij Mevr. Van- Keminel.,Groote Harkt 5. Kunsttanden vanaf 5 fr. Volledige kunstgebitten vanaf 100 fr. gewaar borgd voor het leven. Ditjes en Datjes. B E K 1 e H T. Merkweerdigre Vend itie TE DADIZEELE. OP MAANDAG 4 JANUARI 1909, 60 koopen zware aekapte TAILLIE van Eerneghem,Monty-Belly in Frank- krijk verlaten om te Roeseïare te ko men wonen met hare 4 kinderen, eene jongen van 18 en een van 16 jaar en twee dochters. Zij verbleven in een herberg der Brouwerijstraat, de vrouw werkte bij M. Van der Haeghe en hare kinderen in eene fabriek. Daar bood zich voor een paar dagen aan een vriend van Amelia Van den Broucke, de 54 jarige Jan J.geboren te Aertrijcke. Hij verzocht Amelia met hem terug te keeren naar Frankrijk en 't echtelijk leven te hernemen. Zij wei gerde. Toen trok hij eene revolver om te schieten zij ontwapende hem en men smeet J. buiten. Zondagmorgen kwam hij terug, ont moette de vrouw en op eene nieuwe weigering, drukte hij ze de revolver op de borst. De beide zonen kwamen er tusschen en .1. werd ontwapend en aangehouden. Wacht niet tot den laat- sten dag om uwe visietkaar- ten te laten maken, gedrukt vanaf 1-50 fr. gesteendrukt 3-00 fr. het honderd, op schoon wit ivoor en wel verzorgd in de drukkerij en boek handel Ei Lambin-Mathóe, Dixmudestr aat, 53, te Y per. Door den buurttram vermorzeld. Zaterdagmorgen, rond 9 u. 4/2,had een vreeselijk ongeluk plaats op de traml i nie van Dixmude naar Poperinghe, Richard Vincke, van Dixmude, oud 62 jaar/aan doofheid lijdend, stapte voort op den steenweg van Woutnen. Hij hoorde den stoomtram niet, alhoe wel de machinist tot tweemaal toe scherp geffhüt deed hooren om hem te verwittigen. De man ging over de riggels wanneer de lokomotiel' nog slechts vijf meiers van hem was verwijderd, werd omge worpen, vermorzeld en in dezen toe stand een 40;tai meters ver voortge- Het verminkt lijk werd naar het gast- huis van Dixmude vervoerd. 1 Voor uwe agendas, memen tos, kalanders, enz. voor 1909, j alsook voor alle slach van handels- j boeken en registers, wendt u tot den j boekhandelaar E. Lambïn* IHathée, Dixmudestraat. Spoorwegramp te Laeken. - De negen gekwetsten, welke thans worden -ver pleegd in het hospitaal der Van den Bogaerdestraat, stellen het zeer goed. Niet een hunner verkeert meer in ge- keiijk, antwoordde Amelia hierop hij zal geene bezwaren maken tegen iets waarop ik mijn hart heb gesteld, en ik ben zoo aan Geertrui gehecht dat zij mij tot veel nut en genoegen zou zijn. Ik vertrouw, mijn goede Flint, dat gij ten minste gedeeltelijk uwe gezondheid en kracht zult terug krijgen en nog vele jaren voor haar gespaard blij ven maar opdat gij in geen geval bekom merd over haar zoudt wezen, neem ik deze gelegenheid waar om u te zeggen, dat zij. wanneer zi] u overleven mag. zeker bij mij een te huis zal vinden. Och, jufvrouw Amelia, sprak de oude man, mijn tijd is haast verstreken, daarvan voel ik mij zeker en nu gij er gewillig toe zijt, zult gij ook spoedig geroepen worden om haar onder uwe zorg te nemen. Ik heb niet vergeten hoe mijn geest, daags nadat ik haar mede naar huis genomen had, ge slingerd werd door de gedachte dat ik mis schien niet geschikt was om de zorg voor zulk een kind op mij te nemen en de mid delen niet had om haar van het noodige te voorzien en heugt het u nog wel Amelia, dat ge toen tegen mij gezegd hebt Gij hebt er wel aan gedaan de Heer zal u zegenen en beloonen Ik heb naderhand dikwijls gedacht dat gij eene ware profetes waart geweest, en uwe woorden, waar ik ze toen ook voor hield, eene stem van den Hemel waren. En nu spreekt gij ervan om datzelfde te doen en ik, die nu haast huiswaarts ga tot God, en een gevoel heb alsof ik zijne wegen duidelijker zag dan ooit voorheen, ik zeg nu ook, jufvrouw Amelia, dat gij wel doet en als de Heer u be'oont gelijk hij mij gedaan heef dan zal er een tijd komen wanneer dit kind u met hare liefde en zorg alles vergelden zal, wa.t gij ooit voor naar doet. Geertje Zij is niet hier. sprak Amelia, ik vaar. De machinist Toch, van den