ZÖNDAGRUST Staats- weldadig-heidsschool bericht. État-Civil d'Ypres. SPORT. Lijst der Apothekers De Zon- en Feestdagen Mp A. DONCE, Nieuwstijdingen. Sociélé Royale des Francs Arbalélriers. djrvjsr .1 s En venle au bureau de ceïle feuille GRAND CHOIX DE CARTES A JOUER. hebben, zei de vent. Mijn kaartje houd ik, zei Trien. Us gij er een wiit hebben, dan koopt aij er een, zooals ik gedaan heb. De tombola der tentoonstellingDe aanstaande trekking der tombola van de tentoonstelling is vastgesteld op Maandag 19 April, ten 9ure 'smorgens, in de Militiezaal van het stadhuis te Brussel. Men zal dus dien dag weten wie de gelukkige winner is van het nieuw groot lot van 150,000 fr. en der andere voorname loten. Er zal dien dag veel vreugde heerschen mits er vele geluk kigen zullen gemaakt worden. In den Paschentijd. Een boer be schuldigde zich in den bichtstoel dat hij honderd kilos palatten bij zijnen ge- buur gestolen had. En hebt gij dat in eenen keer ge stolen vroeg hem de pastoor. Neen ik, in vier keeren. ik droeg telkenmale 20 kilos mêe. Maar 4 maal 20, (lat maakt geen 100 kilos. Ja, maar'ik moet van avond de andere 20 kilos gaan halen VELODROOM VAN YPER. Zondag 4en April, zette dezen nieu wen track voor de eerste maal zijne deuren open. Het stroomde van het volk. Al de plaatsen waren even bezet. Het was immers een schoon pro gramma dat het bestuur ingezameld had. En wat deze vergadering nog op luisterde, was de medewerking van de stadsharmonie Gaan wij over tot de uitslagen der verschillige koersen Snelheids koer senEinduitslag. Marcelli (Roubaix.) 2n Hottenroth (Keulen.) 3" Tichon (S' Servais.) Iroostkoers. Carpentier (Rijsel.) Cogna (Brussel.) Janssens (Stabrouck.) Koers achter zware motos. In drie reeksen van 25 kilometers 75 toeren piste. ie Reeks: 1» ARTHUR VANDER- STUYFT. 2e EugeenPlatteau, op ruim 2 toeren. 3" Henri Van Schoonhoven, houdt op aan den 4Óen toer 2e Reeks. in ARTHUR VAN- DERSTUYFT. - 2n Eugeen Plat- 3" 3 teau, op groote 2 toeren. 3" Henri Van Schoonhoven, ver achter. 3e Reeks in ARTHUR VAN- DERSTUYFT. - 2" Eugeen Platteau, op bijna 5 toeren. 3" Van Schoon hoven, ver achtèr. Aan de 3e reeks, met den eersten toer, rijdt den gangmaker van Van Schoonhoven tegen Platteau, hetgeen den val veroorzaakt van deze laatste, gelukkigljjk werd hij niet gekwetst, en een nieuw vertrek werd afge schoten. Twee bloemtuilen werden aan de overwinnaars der twee koersen ge schonken, de eerste aan Marcelli, eerste prijs van de snelheidskoers en den tweeden aan het Ypersch kind, Arthur Vanderstuyft; daverend hand geklap heeft dien prachtigen uitslag begroet. Onze medeburger Arthur Vander- stuyft heeft eene prachtige koers geleverd zeggen wij nochtans niet evenmin van Eugeen Platteau, hij heeft eikeens bewondering verwekt voor de eerste maal dat hij als stayer optreedt binnen korten tijd zal hij een volmachtige rijder wezen. Zooals het voorzeid wierd,, heeft de eerste vergadering in den Velo droom van Yper, ten volle gelukt. De volgende zullen het ook zijn, want naar wij vernemen zal het aan staande feest vastgesteld op Zon dag 23 Mei 1909, buitenge woon schitterend zijn. Eindigen wij met onzen lof te stu ren aan het beheer van onzen Velo droom het heeft er kennis van om koersen voor te leggen. Koers Milaaii-Saii-Uemo. Er waren 102 deelnemers 1. Gan- na, Italiaan 2. Emile Georget, Franschman 3. Cugnols, Italiaan 4. Van Houwaert, Belg; 5. Gerbi, Italiaan 6. Goletti, Italiaan 7. F. Faber, Franschman 8. Borgarello, Italiaan 9. Beaugendre, Fransch man 10. Pesce, Italiaan 11. Lor- geau, Franschman. Vanhouwaert is onderweg gevallen en tweemaal zijn zijne banden ge sprongen. Bestuurder van verzekeringen ITuiven, Duivenhok ken, Ongevallen, Le ven, Drand, Hagel, enz. Agenten alle vraagt eerlijke meenten, llooge commissie Schrijven met getuigschriften VILLA LH MISTEN A Mos'tsel (Antwerpen) van dienst zijnde van 's middags lui 10 uren s'avonds VOOR 'T JAAR I 909. ZONDAG 11 APRIL 1909, RIJSELSTRA A T, N° 15YPER. Drama der jaloerschheid. Parijs. Vier jaaf geleden kwamen te Parijs wonen de echtgenooten Jaste De vrouw werd aangehouden. De priester verklaarde dat men ze moet aanzien als eeneinden geest gekrenkte, daar zij in den omtrek zich had over gegeven aan allerlei buitensporighe den. Niettemin werd vrouw Bourelly opgesloten. Marie. Eerst leefden zij gelukkig toen, enkele maanden geleden, de man som ber werd van karakter. Hij begon zijne j vrouw van ontrouw te verdenken, 's- Avonds te huis komend, vroeg hij ze steeds hoe ze haar tijd had besteed, ën de vrouw kon'niet altijd haarman overtuigen. Dra, omdat dejaloersche kwellingen te verdrijven, begon hij met te drin ken. Maandagnacht stond hij op. De vrouw zag hem naar de keuken gaan. Hij keerde terug en zei slechts een glas rhum te hebben gedronken. En zij sliep opnieuw in. Plots ontwaakte zij. Op haar geknield zat haar man, een mes in de hand, en tweemaal stak hij haar, waarna hij zich de keel oversneed. De moordenaar is overleden. De toestand der jonge vrouw is hopeloos. Eene oude vrouw .vermoord. Versailles. De 62-jarige dame Barbery werd op den vloer barer ka mer aangetroffen, de keel opengesne den met een scheermes. De moord werd 's nachts gepleegd. Twee kerels werden aangehouden. Men denkt dat mevr. Barbery zelf de deur aan den moordenaar heeft geo pend die, ze volgend, scheermessteken toebracht op het oogenblik dat ze in de zaal trad. De moordenaar nam daarna een tafeitapijt om er 't hoofd van het slachtoffer in te wikkelen en te beletten dat het bloed op den vloer vloeide. Daarna stak hij het scheermes in den asschehak. Niets werd gesto len. Automobiel door een locomotief aangereden. Lyon Te Saint-Victor-sous-Thiry is Maandag een automobiel, waarin twee personen gezeten waren bij een overweg van den spoorweg, in botsing gekomen met een in volle vaart aan- stooinende locomotief. De automobiel werd geheel vernield, ei} de beide inzittenden bekwamen ernstige verwondingen. Moordaanslag eener verlatene. Parijs. Zekere Pauline Marcou te Parijs, die door haren minnaar, den postambtenaar Eourcade verlaten was geworden, heeft uit wanhoop daarvoor op den trouwelooze twee revolver schoten gelost. Een der kogels trof den man in het hoofd, de andere in den buik. In hopeloozen toestand is de getroffe ne naar het gasthuis Beaujon vervoerd. Lundi 5 Avril 1909. Tir Offert Par le Porte-Drapeau. 1" Brunfaut. A. 2" Vande Vyver. A. 3" Mahieu. L. 4" Vermeulen. L. TE Y P11H. Er zal worden óvergcgaa.j, den Zaterdai»1 i April 1909, om lü uren V. morgens, in voorgemelde school lot de aaube- stediug^ van het leveren der Materialen welke noodig zij 11 voor liet uitvoeren dei* onder houdswerken voor de gebouwen i»-odiirende liet jaar 19Ó9. De m.whrijvmg-dnljetion zullen aan den bestmirdor der bovengemelde .-chool gez >nden worden, bij aan1, bcvolero brieven, ter po>L gelegd, ion laatste den vierden .lag' voorden gesièlden daiufn der aan besteding. Het lastenkohier e, verkrijgbaar in de griffie van genoemd gesticht De Bestuurder, A. JONES. Naissances Mulle, Ivonne, rue du Passage. Courtequisse, Ivonne, rue de l'Aumö- nier. —Talion, Estelle, Plained'Amour. Foliebout, Léonie, chaussée de Po- peringhe. Tanghe, Roger, rue du Verger. Décès Desmidt, Louis, 82 ans, menuisier, veufde Beyens, Amélie, et deDesmedt, Mélanie, rue S' Jacques. Gobert, Marie,, 62 ans, sans profession, céliba- taire, rue de la Boule. Bethoor, Al- phonse, 5 mois, rue de la Prison. Haelewyn, Céline, 51 ans, sans profes sion, veuve de Van Elslancle, Charles, chaussée de Dickebusch. Door de telefoon gedood. New-York. Te Elgin in ITllinois, was Mt Shedden, vader van een rijk handelaar, der stad, te bed gegaan, toen de telefoonschel begon te werken zonder