trein van Aalst, spreekt er reeds vSn het j hospitaal te verlaten. Zondag heel den dag kwamen vele bloedverwanten en vrienden de ge kwetsten bezoeken. Te verkrijgen ten bureele van <lil blad VOOR 1909. Prijs 1 fr. SO. Drama der zinneloosheid. Tusschen Cannes en Bocca had een drama der zinneloosheid plaats. De trein was de statie van Euquet voorbij gereden, toen een Araab, die zich onder matroozen bevond in een compartement 3° klas, plots opstond, den reiziger die vóór hem zat, aanviel ert met een mes in de borst "stak. De gekwetste zonk bewusteloos ne der. De andere reizigers trachten dan om aan den woesteling 't wapen te ontrukken, maar deze ontsnapte hurl en stak links en recht. Drie zeelieden werden min of meer erg gekwetst. Nog een huzaar werd gewond, waarna de j Araab kon worden bemeesterd. Kort i nadien scheen de man zich niet meer j te herinneren wat hij had gedaan. Ze ker is liet dat hij heefi gehandeld in een aanval van zinneloosheid Groote brand te Wervick. In den nacht van Zondag op Maandag is een groote brand losgebarsten. In de Duivenstraat, bevindt zich het groot gebouw van de S'-Jozefs patrona ge. Zondag om 9 ure 's avonds eindigde daar een vergadering, en allés werd gesloten zonder dat men iets buitenge woons trof. Eerst om 4 4/2 ure bemerkte een ge- buur, het vuur. Aanstonds werden de pompiers van Wervick (België) en Fransch Wervick bijeengeroepen om den brand te blussclien. Men heeft de S-Josefs patronage nie.t kunnen redden, zelfs heeft men veel moeite gehad 0111 de nabij staande buizen te redden. De schade is aanzienlijk 60,000 franken. Gelukkiglijk is er gedeeltelijke verze kering. Deze brand heeft in Wervick nog al veel opschudding verwekt. Men denkt dat de brand toe te wijden is aan kwaad wilbgheid eeuige uren vrij ppr week, kunnen in iedere gemeente. SO fr en meer par maand verdienen, spoedigs aan vraag hoorde haar naar haar eigen kamertje gaan. Arme kleine hervatte True, zij hoort er niet gaarne van dat ik haar verla ten zal. Het maakt mij treurig als ik denk hoe spoedig zij eens haar hart bijna zal uitsnikken over hare ouden oom. Maar laat ik daarvan afstappen. Ik wilde haar zeggen, dat zij een goed kind voor u moest wezen maar ik denk dat zij dit wel zijn zal, zon der dat ik het haar zeg en wat ik haar nog te zeggen heb', kan ik een andermaal zeggen. Vaarwel lieve jufvrouw, want, Amelia was opgestaan om heen te gaan, en George, de knecht stond aan de deur naar haar te wachten. Als ik u nooit mocht weerzien, onthoud dan dat gij een oude zoo gelukkig hebt gemaakt, dat hem in deze wereld niets meer te wensch >n overschiet en dat gij den besten zegen van eenen ster vende medeneemt, en zijn gebed, dat God uwe laatste dagen zulk een volmaakten vrede mag schenken, als hij nu de mijne geeft. Dien avond, toen True reeds te bed was geholpen en Geertje hem uit haar bijbeltje had voorgelezen, gelijk zij altijd deed eer zij ging slapen, riep hij haar nog eens bij zich, en vroeg haar, gelijk hij in den laats- ten tijd dikwijls gedaan had, om zijn ge liefkoosd gebed voor ziekea te lezen. Zij knielde naast zijn bed neer en voldeed met plechtigen, aandocnlijken ernst aan zijn verlangen. Nu lieveling, het gebed voor sterven den, staat er niet zoo een in uw boekje Geertje beefde. Er stond zulk een gebed in haar boeke, een heerlijk gebed en het nadenkende kind, dat met het denkbeeld van den dood gemeenzaam was kende het van buiten. Wordt Voortgezet) Dp Crisis in 't Balkangebergte. Uit. verscheidene zijden wordt gemeld dat Oostenrijk thans zachter gestemd is ten aanzien van Turkije. Overal wordt die tijding met voldoe ning ontvangen. Het schijnt dat Duitschland als bemiddelaar is opge treden. Nochtans wordt de verster king van de Oostenrijksche troepen in het Zuid-Oosten voortgezet. Meer en meer trekt Engeland zijne knikkers uit de ronde. De boycottder Oostenrijksche waren is nog steeds een hinderpaal tot goede overeenkomst tusschen Weenen en Konstantinopel. Het Turksch kabinet blijft een dubbelzinnige rol spelen. De