ophouden. Uit zijn slaap gewekt en eraan wan hopend terug in te slapen, nam de 80 jarige man zijne schaar om den metaal draad, welke de electrische strooming naar het toestel bracht, over te snijden. Pas had hij dit gedaan of hij viel neer, doodgebliksemd door de electrische strooming. Een priester door eene zinnelooze gestoken. Parijs. Sinds verscheidene weken kwelde de 67 jarige Louise Bourelly, in ellende gedompeld, pastoor Latour- neau, der Parijzer kerk Ste-Sulpice, met geldvragen waarop deze nooit antwoordde. Woedend om dit zwijgen, wachtte zij hem gister af, sprong op den priester toe en stak hem met een mes iaden schouder. cw - <D o cö a i? 1 in 2. i" 2" Hoe dan Is Geertrui eene schoonheid geworden Neen, zij heeft een gelaat en gestalte, waarover men duizend verschillende oor- duelen had kunnen vellen en weinigen van het getal zouden haar schoon genoemd heb ben Doch er zijn gezichtjes welker gedurig afwisselende uitdrukking men met genoegen gadeslaat verraderlijke gezichtjes, die de waarheid spreken en het, gevooel van het binnenste verkondigen gezichtjes, die nu van schranderheid schitteren dan van vroolijkheid stralen, nu door medelijden beneveld worden, dan van edele veront waardiging gioeien. en dan wederom door iets hemelsch worden geheiligd, wanneer het hart zich van de wereld en zich zeiven afkeert en zich godvruchtig opwaarts heft. Zulk een gezichtje was dat van Geer trui Er zijn ook gestalten, die, hoewel zij noch aan eene koningin, noch aan eene fee doen denken, bedeeld zijn met eene sierlijk beid, eene ongedwongenheid, eene zelfbe heersching, een vermogen om zich iu haren kring licht en luchtig te bewegen, en nooit iemand iu den weg te zijn en zulk een figuurtje was dat van Geertrui. Welke bekoorlijkheid deze eigenschap pen haar mochten geven en er waren er die ze hoog waardeeren ongetwijfeld werd zij grootelijks daardoor verhoogd, dat zij zelve geheel onbewust was dat zij eenige bekoorlijkheid bezat. Het haar zoo vroeg ingeprente geloof aan hare leelijkheid had haar nog niet verlaten maar zij gevoelde daarover dit verdriet niet meer, dat haar vroeger had gekweld. Toen zij zag dat Amelia haar te gemoet kwam, versnelde zij hare schreden, en in haar bij de stoep bereikende, waar een pad rechtsaf den tuin inliep, sloeg zij haren arm vriendelijk orri Amelia's schouder, eene houding, welke de blindheid dezer laatste en Geertruide's bereidwilligheid en vaardig heid om haar te leiden beiden tot eene ge woonte hadden gemaakt, en het. pad in slaande. dal van liet buis afliep, zegde zij, terwijl zij den omslagdoek barer blinde vriendin verschrikte. Daar ben ik terug, Amelia. Zijt ge altijd alleen geweest terwijl ik weg was Ja lieve, meest-h, en ik heb mij ver drietig zitten maken met de gedachte, dat ge op dezen buitengemeen wannen dag zoo door Boston moest omloopen Dat heeft mij volstrekt geen kwaad; gedaan. Dit koele windje is mij nu des te aangenamer het is zulk een onder scheid bij de hitte eu het ^stcf in de stad. Maar Geertje, zegde Amelia stil staande. waarom gaat ge van het huis af Gij heb nog geen thee gedronken mijn kind. Neen, dat weet ik wel, Amelia, maar ik heb van dezen avond niets meer noodig. Zij wandelde een poos langzaam en zwijgend voort. Eindelijk zegde Ame lia Wel Geertrui, hebt ge mij niets te vertellen O ja, heel veel maar... Maar gij weet dat het droevig nieuws voor mij zal zijn, en daarom spreekt gij er niet gaarne vrn. Is het zoo niet Wordt Voortgezet) MINISTERIE VAN Uécltnalioys du 26 dars au 2 Avril 1909. Pk. - 0 0.-5 f-« - 3 C/) O- ■v Xj 'S'5 I x 3 X a co 2020000000 t—t 20 O O O O O -r-r—ooor—oo ©1 T* T" O O O ©1 td £3 c— X &a a H 73 X OS O O O O 0.0 O 20 O O O O O O O-O ^r-OïOöb' 'o'1©! l^H-r O O 20 O O O O O O' O 0000000 ©1 ©1 O .73 <13 CA) C rn- 0 5? O. S 3 13 O -03 O 03 U- 1. 2. X

De Weergalm (1904-1914) | 1909 | | pagina 3