stormen. Brest. Het tem peest woedde Zaterdag nog op de Fransche kusten waar men talrijke ongevallen te betreuren heeft. Het re gende er) sneeuwde. Een Italiaasnch zeilschip, de Ruza, werd op de kust van Faraman gewor pen. De zee stond hol de bemanning werd gered. De i hu idee Augusta-Marguerite,-van Brest, werd op de rotsen geslingerd. De sneeuwstorm duurde te Remire- mont 24 uren ook te Yssingeaux en te S'-Etienne. Uit Cahors meldt men dat de Lot en de Gèt.e buiten hunne oeVers traden. Erg. Mama. Hebt ge goed nagedacht, Mieken, eer ge ja hebtgezegd 1 Ce weet trouwen is heel erg. Mieken. Ja, mama, maar blijven zitten is nog erger. Mond- en landziekten. Gelukkig. Pastoor. Koben, ik heb er vandaag zeven gelukkig gemaakt. Koben. Hoedat, mijnheer pastoor Pastoor. Wel ja, ik heb drie kop pels gehuwd. Kobeg. Dat zijn er maar zes. Pastoor. Ja maar, en ik dan, ik doe niets voor niets, en driedubbel pré maakt mij ook gelukkig. Inlichting Hoe ver zijn we nog van de statie, pachter Nog drie kwartier kens... Als ge hard loopt, kunt g'het op uw gemak op een half uur doen Daarom. Waarom is Van Zwimmelen altijd zoo bang, als er een automobiel aan komt Och, zijne vrouw is er met een au tomobiel van door getrokken en na vreest hij altijd dat ze terugkomt. De Burgemeester d S r stad Yper ver wittigd de ouderlingen die geboren zijn in 1843 of vroeger en die begeeren in 1909 het ouderdomspensioen van 65 frs. te verkrijken, dat zij zich mogen aanbieden op het bureel van den bur gerlijken Stand waar hen de noodige inlichtingen kosteloos zullen gegeven worden. Dé aanvragen moeten ingediend zijn voor den l Januari 4909. De Burgemeester, R. COLAERT. Declarations du 4 au 11 Dec 1908 Naissances Huyghe, Maurice, Kalfvaart. Ver- leure, Marie, rue des Boudeurs. Gryson, Cyril Ie, chaussée de Dicke- busch. Pattyn, Viclorine, rue du Ca non.,Pattyn, Marie, rue du Canon. Wolters, Agnès, Hoornwerk. Car- doen, Raymond, Kalfvaart,Behague, Marie, rue des Boudeurs. Mariages Seys, Auguste, menuisier, et Moer- kerke, Marie, servante, tous deux a Ypres. Surgeon, Gaston, charcutier, a Stavelot, et Degorre, Pélagie, cuisi- nière, a Ypres, Décès Derudder, Jeanne, 2 mois, Vieille rue Bellewaerde. Vandenberghe, Igna- ce, 52 ans, commis, veuf de Vander- iynde, Marie, rue Gustavede Stuers. Vermeërsch, Camille, 4 an, rue d'É- cosse. Breyne, Romain, 74 ans, cor donnier, époux de Tack, Marie, rue S'-Nicolas. Duprez, Suzanne, 2 mois, chaussée de Poperinghe, Reu- brecht, Camille, 47 ans, sans profes sion, époux de Vanpeteghem, Sidonie, Marché au Bétail. Vandenbussche, Marie, 87 ans, sans profession, céliba- taire, rue Close. Cappon, Julie, 46 ans, sans profession, céiibataire, chaus sée de Poperinghe. De Notaris Achillc LIGAE le Heenen, zal mei zijnen ambtgenoot ll,er Camille DENECKEllE Notaris le Moorslede overgaan Tot de venditie van waarin 8 koopen zuivere Kaslagnie Hout in verscheidene bosschen te Dadizeele. Vergadering ter herberg - In de Vijf voege bij Petrus Pype. Tijd van betaling mits borg testellen. (GESTICHT VAN DEN D'. L. D0GNIAUX, SPECIALIST.) ?9, Hue de lTustitut te JUMET bil Charleroi Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tot la dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert IS jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 850 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties, talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen Genu valgum, genu varum, stomp-en platvoeten, enz. Albums vanhondeiden genezingen,bevestigd door photografies. kunnen in't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz. Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte beweiktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Rayons X. Docier DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar bij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telephoon 473. De armen worden kosteloos geopereerd zij hebben alleenlijk hunne eetkosten te regelen O VAN OM 1 URE NAMIDDAG

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 3